Samsung Galaxy Note 5

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Zejtin014
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 06. Avg 2013. 11:56
:: Nokia 5228
:: LG L7 p710

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Zejtin014 »

Ja sam tek sad upalio infinity pozadinu, pa cu napisati kroz par dana da l' ce uticati primetno. Meni licno ne odgovara nesto jer sam navikao na slike sa efektom. AOD koliko se secam utice primetno na bateriju (takodje ga nesto ne koristim).
Autonomija je losija nego sto je bila (kod mene bar) ali za moje koriscenje podnosljiva za sada. A s obzirom da su telefon i baterija u njemu stari 2 godine i ne ocekujem neku bas dobru autonomiju.
VR do sada nisam imao prilike da koristim.
Inace koristim V9 roma (mrzi me da predjem na v11), mozda je na v11 poboljsana autonomija baterije.

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od AndroMan »

Zejtin014, hvala za info.

Razmišljam da pređem na Note 5, zbog portovanih opcija sa Note 8 (pre svega AOD i Live Message), a probao bih i VR.
Međutim, ako je takvo staje sa baterijom onda i nema neke svrhe da menjam.

Na N4 kada ubacim AOD, baterija se prosto cedi. :shock: Mislio sam da je na N5 bolja situacija s obzirom da podržava originalni Samsungov AOD. Koristio bih i infinity wall često.

Zejtin014
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 06. Avg 2013. 11:56
:: Nokia 5228
:: LG L7 p710

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Zejtin014 »

Evo ja sam ukljucio ovu infinity tenh pa pisem za par dana rezultate. Prvi utisci su da se baterija i dalje cedi.
E sad, mozda je na v11 popravljeno (razmisljam da se prebacim na v11 i probam kako ce funkcionisati), a nasao sam i jos 1 zanimljiv rom na xda pa cu probati i napisati utiske.
Stvarno je steta sto ne moze da se menja baterija bez otvaranja jer bih komotno kupio novu i ne bih razmisljao o prelasku na drugi telefon.

Zejtin014
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 06. Avg 2013. 11:56
:: Nokia 5228
:: LG L7 p710

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Zejtin014 »

Evo rezultata baterije za 2 dana.SlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Drakenzen »

Ovo je ocajan rezultat....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od vojopd »

Au, pa nije ovo dobro nikako...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Zejtin014
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 06. Avg 2013. 11:56
:: Nokia 5228
:: LG L7 p710

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Zejtin014 »

Znam, telefon je maltene stalno trebao biti na punjacu iako sam samo kuci bio (virus). Znaci bez mobilnih podataka.
Danas cu videti da skinem drugi ROM. Ima li neko da predloze neki na kojem ce baterija koliko toliko trajati normalno?

Zejtin014
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 06. Avg 2013. 11:56
:: Nokia 5228
:: LG L7 p710

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Zejtin014 »

Instalieoa sam na kraju finalnu verziju Khongloi roma i nisam zadovoljan. Funkcije koje ne rade, a fale mi su grupni poziv (ne mogu cak ni da primim poziv ako pricam na telefon i neko me u tom trenutku nazove), kada pojrenem neku igru ekran pocrni i ne dolazi sebi jexno vreme iako mogu onako na slepo da ga koridtim (restartovao sam ga npr. Iako je ekran bio ugasen), automatsko osvetljenje ekrana ne radi fluidno i ukoliko je ukljuceno ne moze se osvetljenje spustiti na 0% iako je pre moglo) i ima jos nekih problemcica kojih ne mogu da se setim.
Baterija je medjutim bolja nego sto je bila. Postavicu i slike.



E sad, vratio bih se na fabricki rom. Na sammobile sam nasao 7.0 rom za N920C ali ne znam koju zemlju da izaberem. Telefon je bio na UAE, a ja bih ako moze da skinem i ubacim RUS verziju posto Samsung Pay nije hteo da prihvati nase kartice (mogle samo arapske). Da li je moguce ubaciti rom za drugu drzavu i mogu li ga onstalirati preko TWRP kao i custom romove? SlikaSlikaSlikaSlika

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Batak »

Fabricki sistem ne ide kroz TWRP vec flesujes Odinom. Zasto uopste stavljas custom kad je fabrika sasvim ok?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Zejtin014
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 06. Avg 2013. 11:56
:: Nokia 5228
:: LG L7 p710

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Zejtin014 »

Video sam da rade preko Odina ali reko' mozda moze i preko twrp. Nisam do sad stavljao na telefone pa me zaintrigiralo da probam.
A na fabrickom me nerviralo sto automatsko osvetljenje nije lepo radilo (nije bilo fluidno) i opasno me nerviralo sto su upropastili koriscenje 2 aplikacije. Npr. Upalim YT na gornjoj polovini, a dole Chrome i sad dok ide video ja pritisnem da kucam u Chrome, podigne se tastatura i pomeri yt usled cega pocrni slika od videa i ne vraca se par sekundi. I jos par aplikacija me zezalo. Toga na ovom romu nema, fluidno radi. A cesto koristim ovu funkciju pa mi znaci.

Da li znas, mogu li instalirati RUS verziju iako mi je bila UAE?

vust
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2007. 18:18
:: Note 5

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od vust »

Hej ljudi,

Jel menjao neko od vas bateriju do sada? I ako jeste gde ste je menjali?

Ne bih se usudio da sam otvaram telefon.

Kontaktirao sam Pro Mobi i Switchtel i lagano su me otkacili sa recenicom "Ne radimo, nemamo bateriju, nije za nase trziste telefon".

Go figure... :uhuh:

Zejtin014
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 06. Avg 2013. 11:56
:: Nokia 5228
:: LG L7 p710

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Zejtin014 »

I ja se to pitam, fon radi ekstra da mi je zao menjati ga samo zbog baterije. Doduse fale mi i druge stvari.
Pitanje je koju zamensku bateriju je najbolje kupiti? Doduse najbolje bi bilo da ima da se kupi original kod nas ali pitanje je.
Ja bih jurio nekog bas dobrog majstora da to sve lepo sredi.

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od bestboy »

Zejtin014 vust
Јавите се на пп, имам један сервис за препоруку. :)
Слобода или смрт

Odgovori