WP 8.1 - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

knjaz, na WPCentral sam procitao da je uslov posedovanje app i automatski upload fotki, ali ja to nisam imao namesteno nikako, a dobio sam. :D

EDIT:
Evo, dao sam sad par dana sebi da istestiram WA i Viber. WA radi odlicno, nenam primedbi.


Viber mi je kasnio sa obavestenjem o poruci 5 minuta i cim sam otvorio poruku i krenuo chat sve je radilo perfektno. Viber radio u pozadini, stizale poruke, sve ok. Napravio sam pauzu od 20ak minuta i radio raznorazne stvarcice na telefonu pa sam opet testirao i opet ista stvar - 4-5 minuta kasnila prva poruka i cim sam je otvorio chat je isao glatko. Isprobao danas opet par puta i ista prica. Zasto ta prva poruka posle nekog vremena neaktivnog Vibera kasni ne mogu da skontam, ali je upotrebljiv. :)
Poslednja izmena od Ninolina u Pet, 03. Okt 2014. 21:06, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da pišeš postove jedan za drugim već koristi opciju Izmeni.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Coni »

Zamisli situaciju: imas grupu u kojoj si ti i sedmoro tvojih ortaka. U toj grupi se dogovarate oko fudbala, izlaska, svega. Da li bi voleo da ti poruke kasne pet minuta?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Zasto mene to pitas? Ja sam samo rekao da cu istestirati i to sam i uradio.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od bata bogdan »

Ne daj Bože da Viber kasni 5min na Androidu....onda bi bio neupotrebljiv totalno...
Bravo Coni...dao si obican prost primer svakodnevnice...
Huawei

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Pa ok. Samo nemojte, molim vas vise dizati tenziju i izazivati flejmovanje po forumu. Proverio sam ovo jer sam rekao da cu uraditi i napisao sam da bi ljudi znali. Licno nisam mogao to da primetim jeroje koriscenje Vibera, kao sto sam vec napisao ranije u ovoj temi, je na dnevnoj bazi, ali zaista minimalno. Ne znam sto je odmah meni bio upucen post na taj nacin. Ako se nekom to ne svidja zabici ce app ili ceo OS.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Coni »

Ne napadam te, diskutujemo ko ljudi. Pitao sam te bas to jer ja tako koristim whatsapp (jedan ortak ima Nokiu C3, inace bismo davno probali nesto drugo). Viber koristim jednom u pet dana, cujem se sa nekim ljudima u kontekstu "Cao, sta ima novo u Paracinu/Smederevskoj palanci/Rijeci" pa mi kasnjenje ne predstavlja problem. Ali u onoj situaciji moze biti problem. Neko ce reci da se ne treba oslanjati na te servise za takve stvari....ali moji prijatelji sa androidima se oslanjaju i nemaju problema, zasto bih ja bio diskriminisan?
Poslednja izmena od Coni u Sub, 20. Sep 2014. 18:41, izmenjeno 1 put ukupno.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od 1808 »

psyhound napisao:...Proverio sam ovo jer sam rekao da cu uraditi i napisao sam.....
To što si ti sada proverio, već odavno su drugi napisali, a svodi se na činjenicu da Viber na WP-u radi prihvatljivo jedino kada je već otvoren ili radi u pozadini. Čim nije tako, kasne poruke, stižu notifikacije o propuštenim pozivima, ili dospelim porukama u kojima nema sadržaja.
Poslednja izmena od 1808 u Sub, 20. Sep 2014. 18:49, izmenjeno 1 put ukupno.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od bata bogdan »

Nije tebi upucen direktno moj post...
Vec je upucen onima koji se kunu u wp ...
Nijedan OS nije savrsen svaki ima svoje prednosti i mane tako i wp ima gresaka i prednosti u svemu...
Nisam zakleti Android fan...pratim wp jer su mi zanimljivi telefoni...i volim da procitam i hvale i mane za wp...
Moj neki zakljucak...da wp na high modelima radi savrseno a na low modelima se desavaju bolesti slicne kao i na low androidima...pisalo se dosta da wpna svim uredjajima radi isto...a iz prakse i komentara samih korisnika vidimo da nije tako...
psyhound tebi svaka cast za tvoj post...realno napisano i to je to...
Huawei

user8
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 21:41
:: WP8
:: Nokia Lumia 925

