Huawei i glasine o novim telefonima

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Him »

Apolo napisao:
Ned, 13. Sep 2020. 10:59
Испаде да ће и Андроид ОС ажурирања бити делимична, половична да тако кажем.

https://www.gizchina.com/2020/09/13/hua ... ndroid-11/
Ma care, mrtvi su ma koliko se trudili. Sofrtver, hardver, ma sve im zabranili. Koliko god da je neka kompanija jaka ne moze sve sama da proizvodi. Proizvodni lanac sopstveni nema ni jedna kompanija. Bore se zestoko, vidim svaki dan nove app u njihovoj prodavnici ali uzalud to ako nema na kom hardveru da se instalira. Steta za ovako dobrog proizvodjaca. Najavili su samo 50 miliona uredjaja u prodaji za 2021. Pa toliko telefona prodavali su u jednom kvartalu. Sve ovo je najgore za nas kupce. Nema konkurencije, nema napretka. Samsung nije na nivou Huawei ali odlicno koriste situaciju.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od yocasylver »

I dok tones još nisi potonuo.
😉

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

@Him, лично мислим да Самсунг никако не користи ситуацију. Мене бар нису убедили ни са једним новим уређајем који су избацили у последње 2 године. А притом Хуа је почео и да продајом лаптопова. Самсунг ће наставити да живи од старе славе а ову ситуацију ће највероватније искористити Шаоми. За разлику од тебе ја сам и даље оптимиста да ће Хуа на крају наћи решење, ето колико им је требало да реше проблем са апликацијама, а сети се Мајкрософта (они су ми некако најбољи пример) који је имао хардвер, нису били под санкцијама и угасили су сами себе јер нису имали ни идеју, а ни вољу да ураде и направе бум на тржишту. Наредни период ће свакако бити тежак за Хуа али таква је свака транзиција.
Festina lente.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Him »

Apolo napisao:
Ned, 13. Sep 2020. 19:00
@Him, лично мислим да Самсунг никако не користи ситуацију. Мене бар нису убедили ни са једним новим уређајем који су избацили у последње 2 године. А притом Хуа је почео и да продајом лаптопова. Самсунг ће наставити да живи од старе славе а ову ситуацију ће највероватније искористити Шаоми. За разлику од тебе ја сам и даље оптимиста да ће Хуа на крају наћи решење, ето колико им је требало да реше проблем са апликацијама, а сети се Мајкрософта (они су ми некако најбољи пример) који је имао хардвер, нису били под санкцијама и угасили су сами себе јер нису имали ни идеју, а ни вољу да ураде и направе бум на тржишту. Наредни период ће свакако бити тежак за Хуа али таква је свака транзиција.
Ovo za Samsung si totalno u pravu a Xiaomi mi nije ozbiljan igrac. Ne znam zasto, vidim da mnogi kupuju njihove uredjaje, ali ja to ne bih ucinio.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

Шаоми је некако неубедљив, то је неко моје мишљење. А притом телефон цигла од 200+ грама тежине овај Mi 10 pro,а и даље немају телефон који је водоотпоран. Искрено сада кад бих куповао неки Андроид једини који ми привлачи пажњу је Xperia 5/ 5 Mark II. Субјективно имају бољи дизајн од свих ових са пилулама и Punch-hole ма екрану, а и некако су просто сведени. Једино што имају јаку цену.
Festina lente.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od m@c|-|oR »

Slične komentare pamtim od pre nekoliko godina upravo za Huawei. "Kinez", "Đubre", "Nikakav".... Pa se stvai promenile.
Pričam kao neko ko je imao dva Huawei-ja a sada Xiaomi.
I kao neko ko traži "bang for the buck".
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Evindzer »

Ja bih se rado zalaufao i uzeo nekog havajca, i pored odsustva GP-a, samo da su napravili model sa integrisanom olovkom, umesto sa listopadnim ekranom. 🤣
Prošle nedelje sam (opet) malo gledao P40 i baš je fin mali telefončić, računam da mu je hardver dovoljno dobar za moje svakodnevno smartfonanje, a i kamera je, rekao bih, jedina koja može da izađe Ajfonima na crtu.
Ali, džaba kad su odlučili da budu listopadni i bez olovke. 😁 😷

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

Ово ми делује као борба против ветрењача, ти прижељкујеш оловчицу а нико од произвођача да је направи, као теби у инат. 😊
Шалу на страну, Р40 један од ретких који има данас куд и камо нормалне димензије али ова "пилула" која краси екран је ружнија и од Самсунговог punch-hole. Што се хардвера тиче сигурно је довољан, ја сам презадовољан био са Р30 када сам увидео зашто Кирин сматрају једним од најбољих чипсета на тржишту. Е сад што се камера тиче мало је дискутабилна тема које су најбоље односно да ли је то Ајфон.
Festina lente.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

Festina lente.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Sale_M »

Bacih pogled danas. Brutalni su stvarno, i da nije situacije sa guglom prosli bi bolje cak i od Mate 20 Pro svojevremeno.
Sto se mene licno tice ipak P serija ima prednost i ako budem u prilici moj sledeci primarni ce biti P40 Pro ili P40 Pro Plus, dok me P40 obican ne zanima jer sve isto imam na P30.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

Што јес, јес :) Звер од телефона. Има већ и тест на Арени.

