Nokia Lumia 930

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od гари »

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 6vvrz4ozpE

Sad sam ovaj video pogledao, i dolazim u iskušenje da uskočim i ja u insajder, pa na CU. Na kojim kanalima je trenutno CU? Jel stigao CU na Release Preview? Nekako mi se čini da nije, ali ipak da pitam. Na ovom aktuelnom buildu treba da restartujem svaki četvrti-peti dan telefon zbog neke gluposti, kao da sam već na insajderu. A i bratu se dešava da mu se aplikacija neka zamrzne na Lumiji 532, konkretno Skype. Mada dobro, to je do aplikacije najverovatnije, ali s obzirom na zapažanja na mom telefonu ne bi me čudilo da je i to kod njega zbog builda. A bolje da daju po jedan update u šest meseci, nego ovako da pošalju update, pa samo zeznu...

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Nokia Lumia 930

Post od srđan obradović »

Gari brate ja se danas vratio na insider pa šta bude. Nisam mnogo čačkao, prvo u oči upada novi meni u Podešavanjima kao na droidu. Kako je krenulo RS3 će se u stvari zvati Nougat[emoji12]
Slika

Sent from mTalk
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od гари »

Jel to Release Preview, Srđane?

Ti imaš 15063.2, a ako sam dobro skontao sad je na Slow *.13, a na Fast je *.138?

A ovo za podešavanja, gledao sam ga već na videima, nisam uočio neku razliku u odnosu na AU. Po čemu ti sad taj meni više liči na Android nego ranije?

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Nokia Lumia 930

Post od srđan obradović »

Nemam pojma koja je verzija, to mi ponudio to sam instalirao. A za android
Slika
Samo zbog ovog menija. Da ne idemo mnogo u off.
Sent from mTalk
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od гари »

Aha, da, taj meni koji sam jedva čekao. :)

Da, ali da li si odabrao Slow ring, ili Release Preview ring?

DODATAK:
Našao sam na Microsoftovom blogu informacije. 15063.2 koji ti imaš je trenutno samo na Slow ringu, dok je za Fast isporučen 15205.

Kontam da ću probati da uskočim na insajder Slow ring, pa odmah da se prebacim na Release Preview, čisto da mi ne bi uleteo neki build koji bi bio za Redstone 3.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 930

Post od Evindzer »

Gari, ako i tebe zeza redovni bild, prebaci se na Slow, meni se noćas instalirao .138 (ako se dobro sećam broja) i telefon je prodisao u odnosu na to kako je radio poslednje vreme. Naravno, nije to ništa idealno, ali radi vidno bolje, brz je kao i pre poslednjeg redovnog bilda, a i povremeno zakucavanje nekih aplikacija je, izgleda, nestalo.

Uglavnom, zadovoljan sam, pa neka ovako potraje bar još koji mesec, dok ne dođe red za 950xl. :)

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Nokia Lumia 930

Post od srđan obradović »

Eeeeee da, sada je na .138. Taj zadnji je bio ponudjen i juče i zove se Localisation for Serbian. Na fast ringu sam. Znači fast i slow su sada na istom.

Sent from mTalk
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od гари »

Slika

Stavio i ja CU. Ja sam na Slow. I tako je zezao dok je bio na AU, pa onda kad je bal nek je bal.

Inače ne bih ja bio na Fast da mi slučajno ne uleti neki build za Redstone 3. A čim stigne CU na Release Preview, ja se na Release Preview prebacujem.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Nokia Lumia 930

Post od srđan obradović »

Ma kad je bal nek je fast bal, a biće mi i interop bal, da dignem l532 na 930 i uživam[emoji12]

Sent from mTalk
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 930

Post od Evindzer »

гари napisao: Ajde u ovu temu da se prebacimo sa diskusijom oko Creators Update, baš smo se odomaćili u Lumia 930 temi. :)
Jel i vama kad uđete u podešavanja, pa u Notifications & Actions hoće malo da zakoči dok ne učita celu listu aplikacija?
'Ajde da prebacim ovde, jer sam se odomaćio u temi za 930. ;)
Lepo mi zakoči kad uđem u Obaveštenja i radnje, i to jedino na tom mestu, ostalo sve šalta vrlo zadovoljavajuće. MS ne bi bio MS da nešto ne uz**be. :D
Nego, Gari, zašto bi bežao od Redstona 3?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 930

