A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od miodrage »

Drafer, nisi u pravu. Neo 2 je bio 2GB neta za 999 din. Ono je bila akcija (Giga paketi) gde se dobijalo 4 GB neta. Dodatni GB je uvek bio ako se sve odradi online. Znalo se od pocetka da je to vremenski vrlo ogranicena akcija, i ko je uleteo, uleteo je.
SAda je Umesto Neo2 uveden Neo3 koji kosta 200 din vise, i za tu cenu dobijas jos 1 GB neta.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od Drafer »

radashin1 napisao:Kome je dovoljno do 200 minuta i do 500mb, samo pripejd!
Do 500, 600 dinara ima interesantnih kombinacija u Vipu i u Globaltelu.
Gledao sam razne kombinacije kod sva četiri operatera, uzeo sam u razmatranje i neki telefon da uzmem i ne isplati mi se ništa.
Do 600 dinara kako kažeš nikako ne mogu imati 400 minuta, možda onaj vip prepaid pa da imam razgovor u mreži, ali to ne računam jer mi trebaju minuti ka svima ali ne previše. Ovaj poslednji ugovor u mts-u sam imao 300 minuta i 400 poruka i svaki mesec mi je počinjao sa 600 + 800 jer mi je preneseno od prošlog meseca.

Da sam znao da im prenos broja traje dve nedelje uzeo bih sigurno Neo 2 još 15 marta, ali nisam znao da će nestati taj paket i da će prenos broja toliko trajati.

Da li neko zna koliko će mi naplatiti sledeći mesec MTS za ta tri dana dok ne bude završen tehnički prenos broja?
Ja sam im sada napisao email da me skinu sa mreže jer ne želim da plaćam dva računa za april

@miodrage
Ta akcija je trajala godinu ili dve dana, nije bitno, iz mog ugla gledano to je nestalo i nema za 999 neo 2 i 5GB neta, sada ima neo 3 sa 3GB neta+ 1GB
ja gledam iz mog ugla, dakle nije 200 nego 400 dinara skuplje nego ovo sad što sam uzeo za nešto što ne koristim.
Potrošio sam ovog celog meseca možda 20MB interneta i to u autobusu dok idem na posao, a tamo imam wifi da ubijem vreme, dakle ne treba ni ni 1GB a ne 5GB
Android 12

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od гари »

radashin1 napisao:Kome je dovoljno do 200 minuta i do 500mb, samo pripejd!
Do 500, 600 dinara ima interesantnih kombinacija u Vipu i u Globaltelu.
Malo sam baš oko toga gledao tarife u VIPu pošto ja skoro da upadam u tu kategoriju, ali nisam došao do takvog zaključka. Za sve poruke, minute i megabajte bi trebao znatno više. Ukratko, čini mu se da je ona jača Klasik tarifa bolja opcija, za 800 dinara po 300 minuta i poruka i 1GB neta.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: VIP novosti

Post od 9R94 »

Onda bolje idi na pripejd jer za 600din mesečno imaš 600din kredita (3din ti je minut ili sms) imaš 3gb interneta i neograničene minute u vip mreži.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od Drafer »

гари, nije to 300 minuta nego 200 minuta i valjda 250 minuta u vipu.
Da je 300 minuta ja bi prvi to uzeo jer već mesec dana sam gledao šta da uzmem a da ima tako oko 300 minuta.
Ali sa siguricom plus za isto 800 dinara možeš imati i 400 minuta, ili 300 minuta i 500 sms poruka... zavisi kako ti odgovara jer imaš 4000 dinara na računu pa kako raspodeliš
Android 12

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od Azimuth »

