LG G6

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: LG G6

Post od 1808 »

Evo novih vesti o ovom telefonu sa „zastarelim“ hardverom

LG G6 price in Europe to start from €700
http://www.gsmarena.com/lg_g6_price_in_ ... -23753.php

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G6

Post od Baraba »

Even if it doesn’t have the Snapdragon 835 and had to play it safe with the 821 version, the LG G6 still is an excellent smartphone to consider buying.
Dobro de, jesi se uhvatio za "zastareo". Prošlogodišnji hardver! Taj termin je bolji. G5 predstavljen 2016. god. sa 820, u G6 ubacili 821, jes napredak, bitno da su okinuli cenu od 700 evrova.
Glavna kamera, zašto lošija od G5? Daj komentar i za to 8)

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: LG G6

Post od Behemoth »

Losija po broju mp ili objektivno losija?
Ima li neko poredjenje te dve kamere?Jer kao sto znamo,broj mp ne igra presudnu ulogu u krajnjem kvalitetu fotografije
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: LG G6

Post od iLuka »

LG ima svake godine neku ozbiljnu manu sa top modelima, cena sve visa... ovaj ce biti isti kao S8...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G6

Post od Green »

Koju to ozbiljnu manu ima G6? Prošlogodišnji hardver? :roll:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: LG G6

Post od iLuka »

ne, ne, mislio sam do sada... za G6 ce se tek pokazati :dry:

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: LG G6

Post od iamivan »

Behemoth napisao:Losija po broju mp ili objektivno losija?
Ima li neko poredjenje te dve kamere?Jer kao sto znamo,broj mp ne igra presudnu ulogu u krajnjem kvalitetu fotografije
Stariji senzor, mada ne znam koliko će biti lošiji od G5, ako uopšte i bude.

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: LG G6

Post od filip11314 »

Cena je skroz okej, opet će biti jeftiniji od S8 za 200+e. Kamera ko kamera je na LG - u od G3 uvek bila dobra i tu nikad nisu podbacili. Da vam telefon daju za džabe vi bi rekli da ne valja čim je za džabe....
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: LG G6

Post od zoreli »

Za kameru sam gledao review (YT) kažu da su iznenađeni koliko je bolja nego ona na G5 i da je po kvalitetu slična kao na Galaxy S7 i Pixel-u .

Sent from Galaxy S7 Edge
16 godina na forumu MOBILNISVET

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od sugarcoated_ass »

https://youtu.be/KX0nd8VwiVw

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG G6

Post od znemanja »

Mislim da se konstatacija zastareo izvukla iz konteksta kada je u pitanju G6. Naravno da telefon nema zastareo hardver, ali isto tako neće biti direktno konkurentan flagship modelima ostalih proizvođača kada se isti pojave na tržištu tokom godine.
Mene se lično G6 jako sviđa, da ima AMOLED ekran bio bi savršen, pogotovo što ne preferiram previše edge ekran na S7e jednostavno smatram da edge ekran nema nikavu praktičnu svrhu.

Kada se konstatovalo da ima "zastareo" hardver pre svega se mislilo da ima hardver kao aktuleni flagship modeli iz 2016. godine kojima se cena stabilizovala na oko +-500 evra, a početna cena za G6 je 800 evra. Pritom, treba imati u vidu da ljudi koju kupuju flagship modele ne kupuju iste samo zbog njihove sirove hardverske snage već i zbog činjenice da je taj i taj model trenutno najmoćniji uređaj na tržištu. Smatram da će G6 pasti u senku kada se pojavi S8 koji će za nijansu biti verovatno bolju i svemu, ali će i koštati oko 150-200 evra više. Međutim, ljudi koji izdvajaju 700+ evra ne vode se parametrom ekonomičnosti već parametrom hedonizma, jednostavno tada 100 ili 200 evra više ne znači ništa.

