Poseban podforum za kineske proizvodjace

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Kineski proizvodjaci

Post od acamatic »

Coni samo ako daš slike od njih (mislim na telefone [emoji38] [emoji38] )

<Milanche>
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 23:39

Re: Kineski proizvodjaci

Post od <Milanche> »

znemanja napisao:@Milanche, ako mozes da obrazlosis sta si mislio sa tim postom. Recimo jasno mi je da je Meizi, Xiaomi i sl. jako zastupljeni i Kini i istocnim zemljama, ali kod nas ne. Meizu je od skoro poce da se prodaje u Telenor paketim i on mozda zasluzuje mesto u sekciji "Ostali proizvodjaci".
mobilnisvet.com je sajt na srpskom jeziku, nece neki kinez, japanac, italijan i sl. doci na ovaj sajt da sazna relavantne informacije iz prostog razloga jer mu je nepoznat jezik na kojem je sajt napravljen. Shodno tome sajt treba da bude skocentrisan na srpsko trziste i srpske prilike. Slazem se da je, recimo, Xiaomi, Oppo, dosta jaci od, recimo, Prestigio, ali Prestigio moze da se kupi u srpskim radnjma a moze da se kupi i preko pakete kod operatera sto je dovoljan razlog da se uvrsti u sekciju "ostali proizvodjaci",a ne pod sekciju "ostali."
A do juče ste imali Iphone iz radnje?

Kinezi imaju top brendove za svoje tržište od 1 500 000 000 ljudi koje im je mnogo bitnije od neke Srbije pa i Evrope gde poturaju "jeftine" modele, caka je da nisu toliko jeftiniji, koliko su lošiji od vrh brendova.
Ovakvi Prestigio, Acer pa i Alcatel koji ne postoje u Kini, daju lažnu predstavu o kvalitetu, tj nekvalitetu kineskih telefona.
Pravi kinezi, recimo nemaju telefone sa rez ispod 720p, čak štaviše, ovogodišnji modeli su mahom fullhd.
Da bi ljudima dali pravi info i eventualno predlog za kupovinu, sve sto nije Lenovo, Xiaomi, Meizu, Huawei, Zte, Coolpad, ima tu još par extra skupih brendova, treba izostaviti. Naravno, treba uzeti u obzir i rast $ kao i pomahnitalu carinu te isplativost kupovine pre svega za modele skuplje od 200€.
Ali kinesko=jeftino i loše ne stoji, makar, ne mora da bude tako.
Nokia Efiftyone

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Kineski proizvodjaci

Post od El Laki »

^ Nisu Acer, Lenovo i Prestigio došli na naše tržište jer su krš i prevara, već jer su to velike firme koje proizvode još što šta. To ne važi za većinu gore pomenutih. Ne može mala firma da izvozi po svetu. Zakon jačeg.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od znemanja »

<Milanche>, I opet ne razumem poentu tvog posta. Slažem se da kinezi prave odlične modele i da im je ciljno tržište Kina sa preko milijardu stanovnika. Ali kakve to veze ima sa našim forumum. Ovde tih kineza nema, ne mogu da se kupe u radnji niti preko operatera, šta će im posebna sekcija na forumu.

Smatram da iz sekcije "ostali proizvođači" u sekciju "Ostali" treba da idu: Anycool, Elephone, Oppo, Palm, Sagem, Xiaomi, OnePlus. To su modeli koji ne mogu da se kupe na našem tržištu, pa samim time i ne vidim poentu da budu vidljivi na inicijalnoj strani foruma. Jedino Siemens/BenQ nisam sigurna gde staviti ponajviše zbog stare slave Siemens modela.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

<Milanche>
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 23:39

Re: Kineski proizvodjaci

Post od <Milanche> »

Nisi čito od početka posta ili si prevideo

"Od kada Iphone ima temu/teme na forumu, a od kada ga ima u radnjama/kod opeatera."
Nokia Efiftyone

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od znemanja »

<Milanche>, Za to se u potpunosti slažem, ali Apple je neki izuzetak očigledno, ima armiju fanova koji su ga kupovali na crno ili u inostranstvu pa je zbog te velike zastupljenosti dobio posebnu sekciju foruma.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od ljubabvb09 »

znemanja: znaci po tebi ako ne moze da se kupi u Srbiji kao da ne postoji? Nemoj biti ogranicen i uzimati samo ono sto ti se servira. Uvek je bolje biti upucen u vise stvari, tj vise kompanija sta nude, nego da ti se krug interesovanja zatvara sa 4 5 marke od kojih "moras" da izaberes neki model. A znas i sam da i ti modeli nisu bez greske i bagova, kao i sva tehnika koju covek napravi. Svaki softversi problem koji imaju kineski telefoni, mogu da se rese u bilo kom nasem servisu. Ako dodje do fizickog kvara, tipa pukne ekran ili deo kucista, mora da se poruci preko neta, cekas da ti dodje, pa u servis na zamenu i eto problem resen. Znaci, moze da se resi, samo treba malo da se ceka. Neko je spreman na taj rizik, neko nije. Zasto ne ostaviti ljudima da sami odaberu sta hoce? A kineski proizvodjaci su svakako konkuretni i po cenama i po performansama na svetskom trzistu, pa ko voli neka izvoli.
Evo ja predlazem da svako odabere neke tu, nasem trzistu i ljudima, nepoznatu marku telefona, pa neka nam svima ovde predstavi modele za koje misli da mogu biti zanimljivi, kao sto sam ja uzeo Elephone. Na taj nacin cemo obogatiti svoje znanje, saznati o nekim novim idejama i resenjima, upoznati se mozda sa nekim kompanijama koje imaju potencijal i prave dobre modele, pa cak i razmisliti o eventualnoj kupovini. Pri tome, ne mislim samo na kineske proizvodjace, nego na sve. I jel ima nesto lose u tome?

