Samsung Galaxy J3 (2016)

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od гари »

Gledao sam po Samsung temama, i nisam nigde našao temu za Samsung J3 (2016). Nekako mi neverovatno, ali aj, moguće da zaista niko još nije otvarao temu. Evo specifikacija.
Network Technology
GSM / HSPA / LTE
Launch Announced 2015, November
Status Available. Released 2016, January
Body Dimensions 142.3 x 71 x 7.9 mm (5.60 x 2.80 x 0.31 in)
Weight 138 g (4.87 oz)
SIM Single SIM (Micro-SIM) or Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)
Display Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors
Size 5.0 inches (~68.2% screen-to-body ratio)
Resolution 720 x 1280 pixels (~294 ppi pixel density)
Multitouch Yes
Protection Asahi Dragontrail Glass
Platform OS Android OS, v5.1.1 (Lollipop)
Chipset Spreadtrum SC9830
Exynos 3475 Quad - J320A
CPU Quad-core 1.5 GHz Cortex-A7
Quad-core 1.3 GHz Cortex-A7 - J320A
GPU Mali-400
Mali-T720 - J320A
Memory Card slot microSD, up to 256 GB (dedicated slot)
Internal 8/16 GB, 1.5 GB RAM
Camera Primary 8 MP, f/2.2, autofocus, LED flash - J3109, J320F
5 MP, f/2.2, autofocus, LED flash - J320P, J320A, check quality
Features Geo-tagging, touch focus, face detection, HDR
Video 1080p@30fps (J3109), 720p@30fps (J320P, J320F, J320A), check quality
Secondary 5 MP, f/2.2, 720p@30fps - J3109, J320F
2 MP - J320P, J320A
Sound Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
- Active noise cancellation with dedicated mic
Comms WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth v4.1, A2DP, LE
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS/ BDS (region dependent)
Radio FM radio, RDS, recording
USB microUSB v2.0, USB On-The-Go
Features Sensors Accelerometer, proximity
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
Browser HTML5
Java No
- MP4/H.264 player
- MP3/WAV/eAAC+/Flac player
- Photo/video editor
- Document viewer
Battery Removable Li-Ion 2600 mAh battery
Stand-by Up to 349 h
Talk time Up to 22 h
Music play Up to 77 h
Misc Colors White, Black, Gold
SAR US 1.17 W/kg (head) 1.12 W/kg (body)
SAR EU 0.48 W/kg (head) 0.42 W/kg (body)
Price group 3/10
Tests Performance Basemark OS II: 399 / Basemark OS II 2.0: 326
Basemark X: 1424
Display Contrast ratio: Infinite (nominal), 3.523 (sunlight)
Camera Photo / Video
Loudspeaker Voice 64dB / Noise 65dB / Ring 68dB
Audio quality Noise -92.4dB / Crosstalk -91.3dB
Battery life
Endurance rating 66h
Izvor: GSM Arena

Zamolio bih i vas iskusnije na brzinu da pogledate da li to postoje neke različite verzije ovog telefona sa različitim čipsetima, i koje su razlike između dual sim i single sim varijante. Da li je razlika samo u broju SIM slotova?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od гари »

Jel može neko da mi kaže da li na ovom može da se instaliraju aplikacije i na memorijsku karticu? Bez rutovanja i tih gluposti.

Android je 5.1.1 izgleda, a izgleda da ima i nadogradnju na 6.0, ali ko će ga znati, može neko i da unese i pogrešne podatke na sajt. Ovi na Samsungov sajt stavili samo "Android", mislim "hvala vam!"... Nisam skontao ni koja je verzija TouchWiza.

EDIT: Može.
Can I Move apps from phone storage to SD card on this device?
Yes, there is an option in the Application manager where you can move apps from internal to external storage on your device. The pre-installed applications cannot be moved from internal storage and cannot be removed from your device.
http://phoneradar.com/samsung-galaxy-j3 ... l-options/

Sent from mTalk on Windows 10 phone

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od acamatic »

Ja mislim da je Samsung svojim telefonima omogućio to od verzije "lizalica". Da možeš sa biraš šta hoćeš da ti ide na SD a šta na memoriju telefona

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od гари »

Hvala odgovoru.

Ovim telefonima sa 8GB prostora može to mnogo da znači.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od Evindzer »

Moja gospođica ga je kupila u septembru. Išao sam s njom da ga uzmemo. Kasnije više o njemu, a za sad - nije loš, ali mi je J5 2015 bolji izbor.
PS: Gari, nije bilo teme za ovaj model.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od гари »

Slažem se, J5 mora biti bolji izbor, ali ni ovaj nije baš jeftin. Ali dobro, blizu onoj mojoj zacrtanoj ceni od 15ak hiljada koliko mi je ok da sam za telefon. (Za neke se slažem da vredi dati više, ti Evi znaš nas koji telefon mislim :D )

Ali čini mi se da ovaj mami kad kupim, da bi bila ona mirna bar 3-4 godine. I video bi da ga uzmem na rate.

