Slučajno otkriveno - tips & tricks

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
loman_bg
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 28. Jun 2006. 01:33

Post od loman_bg »

6230i takodje ne vibrira dok se puni.....ne postoji takva opcija vec se automatski iskljuci vibracija! Na ovoj nokiji jedina mana je to sto kod podsetnika ukoliko postoji vise snimljenih i podesenih podsetnickih alarma,svaki sledeci nece zvoniti ako prvi ne ugasite..... tako npr.stavite jedan i telefon vam zvoni i ukoliko ga necujete u roku od jedog minuta on prestane da zvoni ali nece omoguciti sledecim alarmima da se upale....
A tipican clock alarm kao i kod svih nokia mozete samo jedan podesiti.....

apu
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Sub, 26. Avg 2006. 00:07
Lokacija: Novi Sad DETELINA

Post od apu »

to sa reminderima sam isqsio sa svojom starom 3650 i tamo je podjednako loshe odradjeno to...
a da li ste primetili na nokiJi (konkretno na 6630) da kad pishete sms i gore u prostoru za tel br imate prvo opciju da se upishu slova a kad ukucate slova i stisnete kursor onda tel ponudi sve kontakte koji su na to slovo...(uh kako ne znam da objasnim ovo :( ) i vi odaberete ponovnim pritiskom kursora...bash sam zakomplikovao ovo a??:D
tip #2 kad shaljete sms na vishe brojeva odjednom, ukucate kontakt i pritisnete 0(razmak) da bi vam dao opet da ukucate novi kontakt

Slika Slika Slika
veseli p0z
@pu

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

apu, to nije loša opcija, mada sam se ja navikao na add recipiant x puta, a baš mi je bilo simpatično kad sam video da i ti imaš u kontaktima Home sweet home, pošto i ja tako držim. Možda zato što tako malo vremena provodim tamo. A imao sam drugara koji je kuću nazivao PrE6iv@lishtзm, ili tako već nekako.


Back to the theme: ja imam i jedno loše "slučajno otkriveno" iskustvo. Verujem da je ovo generalno mana Nokia jer je potpuno ista stvar bila i na 3330 i sad na 6680. Kada se snime Voice tags to baš i ne radi sjajno. A još je gore kada reč koja označava nešto iz menija ili kontakt počinje suglasnikom, i to još nekim od tvrđih. Tu je neprepoznavanje potpuno. Baš me zanima da li Nemci uopšte koriste ovu opciju. :lol: :lol: Jel još neko ovo primetio, ili meni treba logoped (i još po neki specijalista)?

:)

Sava Savanović
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 14:09
:: RedmiNote3Pro
Lokacija: Belgrade

Re

Post od Sava Savanović »

@gargamel4

A kako vi uopšte i koristite Voice Commands?Ono što sam ranije probao(i odustao)jeste..aktiviram Voice Commands opciju,snimim glas..blah,blah..i poenta je,da kada želim glasom da aktiviram broj iz imenika,moram da pritisnem Voice Commands taster sa leve strane(tako je bar na n6630)i izgovorim ime iz imenika.Svašta!Nije li jednostavniji Speed Dial?!? Pritisnem taster na numeričkom delu tastature..i voila!Ako postoji flexibilniji način,automatski, sa Voice Commands,ispravite me..mislim da to može na N80,ili 9kama modelima,uopšte.Taj Voice Commands na modelima pre njih,totalno je neupotrebljiv.Čemu Voice Commands,kad uvek moram da pritisnem Voice Commands taster,izgovorim ime..ma,idi,begaj!Glupost!
Nokia 6630/Kingston MMC Mobile 1GB/Apacer Card r/w 23in1

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Sava Savanović, ček, ček, ček, vidi, pazi, stani, nije baš tako strašno. Pazi sad: na starim telefonima poenta je bila u tome da ti je Speed Dial ograničen brojem tastera, plus bi više od 10 memorisanih brojeva bilo malo teže upamtiti (ko je na kom broju), pa je stavljeno 8 (kec je uvek sekretarica). E za to je Voice Dial bio exteded varijanta toga (za one koje ne možeš da popamtiš), ali je bio problem sa memorijom tj. samo 7 brojeva je moglo da stane u nju (3330 konkretno). E sad sa ovim novijim telefonima imamo gomilu memorije tako da skoro neograničen broj unosa možemo da imamo (još 7710 je imao mesta za 1000 kontakata, a ja danas na 6680 imam 230 ljudi koje poznajem, tako da ovo neograničeno treba shvatiti ulovno). Tako da kada bi Voice Recognition Unit radio kako treba možda bi bilo svrsishodnije imati ovu opciju. Naravno da i okolna buka ima učeća u lošem rado ove funkcije. E sad, malo jeste smaranje snimati sve ljude iz imenika, ili barem one češće pozivane (da i ne pominjem multiple kontakte, na 6680 i starijim, jer kao što je pomenuto od N70 ovo je automatski podržano.

