app file

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

app file

Post od nbnebojsa »

sta su to app fajlovi, :?: kako da ubacim taj app fajl u aplikaciju da bi mogla da mi radi odnosno da je krekujem ili tako nesto :roll: , posto mi u upustvu kaze da bi krekovao aplikaciju moram da preko nje presnimim app file. kada hocu da ga instaliram odnosno da odzipujem zip man nece da ga otvori zbog sigurnosnih razloga jel moze neko da mi kaze nesto malo vise o ovom mom problemu :roll:

Aca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 29. Dec 2003. 16:57

Post od Aca »

Ne znam koj fon koristis, ja na 3650 radim ovako:
1. Na kompu unzipujem datoteku u kojoj je doticni app fajl
2. Preko Bluetootha posaljem na fon
3. Na fonu pomocu FExplorera nadjem app fajl koji sam poslao i kopiram ga
4. Pastujem fajl tamo gde je instaliran program tj.
C:\System\Apps\programkojizelimdakrekujem
5. Startujem program i uzivam u carima crackovanja

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

hvala aconi uspeo sam da ubacim app fajl inace imam nokiu 6600 i sad mi sve trajal verzije programa rade bez problema :wink:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Fajlovi sa ekstenzijom .app su za Symbian OS verovatno isto ono sto su .exe fajlovi u Windowsu - programi (ustvari, .app je verovatno osnovni - pokretacki deo aplikacije).
Zip man nece da ga otvori jer je tako namesten Symbian - da prepoznaje i instalira samo .sis instalacione fajlove (u njima se nalaze svi instalacioni fajlovi, ukljucujuci i *.app)...

Jack
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 23:54

Post od Jack »

Zasto ja na moj fon nemogu da izbrisem applikaciju agile messneger kad krenem da je brisem pise "datoteka ostecena "ja probam da je ponovo snimim (preko nje) opet " datoteka ostecena "sta da radim ?
NOKIA 6600

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

@Jack
Izbriši je ručno iz nekog file managera, ako ne može ni tako, znači da su: ili malo zbrljani podaci na kartici, ili da je neki od fajlova dotične aplikacije aktivan u memoriji. Ako je prvo, bilo bi dobro da proveriš karticu preko card reader-a na kompu i središ greške, ako je drugo, moraćeš da "ubiješ" aktivan program pre brisanja. Ili probaj da držiš olovčicu pre paljenja telefona, tako neće pokrenuti StartUp aplikacije, pa probaj onda uninstal. :wink:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ma samo ubaci karticu u neki čitač i izbriši tu aplikaciju pod System/APPS (ili preko FileExplorera).

Javi šta si uradio... :D
U susret novim izazovima...

Jack
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 23:54

Post od Jack »

Ovde niko nema citac ....pa nema veze mocicu da zivim sa tim da nemogu da ga izbrisem.Probao sam da ga izbiresem preko filemana ali bezuspesno dali postoji mozda neki specijanlni program za brisanje applikacija?
NOKIA 6600

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

imam problem sa imageviver.app fajlom to je nokia original program koji sluzi za otvaranje slika iz galerije, kad hocu da otvorim sliku pojavi mi se"galerija:nije podržano", isto i kad otvaram sliku iz handyphoto safe programa nece da mi otvori sliku, imam nokiu 6600 jel zna neko u cemu je problem i da li negde moze da se skine imageviver original program pa da ga jednostavno presnimim preko ovog starog :?:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

@Jack
Postoji program: Format All :D Šalim se... :D
Šta ti javlja kad pokušaš da ga izbrišeš?

@nbnebojsa
Imaš sve u romu telefona, Z disk, ali ne znam da li će ti pomoći. Dakle, na z:\system\install\ imaš MdaDevImagePlugin.sis, MdaGifPlugin.sis i MdaImagePlugin.sis, probaj da ih reinstaliraš, možda pomogne. :wink: :mrgreen:

Jack
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 23:54

Post od Jack »

:) :)Kad probam da izbrisem na obican mendzer kaze mi datoteka ostecena kad probam preko FEEXPLORELA onda me skorz izbaci iz programa a najgore sto mi nema glave ikonice u meniu nego samo mi je ostalo ono u menadzer?
NOKIA 6600

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Hmmm, da, a u App. Manager-u je kockica sa desne strane pola bela, pola crna, jel tako? To znači da je donekle izbrisan program, ali je ostalo još nešto. Hajde probaj da reimenuješ sporan folder, pa ga onda izbriši, to bi valjda trebalo da upali. :wink:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

U koliko je problematični progrm na kartici, instaliraj neki File Explorer, i odi do foldera na kartici koji se zove Szstem, a iz njega uđi u APPS. Tu pronađi folder koji se zove isto kao i program koji želiš da izbrišeš, izbriši ceo taj folder. Tananana, nema više programa. :D
U susret novim izazovima...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

To je već probao - tananana - i ne može, opet ne čitaš pažljivo, c c c c... :roll:
Mislim da će upaliti moj poslednji predlog. :wink:

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Najbolji program za explor-ovanje telfona preko kompa je Epocware File Manager, tako da ako uspete da ga nadjete bice vam super. :D :wink:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Jack
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 23:54

Post od Jack »

Ja u ovaj app menadzer nemogu da ga nadjem ja koristim ovaj obican menadzer i ako je boja toliko bitna nije crno bela nego narandzasta :) ali kaze mi da ima 486 KB i to je cela applikacija ja mislim .Applikaciju sam ostetio ja mislim kad mi je ona odjednom blokirala i ja sam ugasio fon upalim ga ponovo nece :) ja da ga izbrisem OSTECENA :oops:
NOKIA 6600

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Hm, pazi ovako: pokreni FExplorer (koji imaš), idi na e:\system\Apps\ i reimenuj AgileMessenger (options- file- rename) u bilo šta, AgileMess - nebitno, pa onda pokušaj da izbrišeš program, ako ni tako ne može, onda su definitivno zbrljani fajlovi u okviru foldera, znači kartica mora u čitač i treba da se sredi sa Scandiskom ili Disk doktorom, jer postoji mogućnost da će te brljotine nastaviti da se šire. A uvek ostaje format kao poslednja varijanta. :?
Za boje se nismo razumeli, ali nije ni bitno, a AgileMessenger kod mene zauzima 513Kb, no možda nam nisu iste verzije. :roll:

Jack
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 23:54

Post od Jack »

Bravo majstore.Uhhh spasio si me moze moze znaci stvar je bila da se promeni samo ime,Zanimljivo :lol: .Da ovo nije moglo sigurno bih koristio format ali dobro je sto moze:)
NOKIA 6600

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

jack nece da ti brise fajlove zato sto su ti zasticeni. da bi obrisao folder moras svim fajlovima koji su u njemu da iskljucis zastitu(protekciju) udjes u fajl na proportis i sve stavis na off posle toga mozes bes problema sve da brises. Miskoni posto mi neradi imageviever jel mogu nekako da namestim da mi handyphotosafe otvara slike uz pomoc splashphoto programa i kako to da uradim,kad hocu da iz handyphotosafe otvorim slike on mi umesto slike otvara operu :oops: imam 6600

Jack
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 23:54

Post od Jack »

@nbnebojsa
Ma dobro je sad ja sam izbrisao taj program a nisam cackao tu zastitu ... i ne nameravam da to radim.Ako imas creckovanu operu za N6600 ako ti nije tesko posalji mi na m@il.
U svakom slucaju hvala
NOKIA 6600

Odgovori