iOS novosti

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS novosti

Post od Azimuth »

Trebalo bi da radi jer radi i na makedonskom. U sustini, ovo oko plaćanja i valute može biti problem samo zbog naših banaka i kursnih listi tj provizija koke uzimaju kod tih menjačkih poslova, sve drugo je isto.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iOS novosti

Post od araphel »

Moraću da probam. Najpre zbog smara ja sa kunama i zbog muzike.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iOS novosti

Post od Evindzer »


Joxa01
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Uto, 18. Jul 2017. 14:31
:: Huawei p9 lite

Re: iOS novosti

Post od Joxa01 »

A ti sirotinjo što furaš 5c model, za to nema apdejta :////

https://www.topmobilni.rs/novosti/ios-1 ... e-uredjaje

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS novosti

Post od Azimuth »

Ne znam da li je greska na serverima ili su poceli da potpisuju i starije verzije iOS-aza starije uredjaje, ali koga interesuje i kome treba neka ide na ipsw.me i skine dok je sve ovako kako jeste.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS novosti

Post od Azimuth »

I da se nadovezem. Bila je greska, a evo danas ceo dan se isto ponavlja. Na momente potpisuju sve do 11.2, pa prestanu i tako u krug.
Sve to moze da se isprati na Telegram aplikaciji, ali gle cuda, Apple je uklonio Telegram sa AppStore bas iz ovog razloga.
Ko ima aplikaciju i zeli da prati pa eventualno da menjao verziju iOS-a, neka doda u Telegram
https://t.me/iOSUpdates

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS novosti

Post od гари »

Zar niko da podeli novosti vezano za iOS 13? :? Baš su "iOvce" postali ugrožena vrsta ovde. :D

https://youtu.be/Wf1lQdupvPE

Ukratko, nešto brži Face ID, optimizacija generalno, dark mode, razne stvari lepše doterane u interfejsu, nativna swipe tastatura, bolje mogućnosti u Photos aplikaciji...

Za swipe, jasno, to jeste dosta staro - ako govorimo generalno, mada je i na iOS-u postojalo ranije, ali da li bi onda postojala swipe tastatura i za srpski.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: iOS novosti

Post od m@c|-|oR »

Pa po ovome što si napisao, pre je u pitanju 12.1 nego cela nova verzija sistema.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iOS novosti

Post od dachakragujevac80 »

IOS13 je u pitanju. Pa koja ti je razlika izmedju Nougata i Orea i sad Pie. Jedino je Samsung sa svojim One UI doneo neke bitne kozmeticke promene,ostali tu i tamo. Ovde na 13ici su bar uveli dark mode,sto se meni licno svidja.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: iOS novosti

Post od m@c|-|oR »

Neću da u ovoj temi činim svetogrđe i da pišem o razlikama između raznih verzija konkurentskog sistema, ali su značajnije nego ovo 12-13 ovde.
Po meni, nemaju šta konkretno da ponude, a ipak moraju da drže hype, pa kao hajde da malo ažuriranu verziju nazovemo novim brojem.
Pokušavam da stvar gledam objektivno, nisam korisnik tog sistema, niti mrzitelj, da se razumemo.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS novosti

Post od гари »

Dobro, ali se ovo uklapa u ono što su najavljivali da će sada više raditi na usavršavanju sistema "ispod haube". Nisu doneli mnogo opipljivih novina, ali te neke kojih ima korisnicima će se dopasti.

A što se tiče mogućnosti, i jedan i drugi mogu sve ili skoro sve što korisnik od telefona očekuje. Pri čemu Apple sam pruža korisnicima brojne mogućnosnosti, i pazi da što više stvari bude pod konac (ili kako njima, tj. Applu, odgovara, mora neki kompromis, jel'te). Što se tiče šminke, tu je svakako Apple ispred Androida.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iOS novosti

Post od Evindzer »

Da se ne lažemo, poslednjih par godina su se oba sistema malo ubajatila, nove verzije su iste kao stare, samo podgrejane u mikrotalasnoj, da lepše mirišu. [emoji854]
Najveća novina u poslednje 2-3 godine su obrva i izdužen ekran u stilu daljinskog upravljača - a to su hardverske promene oko kojih je prilagođen OS. [emoji6]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS novosti

Post od гари »

Dobro, Google se trudi da Android sam po sebi bude zaokružen sistem - bez potrebe za nečijim skinovima. I kapiram da će se ići ka tome da sistem bude konzistentniji.