Skype, Viber, i još neka igrica i još koja aplikacija, i tu bi se završavao broj aplikacija koji će ona koristiti. Još samo mejl doduše, i stavio bi joj HERE mape (iliti HERE WeGo).

Da, i bilo bi lepo da čujem malo detaljniju "recenziju", ali svakako mi deluje da je ovo dobar izbor.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od Evindzer »

гари napisao:Slažem se, J5 mora biti bolji izbor.
Zato i nije bilo teme za njega, pomalo nepotreban model pored J5. Da se ja pitam, seriju J bi činili samo J1, J5 i J7.
гари napisao:(Za neke se slažem da vredi dati više, ti Evi znaš nas koji telefon mislim :D )
Naravno. ;)
гари napisao:Ali čini mi se da ovaj mami kad kupim, da bi bila ona mirna bar 3-4 godine. I video bi da ga uzmem na rate.
U Komtrejdu ga daju na 12 čekova, znam iz prve ruke, video svojim očima. ;)
Nisam siguran za 3-4 godine, ali bi trebalo da traje bar koliko i garancija.
гари napisao:Da, i bilo bi lepo da čujem malo detaljniju "recenziju".
Čućeš, samo da dođem sebi od posla, nisam spavao 18 sati...

Moj ti je predlog da pogledaš i J1, jeftiniji je nešto malo, a mislim da bi za korišćenje kakvo si naveo i on sasvim lepo vršio posao.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od гари »

Ne bih se ipak složio da je J3 nepotreban, mnogo je bolji od J1, a i tih 1,5GB RAMa mi dodatno uliva više poverenja. U Gigatronu je 19.000 J3, a J1 neka je maksimum 4.000 jeftiniji, i baš mislim da je to vredno doplaćivanja. A J5 da razmatram - već za J3 nije ovo malo, pa da dajem još više, nekako bi mi bilo previše.

A za to kakav bi telefon bio za tri godine ili četiri... Mama baš dobro čuva telefone, i bez futrole ni na jednom do sad nije imala ni ogrebotinu. :) Sad samo na poslednjem ovom ima futrolu, ali više jer joj se sviđa tako - bio bi joj i ovaj netaknut i da nema nikakvu zaštitu.

A što se performansi tiče, očekujem da joj ovaj J3 bude daleko iznad njenih očekivanja, da će joj biti prilično brz, a ako i budu vremenom zahtevnije aplikacije - strpljiva je ona, bitno je da joj te aplikacije rade kako tako (to mislim na duge staze). A na Androidu mislim da mogu na to da računam.

A sad, da li bi nešto na telefonu crklo posle tri godine ili sve i po, to niko ne može znati.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od Evindzer »

Nas dvojica smo se baš raspisali u ovoj tvojoj temi. :D
Nisam mislio da je bespotreban kad se poredi sa J1, već sa J5. Bar na papiru su toliko slični da nema potrebe za postojanjem J3.
A što se tiče dugotrajnosti, nisam mislio na kvalitet hardvera (materijala, itd) i na pažnju pri rukovanju korisnika, već na situaciju da i danas jeftiniji Androidi znaju da se zaglupe iz čista mira.
Bez želje da izazovem raspravu - ako, osim nas dvojice, temu iko još prati :D - ali ne znam nikoga sa Androidom koji nije flegšip, a da u periodu između 6 i 18 meseci nije imao naprasnih problema sa telefonom.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od гари »

Hehe, ne zanima nikog ovaj "sirotinjski telefon". :lol:

Jeste, razlika je mala, ali kad je izmerim u novcu, a to je 5.000 dinara, onda mi je drago što imamo i taj model u izboru. Nadam se da nema telefon neki nisam nedostatak koji ja sad ne primećujem.

A, da, to svakako nisam mislio da očekujem da telefon savršeno radi bez da ga pipnem.

Svaki telefon treba nekad resetovati ili mu reinstalirati softver, čak je tako i na S40 bilo, a to su dumb telefoni. Baš se sećam kako sam tražio neka rešenja onda po netu, pa svi preporučivali ne znam koje alate, a hard reset i reinstalacija je jedini zapravo rešavali problem. Ono bile samo neke peripetije s kojima sam rešavanje problema odložio za neki drugi dan.