Da li je glupo ili ne? Šta si ti mislio da je dovoljno biti u blizini telefona i izgovoriti nečije ime i taj će biti pozvan? To bi tek bilo glupo. I na N70 i novijim treba pritisnuti to dugme (1-2sec.) i onda će biti pozvan kontakt (samo ne znam kako je rešeno to sa multiple kontaktima). Po meni nije glupo, jer na slovima kao što je S (ili neko drugo često korišćeno slovo) možeš imati i po 20-30 kontakata. Ako ćeš da kucaš pola nečijeg imena da bi ga našao - ok, ali milsim da je lakše samo izgovoriti ime. Shvati to kao shortcut. Isto i Voce Commands, ali to nije toliko korisno koliko zabavno. Ali po meni najbolja primena ovoga je recimo u kolima uz handsfree, kada je potrebno ono jedno jedino dugme pritisnuti na opisani način i pozvati nekoga, a kasnijim kratkim pritiskom na njega prekinuti vezu. Moraš priznati da je ovo mnogo lakše nego vaditi telefon iz npr. džepa, i tražiti nekoga. Btw. jedna žena iz mog kraja je upravo iz pomenutog razloga na pešačkom prelazu poginula. Majmun u Mercedesu je čukao nešto u mobilni i opšte nije snimio crveno svetlo na semaforu.

:)

Sava Savanović
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 14:09
:: RedmiNote3Pro
Lokacija: Belgrade

Re

Post od Sava Savanović »

@gargamel4

Oni koji imaju N80 znaju o čemu govorim.Neka demantuju,ako grešim.NEMA PRITISKANJA voice com. tastera!Kako funkcioniše,ne znam(preko BT čipa,instaliraš ga iza zuba..;)
..ti koristiš,vidim,puno imenik,koji ti je,btw,pretrpan.Imam izvestan broj brojeva,ali koristim nekoliko bitnih(i svi stanu po speed dial),ostali zovu mene:)
Da,to voice com. jedino opravdanje ima kao extended opcija speed dial-a,inače je totalno besmisleno,kao zamisao voice com.
Da,treba se čuvati ludaka koji čačkaju mob.,dok voze.
Nokia 6630/Kingston MMC Mobile 1GB/Apacer Card r/w 23in1

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Voice dialing je prevashodno namenjen handsfree pozivanju i recimo slepim osobama, uz mogućnost korišćenja voice sinthesiser-a. U nekim prethodnim verzijama firmvera na N70 je to funkcionisalo skoro savršeno...

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Pa meni to extra radi na N70 sa ovim novim firmware-om... :D ...Bilo je problema u jednoj od prethodnih verzija, ali sad je sve super... :) :wink: :roll:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

apu
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Sub, 26. Avg 2006. 00:07
Lokacija: Novi Sad DETELINA

Post od apu »

gargamel4 napisao:A još je gore kada reč koja označava nešto iz menija ili kontakt počinje suglasnikom, i to još nekim od tvrđih. Tu je neprepoznavanje potpuno.
gargamel4, koliko sam ja provalio voice comm-u je bitan jedan "prepoznatljiv" slog po kom trazi rech. Recimo probaj da snimish rech "halo" sa nekim specifichnim akcentom. Samo tako kad ga izgovorish prepoznatje ga. Mislim d je bitnije da nema prevelikog shuma oko tebe(npr. ponedeljak jutro shpic ili sl. :D ) dok izgovarash to. A Xtra fora mi je i sa time shto na svojoj 6630 mogu da "poteram" poprilichan broj aplikacija na voice comm.
veseli p0z
@pu

Sava Savanović
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 14:09
:: RedmiNote3Pro
Lokacija: Belgrade

Re

Post od Sava Savanović »

@Miskoni

Da,tako je..u kombinaciji sa h.free..ali je savršeno tek kada sve automatizuješ.Ninolina,to radi na N70 automatski?Sumnjam.To je rešeno tek na 9 v. Symbiana.
Nokia 6630/Kingston MMC Mobile 1GB/Apacer Card r/w 23in1