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_40 ... w-2184.php
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Evindzer »

Apolo napisao:
Čet, 22. Okt 2020. 10:30
Ово ми делује као борба против ветрењача, ти прижељкујеш оловчицу а нико од произвођача да је направи, као теби у инат. 😊
Pravi Samsung, imam kakav-takav izbor u kombinaciji manji model + olovka, vidiš po potpisu. 😜
Apolo napisao:
Čet, 22. Okt 2020. 10:30
(...) ова "пилула" која краси екран је ружнија и од Самсунговог punch-hole.
Sa ovim se slažem, čak mi je i obrva na njihovim ranijim modelima bila manje neprijatna od ove pilule za kontracepciju. 😂😂
Apolo napisao:
Čet, 22. Okt 2020. 10:30
Е сад што се камера тиче мало је дискутабилна тема које су најбоље односно да ли је то Ајфон.
Mislim da će ovogodišnji Ajfoni biti za dva koplja ispred svih po pitanju kamere - a sad kad imaju i Mini u ponudi, verovao ili ne, i mene je pomalo „zasvrbelo“ da se poajfonišem. 😁😷
----
Stigla nova Mata, evo i kako na nju gleda mali čistokrvni Englez. 🤣🤣
https://youtu.be/EI5CbFACyTg

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

Уффф, нисам обратио пажњу на потпис. Честитке! Онда си коначно испунио своју велику жељу да користиш телефон са оловком :)

Тешко да могу и копље да буду испред јер су камере доведене скоро до перфекције, чак и када се раде упоредни тестови тешко је одлучити победника. А Ајфон је тек са серијом 11 направио (коначно) крштену камеру, пре тога је била само лимунада у односу на друге. А видиш и сам каква им је пословна политика, продају једно те исто, мало препаковано неколико година и када продаја више не иде, онда се као нешто мења.
Уосталом, већ имамо нови број 1 што се тиче квалитета камере ;)

https://www.gizchina.com/2020/10/22/hua ... o-dxomark/
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Evindzer »

Apolo napisao:
Čet, 22. Okt 2020. 21:54
Честитке! Онда си коначно испунио своју велику жељу да користиш телефон са оловком :)
Hvala. 😊
Nije to jedina prinova, mogao bih ovih dana malo i da napišem o tome u temi za prinove. 😁
A želju za olovkom ispunjavam već skoro 6 godina, prvo sa Asusom, pa onda sa Beleškom 8, a ovo sad je samo nadogradnja na noviji, manji i (nadam se) pouzdaniji model, jer N8 mi je loše radio još od proleća. 😷
Apolo napisao:
Čet, 22. Okt 2020. 21:54
Уосталом, већ имамо нови број 1 што се тиче квалитета камере ;)
Ne verujem DXO-u, a i imam utisak da se ovog puta nisu nešto posebno potrudili oko kamere, mada i nisu morali, jer im je i do sad bila odlična. 🙃

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

Ако им не верујеш имаш упоредни тест па процени сам. Ја сам се у чипсет и камера могућности Хуавеј уверио са моделом Р30. Mate 30 Pro иако је прошао неопажено због свега што се дешава са Американцима, такође је по мени један од врх телефона. Штавише тај његов "notch" ми је боља варијанта него ова популарна"пилула" на екранима. Међутим моји афинитети су се тренутно неочекивано окренули ка Сони телефонима 😊
Festina lente.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od m@c|-|oR »

Apolo napisao:
Pet, 23. Okt 2020. 08:29
Међутим моји афинитети су се тренутно неочекивано окренули ка Сони телефонима 😊
Što se vidi iz tvog potpisa i onoga što poseduješ....
:D (Nisam mogao da se suzdržim, radujem se što se ovde još uvek piše ponešto!!)
8)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

А шта ћеш, Самсунг је службени тако да ту немам избора али срећом немам потребу да га нешто претерано користим😊 А што се тиче Ајфона мислим да ће бити замењен чим падне цена овом Сонију који меркам. Али дотад користи се ово што се има😊

Ево већ почело пецкање.
https://www.gizchina.com/2020/10/23/hua ... iphone-12/
Festina lente.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od znemanja »

Italija izbacuje Huawei opremu iz svoje mrežne infrastrukture.

https://mobile.reuters.com/article/amp/idUSKBN2782A5
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

Ајде што су Американци таква нација каква јесу али Европљани су још гори када овакве ствари дозвољавају. Морао је Мајк Помпео да дође и каже да је кинеска технологија опасност за Италију односно њему националну безбедност, цитирам:
"Visiting Italy in September, U.S. Secretary of State Mike Pompeo described Chinese mobile telecoms technology as a threat to Italy's national security."
Да није смешно било би жалосно.
Festina lente.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

Ево списка ажурирања на Хармони.

https://www.gizchina.com/2020/11/13/her ... os-update/
Festina lente.

Odgovori