N95 gadget

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Nabukodonosor
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:55
Lokacija: Kraljevo

Post od Nabukodonosor »

@milan91
Ne provociram nikoga, ali ja sam samo hteo da pitam sta je podcasting i NISTA VISE. I sta da radim u toj situaciji?! Da ne pitam, zato sto nista drugo nisam hteo?!? Ili da pisem pitanja na papir pa kad skupim za 100 karaktera da onda postavim pitanje?! Ajde molim te, ima na netu milijardu foruma i svi funkcionisu savrseno bez te gluposti. Ja sam administrator jednog takodje strucnog foruma i nemam to pravilo i niko ne pise gluposti.
Izvinite za OT, ali morao sam da napisem sta mislim o ovome.

Da ne bude skroz OT, sta je podcasting?

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

@Lomnica_city, kontam ja sta ti meni hoces da kazes, ali i taj Sharp 903 je 3cm debeo (29mm). Deblji je i od N93. Ne volim debele telefone. N95 ima 21mm, to moze da prodje. Potrebna je dubina za kvalitetnu sliku, zato na digitalcima objektivi i izlaze iz kucista. Nebitno, nikada ne bih vukao neku ciglu samo zbog optickog zuma.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Nabukodonosor napisao:Da ne bude skroz OT, sta je podcasting?
Opcija koja će se tek (nadam se) razviti&zaživeti, ja to malkice koristim a sad prvi put vidim na mobu :D .
Evo
http://www.b92.net/podcast/opis.php

pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Nabukodonosor
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:55
Lokacija: Kraljevo

Post od Nabukodonosor »

OK, hvala ti puno.

:D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

b_udder, dobro me podseti, i ja sam hteo da pomenem touch screen, ali sam zaboravio :oops:

Nabukodonosor, 100 karaktera kao 100 karaktera, tu ništa ne možeš, mada ja nikada s tim nisam imao problema, ali otkud ti ideja da ovo pitanje postaviš u ovoj temi? Podcasting je odloženo slušanje radio programa (slično kao video on demand) pomoću specijalizovanih programa. Za više detalja (na srpskom je da se ne mučiš) idi na ovaj link.

:)

Nabukodonosor
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:55
Lokacija: Kraljevo

Post od Nabukodonosor »

Pa pitao sam zato sto je neko u ovoj temi pomenuo da N95 ima tu opciju. 8) :uhuh: :wacko:

:D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Evo nekih slika iz ruke:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Klikni ovde za jos slika iz ruke.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

na zalost, ovaj model telefona me je jako razocarao, i sama nokia me je razocarala izbacivanjem ovog modela :angry:
Politika koju nokia vodi u zadnje vreme se meni u opste ne dopada... mobilni telefoni izlaze iz meseca u mesec, a ni jedan od njih ne dodnosi nista revolucionarno i vredno zamene.... kada su pocele glasine o modelu n95 konacno sam pomislio da se tu nesto promenilo i da ce nokia poceti konacno da slusa zahteve svojih potrosaca, medjutim nista....

1. od ocekivanoh hard drajva od 4gb ostalo je samo 160mb

2. od 3x optickog zuma ostao je samo 1x [onda bolje da ga nisu stavljali u opste]

3. od xenonskog blica, ostala je obicna LED lampa...

kada ga uporedimo sa n93 vidimo dve ne toliko bitne promene.

1. kamera u mesto 3.2mpx iznosi 4.9mpx

2. telefon je manji

naravno ove dve izmene ce i te kako uticati na cenu, a da ne pominjemo usput podrsku za softver... [s tim sto je moguce da ce OS 9.1 i 9.3 moci da koriste iste aplikacije....]

toliko o tome.... definitivno mislim da je bolje uzeti n93 nego ovo [kome ne smeta velicina]

