Samsung Galaxy S5

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
McSkiltron
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Uto, 16. Jul 2013. 12:44
:: Galaxy S7 g930f
:: Huawei medpad T1 8.0

Re: Samsung Galaxy S5

Post od McSkiltron »

Pa ja kazem i da ima veze ali ne tolike da bi slike bas primetno bile bolje ali svakako sam sa 4.4.2 pravio mnogo bolje slike nego na 5.0 itd. Ali sa 6.0 su to popravili. A tu ti je jos plus sto su optimizovali potrosnju baterije tako da na 6.0 traje jos duze baterija iako je meni i na 5.0 trajala skoro 2 dana normalnog koriscena sa nekih 7h sot-a
- "Za svako resenje postoji problem!" True story

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Samsung Galaxy S5

Post od majkon80 »

Vidi ovo,u temi za slike sto sam tamo postavio,a evo i ovde drugi primeri

J72016

Slika20160912_144704

S5

Slika20161024_144437

Po meni S5 mnogo bolje

McSkiltron
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Uto, 16. Jul 2013. 12:44
:: Galaxy S7 g930f
:: Huawei medpad T1 8.0

Re: Samsung Galaxy S5

Post od McSkiltron »

Kako da ne. Ne mozes uporedjivati nikako s5 sa nekim mid range telefonom. To su sve osiromasene verzije flagship-ova kao i a klasa samo sto je ona po meni za klasu bolja od j klase.
- "Za svako resenje postoji problem!" True story

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Samsung Galaxy S5

Post od majkon80 »

Jel zna neko gde mogu da nadjem original bateriju za samsung S5 u Beogradu,da kupim odmah a ne da cekam inostranstvo itd?akO neko zeli da odgovori?

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Samsung Galaxy S5

Post od bestboy »

Слобода или смрт

sila
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 22. Feb 2010. 22:33

Re: Samsung Galaxy S5

Post od sila »

Pozdrav, imam problem sa treperenjem ekrana, kada smanjim nivo svjetlosti pola ekrana pocne da treperi, trazio sam po internetu da rijesim taj problem ali nista od toga, isao sam u one programske opcije i cekirao onemoguci preklapanje hardvera ali ni to nije pomoglo, kada povecam svjetlost onda je u redu sve

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S5

Post od Dexter »

To ti je samo pocetak, posle kad otkljucavas telefon zabode, treperi, nece da su upali uopste osvetljenje. Koliko sam primetio, hladnoca utice na to, kad je ugrejan sljaka kao sat. Cim se ohladni, poblesavi. Probaj da ga ostavis 1-2 dana na nekoj mlakoj peci, nekima je to resilo problem.

sila
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 22. Feb 2010. 22:33

Re: Samsung Galaxy S5

Post od sila »

Dali mozda znas dali garancija to pokriva, jer ja imam jos oko 4 mjeseca garanciju, ali oni dugo zadrze telefon pa zato pokusavam da rijesim prije, citao sam da moze biti i do verzije u njemu, trenutno je 5.0. Ako im odnesem mozda ce oni samo uraditi fabricki reset i onda kada ja opet vratim na 5.0 sve po starom.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S5

Post od Dexter »

Svakako prvo trazi da ti ga srede u garanciji ako moze. Na netu svasta pise, nekima je promena softvera pomogla, drugima promena baterije.. U mom slucaju je imao MM 6.0.1, hard reset nije pomogao, ni druga baterija. Probao sam i one trikove iz developer menija. Na kraju smo skinuli prednji panel i probali ga na drugoj S5, radio je normalno. Tako da predpostavljam da je nesto na ploci u pitanju..
Kad je ugrejan radio je bez problema, cak i na minimalnom osvetljenju, cim se ohladi ili ga izneses napolje odlepi..

sila
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 22. Feb 2010. 22:33

Re: Samsung Galaxy S5

Post od sila »

Ok, hvala na odgovoru, vidit cu da mu uradim hard reset pa ako i dalje bude problem nosim u mtel. Pozdrav

mikas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pet, 10. Jul 2009. 19:36

Re: Samsung Galaxy S5

Post od mikas »

Pozdrav svima, @dexter imam problem sa telefenom kao što si napisao kada mu je hladno poblesavi totalno ekran treperi da jedva mogu da počnem da ga koristim. Kada ga držim u prednjem džepu pantalona do tela kada mu je toplo sve radi normalno

