N80 i sms

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
vizi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 17. Avg 2005. 22:01

N80 i sms

Post od vizi »

Citam po forumima da N80 ima problema sa slanjem poruka. Naime,nakon nekog vremena, telefon sve duze biva blokiran dok salje poruku - tako da kad pritisnes Send ,mozes cekati i cijeli minut dok telefon postane upotrebljiv ponovo. Format rijesi problem,ali samo privremeno. Novi firmware ne rijesava ovaj bug.
Da li je to tacno, iz vaseg iskustva? Planiram uzeti N80 a ovo mi se cini kao veliki nedostatak...
"Cuda nisu u suprotnosti sa prirodom, nego sa nasim saznanjima o prirodi."

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Hmm,nema takvih problema...Ne brini vizi :wink:


nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

to verovatno kad dodjes u radnji i trazis n80 a prodavac trenutno nema i onda odvali takvu glupost uz obaveznu ponudu telefona koji trenutno ima :)

vizi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 17. Avg 2005. 22:01

Post od vizi »

sreo sam ova pitanja na vise stranih foruma, i bila su postavljena od strane razlicitih ljudi. Sto ce reci da nije u pitanju prodavac koji lupa gluposti. Ali mi je drago da cujem da niko od vas trojice nema takva iskustva (nadam se da govorite imate N80 i govorite iz svog iskustva).
"Cuda nisu u suprotnosti sa prirodom, nego sa nasim saznanjima o prirodi."

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

vizi, ja imam e60 koji je softverski gotovo isti kao i n80 ... dakle ama bas nikakvih problema sa SMS-ovima nemam ..... saljem, primam .. sve normalno. I nista ne traje ceo minut :)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

E,jedno pitanje za vas sa telefonima sa MiniSD memorijskim karticama,burazer je uzeo skoro 1GB MMC Mobile za N70,sad hoce da je proda (Nokiu) pa ga zanima da li SIGURNO radi MMC Mobile kartica u MiniSD slotu jer planira da uzme N80 (ako ga ne ubedim za N73),posto su po teoriji SD i MMC standard kompatibilni ali... dajte da mu pomognemo!
Pozdrav 8)

mixxx
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2005. 17:48

Post od mixxx »

mmc mobile nikako ne moze u minSD...kartice ni ne izgledaju isto!

Slika

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Oki doki,hvala!Meni to i nije vazno,necu jos da menjam N70 ali on resio da menja a ne zna,a ja pak nisam ni imao dosad miniSD karticu pa da mu kazem,al zato ste vi tu,da jednom i vi meni (tj mom batici) pomognete,red je! :wink:
Pozdrav 8)

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

nbnebojsa napisao:to verovatno kad dodjes u radnji i trazis n80 a prodavac trenutno nema i onda odvali takvu glupost uz obaveznu ponudu telefona koji trenutno ima :)
Ovde si u potpunosti u pravu. Cuo sam X puta kada neko ulazi u prodavnicu (dok ja cekam na red) i pita "el imate taj i taj telefon... bla bla bla" i odgovor sledi "ne, nemamo taj, ali imao ovaj... bla bla bla, onaj vishe ne nabavljamo zato sto ne valja iz <lupi neki razlog koji nema veze sa zivotom> (ili neki drugi izgovor zasto ga nema) ... bla bla bla ovaj je bolji... itd... i onda price koliko kosta ovaj koliko onaj i na kraju proda telefon". Tako da... no comment. :uhuh:

vlajche
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 21:42
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vlajche »

Lomnica_city, i na mom chitacu MMC, RS-MMC i SD idu u jedan slot a jedino za miniSD postoji poseban slot.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ma no problemo,nek se snalazi kako zna za citac,ja necu jos malo na Symbian 3rd edition zbog premalo aplikacija ali ako on hoce ne mogu da ga ubedjujem u suprotno,nije mali a ionako vise radi sa telefonima od mene,snaci ce se on za sve samo za ovo nije bio siguran pa je pitao mene (nasao koga ce)! :D
Pozdrav 8)

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Lomnica_city, u pravu si... jbg ja sam se malo zatrcao, uzeo n80 i sada kao da imam java telefon... :smutny:
inace telefon nema nikakvih bagova... kamera je totalno losa tj nije uvek, nekad slika ispadne ekstra, isto ko na digitalcu a nekad je skroz mutna ne znam od cega to zavisi... [btw ja nisam radio hard format posle flashovanja i onda su mi u telefonu ostale aplikacije i sad mi telefon nenormalno baguje... moram da odradim format...]