Ili bolje da kažem, možda neće biti potrebe, ali reinstalacija softvera će uvek samo rastereti telefon, kao što isto važi i za kompjutere.

Treba to ljudi da shvate kao tako - danas telefoni za nas obavljaju mnogo radnji, sve im je kompleksnije, i nekom nekog vremena im se negde naslaže nekog đubreta koje počne da stvara zagušenja, a onda resetovanje ili reinstalacija rešavaju problem, a oba su jednostavna, i čak i dete može to da uradi.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od Evindzer »

Koliko znam, ne postoji nikakva"urođena" mana kojom bi bile pogođene sve jedinice ovog modela. Ipak, ako ga budeš uzimao, obrati debelu pažnju na ekran, jer pojedini primerci imaju faličan ekran koji je mnogo taman i belu prikazuje kao bledožutu. I to sve bez uključenog auto-moda.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od гари »

Hvala, to si mi dobro rekao! Znači, osvetljenje stavim recimo na medium, ili low, ili high, i bela boja bi tada mogla biti svetlo žuta. A probaću i sa osvetljenjem na automatic.

DODATAK: E, da, i pošto vidim da telefon ima dostupnu nadogradnju na Android 6.0, pretpostavljam da je onda najbolje da pre nego što mami dam telefon da bilo šta na njemu podešava, ili pre nego što joj ja nešto budem podešavao (osim onih najbitnijih stvari), da prvo ažuriram softver na 6.0?

Sent from mTalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od Evindzer »

Uzmi dva J3 i stavi ih jedan pored drugog. Podesi obojici ekran na maksimum osvetljenja. Ako primetiš da je jedan ekran žućkast, kupi onaj drugi primerak. :)
Poređenje uživo sa drugim ekranom je najbolji način da uočiš to žutilo. Inače ga nećeš uočiti, dok ne bude kasno. Što se OS-a tiče, ja bih mu odmah nabacio MM.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od гари »

Važi, hvala, i za jedno i za drugo. :)

DODATAK: Da, a kod J1 2016 bi mi se sviđala veličina ekrana, pa i samog telefona. Ali šteta što je slabiji toliko.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od Evindzer »

Ja i dalje mislim da bi tvoja majka bila zadovoljna i sa J1, budući da bi na telefonu imala mali broj relativno laganih aplikacija.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od гари »

Da, i meni se tako čini, ali neka, malo da obradujem. :) Nju će oduševiti ekran od 5 inča. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od гари »

Za par dana će biti mami beli J3, na četiri rate. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od Evindzer »

Samo pripazi na ekran, kao što sam ti rekao, i neće biti problema. Odmah u radnji uzmi dva primerka i uporedi im ekrane.
Pa se poigraj malo njim kad ga uzmeš, pa da razmenimo preliminarna iskustva. ;)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od гари »

Ipak možda ne bude ovaj telefon... Devojka ima duže vreme želju da kupi sebi iPhone, pa ćemo videti. Možda bi iskombinovali da njoj uzmemo iPhone 5S, a onda njena Lumia 650 da ide mojoj mami. A mama bi ipak i tako bila zadovoljna, i Lumia 650 joj se sviđa.

Da, i skontao sam naknadno - kad si rekao da je ovaj telefon nepotreban jer je suviše sličan J5, ti si tada mislio na J5 2015, i zaista - za dva telefona su copy/paste, u par stvari se razlikuju. Tu se ipak slažem sa tobom, ali eto - nekome će sigurno dodatno ulivati poverenje što je J3 2016 godinu dana noviji model.

A ako devojka ipak odluči da ne uzmemo taj iPhone, onda kupujem J3 2016. :) Daću joj malo vremena da razmisli.

A uzeo bih ja i ovo prekjuče taj J3 što sam gledao u radnji, ali šta da im radim kad su "...pa ćemo da Vam pošaljemo jedan obrazac koji trebaju da overe kod Vas na poslu...". Imali su dva telefona u radnji koja sam mogao da poredim. Svakako je bolje ovako - nisam baš bio to prekjuče ni skroz fokusiran u radnji, gledao sam i kako im ide to oko plaćanja na rate, pa me to dekoncentrisalo.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy J3 (2016)

Post od Evindzer »

Opušteno, nije telefon 'tica, pa da odleti. ;)
Što se tiče Lumija iz tvog okruženja, mogao bi u temi za neku od njih da napišeš kratko poređenje hardvera i brzine 730 i 650.
A ako ne uzmeš ovaj fon, onda ću ja morati da za par dana otkucam svoja zapažanja. :)

Za sad ću samo reći da je meni J5 2015 po svemu za nijansu bolji.

Odgovori