Post od Evindzer »

Još jedan novi dan - još jedan novi komentar. :D
гари napisao:Vidim da si se odomaćio, ali ovo je ipak vezano za sve Windows telefone. :D
Baš me briga, volim da pišem u temi za svoj telefon. :D
Čekaj samo da nabavim 950xl, svaki dan ću tamo ostaviti po deset komentara. :D :D
Nego, nisi mi rekao što bežiš od RS3, misliš da će loše raditi na 730?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od Azimuth »

Dogovorite se gde ćete pisati. Ako je tema sistem onda se zna, ako je određeni model onda u temi za njega. U suprotnom će sve biti obrisano.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od гари »

[Izvinjavam se, i kupim pinkle. Postujem odgovor u w10m temi. :) ]

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Nokia Lumia 930

Post od sizif »

zavodnick napisao:гари, nadjoh od Dine Borogovca app Prognoza, koja je onako... mogu da kazem, odlicno uradjena. Vidi se da je momak na sve mislio. Samo ne znam da li se Lockscreen mijenja, jer kod nas u BL kisa stalno pada i stalno mi stoji jedna te ista slika... Daj da padne snijeg ili zasija sunce, bar da vidim da li radi :)
Pisao sam da mi Accu 2.7.2 radi samo na L550, ali ne i na W10M L920 i L925. Ove ispod rade.

Probaj Awesome Lock free i Lockmix, ako se ne snadješ za Accu Weather. Imaš ih u Store, odlične za to što hoćeš, videćeš u podešavanjima
Slika
Slika


Sent from my L925 using mTalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 930

Post od Evindzer »

Da mi je pre samo desetak dana neko rekao da ću biti zadovoljniji Insajderom nego regularnom verzijom, rekao bih da nema šanse.


Uglavnom, poslednja dva redovna bilda - a posebno onaj poslednji - bila su dosta loša i telefon je bio solidno usporio, neke aplikacije su se gasile same od sebe, a pločice su bile sve, samo ne žive.


Od prelaska na .138 (ako sam "ubo" pravi sufiks), sve radi bolje nego ikad na "deseci". Čak je i automatsko podešavanje svetla ekrana proradilo kao dok sam bio na Denimu, a već sam se bio pomirio s tim da to nikad neće ispraviti.


Ne znam šta su uradili, ali vrlo sam zadovoljan - pa eto prilike da posle mnogo nedelja i meseci jednom i pohvalim nešto što je MS uradio sa W10M.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od гари »

Jeste, i meni sistem deluje dobar sad, ali tek treba da vidim koliko će biti stabilan. Mi jednom do sad nisam imao da mi telefon radi bez restarta duže od par dana. Svako malo sam ga restartovao zbog mojih nekih eksperimenata.

I da isprave te mape na koje se žalim. :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 930

Post od Evindzer »

Mape stvarno nisam dugo uključivao, pa ne znam kako je na 930. Ali zato mogu da pohvalim Mesindžer, koji se jutros učitao za "samo" 4-5 sekundi, što je munjevito u odnosu na (ranije) redovnih 10-12 sekundi. ;)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 930

Post od Evindzer »

E, ovako: sinoć pređoh na .251 - ili tako neki, ko će im popamtiti sve one brojeve :D - i na pločicama za FB i Mesindžer danas ceo dan stoji jedna nepročitana poruka -- koju sam pročitao sinoć. :D
Ostalo sve radi kao i na ranijem bildu, na moje zadovoljsto.
PS: Votsap, vidim, dobio neku nadogradnju, a mislio sam da su odustali od aplikacije za W10M.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od гари »

Možda da oprobam da resetuješ taman taj Facebook? Oprobaš taman i tu opciju. 8)

To za WhatsApp, to je kao fora w10m, a ispod kaputa wp8.1. :P

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 930

Post od Evindzer »

E, u pravu si za reset, ionako taj FB i MSN na oba telefona koristim jednom u sto godina, pa i ako nešto uz****m, nikom ništa.
A za WA sam se samo iznenadio, jer mi je u glavi nekako bila informacija (očigledno pogrešna) da su batalili dalji rad na W10M...

Odgovori