Ta akcija sa duplim internet saobraćajem je trajala svega par meseci, nikako godinu ili dve kako pišeš. Isto tako se znalo da će biti promena (čitaj poskupljenja) tokom meseca, pa si mogao lagano prilikom online podnošenja zahteva za prenos broja da klikneš na Neo 2 tarifu i imao bi je. To je 200din razlike, ali nemaš motanja sa dopunama za parking (mada postoji aplikacija koja se zove StartStop i koja pravi račun za sebe) i imaš svega mnogo više. 200din je danas ništa, malo više od 1 kafe u bilo kom kafiću. Uvek ih možeš kontaktirati i videti da ti izađu u susret s obzirom da si zahtev za prenos podne dok su bili stari paketi.
Što se tiče pitanja oko mts-a, sve dok si u njihovoj mreži oni će ti to naplatiti. Ako uđeš 3 dana u naredni mesec, ta 3 dana će ti i naplatiti srazmerno ceni paketa koji si koristio. Ovo je inače pravilo kako za mts, tako i za Vip i Telenor.

radashin1
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Čet, 17. Jul 2014. 05:56
:: HTC One M7
:: Nokia 2700

Re: VIP novosti

Post od radashin1 »

Drafer napisao:Gledao sam razne kombinacije kod sva četiri operatera, uzeo sam u razmatranje i neki telefon da uzmem i ne isplati mi se ništa.
Do 600 dinara kako kažeš nikako ne mogu imati 400 minuta
Ja lepo napisah, do 200 minuta. Plus, imaš i neograničene minute u Vip mreži, tako da je Žabalesku dosta više od 200 minuta (u zavisnosti od toga koliko imaš poziva ka Vip korisnicima).

гари napisao:Malo sam baš oko toga gledao tarife u VIPu pošto ja skoro da upadam u tu kategoriju, ali nisam došao do takvog zaključka. Za sve poruke, minute i megabajte bi trebao znatno više. Ukratko, čini mu se da je ona jača Klasik tarifa bolja opcija, za 800 dinara po 300 minuta i poruka i 1GB neta.
Da, ali samo ako nemaš puno poziva ka Vip mreži i ako ti je 1GB dovoljan.
Jer, Žabalesku je 200 minuta, plus neograničeno u Vip mreži, 3GB, 600 dinara.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od гари »

Drafer, da, hvala na ispravci. Ali da, meni je 200 ili 300 svejedno, oba mi pokrivaju potrebe.

Da, Radašine, baš to, 1GB mi je dosta.
9R94 napisao:Onda bolje idi na pripejd jer za 600din mesečno imaš 600din kredita (3din ti je minut ili sms) imaš 3gb interneta i neograničene minute u vip mreži.
Ne sasvim. Za tih 600 dinara se dobiju minuti i poruke po nižoj ceni, ali oni treba da se plate. Pa ako ta dva potrošim po 100, onda je to ukupno 1200 dinara. Ali se slažem da je onih 3GB primamljivo. Bilo bi mi to super da sa svima razgovaram i komuniciram samo preko neta, ali dosta mi je tu ljudi koje ne mogu zvati na Viber.

U svakom slučaju, nisam uočio da je VIP prepaid toliko pogodan. Samo što se ja izgleda ipak bolje uklapam u Klasik Plus.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

radashin1
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Čet, 17. Jul 2014. 05:56
:: HTC One M7
:: Nokia 2700

Re: VIP novosti

Post od radashin1 »

Šta 1.200 dinara? Minut i sms su 3 dinara. Znači, 100 minuta i 100 sms su 600 dinara. Za to vreme, kad god pozoveš nekog ko je u Vip mreži, KREDIT MIRUJE.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od гари »

600 dinara mesečno treba da uplatiš da bi dobio 3GB neta i povoljniju cenu minuta i SMS poruka. Pa na to tek dodaš koliko potrošiš poruka i minuta.
ŽABALESKU PREPAID (30 dana)
Dopuni kredit sa 600 dinara, aktiviraj Žabalesku prepaid i dobijaš:

3 dinara/minut ka svima
3 dinara/SMS ka svima
3 GB neta
Ako u istom danu, kada si uplatio dopunu od 600 ili više dinara, aktiviraš Žabalesku prepaid (30 dana), dobijaš još i neograničene minute u Vipu 30 dana.
Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: VIP novosti