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Samsung Galaxy S5

Post od MilanNBA23 »

Imao sam isti problem. Dakle, otišao je display. Treba da ga zameniš.
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

Pikeli
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 01. Feb 2015. 22:25
:: Galaxy S7 edge

Re: Samsung Galaxy S5

Post od Pikeli »

Proslu sedmicu, par dana za redom kad skinem ujutru tel sa punjaca, baterija pokazuje 84%, iako je punjen cijelu noc. Nakon toga napunim drugim punjacem, pokazuje 100%. Pocnem opet puniti sa svojim, 2 dana sve dobro, jutros opet 84%. Jel imao ko slicnih problema, jel moze biti do punjaca ili je nesto do softvera?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

mikas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pet, 10. Jul 2009. 19:36

Re: Samsung Galaxy S5

Post od mikas »

Odneo sam telefon u Samsung-ov ovlasceni servis posto je telefon u garanciji. Zamenili su mi ekran i sve je uredu. Pozdrav

Pikeli
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 01. Feb 2015. 22:25
:: Galaxy S7 edge

Re: Samsung Galaxy S5

Post od Pikeli »

Ima li neko neki savjet oko zamjene ovoga centralnog dijela (hrom lajsna), posto mi je tel ispao i sazuljao se? Da li se isplati naruciti okvir i staklo preko ebaya, kakvog je kvaliteta, je li ko imao kakvih iskustava?

misko.p
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sre, 08. Apr 2015. 19:21
:: Galaxy S10+

Re: Samsung Galaxy S5

Post od misko.p »

Moj S5 sam flešnuo na 6.0.1 još u aprilu 2016. sa onim stock fw G900FXXU1CPD7, za UAE tržište. Do danas telefon prijavljuje da je to latest fw. Koliko vidim na sammobile, posle toga je izašlo još nekih 7-8 update-a. Ne znam zašto moj telefon konst. prijavljuje da nema novih.
Kako beše, kada se preko odin-a stavi novi fw, ne gube se podaci? Znam da je najbolje odraditi fabrički reset, ali me jednostavno mrzi da vraćam sve ponovo. Ne znam ni šta je sve novo u tim novijim verzijama.

kakva su iskustva kod vas?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S5

Post od Azimuth »

Ako promeniš CSC onda se gubi sve tj sam telefon će uraditi factory reset.
Ako ti nije rutovan tj ako je knox i dalje 0x0 onda bi morao da dobiješ apdejt ako je izašao za taj CSCkoji ti je u telefonu. Proveri ručno kroz meni, možda se nešto zaglupio.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

misko.p
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sre, 08. Apr 2015. 19:21
:: Galaxy S10+

Re: Samsung Galaxy S5

Post od misko.p »

Telefon nije rutovan. Kupljen je u VIP poslovnici, sim free. Kao što rekoh, preko odin-a sam mu stavio onaj UAE fw i koliko se sećam, posle restarta telefona, sve je radilo od programa, ali sam ja zbog prelaska sa 5 na 6 android, odradio factory reset.
Za novi update uvek i proveravam ručno, ali mi konst. prijavljuje da je latest. Ne znam šta je to moglo da se zaglupi, a često radim i onaj "wipe cache partition" iz sist. menija.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S5

Post od Azimuth »

Onda proveri koji je CSC u njemu. Imaš Phone Info aplikaciju na play store. Kad to saznaš, onda ideš na sammobile i proveriš tamo da li postoji baš za taj CSC neka novija verzija. Možeš da proveriš i preko updato sajta ili SamFirm programa. Više o tome imaš u temi za flešovanje softvera ovde u Samsung delu foruma.
Prosto mora da ti ponudi apdejt direktno iz telefona ukoliko je knox 0x0 i ako je izašao uopšte softver za taj CSC koji imaš.

gunner
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Uto, 23. Dec 2014. 13:06
:: Iphone 4S

Re: Samsung Galaxy S5

Post od gunner »

Kupio sam S5 skoro, kada sam probao sve je radilo super, posle 15 minuta počeo je da gubi mrežu kao lud. Telefon je više bez mreže nego na mreži. Probao sam da prebacim samo na GSM ili WCDML ili automatski ista situacija. Imate li savet? Da li je do matične ploče? Pitao sam u jednom servisu koliko bi bila zamena ako ja obezbedim ploču, kažu da je jako rizično menjanje pa bi bilo 50ak eura.

Odgovori