LG Flex 2

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: LG Flex 2

Post od yocasylver »

Imao sam prilike da malo cackam mx5.Veci je od Flex2,vise mi lici na veliki Iphone 3 nego IPhone 6 kako ga opisuju.Ovo je subjektivni dozivljaj.Sto se tice zvuka glasnije se cuje od Flex-a ali i primetno veci i tezi.Nisam poredio brzinu u radu,verovatno su razlike u milisekundama sto meni nista ne znaci.Fluidan je,lepo radi ali ako ga kupujes obavezno sa garancijom.Kolegi je posle 10ak dana koriscenja pao i otkazao procesor.Sreca pa je u garanciji i dobio je nov aparat.Aparat je dal SIM i za to je vezana stvar na koju se kolega zali a to je da su oba slota SIM fri i koristi kartice razlicitih operatera ali ni na jednoj mu ne radi 4G.Kaze da je sve zivo probao ali nece nikako.Jos jedna stvar koja mi se svidela je animacija kad se puni telefon,kao kod novijih Samsunga,oni zeleni mehurici.
Ja sam vec imao model sa aluminijumskim delom kucista tj okvirom(lumia 925) i takav ili modele sa kucistem od metala ne bih nikako nosio bez futrole jer se vrlo lako grebu i ostecuju.Danas sam drzao Expira Z5 od drugarice,nema ga dve nedelje a vec tackica na okviru.Ne kazem da se plastika ne ostecuje ali se bar manje primecuje i nekako kad vidim onaj okrzani deo onda ta ogrebotina kao da mi je i na dusi.
Sve ovo je iz mog ugla.Nadam se da sam ti bar pomogao oko opisa MX5-ice sto se zvuk tice jer vidim da ti znaci da se glasno cuje.
Kod Flex-a mi se svidelo sto ima ''sisteme zastite od pregrevanja'',ili je to samo sa mojim primerkom slucaj.
Prvi put kad mi je stajao u auto na suncu ipod prednjeg stakla u auto.Kad sam ga odkljucao,zakljucao se odmah i nije reagovao 10 min na nikakve komande.Bio bas vruc od zagrevanja na suncu,nisam ocekivao da ce privuci toliko toplote.Posle toga kad se malo ohladio sve je bilo ok.
Drugi put sam vozio i na telefonu je bio ukljucen IGo,GPS,gprs,sinhronizacija i ostala sranja.Posle dva sata kad sam stigao na odrediste uzeo telfon u ruke da se slikam.Bio je vreo i cim bi pokrenuo kameru on bi izasao i pocelo je osvetljenje da se se smanjuje i pojacava i tako vise puta.Setio se prvog primera i sacekao 5-6 minuta,posle je sve bilo normalno.
Na osnovu tih situacija smatram da telefon poseduje zastitu od pregrevanja.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG Flex 2

Post od El Laki »

Meni Meizu (MX4 i 5) mnogo više liče na 3gs nego na 6.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: LG Flex 2

Post od niko1a »

hvala za poredjenje. za ta ostecenja sam i kontao da je takva situacija al dobro, nije mi to nesto previse bitno, vazno mi je da sam radom zadovoljan, a ovo kako bude sta da radimo :) u svakom slucaju uvek su tu neke futrole, silikoni i sl.. flex me je jako privukao i ostaje mi da kao prvi izbor a ako se bas nesto iskomplikuje onda je mx5 kao rezervna solucija

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG Flex 2

Post od El Laki »

Poznanik iz teretane ima MX5, jednom sam ga pogledao na minut, najveći utisak na mene je ostavilo home dugme. Toliko plastično, jeftino zvuči i deluje, da to nije humano. Ostalo nisam stigao da detaljnije pogledam ali mi je ovo baš zapalo za oko.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: LG Flex 2

Post od niko1a »

da to je jako lose uradjeno, i oni tasteri sa strane znaju da budu klimavi, kod njega mi je to bio minus i sto nije taj skener nazad npr stavljen.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG Flex 2

Post od El Laki »

Najveća prednost i ono što najviše ističu u prvi plan u Meizu-u jesu performanse. Ali Flex 2 stoji rame uz rame sa G4/S6/Note 5 a ne verujem da MX5 može u isti koš, ma koliko ga reklamirali. Mada se meni ni je sviđa njihov softver. Vidi se da nije to to.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: LG Flex 2

Post od niko1a »

meni se on prvo svideo, i koliko sam video trebao bi da ima dobre performanse, cam i sve ostalo, ali bas to, softver ne znam kakav je nisam imao dodira sa tako necim pa mi je tu bila prva nedoumica, i onda i to sve vezano za dugmice.. dok Flex 2kad sam malo pogledao odusevio me je a ovaj izgled me je privukao posebno. izvinjavam se za off necu vise od opterecujem temu sa Mx-om

