Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od ssrki »

Ovaj moreapps je odlican, samo se instalira apk file.
Evo deo aplikacija koje su u njemu i mogu da se downloaduju. Znaci svi google servisi su tu. Bez muke, kao i obican store. Slika

Sent from my P30 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

cekicm83

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od cekicm83 »

https://www.b92.net/tehnopolis/vesti.ph ... XOnHaHCsNQ

I posle Kina i Huawei ugrozavaju nacionalnu bezbednost i prisluskuju i prate.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Apolo »

Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Evindzer »

Danas je godišnjica od uvođenja bana. Slušao sam negde da je Trampica već potpisao produženje na još godinu dana. 😅

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od pero0000 »

Jeste, produžen je na još jednu godinu. Moze im se...najjači su u svemu, pa to koriste.

cekicm83

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od cekicm83 »

"the Commerce Department is expected to extend the temporary license for maintaining legacy products—again"

Toliko o tome da su P30 serija i raniji modeli sigurni sto se tice Google podrske.

Ceo tekst:

https://www.forbes.com/sites/zakdoffman ... 79fc021154

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od ssrki »

Čitao na brzinu, ali nisam nasao da ce ban ujljuciti i p30 seriju
Huawei p30 aurora

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Sale_M »

Nemojte da se sekirate nista, HMS je sve bolji tako da ne daj Boze i da dodje do toga bice sve ok.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

cekicm83

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od cekicm83 »

@ssrki care, evo za tebe jos boljeg teksta.Na brzinu sigurno nisi obratio paznju.

"The license not only allows Huawei phones which have been previously approved to continue to receive Google updates, for instance, but also means rural telecommunications network operators in the U.S. which use Huawei equipment can, for the time being, continue to use them. What’s not clear is how this situation, which is as much political as it is technical, will finally be resolved. But, assuming the license is extended, it means the day of reckoning is postponed. Again."

A evo i celog:

https://www.forbes.com/sites/davidphela ... d2acdf6192

Ja sam lepo pisao kako te "privremene opste licence" obezbedjuju p30 seriji i telefonima pre nje opstanak GMS na njima ali ispade da "mracim".Dobra stvar je da ameri traze duzi period vazenja opste licebce ovaj put zbog korone.Samo mi jos nesto nije jasno.Huawei izbacuje P30 Pro new edition i krece sa prodajom 5.juna sa cenom od 700€ i Google servisima i apk, sto je mene pre neki dan dovelo u zabludu da nisam u pravu sa onim sto sam pisao da je P30 serija ugrozena, a mogu da izgube Google servise i popiju toliko tuzbi zbog glavne karakteristike zbog koje ljudi kupuju te telefone.Ne znam kakva im je to politika kada ce ih svi dobiti na sudu.Time dokazuju da nisu nista bolji od amera.

O HMS i ostalih gluposti necu da trosim reci, da je to dobra opcija P40 serija bi se prodavala a ne tapkala u mestu.Kada sam bio da platim racun operateru, slucajno je usao u tom trenutku covek koji ne zna sta da radi sa P40 telefonom i u tom trenutku razgovara sa nekim preko telefona i pita da li moze da zameni za samsung 10.Cuo sam jos i to da je uzeo telefon tj narucio preko neta dok jos nije bio dostupan u prodaji.Nezna covek sta da radi bez Google.Otisao sam a on ostade sa prodavacicom da prica o tome.Iskreno mi bilo zao coveka.Opstace Huawei ali mozda samo na domacem trzistu.
Poslednja izmena od cekicm83 u Pet, 15. Maj 2020. 18:04, izmenjeno 1 put ukupno.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Sale_M »

Sve dok koriste starije chipsete mogu da izbace novi telefon sa GMS.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

cekicm83

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od cekicm83 »

@Sale_M ja ne razumem sta ti u citatu i tekstu za koji sam ostavio link nije jasno.U pravu si, mogu da izbace telefon sa starim cipsetom i GMS, ali isti GMS mogu da izgube u svakom trenutku na istom telefonu iako ima stari cipset ako americka vlada ne izda kako oni to nazivaju "privremenu opstu licencu" tj produze istu.Daj citajte pazljivije.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Sale_M »