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Jesi odradio instalaciju ove najnovije verzije za N80,postavio sam je pre desetak dana (flash+Srpski,kao i uvek) jer jos nema preko Nokia Update Service-a,lazovi teski!Cuo sam se kasnije sa bratom,nece jos da uzima N80,zasad pauzira sto se 3rd edition Symbian-a tice!Ja cu jos malo da se zasitim N70 pa prelazim na N73,sjajno mi deluje po specifikacijama,a ne placem bas nesto za Wi-Fi i uPnP funkcijama!
Pozdrav 8)

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

da instalirao sam tu novu verziju ali bez srpskog nisam mogao da ga nadjem...
evo upravo mucim muku sa telefon ta nova verzija je toliko bagovati da je to strasno sad sam odradio full format, i sad reko da instaliram neke aaplikacije na mob... telefon se u toku instalacije zabagova i morao sam da vadim bateriju, sad me zove buraz display posreni skroz... strasno izgleda da ce svaka verzija softvera biti sve gora i gora...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Pre ce biti da ti nije proslo flesovanje kako treba,zvekni ga jos jednom,imas onu"moju"sredjenu verziju i ima Srpski!Nesto stvarno zesce nije u redu jer se svi hvale da je ova v4... mnogo bolja od stare!Jesi proverio sta ti pise ispod baterije,da nije prototype!? :D :lol:
Pozdrav 8)

dzuljo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 08. Sep 2005. 16:21
Lokacija: Makedonija
Kontakt:

Post od dzuljo »

wifi u skoplje radi odlichno (u centru grada ima puno free lokacije za konektovanje)
e sad
ja sam spomenuo u podforumu KAFICh za moj problem oko konektiranje eksterne antene za wifi ( DWL-2000AP+)koja che da mi shalje niz kuchi wifi signal od vech postojechi kablovski internet i kako bi nokia E60 bila ispitana do maX oko voip-internet tel.
ako neko neshto zna oko setovanje bilo bi lepo da me obavesti (

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Nadam se da nas nece niko kazniti zbog off-a, tema je ipak N80 i sms :)
dzuljo, wifi se extra lako podesava. Pretpostavljam da je konekcija izmedju tvog kablovskog modema i racunara uradjena ethernetom.
No ako je i USB konekcija ne menja stvar mnogo. Treba da u svoj racunar stavis jos jednu mreznu karticu, (ako nije USB modem) na koju ces crossover UTP kablom prikljuciti svoj Dlink AP. Na racunaru podesi ICS (Internet Connection Sharing) i daj mu da automatski dodeli IP adrese.
Na AP-u podesi da bude u AP modu, i daj mu neki SSID
Na e60 idi u connection manager i napravi novi acces point tako sto odes u View available WLANs i pronadjes svoj AP po SSID-u koji si mu dao. Ako negde zaglavis, pitaj :)
To bi bilo to... sada bi trebalo da mozes da odes na browser telefona i surfujes normalno...
E sad, oko VoIP podesavanja nisam ni ja skroz-naskroz... iskreno, cekam da se konacno vec vise pojavi Skype za Symbian. Obecali su ga pre neko vreme, nadam se da ce i da ispune obecanje :)

vizi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 17. Avg 2005. 22:01

Post od vizi »

Lomnica_city napisao:Jesi odradio instalaciju ove najnovije verzije za N80,postavio sam je pre desetak dana (flash+Srpski,kao i uvek) jer jos nema preko Nokia Update Service-a,lazovi teski!
Gdje si postavio ovo? Trazio sam ovde na forumu koristeci pretragu i nisam nasao... Mozes li mi dati link?
"Cuda nisu u suprotnosti sa prirodom, nego sa nasim saznanjima o prirodi."

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

I nije ovde na forumu,vec na burek forumu,ima tamo mnooooooooogo opsirnija tema o flesovanju nego ovde!
Pozdrav 8)

zigi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pon, 19. Jun 2006. 19:07

Post od zigi »

http://forum.burek.co.yu/index.php/topic,105581.0.html za flashovanje,ja sam ga flashovo kako je opiso baddrid i sve je bilo uredu :D :D

Odgovori