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Obratite paznju na ovu sliku dje se vidi telefon u obije boje od nazad, na jednom pise 2.8/5.6 na kameri a na drugom 2.9/5.5
Nije mi jasno kako isti telefon u razlicitoj boji moze da ima drugaciju kameru ili te oznake znace nesto drugo?
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Mirko BGD, tek sada, kada je izaslo malo vise slika i podataka u javnost, vidim koliko je ovo SAVRSEN telefon!!!! Mora da se salis da bi pre kupio n93 nego n95? ... Pri pogledu na n93 pada mi na pamet nokia 2110, majke mi :) Imao sam jedno kratko vreme i SE Z1010 pa mi je smetala njegova velicina. Funkcije OK, sve OK, ali cigla do bola :(
Jedina stvar koja moze da se zameri n95 je baterija....
Ja ga u principu poredim sa e60 koji imam i sa kojim sam generalno jako zadovoljan i gledam sta bi sve dobio + ... pa STRASNO! :)
Razmisljao sam o kupoviti GPS modula, ali vec sada vidim da od toga nece biti nista.... stedim pare :) Nadalje radio, 3.5mm jack za slusalice, kamera "ajd zdravo" ... Ok, najmanje mi treba kamera u telefonu, pogotovo 5Mpix, za fotografisanje koristim Finepix 5600. Ali kad je vec ima, neka je :D
Verujem da ce moj e60 da me lepo sluzi sledecih max godinu dana... taman dok cena n95 ne opadne toliko da mogu da ga kupim :)

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Auuuuuuuuuuuuu, Milane, nisi smeo ovaj video materijal postaviti !!!
Video sam samo prva 2 a vec mi curi voda na usta :) :) :) :)
Ne znam, meni je ovo savrsenstvo od telefona.... stvarno je preteran! :D :D
Sta cu, kad volim tehniku... neko daje pare za neke druge stvari ... a ja ... :)

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@n95: ja bih pre uzeo p990 nego n95! Nema nista posebno vishe od p990 osim kamere (a kamera mene ne zanima) tako da.... I'd go for p990 :)
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Zar bas niko od vas nema objasnjenje ili barem misljenje o tome sto sam napisao u proslom postu?
Kako to da isti model telefona(N95) ima razlicite oznake za kameru na drugim bojama kucista???
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

jok_jok
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2005. 13:54
Lokacija: VŽ, Cro

Post od jok_jok »

Sensei, to sam baš i ja gledao, valjda neka greška :uhuh: inbače mobitel je super, ali baš su mogli staviti vga displej.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Jager, ovo sam stavio jer ja kad sam video auuuu znaci mnogo dobro izgleda jos ovako na video je onako bas osecaj 3D onako stereo osecaj kako izgleda. :) ;)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Dario napisao:@n95: ja bih pre uzeo p990 nego n95! Nema nista posebno vishe od p990 osim kamere (a kamera mene ne zanima) tako da.... I'd go for p990 :)
:lol:
Imam "blagi" osećaj da ne voliš Nokiu :lol: . Jel'ti eksplodirala u ruci nekad pa si sad u bad-u, ili te SE plaća da miniraš Nokiu po Temama?
Šala, :) mode :) , take it easy, :) Dario :)

Ovaj model je.....Nokia bre! :D
;)
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

milan91 napisao: Ovo sam stavio jer ja kad sam video auuuu znaci mnogo dobro izgleda jos ovako na video je onako bas osecaj 3D onako stereo osecaj kako izgleda. :) ;)
Pa srce ce da mi stane :) Na slikama izgleda BAS lepo, ali video........ ostavio me je bez texta, zaista :) Tu se i vidi zapravo kakav je to telefon, pogotovo kada ga je okretao u ruci taj sreckovic :) Jako sexy je onako tanak deo ekrana kada se izvuce slajder. Znaci BAS bomba telefon, po svemu. Odusevio me je dizajn N80 kada se pojavio, a ovo je samo doterani biser. I ugradjeni GPS... qq meni :)

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Sensei, pretpostavljam da su ovo na slikama jos uvek prototipovi. Mozemo ocekivati jos neke izmene (nadam se na bolje, ako je to uopste i moguce :) ). Najverovatnije jos nisi fixirali koje socivo ce ugradjivati. Tel svakako izlazi zvanicno tek za 3-4 meseca... Do tada ce se sve vec znati :)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Jager napisao: Tel svakako izlazi zvanicno tek za 3-4 meseca... Do tada ce se sve vec znati :)
Pojavice se u martu sledece godine (citaj april ;) ) , po ceni od 550e- sto bi kod nas znacilo oko 700e, kada se malo stabilizuje cena...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Zaključana tema