Post od ciklon »

kako neo nije poskupeo kada je umesto 1000 sada 1200 dinara a manji paket?
НЕО 2 је био 2+2+1 само као новогодишња понуда и коштао је у том периоду 1000 динара. Пре тога је НЕО 2 такође коштао 1000 динара (без мобилног телефона), с тим што је тада у понуди било „само” 2 + 1 гигабајт нета (ко поднесе захтев преко нета).
bitno je kolika je cena i šta daje.
Уштеда на кратке стазе није нужно уштеда када се гледа дужи период. Ја користим МТС-ову „контролу трошкова 500”, али зато имам службену картицу (ВИП) преко које имам 5 ГБ нета месечно (без минута и порука) и то плаћам скоро па џабе. Но, када ми маја 2020. истекне уговор у МТС-у, прелазим у ВИП.
Sve u svemu 2 nedelje je trajao prenos broja, a ne 4 dana kako to reklamiraju.
Пред Нову годину, када је истицала уговорна обавеза другог броја у МТС-у (који користи супруга), све се око преноса одужило због МТС-а који је отаљавао са одобравањем преноса.
Da li neko zna koliko će mi naplatiti sledeći mesec MTS za ta tri dana dok ne bude završen tehnički prenos broja?
Стара тарифа подељено са бројем календарских дана пута број календарских дана колико си користио њихову услугу. Због МТС-овог отаљавања сам морао да платим цео јанураски рачун за „контролу трошкова 1000”, али сам (на сву срећу) свих 1000 динара пребацио на други број, хаха. Нисам 'тео да их частим ;-)
Ta akcija je trajala godinu ili dve dana, nije bitno, iz mog ugla gledano to je nestalo i nema za 999 neo 2 i 5GB neta, sada ima neo 3 sa 3GB neta+ 1GB
Не, 2+2+1 је трајало само током новогодишњих празника. Сваа НЕО тарифа је имала дуплирани нет негде до краја јануара отприлике, мада су и то после продужили.
Potrošio sam ovog celog meseca možda 20MB interneta i to u autobusu dok idem na posao, a tamo imam wifi da ubijem vreme, dakle ne treba ni ni 1GB a ne 5GB
У том случају би било боље да си узео неку од „класик” тарифа или чак ИНтарифу.

radashin1
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Čet, 17. Jul 2014. 05:56
:: HTC One M7
:: Nokia 2700

Re: VIP novosti

Post od radashin1 »

гари napisao:600 dinara mesečno treba da uplatiš da bi dobio 3GB neta i povoljniju cenu minuta i SMS poruka. Pa na to tek dodaš koliko potrošiš poruka i minuta.
Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Au brate mili...

Uplatiš 600 dinara kredita.

Aktiviraš Žabalesku.

Dobijaš neograničene (paralelne) minute u Vip mreži u trajanju od 30 dana.

Dobijaš 3gb neta i minut ili sms po povlašćenoj ceni od 3 dinara (koji se troši od tog kredita od 600 dinara) u trajanju od 30 dana (možeš da ponoviš i ranije, ako ti zatreba).

To ti i piše u tekstu koji si citirao.
Poslednja izmena od radashin1 u Pet, 29. Mar 2019. 19:29, izmenjeno 1 put ukupno.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od гари »

A, da... Zabagovao. :D

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: VIP novosti

Post od 9R94 »

Uplatiš 600din i dobiješ besplatne minute za vip tokom celog meseca. Onda od tih 600din aktiviraš žabalesku na 30 dana i dobiješ uz promociju 600din kredita od koga ti se odbije 3din min ili sms. I još dobiješ 3gb neta.
Mislim da nemaš ništa povoljnije.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od Drafer »

Azimuth,
Neo 2 je sama po sebi bila akcija, na to sam mislio, trajala ona jednu ili dve godine nije bitno a ne 5GB neta, ja gledam cenu neo 2 paketa. I da, bilo je početkom ovog meseca 4+4+1 u to mogu da se kladim jer dva meseca sam pratio sve operatere tražeći pogodan paket.