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od user8 »

1808 napisao:To što si ti sada proverio, već odavno su drugi napisali, a svodi se na činjenicu da Viber na WP-u radi prihvatljivo jedino kada je već otvoren ili radi u pozadini. Čim nije tako, kasne poruke ili stižu notifikacije o propuštenim pozivima.
On nije napisao da je imao problem sa notifikacijama, nego da mu dodje poruka, ali kada otvori glupavi program ona nece odmah da se ucita.
miodrage je napisao:
Samo je mrtav Android dobar Android ;)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Ma ok. ;) Meni je WP kao OS vrh i za moje potrebe je i vise nego odlican i definitivno se na low end uredjajima dobro pokazao, a time me je i prodobio. Do sada sam jedino sa Viberom uocio ovaj problem i nesto slicno sa TT, ali od poslednjeg apdejta TT se drzi dosta bolje. Mozda je i kod Vibera slican problem samo sto nikako da to srede? Doduse, bolje je mnoooogo nego ranije. :)

xxxx
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2006. 11:37

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od xxxx »

Posle update-a na Cyan nemogu nikako da namestim Live folder dok sam prethodno na Black-u mogao, Cortanu imam ali mi ml Lve folder nefunkcionise.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Coni »

Nema black veze sa tim jer si imao preview 8.1 update 1, a sad imas zvanicni 8.1 + Nokia dodaci (sto se zajedno naziva Cyan). Sacekaj jos malo da ti stigne zvanicni update 1 sa nokia dodacima (koji se zove Denim).

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od skar »

meni jeste problem sto to ne radi...taj glupi Viber...jer radi priride posla moram da sam online,jer tako komuniciram sa kolegama jz Cro,BiH....i to mi je poprilicna usteda!!! TT mi je isto jako vazan! a probavao sam par puta WP...i uvek sam bio pristalica...al činjenica je da su aplikacije za wp,iliti njihov napredak užasno spori...i nece me naterati da predjem sa iOS,sve dok ne poprave to!!!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od araphel »

Skar, a zašto ljudi za poslovne potrebe ne koriste Lync? ja koliko sam isprobao, to radi sasvim ok, a vidim da u poslovnim okruženjima dosta ljudi to koristi. Meni lično ništa od tih chat varijanti nije neophodno ni u privatne ni u poslovne svrhe, ali sam eto tako malo isprobavao.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od staff »

Za one koji nisu videli, DP je dobio novi update. Meni trenutno instalira.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Apolo »

Accu weather mi je zakazaobu poslednje vreme, gotovo da ne radi azuriranje live tile kada se konektujem na internet. Koju mi alternativu preporucujete?
Festina lente.

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od knezevic76 »

Vreme u Srbiji, ograničen je samo na srbiju,što i naziv kaže

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Deksi »

Weather To-Go je odlična i tačna i pride daje obaveštenja o vremenskim nepogodama.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od yocasylver »

Koja je fora sa aplikacijom myAppFree i poenima ako se instalira i sharuje aplikacija?

xCookie
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 01. Dec 2010. 09:28
:: Xiaomi Redmi Note 4X
Lokacija: Subotica

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od xCookie »

Apolo napisao:Accu weather mi je zakazaobu poslednje vreme, gotovo da ne radi azuriranje live tile kada se konektujem na internet. Koju mi alternativu preporucujete?
Toplo ti preporučujem da probaš Prognoza

Koristim je preko 6 meseci nije omanula niti jednom sa puno finih opcija, developer je iz Bosne. Javi utiske... ;)
Xiaomi Redmi Note 4X

Odgovori