A iOS, možda je i zaokružen - ali za Amere, i njih na Zapadu, ali svakako nije za nas.

No zato mi ovakve vesti i jesu vredne pažnje, ali bitnija bi bila vest da prevedu sistem i na srpski, i da omoguće prodavnicu i za Srbiju kad već znaju da prodaju telefone ovde.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iOS novosti

Post od Evindzer »

гари napisao:(...)
da omoguće prodavnicu i za Srbiju kad već znaju da prodaju telefone ovde.
Tako je.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iOS novosti

Post od dachakragujevac80 »

https://youtu.be/T5kYZCm-f1g
Sa 13.2 trebalo bi da dodje ono sto mnogim korisnicima smeta (sto nema) - podesavanje kamere iz same aplikacije [emoji6]

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: iOS novosti

Post od djole1989 »

Opa sve više i više su počeli da slušaju korisnike, posto su sad sredili files i ovo u kameri bice top, mada ovo retko kad neko i dira...


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: iOS novosti

Post od mazzy »

dachakragujevac80 napisao:
Pet, 11. Okt 2019. 07:23
https://youtu.be/T5kYZCm-f1g
Sa 13.2 trebalo bi da dodje ono sto mnogim korisnicima smeta (sto nema) - podesavanje kamere iz same aplikacije [emoji6]

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Bas gledam ovo... koje sitnice tj koje gluposti oni tek dodaju i korisnicima je to wow ... nije da pljujem IOS kao korisnik androida....al ovo je smijesno. Imam ponudu da biram koji cu telefon....i iskreno, razmisljao sam da malo promjenim , da predjem na iphone... ali.kad ove stvari vidim, tacno me strah :lol:

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iOS novosti

Post od znemanja »

mazzy, nije normalno kako neke budalaštine Apple predstavlja kao unapređenje. Ja sam jedno kratko vreme bio na iOS, ali uvek sam kao sekundarni telefon imao Android i ne bih mogao iOS da koristim kao primarni iako mi se trenutni iP 12 Pro Max sviđa.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: iOS novosti

Post od mazzy »

Pa upravo to.... te stvari na android dodju, niko i ne spominje....podrazumjeva se.
Ne znam, moram dobro razmisliti....da su ubacili 120hz displej, uzeo bih 12 pro.max..
Ovako , to mi je deal breaker. Do sad je iphona krasila ta fluidnost u odnosu na Android....sa dolaskom 120hz displeja i sa unapredjenjem androida, ne bih rekao da su androidi nesto sporiji...

Izvinjavam se na off-u.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: iOS novosti

Post od Apolo »

Ајфон већ стандардно каска за Андроидом што се тиче тих неких основних ствари на које смо навикли на Андроиду, док тако нешто кад се појави на iOS-u представи се као нешто ново. Као што су сад били Widgeti нпр. А ево наводим још један пример функционалности која је одавно присутна на Андроиду а сада се најављује за iOS, а то је AOD.
Просто ако користиш Ајфон мораш се навићи да ћеш тако неке ствари увек добијати са закашњењем јер таква је политика Епла, али ето некако пролази код одређене групе корисника. Флуидност се не може посматрати само кроз 120hz екран, ево ја користим Ајфон 8 и све редовно глатко и флуидно, иако је обичан екран у питању док имам другарицу која користи S20 и она каже нпр да не примети да телефон нешто "лети" са 120hz, можда је она скроз просечан корисник па ни не примети предност тога.
Ја ових дана треба да се вратим на Андроид и лично ти не бих саветовао Ајфон осим ако баш ниси дугогодишњи корисник Андроида па желиш мало промену али да си свестан свих ограничења iOS-a и оваквих ствари које си поменуо да имаш на Андроиду а још нису стигле на Андроид.
И ја се извињавам ако сам отишао мало у off, трудио сам се да направим компарацију.
Festina lente.

Odgovori