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Kineski proizvodjaci

Post od fannY »

A ko ce posle da kupi te kineze prilikom promene telefona?

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Kineski proizvodjaci

Post od El Laki »

A garancija? Popravka?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Azimuth »

^ Deca kinezi iz trznih centara i restorana :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Kineski proizvodjaci

Post od sugarcoated_ass »

Definitivno zapocinjem svoju firmu... Da se i ja nadjem u nekom podforumu ovde! Za koji mesec podforum "psyTEL" sa modelima "psyPhone"! :lol:

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od znemanja »

ljubabvb09, Nemam ja ništa protiv da Elephone i slični budu na forumu, ali ne u sekciji "ostali proizvođači" koja je odmah vidljiva na index stani foruma. Zašto to kažem, pa iz prostog razloga što postoje drugi proizvođači koji više "zaslužuju" da budu tu zvog činjenice da se mogu kupiti u Srbiji. Da, ovaj forum treba da potencira model koji se nalaze na našem tražištu jer je lokalizovan na srpski jezik. Ko hoće ezotičan model ili ima takav model, sigurno mu neće biti problem da pogleda sekciju "ostali" na forumu i tamo nađe informacije koje mu trebaju ili evenutalno postuje neke.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od ljubabvb09 »

El Laki: garanciju od godinu dana ti daje svaka internet prodavnica. Znaci, ako ti se pokvari telefon, posaljes im na njihovu adresu, oni ti poprave i dobijes ga nazad. Cekaces, to stoji, ali postoji garancija. Taj nedostatak u nedostupnosti servisa, podrske, rezervnih delova se kompenzuje u ceni. Dakle, ja sam svesno kupio kineski telefon od 200e, ne zeleci da dam 400-500e za Samsung, LG itd slicnih karakteristika, pa neka mi se i pokvari, razbije ili sta god, odnecu ga u servis ili poslati ili kupiti nov, a trajace mi sigurno duze od pomenutih, koji su takodje podlozni kvarovima, razbijanju itd i kad im istekne ta garancija, placaces popravku i delove.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Kineski proizvodjaci

Post od El Laki »

Jedno su karakteristike na papiru drugo je praksa. Ogromna stavka u prrormansama jeste optimizacija softvera. Uzmi primer IPhone-a. Hoću da kažem da neretko isti hardver kod npr Blu telefona i kod HTC će raditi totalno suprotno, samo zato što HTC zna da sve to bolje uklopi i ootimizuje. Džabe tad ghz i mb, ako razumeš šta hoću da kažem.

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od ljubabvb09 »

Razumem te sta hoces da kazes, ali ja imam tri kineska telefona razlicitih proizvodjaca i kod nijednog nisam doziveo da ono sto je navedeno u specifikaciji ili opisu telefona nije odgovaralo u praksi. Ok, zeznuce neke ljude koji prvi budu porucili odredjen model. I kad jednom od njih stigne tel, i recimo se desi da su nesto slagali, napravice review na Yt, a to ce videti na hiljade ljudi i sta onda? Nije im u interesu da lazu ljude, jer se to brzo procuje. Bas naprotiv, mislim da se bas trude da sto realnije prikazu telefon. Osim proizvodjaca, to je i u interesu prodavnica koje prodaju te telefone, jer ako se stvori nepoverenje ili sumnja u istinitost navedenih podataka, gube se kupci, a to svakako nikome nije u interesu. U praksi, takodje nisam primetio da su recimo naveli da je kamera od 13Mpx, a u reali neka mutna.
Sto se tice optimizacije, sva tri telefona rade stabilno, bez bagova ili nekih drugih defekata. Da ne gresim dusu, nijedan od njih nemam duze od mesec dana, pa cu tek posle nekih 6 meseci koriscenja moci da dam pravi sud sto se toga tice. Za sad rade super.
Sto se tice update-ova, evo moj Umi Zero je za 4 meseca otkako je pusten u prodaju, imao 6 update-a. Elephone najavljuje svojim korisnicima uskoro update na Lolipop. Kako raste broj prodatih telefona, tako su i ocekivanja korisnika veca, tako da ce kompanije morati da slusaju i udovoljavaju zahtevima svojih potrosaca, kako bi gradili svoj brend, sirili dobar glas, povecali poverenje i kvalitet, da bi na kraju povecali profit sto je svima njima krajnji cilj.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Baraba »

Forum izgleda malo kineski :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Evindzer »

psyhound napisao:Definitivno zapocinjem svoju firmu... Da se i ja nadjem u nekom podforumu ovde! Za koji mesec podforum "psyTEL" sa modelima "psyPhone"! :lol:
Podrzavam! :D Evo, ja cu prvi uzeti jedan primerak, sa malo jacim hardverom. ;) ;)


-------------------------------------
Poslednji put menjao Lobachewsky dana Pet 10 07, 2015 00:37

Diskusija o kineskim proizvodjacima se nastavlja u >>> odgovarajucoj temi <<<

Odgovori