Covece Boziji to koliko dramis oko cele te situacije pomislio bi covek da ces izgubiti milione ako izgubis GMS na tom tvom telefonu.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

cekicm83

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od cekicm83 »

@Sale_M eto vidis."Dramim", "Mracim", "paranoican sam", ne care, samo postavljam stvari kakve su.Zanimacija i hobi.Pratim tu stvar, SAD vs P.R.C. iz sasvim drugih motiva a ne zbog Huawei Google, Huawei Microsoft iliti 5G.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od miodrage »

Ma zasto je bitan Google? Ok ima neke servise, ali velika vecina moze da se nadoknadi ili zameni necim drugim. Da, lepo je sve imati out-of-the-box, ali koliko je meni poznato, Android je toliko hvaljen zbog svoje otvorenosti i mogucnosti da se na njega stavi sve i svasta i da se uradi sve sto zamislis... Pa cemu onda vezivanje za fuckin Google? Ionako su najvece zlo na svetu.
Koliko sam citao HMS ima 95% najvaznijih aplikacija sa PlayStore-a i ljudi nemaju probleme.
Imaju samo oni koji su zbog necega vezani za Google, ali opet, nije to pupcana vrpca. Razumem za neke velike sisteme, i tu nazalost nema pomoci (ima ali je skupo, komplikovano i predugo traje), ali ovako za obicnog korisnika, apsolutno nema nikakvog znacaja.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

cekicm83

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od cekicm83 »

@miodrage meni je vazan.Drugo, ja ovde postavljam postove, u ovoj temi, koji nisu moja izmisljotina vec su autori tih pekstova strucnjaci.Znaci sve sto oni napisu ja samo okacim ovde.Kao i svaka tema koja postoji na ovom forumu tako i ova funkcionise.Neznam sta smeta ljudima pa opaljuju paljbu po meni.Razni epiteti."Paranoik", "Mracis", "Dramis", itd. koje sve epitete nisam dobijao.Ne mracim, ne dramim, nisam paranoik jer bi u tom slucaju vec bio hospitalizovan haha, jer je paranoidnost bolest, haha, nego samo pisem ono sto sam procitao.I da zavrsim, prvom prilikom se vracam IOS-u jer ovaj Android je takvo smece da to nije normalno.Najbolji sistem ikada je bio WM.Posto je mrtav vracam se IOS-u.A za Huawei i njihove probleme da kazem pravo bas me *abole.Kao sto sam napisao, mene ne zanima prob Huawei Vs Google, Huawei Vs Trump, Huawei Vs Microsoft, itd. vec iz odredjenih drugih razloga pratim ta zbivanja.Huawei i treba da propadne.Ono sto oni rade ne radi ni Apple niti je to radio Microsoft.Npr. P30 lite je rebrendirani Huawei Nova 4e.Potpuno isti telefon samo su ga nazvali drugacije, dodali malo vise piksela zadnjoj kameri kao da pikseli igraju neku ulogu, stavili naziv p30 lite i pustili u prodaju u Evropi.A i Samsung radi isto to samo sa procesorima.Jedna vrsta u americi druga u evropi.Cak je taj android toliko "dobra stvar" da i mi srbi imamo svoj brend, teslu, koji je jedan te isti telefon koji se sklapa ko zna gde i kako i u srbiji se zove tesla, u hrvatskoj mu nalepe drugo ime, i tako u ko zna koliko zemalja.A prodali smo npr. Knjaz Milos jer ne umemo da natocimo vodu u flasu ali zato imamo android fon brend.Samo ne znam, zasto paljba po meni i to sto sam otvorio ovu temu i sve ostalo, juce su ssrki i evi napisali info da ce Huawei jos godinu dana biti na crnoj listi, najmanje, pa ih niko nije prozvao.A nije tacno da su ZTE i Huawei blokirani jasno i glasno vec je Trump nekim zakonom o nacionalnoj bezbednosti ili kako vec, zaboravio sam, zabranio poslovanje americkim telekomunikacijskim firmama sa bezbedonosno rizicnim firmama i koriscenje njihovih mreznih oprema.Nigde nije u tome spomenuo ni ZTE, niti Huawei, niti Kinu niti u tome sto je potpisao ima tih kompanija i Kine.Samo je proglasio zabranu a naravno ove kompanije se podrazumevaju.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Apolo »

