Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Apolo »

Ова вест је неки дан изашла а пропо забране употребе компоненти.

https://www.gizchina.com/2020/05/15/the ... omponents/

Кина ће неминовно морати увести реципрочне мере, питање само у ком обимо и које компаније, мада то се већ отприлике може наслутити.
Festina lente.

cekicm83

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od cekicm83 »

@Apolo Sprema se Kina da kreira sopstvenu listu nepozeljnih i da na istu doda Apple, Qualcomm i Cisco.Tako da krece prica tek sada.Ovo dosad po meni je bilo opipavanje.A i bune se proizvodjaci cipova jer po njihovom racunu americke kompanije ce zabrana isporuka cipova Huaweiu kostati 36 milijardi dolara.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Apolo »

Кинези ипак рационалније вагају своје одлуке за разлику американаца који мисле да им се може (а сетимо се изреке "Можеш радити шта хоћеш али не и докле хоћеш"). Нико од нас нема ништа од тог њиховог трговинског рата, обични потрошач само жели да може нормално да купује и користи производе, али када те неко удари по џепу шта ти онда преостаје у овом случају него да ти удариш њега назад. Губици су велики и биће још већи ако се настави, а самим компанијама не одговарају санкције. Тако да се искрено надам да ће реципрочне мере донети неке промене, самим тим што се ускоро ближе избори у САД па ће врховни каубој морати нешто да уради не би ли извукао ситуацију и приписао себи како је он то решио (а сам је и изазвао).
Festina lente.

cekicm83

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od cekicm83 »

@Apolo, svidja mi se tvoje misljenje o Trampu.Od njega se sve moze ocekivati, jedan od veoma postovanih analiticara u americi izjavio je da se od Trampa moze ocekivati svasta pa cak i da proglasi vanredno stanje nekoliko dana pre izbora.Ali cinjenica je i da je za vreme njegovog mandata amerika imala najmanju stopu nezaposlenosti u svojoj istoriji, oko 4%.To mu se ne moze osporiti.Ali u vezi Kine si totalno u pravu.Mnogo su racionalniji i svaki potez povlace vrlo mudro.Da li za 5, 10, 20 ili 30 godina ali neminovno ce Kina biti prva ekonomija sveta.Mada iako ne izazivaju ratove itd. ni Kina mi se nesto ne svidja nisu nista bolji od amera samo sto nisu tako transparentni u onome sto rade.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Apolo »

Још понеки детаљи о бану...

https://www.gizchina.com/2020/05/20/ban ... heres-why/
Festina lente.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Apolo »

Хуавеј пичи упркос опструкцијама.

https://www.gizchina.com/2020/06/15/hua ... one-maker/
Festina lente.

cekicm83

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od cekicm83 »

Ja procitao jedan drugi tekst.Isto istacu proboj Huawei na prvom mestu u Q1 2020.Ali to je zbog 40% rasta prodaje u Kini.Samsung drugi, Apple treci.Pa i da ih zabrane u ostatku sveta opstace jer imaju veliko domace trziste.Mada P40 serija se odlicno prodaje i u Svedskoj.Na koju foru nzm ali mi prijatelj koji zivi tamo prica, svaki treci tel iz P40 serije.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Apolo »

Па добро, када се гледа продаја на глобалу онда су сва тржишта укључена, а кинеско је највеће на свету. Видим да је и код нас значајно интересовање за Р40 серију, а ето ти си добио информацију и из Шведске. Рекао бих да како време одмиче да се све боље прилагођавају на пољу доступних апликација. Самим тим што апликације које су спорне не користе сви или су нашли неку алтернативу. А телефони су им генерално одлични.
Festina lente.

cekicm83

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od cekicm83 »

