LG G Pro 2

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
srb
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 30. Avg 2015. 12:49
:: htc desire hd
:: htc desire hd

Re: LG G Pro 2

Post od srb »

Poštovanje svima,
Hteo bih da kupim ovaj telefon ali ga nema po radnjama iz oglasa, da li neko zna gde ima da se kupi ovaj telefon 16 ili 32gb i koja je cena.
Hvala.

neda23
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 15. Sep 2015. 14:46
:: samsung galaxy s3
:: lg g pro 2

Re: LG G Pro 2

Post od neda23 »

cao svima, zanima me ovaj telef dal je pametno dati 300 evra za njega il kupiti neki drugi tel u toj vrednosti, i kako se pokazao ovaj telef sto se tice specifikacija, i kakve su mu obe kamere, i dal bi neko mogao da ubaci slike da vidim kakva je kamera jer mi je to najbitnije. Hvala

srb
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 30. Avg 2015. 12:49
:: htc desire hd
:: htc desire hd

Re: LG G Pro 2

Post od srb »

Ja sam pocetkom meseca kupio za 320 sivi 32gb.
Ako je 300, nije skupo. Vredi. Ako imas male ruke i male dzepove, razmisli jos jednom.
Sto se slika tice, nema jarkih boja kao kod samsunga. Kada se slika ista stvar sa lg g pro 2 i samsungom i telefoni se spuste pored objekta, slika sa lg g pro 2 je realnija sto se tice boja ili su boje malo umrtvljenije od stvarnih, dok na samsungu dreče u odnosu na stvarno sto nekad i zasmeta.

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: LG G Pro 2

Post od bojke1 »

Ima li neko neku informaciju da li ce g pro 2 dobiti zvanican 5.1.1 ili nece?Drugar dobio na note 4 5.1.1 pa reko ajde da pitam ovde u temi da li ce i g pro 2 dobiti ili od toga nema nista?

milos.fon
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Uto, 24. Mar 2015. 14:19

Re: LG G Pro 2

Post od milos.fon »

Pozdrav svima,
Da li postoji opcija da se na ovom modelu omoguci fm radio?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: LG G Pro 2

Post od acamatic »

Ako nema integrisanu mogućnost onda ne. Ali možeš neku "radio" aplikaciju da skineš pa da tako slušaš radio.

milos.fon
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Uto, 24. Mar 2015. 14:19

Re: LG G Pro 2

Post od milos.fon »

Znam za to, nego nisam siguran u 2 stvari. Prva je: Da li bih rootovanjem i eventualno instaliranjem nekog roma dobio mogucnost, posto neki modeli za evropsko trziste imaju fm radio.
Druga je: Koliko bi mi realno neta trosilo slusanje radio stanice pri kvalitetu od recimo 32kbps.Ja sam negde racunao 30 mb za sat vremena slusanja, ali nisam siguran.

ubabic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 26. Apr 2015. 00:09
:: Huawei Honor 8
:: Samsung A5 2016
Lokacija: Beograd

Re: LG G Pro 2

Post od ubabic »

Da ti ja kazem odmah nema nista od toga...Da rutujes mozes ali izbor custom ROM-ova je maltene ravan nuli. Ovo nesto sto ima ponudjeno na XDA ne valja nista zato je bolje drzati se stock varijante. Za ovaj telefon nema uradjen ni neki dobar "krsteni" custom recovery kamoli nesto drugo...Dodatne modifikacije tipa tog FM radija takodje zaboravi jer jednostavno ovaj telefon nije zanimljiv developerima i nikog strucnog nema ko bi se pozabavio tako nekom ozbiljnijom tematikom. Znaci imas opciju ili da ostanes na tome sto imas ili odradi root cisto ako imas potrebu da koristis neke aplikacije kao Titanium Backup, Lucky Patcher, AdAway ili nesto slicno sto zahteva root privilegije...
Telefon: Huawei Honor 8
ROM: Stock Android Nougat 7.0 (EMUI 5.0.1)

dejop
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 16. Okt 2014. 18:42
:: Lg G Pro 2

Re: LG G Pro 2

Post od dejop »

Dobar Custom ROM za sve verzije (D838 i Z350) imas ovde, ima nekih noviteta sa G4

http://www.microsofttranslator.com/bv.a ... 1.40507%2F

A sto se tice recoverya ima i to, i potpuno je funkcionalan tj prepoznaje sd karticu.
http://forum.xda-developers.com/lg-g-pr ... d-t3207117

Za radio ne znam. Mislim da hardverski nije podrzan.
Mnogo je kulturnija varijanta ubaciti par hiljada pesama na karticu i slusati preko Powerampa muziku koju volis, uz fenomenalni equalizer zvuk je mnogo bolji nego bilo koji program za slusanje muzike preko neta.

milos.fon
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Uto, 24. Mar 2015. 14:19

Re: LG G Pro 2

Post od milos.fon »

