Nova verzija foruma za 2020

šta je novo na sajtu mobilnisvet.com?
Pravila foruma
Ovaj deo foruma je namenjen raznim obaveštenjima koja se odnose na Mobilni Svet i samo urednici mogu da otvaraju nove teme. Članovi imaju mogućnost komentarisanja ali ne i da naknadno menjaju postove.
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od Deksi »

Lepo se prikazuje i čita i na telefonu, Mi a3 je u pitanju. Od sada nam više i one reklame neće više bosti oči koje sevaju na tt.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od bestboy »

Тамна тема би легла баш добро, шта знам за изглед, на праву ми делује непрегледно, на другу сам се већ снашао. =) Можда повећати лимит за аватаре да може да се стави нека боља слика.
Слобода или смрт

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od Green »

Drafer, odlicno se vidi preko telefona, vec sam napisao da je text reflow odlican. Font je takodje odlicno vidljiv. Ranije si morao skrolovati levo-desno i gore-dole da bi mogao citati nesto. I pored toga, ja sam se godinama snalazio sasvim ok.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od Drafer »

@Green
Sad može, nisam probao odavno jer ranije je bilo mučenje preko browsera da se čita nešto na forumu ali i na celom sajtu uopšte.
@Deksi
Nemoj da koristiš besplatnu verziju TT pa nećeš imati reklame, lako se nađe preko Googla Vip verzija, a mogu i ja da ti pošaljem. Ja koristim neku staru verziju jer je napravljena za amoled ekran
Android 12

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od sugarcoated_ass »

Pa dobro... Neka administracija radi kako smatra da je ispravno. Ako je njima u cilju da imaju još manji broj korisnika na već polu mrtvom forumu onda neka im bude.
Ovako se samo bespotrebno komplikuje jer TT daje i opciju praćenja svih foruma na jednom mestu, primanje i slanje PP, kao i uniformisanost svih foruma. Što znači mnogo brži pristup i pregled foruma.

No, to je ovom narodu izgleda u krvi da budu posebni, pa makar i na svoju štetu. 🙄

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od Dream Weaver »

@Drafer koristim Huawei Mate 20x gde je dijagonala 7 2 i vučem levo desno da bih pročitao text.
Forum ću posećivati ali ređe jer mi je nezgodan za čitanje preko browsera a i navikao sam preko TT da posećujem forume i kao što je @sugarna pisao, svi forumi su na jednom mestu pa i lakše i komfornije tako...
Nadam se da će da namestite forum za TT.
Hvala :)
and justice for all...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od miodrage »

SAd posle 2 dana mogu reci da me odusevljava novi forum. Doduse i do sada sam ga koristio skoro iskljucivo na kompu, ali sada je jos lakse Ne moram ni da gledam gde je sta ko pisao, kliknem na neprocitane postove, odaberem sta mi se cita, iznapusavam koga imam, i mirna Backa.
Ja sam zadovoljan.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od Sale_M »

Haha, inapusavam koga imam, e dobar si!
Nego, i ja se privikavam polako.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

geza
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 548
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2005. 11:24
:: Moto G5
Kontakt:

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od geza »

Forum pratim preko kompa i browsera na telefona, tako da mi gubitak TT-a ne predstavlja problem. Još uvek. :)
Da li je rešen problem sa veličinom fotografija?
Od nekih zamerki, moda bi neka tamnija nijansa bele bolje čučnula.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od Drafer »

Dream Weaver napisao:
Pet, 01. Maj 2020. 14:38
@Drafer koristim Huawei Mate 20x gde je dijagonala 7 2 i vučem levo desno da bih pročitao text.
Forum ću posećivati ali ređe jer mi je nezgodan za čitanje preko browsera a i navikao sam preko TT da posećujem forume i kao što je @sugarna pisao, svi forumi su na jednom mestu pa i lakše i komfornije tako...
Nadam se da će da namestite forum za TT.
Hvala :)
Pa i ja sam to rekao da nije baš prijatno da se čita preko browsera mada se sada bolje vidi jer je optimizovano ali me mrzi da otvaram tako jer na TT imam možda 20 foruma koje čitam.
Takođe odustao bih i da stavljam sklike preko browsera (ako pričamo o telefonu) jer bi tu bila velika ceremonija da se ide na neki sajt, stavi slika pa kopira link, a na TT se slika stavi u par klika.

