Windows kao protivteža Androidu

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Zaključana tema
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

sugarcoated_ass napisao:Baraba, oooo čekaj samo. Gari uzeo kevi Xperiu E5, sad će prosvetljenje. :lol:
Biće kao na onom gifu Magic... :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od 1808 »

sugarcoated_ass napisao:....I poenta ovog posta je? Čisto da pišeš da bi pisao jer nemaš šta pametno da izjaviš?
Trebalo je da te inspiriše na malo razmišljanja (gari-ja ne može, on je poseban slučaj :lol: ) o tvom pisanju koliko aplikacije zauzimaju mesta na memoriji, ali izgleda džabe.

Evo još jedan pokušaj. Uzmi dva telefona (Android ista verzija), ali sa različitim rezolucijama ekrana. Recimo jedan sa 800x600, a drugi sa 1920x1080. Onda pogledaj u menadžeru aplikacija na oba uređaja, koliko pojedinačno (iste) instalirane aplikacije zauzimaju mesta na memoriji. Kako to da ista aplikacija uvek mnogo više mesta zauzima na uređaju sa većom rezolucijom? Da li je to slučajno ili ima neke veze? Da li zbog toga nekim uređajima treba više, a nekima manje interne i radne memorije? Itd, itd,....

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Sve je to jasno, ali nisi mogao dati gluplji primer od tog sa kamerom. :) Mada ne verujem da je različita rezolucija toliki razlog te razlike u veličini aplikacija. Aplikacije jednostavno vremenom rastu, čak i na jednom konkretno telefonu aplikacija postane znatno veća. Bez da je ovaj naprasno dobio veću rezoluciju, ili jaču kameru, i slično. Više mi se čini da je u pitanju veći broj funkcija.


Sent from mTalk on Windows 10 phone

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Green »

srđan obradović, da te Lumije vrede nekog pišljivog boba, ne bi se prodavale za 65 i još malo više evra. To ih samo još vi "sladokusci" kupujete sebi i tetkama, taštama, ujnama...
Plata u Srbiji je tolika kolika je, pa to baš i ne sprečava ljude da ipak nose dobre i relativno skupe modele.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Molim moderatore da dovedu u red drugara 1808. Opet je počeo da preteruje.

Green, ta Lumia danas košta 65€ jer je odmah pri izlasku pre više od dve godine koštala 100€.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od sugarcoated_ass »

1808, je l' ti kao ozbiljno meni tu nešto objašnjavaš ili se zezaš. Nije mi jasno. Isto kao da onim postom. Imaš neki osećaj da si popio svu pamet sveta, a ostali su budale pa treba da prosvetljuješ naokolo? Zaista ne vidim drugu poentu ovih tvojih postova.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od 1808 »

sugarcoated_ass napisao:1808, je l' ti kao ozbiljno meni tu nešto objašnjavaš ili se zezaš.....
Najozbiljnije, ali ako te mrzi da proveriš ono što sam ti napisao, jer misliš da veličina instaliranih aplikacija zavisi samo od brojnosti opcija u njima, onda nisi ni morao da pišeš taj svoj poslednji post. Meni je već muka da se stalno ponavljam sa istom pričom da rezolucija ekrana utiče na grafički prikaz sistemskog interfejsa i interfejsa instaliranih aplikacija ( i animacija), kao i da sve to opet skupa utiče na hardverske zahteve uređaja i brzinu rada na određenom hardveru.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od sugarcoated_ass »

Ja zaista ne znam zašto ti misliš da bilo šta treba da pišeš. Zaista si nešto žestoko istripovao kad misliš da postoji potreba da ovde nekome nešto objašnjavaš.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Poslednja izmena od sugarcoated_ass u Pon, 03. Apr 2017. 21:40, izmenjeno 1 put ukupno.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od srđan obradović »

Play store - Settings - auto-update of apps i odšriklirate ili mrdnete klizač da se ugasi zeleno, eto, ne rastu više app, samo za boga miloga ne radite hard reset inače će vaš low budget android star 2 godine postati gori čak i od win10m i sporiji.