Hvala svima na iscrpnim odgovorima. Nisam ni hteo da prelazim na bilo kakav custom rom, u slucaju da nema opcije koje mi treba. Stock softver mi leti, i radi kao sat, ne diram. :)
Sto se tice predloga za muziku, hvala, ali ja ujutru do posla vise volim da slusam Goricu i Dragana ili Dareta i Brakusa. :)

srb
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 30. Avg 2015. 12:49
:: htc desire hd
:: htc desire hd

Re: LG G Pro 2

Post od srb »

Što se tiče radija mislim da ne može softverski da se odradi jer nema hardver. Znači , ne možeš od telefona koji nema kameru da softverski odradiš i da slikaš.
Da li neko ima objašnjenje zašto na mom g pro 2 telefonu prilikom testa antutu dobijam rezultat između 40000 i 43000 dok je na svim benčmark testovima na youtube između 28000 i 30000. Da napomenem da je to bilo i sa sistemom 4.4... i sada 5.0... Takođe da kažem da mi ne smeta za 50 posto veći rezultat ali ne interesuje da li je i kod drugih tako i zašto.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG G Pro 2

Post od artifex »

Za radio ubacis tunein i uzivas,svakako ne trosi puno neta. Sto se tice benchmarka nemoj se opterecivati glupostima... Da li rezultat bio 10k ili 40k nimalo nije merodavno kako telefon radi u svakodnevnom koriscenju

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: LG G Pro 2

Post od bojke1 »

Ima li kakvih naznaka od strane lg-a da ce mozda g pro 2 dobiti update na Marshmallow u skorije vreme ili se to nece desiti sa ovim fonom?Pitam posto sam video da je lg g3 dobio update na Marshmallow.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G Pro 2

Post od El Laki »

Teška priča. Mislim da je GP2 mrtav po tom pitanju. Baš mala popularnost, čak manja od Flex serije a stariji model.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G Pro 2

Post od Green »

Prvi Flex ni 5.0 nece dobiti a kamoli 6.0. A bilo je zvanicno potvrdjeno...
Meni i nije frka, jer KitKat fercera ko zmaj, ali ipak osvezenje ne skodi.

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: LG G Pro 2

Post od bojke1 »

Nema nista od toga kako izgleda na ovom sajtu
http://www.benchmark.rs/vesti/lista_tel ... dnju-62243
Navodno je to potvrdjena lista od strane proizvodjaca.
LG g3 dobija koliko vidim.

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: LG G Pro 2

Post od bojke1 »

Jedno pitanje.Na mts mrezi sam i prijavio sam se za 4g uslugu.Koristim g pro 2.Pozadi na ledima pise da je 4G LTE.
U samom podesavanju gde se bira izbor mreze mi nigde ne nudi 4g LTE opciju nego samo wcdm i gsm only.Posto sam se tek prijavio u mts za koriscenje ove usluge rekli su mi da treba da prodje 24 sata da bi se usluga aktivirala.Moje pitanje da li ce se pojaviti ta opcija u samom setovanju telefona ili nece?Odnosno da li g pro 2 uopste ima tu mogucnost koriscenja 4g usluge?I ako ima kako se aktivira,i da li je neko vec koristi?

simamanki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Čet, 16. Jan 2014. 09:04
:: AGM
:: Nokia N8
Lokacija: Fiji
Kontakt:

Re: LG G Pro 2

Post od simamanki »

Koliko sam ja upoznat moraš da dobiješ novu USIM karticu (zameniš u poslovnici sa postojećom) koja će podržavati 4G i biće neka automatska podešavanja i to je to. :roll:

I da bi uopšte dobio 4g moraš imati određen postpaid paket. :x

EDIT:
Izgleda da ima promena što se tiče ograničenja postpaid paket.

https://www.mts.rs/privatni/internet/mo ... et/4Gmreza
Poslednja izmena od Ninolina u Pon, 21. Mar 2016. 16:31, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da pišeš postove jedan za drugim. Koristi opciju Izmeni.
Sima

dejop
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 16. Okt 2014. 18:42
:: Lg G Pro 2

Re: LG G Pro 2

Post od dejop »

Mislim da sa promenom kartice neces dobiti podesavanje za LTE. Na XDA ima puno ljudi koji imaju problema sa podesavanjem mreze i prebacivanjem na LTE. Meni se na telefonu u nekim od ROM-ovima pojavljuje mogucnost izbora LTE, u drugama ih pak nema. Najjednostavnije sto mozes probati je ovo

1. Go to hidden menu > 3845#*838#
2. Select "WCDMA-Only"
3. Select "Modem Settings"
4. Select "Network Mode"
5. Select "Automatic"
6. Yay 4G

Postoji i varijanta sa Build.prop editorom ali tu postoji mogucnost da brickujes telefon ako nesto pogresis.

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: LG G Pro 2

Post od bojke1 »

Hvala.Probao sam sa ovom sifrom i radi ok ali svaki put kad resetujem fon on izgubi ova podesavanja.Ukucam sifru pa onda -lte only- pa modem settings- pa rat selection- i onda izaberem LTE.I tako radi.
Kazi mi u kojim rom-ovima ti se pojavljuje opcija izbora LTE?Meni je trenutno 5.0.1 od provajdera CHUNGHWA TELEC.I tu nemam ovu opciju.

Odgovori