Novi bag, možda samo kod mene. Izašlo mi je
gore obaveštenje, ako kliknem na njega otvori se samo pola prozora (vidi se do vertikalne linije desno kod tri crtice gde su opcije za nove poruke) pa ne mogu da pročitam šta piše, za desktop sada pričam, korisim FF browser
Android 12

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od ciklon »

Неозбиљно је изостављање тамне теме. Могли сте да избаците правило да је минимум унетих карактера 60.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od ciklon »

Ови кружићи испред наслова одређеног подфорума (Alcatel, Apple и слично) би могли да имају неку икоицу. На пример, да код произвођача стоји лого, исто тако и код оперативних система. Ништа шарено, али да делује озбиљније.

Многе брендове телефона би требало пребацити у подфорум „остали произвођачи” (Alcatel, Blackberry, HTC), док би на њихова места могли да дођу неки други. Oppo, Vivo, Realme и онај четврти бренд би могли да добију сопствени подфорум, заведен под именом њиховог власника, на пример.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od janka_88 »

Sve to fino izgleda ali sam i ja mišljenja da je manjkavost to što nema pristup preko TT-a. Još ja vidim samo vrti u prazno a ne obratim pažnju na destkop verziju da vidim vijesti...

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od dachakragujevac80 »

+1 za TT! Što reče neko pre mene,svi forumi koje pratim su mi tamo,a jedino ću ovom pristupati preko pregledača! Iskreno i nemam neke navike da pristupam bilo čemu preko pregledača. Jedino da se napravi aplikacija u Play i App store-ima! 😉

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od kalinicm »

Pročitao sam pažljivo sve vaše sugestije i ove stavke su prihvaćene kao ono što će biti implementirano u toku maja:

1. uklanjanje Back to Top ikonica dole desno na mobilnoj verziji
2. prebacivanje avatara na desktop verziji na levu stranu kao pre
3. izmena ikonica koje stoje ispred foruma i označavaju gde ima novih poruka i slično, sada su to čudni krugovi
4. dodavanje reda smajlija na brz odgovor
5. dark tema prva verzija (pa ćemo da popeglamo detalje kada bude puštena na osnovu vasih sugestija)
6. povećanje limita u KB za avatare
7. lakse uploadovanje slika direktno sa foruma, dodavanjem linka ka imgur.com/upload kod formulara za postovanje, kada se klikne da otvori novi prozor, tu uploadujete sta hocete, kopirate link, ugasite tab i vraća vas na post i tu samo pasteujete link i to je to

@drafter, vezno za prijavljen problem za otvaranje obavestenja do pola, da li moze da se pusti skrinsot da vidim tacno u sta gledate?

@ciklon, vezano za premestanje nekih brendova u podforum a drugih u glavni deo, to se slazem i to cemo resiti.

@dachakragujevac80, sto se tice appa, bice moguce instalirati web stranicu kao klasicnu aplikaciju, koriscenjem PWA tehnologije, sto za korisnika izgleda potpuno isto ali ne ide preko App Stora ili Play Stora. Ovo je u planu za ceo sajt, pa ce i ovde to biti reseno.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od pero0000 »

Pozdravljam postavljanje novog foruma!
Samo da bude dark/tamna tema, i kad bi jos moglo preko TT-a da se pristupi, bilo bi odlicno.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od Drafer »

@kalinicm
Nije drafter, nego Drafer, skraćeno od Dragan Ferenčev :)
Može screenshoot, upravo sam to isto pogledao i na drugom browseru i isto mi se tako pojavi tako da nije do Firefox-a, nema desne strane od tog prozora obaveštenja što se vidi na slici

Slika
Android 12

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od Martin Mystere »

Nijedan forum ne pratim preko browsera pa tako neću ni ovaj, naročito ako im je toliko teško da ga implementiraju u TRI.

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od ssrki »

Da da, slazem se, sve forume pratim preko tt, i ti po meni nije trebalo menjati. Ubeđen sam da ce biti mnogo manje aktivnih clanova, ali sta je tu je, odluka je vasa.
Huawei p30 aurora

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od artifex »

Na računaru imam isti problem kao Drafer, obaveštenje isečeno na pola kao u njegovom ss.
Izgled preko pretraživača mi je sasvim okej, ali bilo bi dobro kada bih mogao da pristupam preko tapatalk aplikacije kao što sam to činio godinama unazad.

Odgovori