Da i kod nas ima interesovanja.Ne toliko prodaje kao interesnta ali bice bolje.Bolji su oni od samsunga bar po mom misljenju i ako se nekako snadju po pitanju hardvera bice to ok.Guraju u svoj store sve vise i vise aplikacija i ako nekako rese hardver niko ih nece zaustaviti.Ugurace sve bitne apk u svoj store i onda ce za alternative biti puno lakse.Lako ce pronaci alternativu i Viberu, Whatsapp, Instagramu itd.Samo da ljudi instaliraju te alternative.Za 5-6 godina i Google ce biti na kolenima.Pametno vode politiku, "tiha voda breg roni".A o kvalitetu izrade ne treba ni pricati.Tu im samo Apple moze parirati.Samsung je nekako po tom pitanju bar meni ispod Huawei.A i Samsung ispada da izbacuje nove modele na svakih 4-5 dana.A serija je toliko natrpana da to nema vise smisla.I bitna cinjenica je da kontrolu kvaliteta i ispravnosti Huawei vrsi na svakom 100-om primerku dok Samsung to radi na svakom 1000-om.Za Apple neznam.Ali znam za Teslu, oni testiraju svaki primerak pre izlaska iz fabrike.😂😂

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Apolo »

Слажем се са тобом али не сумњам да ће наћи решење јер ипак су они јака компанија и не можеш тако неког срушити преко ноћи. Време ће свакако показати, а ни Гугл односно америчка администрација неће моћи довека овако да се бахати. Лично кад гледам Андроид уређаје прво шта гледам јесте Хуавеј јер су ми не само испред Самсунга већ и осталих. Тренутно користим Ајфон 8 и што кажеш квалитет јесте упоредив између ова два произвођача.
Festina lente.

cekicm83

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od cekicm83 »

Pominju i Harmoni sistem u zadnje vreme, kazu isto je otvorenog koda kao i android ali se puno razlikuje od androida i IOS.Primenljiv je na svim uredjajima kako kazu.Amerika ne moze samo tako da prekine veze sa Kinom jer nije u pitanju samo proizvodnja telefona. Sva elektronika za (gotovo) sve uređaje se pravi tamo, i bez toga, ako Kina primeni radikalnije mere i uvede vece reciprocne mere, kao odgovor na pritisak na Huawei a polako i na Xiomi, ode i ono što ima od proizvodnje ili sklapanja u USA, a to bi bio veliki udarac na američku ekonomiju.Jobs je, mislim Obami, svojevremeno objasnio zasto sa Iphone ne moze proizvoditi u SAD.Tj Apple proizvodi samo maticne ploce sve ostalo se sklapa u Kini.U pitanju je nezamisliva cifra i mnogo mnogo veci ulog od proizvodnje telefona.

cekicm83

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od cekicm83 »

Nije lako s' kinezima.Ako ne mozes da ih pobedis pridruzi im se. Ovo se nije ocekivalo, bar ne jos! 😉

https://www.benchmark.rs/vesti/sad_omog ... arda-84333

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Apolo »

Интересантан чланак, неко ипак отворио душу :)

https://www.phonearena.com/news/prejudi ... i_id125442
Festina lente.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Him »

Da li je neko u toku sta se desava? Kako ide ovo sa banom? Izgubio sam konce sa situacijom pa pitam.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od m@c|-|oR »

Sačekaj novembra, pa kad prođu izbori u SAD, pa kad dođe neko drugi.... Nekad na proleće može biti nekih promena, pre toga jok.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Evindzer »

↑ Nema ništa od nekog drugog, Trampica dobija, oš se kladimo u stoMaraka? 🤪😄😄😄

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Sale_M »

Je li Evindzere druze sto ne odgovaras na PP, znas otkad sam ti poslao? 😎
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Evindzer »

↑ Tek malopre video, nisam se forumisao danima, jbg. 😒
Izvini. 😔

PS: upravo sam ti poslao PP u odgovor, nadam se da će biti prosleđena. 🙃

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Sale_M »

Pun mi k.., ovaj sanduce poruka pa kad budem za kompom odgovoricu ti, nece dq deletuje sa moba.
🙃
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Him »

Evindzer napisao:
Pon, 03. Avg 2020. 18:04
↑ Nema ništa od nekog drugog, Trampica dobija, oš se kladimo u stoMaraka? 🤪😄😄😄
I da ne dobije nema nista od menjanja spoljne politike. U Americi predsednici dolaze i odlaze ali interesi se ne menjaju. Malo sta se predsednik tu pita.

Odgovori