A nisam istog dana kada je ukinut neo 2 tražio u vipu prebacivanje broja nego tek sutradan 20 marta, rekao sam onom agentu da sam planirao neo 2 ali ga nema, on kaže da onda uzmem neo 3. Toliko o izlaženju u susret.
Nigde nije ni pisalo da će i vip da poskupi ili ukine neo 2 osim na forumu, ali tačan datum nije. Pisalo je kao i sada na njihovom sajtu akcija 1GB za prebacivanje broja važi do 31 marta i mislio sam da će i neo 2 važiti do tada.

Opet kažem, nije razlika 200 dinara nego 400, ne bih da plaćam nešto što mi realno ne treba.
Sve jedno, biće mi i ova sigurica plus dovoljna za svoje potrebe. Imam u kući još 3 pre paid broja sa raznim promocijama pa i njih koristim ako treba duže da pričam.

Pošto imam siguricu paket, kada mi zatreba kredit pa treba da uplatim na trafici da li da tražim da mi uplate na stari 064 ili na novi vipov broj koji sam dobio dakle 061? Taj vipov broj će kasnije biiti 064 jer sam preneo broj
Poslednja izmena od Drafer u Sub, 30. Mar 2019. 03:20, izmenjeno 3 puta ukupno.
Android 12

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: VIP novosti

Post od 9R94 »

Uplaćuješ za vip iako ti je 064 broj.

karakteriiiiiiiiiiiiiiiiii

radashin1
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Čet, 17. Jul 2014. 05:56
:: HTC One M7
:: Nokia 2700

Re: VIP novosti

Post od radashin1 »

Ako ti je broj prebačen sa mts u Vip na pripejd, dopunjavaš svoj broj, naravno.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: VIP novosti

Post od 9R94 »

Ček sada te ne kapiram šta sada sigurica šta vip?

Ako prelaziš sa mts postpejd na vip pripejd, broj ti ostaje sa prefiksom 064/065 ali kada na trafici uplaćuješ kredit onda uplaćuješ za vip mrežu.
Jeste da ćete prodavci na trafici pitati da li si siguran ali jesi siguran.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od Drafer »

Pa za siguricu moram platiti kredit posebno za dodatne usluge, parking na primer ili da bi dopunio sebi minute kada potrošim one koji mi sleduju.
Sigurica jeste postpaid, ali se dopunjuje po potrebi kada potrošim tih 800 dinara koliko plaćam mesečno. Za parking se ne skida sa tog kredita nego posebno se plati dopuna na trafici.

Da nisam preneo 064 broj onda bi dopunio na 061, to je jasno, ali pošto jesam preneo broj nije mi jasno.

Pitaću one iz vipa

@ciklon
Klasik tarifa od 800 dinara ima samo 200 poruka i 200 minuta plus 1000 u vip mreži pa sam je zato izbegao, a intarifa nema sms poruke, a ima samo 300 minuta po ceni od 1000 dinara i internet koji mi ne treba pa makar da je i 1000GB.
Imao sam i u mts moravu 2 za 1000 dinara i 300 minuta pa sam zato i otišao od njih.

Ne vidim logiku zašto bi uzimao neki od tih paketa kada mi ne odgovaraju
Android 12

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: VIP novosti

Post od ciklon »

Тај 061 број који си добио користиш док твој 064 не пребаце у ВИП. После тога више не користиш ту 061 картицу.
Сваку допуну после пребацивања броја допуњујеш на 064 број.
Ne vidim logiku zašto bi uzimao neki od tih paketa kada mi ne odgovaraju
Зато што, као што сам већ написао, муштеда на краће стазе није нужно уштеда на дужи период.
rekao sam onom agentu da sam planirao neo 2 ali ga nema, on kaže da onda uzmem neo 3. Toliko o izlaženju u susret.
Зашто би ти изашли у сусрет када више немају НЕО 2 у понуди, а притом ниси био њихов корисник?

Odgovori