LG Nexus 4

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
aleksa87
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Sub, 09. Dec 2006. 21:20

Re: LG Nexus 4

Post od aleksa87 »

Hvala artifex, ukapirao sam ovo za vibraciju. Pretpostavljam da su ovi novi profili samo stvar navike i da posle par dana koriscenja zaboravicu sta je ranije bilo.
Za internet je opet cimaza od nekih 4 koraka za paljenje i isto toliko za gasenje. Nezgodno je za nekog ko pali gasi vise puta u toku dana. Valjda je google ogranicio mogucnost third party aplikacijama da pale/gase internet.
Skinuo sam piktures za galeriju, ali probacu i quickpic

@acamatic, ima sad profil gde su ti iskljucena sva obavestenja ( i alaram) i priority gde su iskljuceni pozivi poruke, ali dobijas obavestenja od alarma/remindersa itd
LG Nexus 4 16GB

markog
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 18:45

Re: LG Nexus 4

Post od markog »

Upravo sam obrisao OS i storage na Nexus 4 :o pa mi treba pomoc.
Kako da ubacim u telefon .zip fajl (Android 5.0) kad mi se na kompjuteru ne pojavljuje kao "mass storage"? Prepoznaje ga kao Nexus 4, ali ne mogu nista da prebacim (Windows 7 je u pitanju). U Recovery modu nisam nasao opcije koje bi mi pomogle da prebacim instalaciju na telefon.
Sve bi bilo ok da nisam uradio "wipe storage", posto sam na telefon skinuo .zip fajl. Ovako nemam sta da instaliram, sve je izbrisano ukljucujuci stari SlimKat. :uhuh:

Ako neko zna kako da ubacim OS - molim pomagajte, treba mi sutra funkcionalan telefon. :)


Izmena: Uspeo sam preko SDK da prebacim, nakon xy pokusaja. :D

rex
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 685
Pridružio se: Uto, 10. Dec 2013. 01:21
:: lg g2
:: nokia

Re: LG Nexus 4

Post od rex »

mozda glupo zvuci al neznam dali u recovery postoji opcija otg ako ima uzme otg kabal spojis tel i na drugom kraju ubodes flash sa im fajlom i odradis posao...tako sam ja uradio sa lg g2

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 4

Post od artifex »

ADB push je komanda koja ti treba u tim trenucima :D

markog
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 18:45

Re: LG Nexus 4

Post od markog »

rex, , probao sam, ali nije bilo moguce koristiti tu opciju (iako je prikazana).

artifex, i sta da radim s njom? :D

Sinoc sam uspeo da preko SDK ubacim stari 4.4.4 SlimKat ROM i telefon me je jutros lepo sluzio, ali sad hocu fabricki 5.0. Preko SDK nisam uspeo da ga prebacim, sad sam probao preko Nexus Root Toolkit, sve sam uradio po uputstvu, na kraju dodje do CMD prozora gde na kraju pise "please be patient 5-10 minutes", i ispod "press any key to exit" i dalje ne mrda. Telefon ostaje na Boot startu. Nije zabagovan, moze da se upali i da radi na starom OS-u. Je li ima neko ideju sta sad? :oops:
Napominjem da sam prosao kroz "Full driver Installation Guide" i da je test na kraju tog vodica uspesno obavljen.

Samo da ga nekako vratim na fabricki ROM i zavrsio sam sa eksperimentisanjem za sva vremena. :D

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 4

Post od artifex »

Markog,a sta zelis da uradis ? Hoces da flashujes stock 5.0 rom ? Adb push ti omogucava prebacivanje fajla/foldera sa racunara na telefon.

markog
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 18:45

Re: LG Nexus 4

Post od markog »

Upravo to sad hocu - da flesujem stok 5.0. :wink: Ali kao sto rekoh, imam problema. Preko Nexus Root Toolkit sve ispadne kao ispadne ok, ali na telefonu nema nista dalje od bootloader-a. Probao sam instalaciju iz recovery (uradio kompletan wipe) i izbaci mi neke greske, obicno "MD5 file not found" ili tako nesto. Preko SDK sam ubacio najnoviji TWRP. Na isti nacin sam probao da ubacim 5.0 ROM, ali ne moze, pise da fajl nije butabilan (probao sam i zip i onaj sa zvanicnog Google sajta).