Green, to što je srpski san veliki crni nemački auto i i što veća i sjajnija jabuka ruci, ne znači da se ima para, nego baš obrnuto, tamo gde se ima para se ti naši snovi dele uz prašak

Sent from mTalk
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od 1808 »

sugarcoated_ass napisao:.......Zaista si nešto žestoko istripovao kad misliš da postoji potreba da ovde nekome nešto objašnjavaš.
Evo zbog čega, kad već misliš da nije bilo povoda.....
sugarcoated_ass napisao:... Aplikacije su manje funkcionalne na Windowsu što znači da mnogo manje mesta zauzimaju na memoriji telefona. Sada uzeti Android sa 8GB interne je van pameti.....
....no, izvinjavam se što sam zbog priloženog pokušao da pomognem, koliko god ti sad tvrdio da to tebi nije potrebno.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Green »

srđan obradović, sudeći po tome koju stoku ste izabrali na ovim, a bogami i svakim prethodnim, "izborima", u Srbijici se ipak odlično živi, pa kontam da se nađe i za dobar Android. A raja se nekad zezne pa uzme telefon i na ugovor, rate itd.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od srđan obradović »

...važno je da smo ba pravom putu...kao prozordžije, za ono što meni treba dosta mi je i 200€ mesečno, živim super[emoji2]

Sent from mTalk
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Apolo »

Green napisao:srđan obradović, da te Lumije vrede nekog pišljivog boba, ne bi se prodavale za 65 i još malo više evra. To ih samo još vi "sladokusci" kupujete sebi i tetkama, taštama, ujnama...
Plata u Srbiji je tolika kolika je, pa to baš i ne sprečava ljude da ipak nose dobre i relativno skupe modele.
Koliko para toliko muzike. Lumije su odlicne za svakodnevne aktivnosti tipa pozivi, poruke, net, fb i ostalo... Međutim felera sa OS ima koliko hoces pa shodno tome je takva i cena. A to sto ljudi nose kod nas skupe telefone a kukaju na platu ili posle nemaju da odu na more, plate pice u izlasku, to ne bih komentarisao.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Festina lente.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Baraba »

srđan obradović napisao:Green, stvarno,
A5 i p9, pa to je cela plata u Srbiji[emoji2]
Lumia 435 košta 65€, nova! Uporedi sa oukitel c2, kojekakvim Prestigio i Vivaxima. I ženin Samsung j1 radi ok, ali ona kada ga je uzela koštao je 20000 , a moja lumia 532 80€. Jako je bitno koliko fon košta kad se pojavi nov na tržištu, a ne koliko košta posle godinu dana. Po tome se vidi klasa telefona, A5 i P9 će i za godinu dana biti klasa iako će tad da košta 150€ biće bolji od novih koji koštaju 150€. Xaomi i Meizu su druga priča.
Srozao si Win telefone na poređenje sa nekim "no name" markama. Pa zato je tu gde i jeste, ne vredi više, menja dumb telefone jer toliko opcija i nudi. Što tvoja žena nije kupila 950? Ti pominješ prednost "cenu" Win telefona.
Ako je jedina prednost Win telefona postala cena prilikom izbora najjeftinijeg telefona, onda si sahranio 950/950XL koji nisu uopšte jeftini, automatski znači da 950/950XL su bacanje para i ne vrede ništa! Zato je tvoja žena mudro izabrala J1.
Poslednja izmena od Baraba u Uto, 04. Apr 2017. 11:51, izmenjeno 1 put ukupno.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od fannY »

Ova tema je zrela za brisanje. Nema poente kad nema protivteze. :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od sugarcoated_ass »

Nemoj tako, vidiš da služi za bustovanje ega i kao pokazatelj da neki zahvaljujući veličini istog ne kontaju neke stvari i zašto je nešto napisano tako kako je napisano. :D

Ali da, tema nema nikakav smisao bivstvovanja. [emoji38]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od znemanja »

Mislim da je fannY upravu, tema je izgubila svoj smisao. Nema nikakve protivteže budući da je sudbina Windows Mobile izuzetno neizvesna.

Tema ide pod lock, pa ćemo videti za dalje.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Zaključana tema