cekicm83, Можда је теби важан ГМС али већини осталих можда није. Читао сам коментар човека који је недавно купио Mate 30 Pro и да то што наводно ме ради њега не дотиче јер не користимо сви исте апликације или шта већ. Телефоном је презадовољан и нема намеру да га мења. А што се тиче иОС користим га тренутно и неке ствари на телефону ми раде боље на Андроиду него на ајфон. Све ствар личних афинитета а некад и навике.
Festina lente.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Green »

cekicm83 napisao:
Pet, 15. Maj 2020. 22:07
ovaj Android je takvo smece da to nije normalno.
Vidim sve argument do argumenta zasto je smece. :roll:
Verovatno zbog Huawei-Amerika situacije, Vibera, Tesla brenda i prodaje Knjaz Milosa. :roll:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od miodrage »

Cekic, nemam zasto da te prozivam, niti treba da se osecas prozvanim. Ja sam se samo nadovezao, i postavio pitanje zasto je GMS toliko bitan? Ja licno smatram da nije. HMS nudi sve skoro isto, osim par servisa, ima na netu sve napisano, da sad ne dupliram nista, koga zanima pogledace. Slazem se da neki servisi nece raditi, ali procenat onih koji ne mogu bez toga je zanemarljiv. Sto se Huawei firme i njihovih telefona tice, najsavrsenije me "stoli bojko" jer Android ne uzimam uopste u razmatranje kao sistem. Moje misljenje je poznato i kisnim glistama.
Ali, sve sto je protiv Googla, podrzacu!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od znemanja »

Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

cekicm83

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od cekicm83 »

@miodrage kada sam napisao da sam prozvan nisam mislio na tebe.Tebi svaka cast.Sto se tice HMS, uredu je to, napreduju to je tacno, ali kao sto su i sami rekli "300 godina su u zaostatku u odnosu na Google". Podrzavam stav da svako za svoj novac moze da bira sta zeli i barata onim sto mu odgovara i slazem se sa @Apolom u potpunosti.Nekom HMS radi posao meni ne iako od apk mi trebaju samo gmail, chrome, viber, whatsapp, mape i mislim da je to to.Jako su mi bitni Viber i Whatsapp zbog prijateljski i poslovnih kontakta u inostranstvu i ne zelim fon bez njih dok drugima to mozda nije ni bitno.Navike i potrebe su razlicite od coveka do coveka.Ja sam se licno najbolje proveo sa WM os.
@Apolo, da i ja sam citao iskustva sa mate 30 pro telefonom, naleteo sam slucajno, i hvale se ljudi.Ali su u iste nekako ubacivali GMS, nisam naleteo na komentar nekoga ko je koristio bez GMS ali svakako verujem da ima takvih ljudi.
@Green Ukratko, notifikacije kasne, obavestenja mi stizu tek kada otkljucam telefon, face id sam podesio skoro, otkljuca se par puta tom tehnikom a onda nakon 5-6 puta mi trazi da otkljucam sifrom ili otiskom, Viber ne radi ok tj baguje do bola i iako ti zelis da odvojis Viber od sistema ili bilo koju apk koja ne radi ok onda ja nemam reci.To ispada da je android dobar os bez obzira sto aplikacije baguju.I WM je imao svoje mane, outlook apk nikada nije ispravljen bag tako da se ne moze reci da je bio savrsen.Apk su deo sistema, celina sa os, ne mogu se odvajati.Sto se Huawei tice, moraju da budu u toku i ako ne znaju da li ce stari telefoni izgubiti podrsku GMS trebaju obavestiti kupce da postoji takva mogucnost.Npr. whatsapp je na WM izbacio maja 2019. a mozda i ranije, ne secam se dobro, da je microsoft ukinuo podrsku i da ce whatsapp biti operativan do 31.12.2019.Cak su naveli i da apk mozda nece biti dostupan u prodavnici nakon 1.juna.Pa sada ti vidi kako se treba odnositi prema korisnicima.Huawei sve vise i vise baca pod tepih citavu situaciju.I dalje tvrdim najbolje iskustvo sam imao sa WM i zao mi je sto je mrtav.

https://www.huaweicentral.com/us-extend ... gust-2020/

Data nova "opsta privremena licenca" americkim kompanijama.

Odgovori