Je li ima neko jednostavno resenje, ili neki konkretan vodic na netu? Kad bih bar mogao da ga vratim na stok 4.4.4 pa bih dobio 5.0 preko OTA... Sadasnji ROM mogu da izbrisem, ali i jedino da njega opet instaliram. Sve "wipe" opcije sam probao pre instalacije i opet ne ide.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 4

Post od artifex »

Markog,skini factory image 5.0 LRX21O i uzeci command prompt flashuj na telefon. Mogu da ti posaljem detaljno uputstvo kad dodjem kuci...

markog
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 18:45

Re: LG Nexus 4

Post od markog »

artifex, Moze ako ti nije tesko. :) Probao sam preko Command Prompt-a (preko SDK foldera), ali uspeo sam da ubacim samo stari ROM koji je bio na njemu pre nego sto sam sve izbrisao... Verovatno sam nesto preskocio, pa bi mi dobro doslo detaljno uputstvo.

Skinuo sam factory image LRX21T sa developers.google.com. LRX21O koji si naveo je za Nexus 5. :wink:

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 4

Post od artifex »

Markog,ja posedujem nexus 5 zato mi je to 'O' u glavi :D Napisacu uputstvo kad dodjem sa posla

markog
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 18:45

Re: LG Nexus 4

Post od markog »

Video sam u potpisu Nexus 5... :)
Ok, a do tada: hocu li pre morati da izbrisem sadasnji rom (ili se instalira "preko njega")? Ako mi ne uspe opet cu morati da se mucim sa vracanjem starog? :o

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 4

Post od artifex »

Markog,ne moras da obrises ,to ce preko da ti flashuje. I da napomenem to ce ti obrisati internu memoriju ovaj postupak...

markog
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 18:45

Re: LG Nexus 4

Post od markog »

artifex, Ok, a internu memoriju sam jos sinoc greskom ocistio, srecom postoji Google Drive... :D

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 4

Post od artifex »

markog, http://www.droidviews.com/how-to-restor ... -images/2/

Na tom linku ti je detaljno uputstvo sa slikama(ako se ne snalazis sa engleskim,pojasnicu nesto ako treba) :)

Ali evo ja ukratko da ti objasnim kako sta:
Skini factory image,exktraktuj i dobices folder sa radiom,booloaderom i zip fajlom.Taj zip fajl extraktuj.Radio,bootloader,system,recovery,userdata,cache i boot prebaci u platform tools(ako imas skinut sdk citav) ili prebaci gde god hoces samo ti je bitno da odatle pokrenes 'cmd'.Na telefonu ukljuci usb debugging i prebaci ga u fastboot mode.Sad povezi sa kompom i kucaj komande u cmd koje su navedene u linku.Vrlo prosto :)

markog
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 18:45

Re: LG Nexus 4

Post od markog »

artifex, Ok, hvala. :) Pregledao sam link i nasao gde sam gresio. Sad ce ici kao po loju. :D

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG Nexus 4

Post od cvoruga »

cvoruga napisao:Prvi put punim N4 i primetim da se baterija puni presporo,
kad uđem u bateriju piše USB a nije, puni se preko utičnice ne preko kompa.
Nema više tih problema na Lizalici, puni odlično i čak piše koliko mu vremena treba da se napuni do kraja.
Nexus 4 rules, odbija da ostari.

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: LG Nexus 4

Post od Freyr »

Potpuna istina, baterija je bruka sa L, elegantan, lep, radi kao zmaj jbt ja kada vidim ostale telefone mnogo veceg cenovnog ranga samo se nasmejem. Ekran mi je isto izuzetan, cist i vernih boja.

Pri tom ovo govori covek koji ne voli android kao sistem a nema para za IP ili Passport :P
12 godina na forumu!

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG Nexus 4

Post od cvoruga »

Baterija je bruka dobra sa Lizalicom i nema traga lagovima i bagovima.
Stvarno prevrh telefon.

Freyr, šta ti je ovo drugo, Passport?

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: LG Nexus 4

Post od Freyr »

12 godina na forumu!

StefanG
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 26. Nov 2014. 20:41
:: Samsung Galaxy S3

Re: LG Nexus 4

Post od StefanG »

E ovako drugari, naisao sam na nexus 4 8gb , odlicno ocuvan, jedina mana sto je menjan tac pa sada zeza proximity senzor ostalo sve radi odlicno i ima ubacen 5.0 . Da li se isplati uzeti, cena je 100e ?

Odgovori