Dakle, kao neko ko simpatiše Samsung, rado bih kupio G6, ali ako planiram da dam 700+ evra, sigurno tu cifu neće dati za G6 kada ću za oko 150 evra više moći da pazarim S8. Ako LG koriguje cenu i G6 spadne na nekih 500 evra, to je već odlična kupovina, jer u tom cenovnom rangu glavni konkurent je S7 edge, a za one koji ne vole zakrivljene ekrane, G6 se nameće kao odličan izbor.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG G6

Post od Evindzer »


antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG G6

Post od antec »

zoreli napisao:Za kameru sam gledao review (YT) kažu da su iznenađeni koliko je bolja nego ona na G5 i da je po kvalitetu slična kao na Galaxy S7 i Pixel-u .

Sent from Galaxy S7 Edge
Koje mlaćenje prazne slame je ta izjava sa yt-a. Pa kamera na G5 je ako ne bolja onda egal sa s7. Znači G6 ima vanserijski dobru kameru. Svašta se može čuti na internetu, hajde baš da vidimo.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: LG G6

Post od Apolo »

Kamera na G5 i G6 nije upitna, kao ni dizajn koji za razliku od prethodnog modela uvek donese nesto malo drugacije (za razliku S6 na S7, odnosno IP6 na IP7). Ljude sad baaas kopka sto nije SD835 vec SD821, iako golim okom nisu u stanju da primete razliku ali to je ona potreba da se uvek ima novije, vece, jace (pa makar i da je vise marketinska prica nego neko znacajno unapredjenje).
Sto se cene tice, ako mene pitate, nijedan od tih telefona ne vredi vise od 500e, posebno iPhone. Ali boze moj, stancaju se telefoni ko carape, malo po malo jedni druge kopiraju.... Ko sta voli i sta mu lezi neka kupuje :)

Sent from Xiaomi Mi5 using mTalk
Festina lente.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G6

Post od Baraba »

Green napisao:Koju to ozbiljnu manu ima G6? Prošlogodišnji hardver? :roll:
Mana, recimo G5 i modularni dodaci, neko ih je kupovao, sa njima može u fioku ako pređe na G6, a to opet nisu bile male pare. Meni to nije mana jer nisam investirao u G5, ali ima takvih ljudi sigurno, onda ti investiraj u LG. Mana je što su smanjili senzor glavne kamere. Mana je što za EU verziju ne ide dobar DAC Sabire. Da kažem wifi punjenje nije presudno, ali mi je isto mana. Nervira jako to škrtarenje i slabljenje verzije za Eu. Treba i manja cena. Na to dodaš prošlogodišnji hardver. Plus problemi koje su pratili predhodnike, sve predhodnike (ne sećam se samo za G1, ali od G2 do G5 problemi). Da, LG ima mana koliko hoćeš, stvorili su taj imidž. Mora se sačekati da prođe nekoliko meseci da se vidi da li crkava ploča ili nešto slično, pa tek onda početi razmišljanje o kupovini LG, što se mene tiče. Meni je trenutno Huawei obiljnija firma.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od гари »

Ipak, čisto sumnjam da je neko ko je kupovao te dodatke računao da će moći da ih koristi i na G6. Možda se nadao samo, ali na to ne znam ko bi računao.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: LG G6

Post od 1808 »

Baraba napisao: DAC Sabire.
Stalno ga pominješ i stalno pogrešno pišeš. DAC je SABRE (bez i).

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: LG G6

Post od dachakragujevac80 »

Ja mislim da se malo preteruje sto se tice ocekivanja od kamera mobilnih telefona. Za bilo kog prosecnog korisnika smartphona, sve kamere danasnjih flagshipova su i vise nego dovoljne, da ne kazem savrsene. Cisto sumnjam da ce profesionalni fotograf da se zamajava sa slikanjima mobilnim telefonom u svakoj prilici. Za neke "iznenadne" scene sve kamere su suler.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od гари »

A istovremeno ni jedna nije dovoljno dobra u noćnim uslovima...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: LG G6

Post od zoreli »

Za najveći broj korisnika kamera na S7 Edge je odlična u noćnim uslovima :) ... i kamere će biti sve bolje i bolje na flagship modelima .
16 godina na forumu MOBILNISVET

Odgovori