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG Flex 2

Post od Evindzer »

yocasylver napisao:Ne kazem da se plastika ne ostecuje ali se bar manje primecuje i nekako kad vidim onaj okrzani deo onda ta ogrebotina kao da mi je i na dusi.
I meni, brate. :smutny:
Drago mi je što vidim da nisam ja jedini sa takvim psihičko-telefonskim problemom. ;)

no_nick
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet, 19. Dec 2014. 15:03
:: Z10
:: FG G FLEX 2

Re: LG Flex 2

Post od no_nick »

Da li je neko imao problem sa auto rotacijom? Kod mene vec par dana ne radi. Probaon sam reset ali nece.

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: LG Flex 2

Post od somi92 »

Da nisi mozda iskljucio slucajno rotaciju ? ah ti karakteriiii

no_nick
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet, 19. Dec 2014. 15:03
:: Z10
:: FG G FLEX 2

Re: LG Flex 2

Post od no_nick »

Nije iskljuceno. Proveravao sam na netu. Valjda je problem u akcelorometru ili sta i kako se to zove. Nemam pojma. Ostaje jos hard reset.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: LG Flex 2

Post od Dexter »

Probaj da ga dobro zagrejes (poteras neku zahtevnu igricu npr) i onda ga restartujes. Tako se popravljao taj problem, na Htc One X, mozda i tebi pomogne...

Sasa79
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 21. Nov 2015. 08:50
:: Lg flex 2
:: Lg g2

Re: LG Flex 2

Post od Sasa79 »

Zna li neko gde moze da se kupi circle case za ovaj tel.Nigde ne mogu da nadjem u Srbiji.

maskerox
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Sre, 26. Dec 2012. 22:48
:: Alcatel Idol X

Re: LG Flex 2

Post od maskerox »

Utisci ukratko: telefon je fenomenalan, zaista jedinstvenog dizajna, bukvalno leti, na Antutuje skor oko 60000, displej je meni odličan i odmah sam se navikao na njega, a što neko već reče posle zakrivljenog telefona, ravni izgledaju kao neke ploče. Igrice me ne zanimaju, pa grafiku nisam nešto testirao... I da, sa baterijom o kojoj se toliko pričalo sam ja prezadovoljan, može preko 5 SOT-a da izgura.

Od mana bih naveo samo manjak memorije, jer 16 GB se stvarno brzo popuni s obzirom na to koliko sam sistem zauzme, kao i prednja kamera koja u low light režimu deluje zaista neubedljivo, pani svi ti gesture-i što su napravili za nju nemaju mnogo smisla. Inače, zadnja kamera je sasvim sasvim pristojna i vrlo sam zadovoljan s njom.

I na kraju, svaka preporuka za telefon, prelep je, brz, pritom sa velikim displejom, a jako ergonomičan i za rukovanje i za nošenje i ima milion malih trikova za rukovanje...

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: LG Flex 2

Post od rock9855 »

Grafika je odlicna. Adeno 430 je medju vodecim na trzistu. Nece biti problema da pokrene 99,99% igara na maximumu. A ima sd slot pa nije neki problem. Mozes tamo svu multimediju i neke aplikacije. Samo uzmi neku brzu karticu i nema problema

maskerox
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Sre, 26. Dec 2012. 22:48
:: Alcatel Idol X

Re: LG Flex 2

Post od maskerox »

Jel se dešavalo nekom da mu posle nekog vremena drndanja telefona, lampica krene svetliti, a da pritom nema nikakve nove tj. nepročitane notifikacije?

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG Flex 2

Post od El Laki »

Jeste meni. Ne samo na Flexu, već i na G3. Restart reši stvar.

maskerox
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Sre, 26. Dec 2012. 22:48
:: Alcatel Idol X

Re: LG Flex 2

Post od maskerox »

To znam, mislio sam da ima i neko brže rešenje... ;)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG Flex 2

Post od El Laki »

Ne znam, kontao sam da je sistem zabrljavio. Javilo mi se jednom na Flexu i dva puta na G3 (za 8 meseci).

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: LG Flex 2

Post od somi92 »

Ne moras restartovati telefon, samo ubaci LED tamo gde su ti wifi, mobile net, lokacije itd kad povuces prstom na dole, notifikacioni bar. Kad ti se to desi, svuces not bar, kliknes led kao da ga iskljucis, opet kliknes da ga ukljucis i resen problem, nema potrebe za restartovanjem telefona...

Odgovori