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Sava Savanović, pa vidi, ni na v9 symbianu voice com. funkcionise dosta traljavo sa kontaktima koje imas upisane srpskim pravopisom... sto je i normalno, jeli :) Verujem da bi savrseno radilo da imam kojekakve Dzonove i Smitove :) Ovako, skroz mi je debilno izgovoriti necije ime na "kvarnom" engleskom, kako bi telefon skontao sta mislim :) a kada izgovoris na srpskom, on to skonta totalno pogresno :)
Ne znam, sad bas razmisljam dok pisem poruku ... a da imam srpski jezik u telefonu??? Kako bi se ONDA ponasalo?? Ajde vlasnici 9.1 telefona sa srpskim ... testirajte! :)

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Isto bi bilo. Srpski bi mnogo ozbiljnije i drugačije trebalo da bude podržan. Znaš i sam da su podržana slova i prevod menija i helpa, ali ne i pravopis (T9), a još manje fonetika. To je rezervisamo za ozbiljnija tržišta. Obzirom na podatak iz teme: "Svaki peti je legalan", dobro su se i ovo potrudili.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

evo ja slucajno naleteh na : ' xx# Directory quick access (xx = storage location and afterwards lozenge e.g. 24 #) ' ovo izgleda samo vazi sa SIM imenik.
6630

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

E, ovo je stvarno slučajno otkriveno, mada ne radi baš idealno kao na starim Nokiama, ali: sećate se onih malih brojeva u uglu koji su oznaćavali gde se nalazite u meniju, i čijom kombinacijom ste mogli dobiti (skoro) bilo šta iz menija pod uslovom da zapamtite šifru? Menu>1111 je bio alarm na 3310, Menu>1212 je bio edit General profila . . . E pa i na 6680 nešto slično (uglavnom) radi od 1-9 sa ulaženjima u podmenije i čak i izvršavanjem aplikacija (kažem uglavnom jer u poruke i galeriju npr. neće da uđe dalje od prvog koraka. Do sada mi nije padalo na pamet da menjam raspored ikonica u meniju, ali sad ću na mesto Messages, Calendar, Contacts da stavim nešto korisnije.

Naravno postoji i program za Quick Search po meniju (plus radi autolock), ali meni ni ove brojevne prečice nisu loša stvar.

Eto, možda nekom pomogne . . .

:)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

apu napisao:tip #2 kad shaljete sms na vishe brojeva odjednom, ukucate kontakt i pritisnete 0(razmak) da bi vam dao opet da ukucate novi kontakt
jos je lakse da ides na "add recipient" i da ih vise selektujes odjednom (pritiskom na srednji taster kursora) ...... inace posle reseta (bas reseta, ne restarta), kada prvi put udjem u poruke on mi prvo ponudi da kucam broj, a kada pomocu olovcice promenim u slova tako i ostane i svaki sledeci put mi nudi da kucam slova ....... kada kucam mms nije tako, tj. svaki put moram da biram "alpha mode" zato sto ga ne zapamti kao default ...... to me malo nervira, pogotovo jer mi se cini da je na prethodnoj verziji FW-a i to radilo kako treba ...

gargamel4 .... meni je gajba ubelezena kao "moja jazbina" :P

p.s. na 6630 mi voice tag radi ocajno ...... dok on pogodi koga ja zelim da zovem, mogao sam vec i da zavrsim razgovor :dry:

apu, kako si "terao" aplikacije glasom? .... tj. koji program je potreban?

pozdrav...

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Znam da je ovo nokia podforum ali kad se vec pise o slucajno otkrivenim stvarima reko da i ja nesto napisem.
Vec odavno sam "slucajno otkrio" ali eto tek sad sam se sjetio da i napisem, naime, na mom se w800 displej je mnogo ljepsih boja i znatno ostriji kad se tek upali telefon nego posle nekog vremena koriscenja, displej postane nekako bledji, mutniji i znatno ruzniji za oko...
Jednom prilikom sam posmatrao telefon da bi primjetio kada tacno dolazi do tog "pogorsanja" slike i primjetio da se to desi tacno posle prvog ukljucenja stand-by clock-a, posle toga sam odmah iskljucio stand-by clock i sada mi stalno slika na displeju bude onako kvalitetna kao sto je kad se tek upali telefon a sto je jos zanimljivo i baterija mi traje znatno duze.
Ne znam da li je to slucaj i sa drugim slicnim SE telefonima ali kod mene je tako uvijek bilo cak i posle 3,4 flesovanja(ne update-ovanja!) pa ako jos neko ima takvo iskustvo neka napise.

Ogi94
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 30. Okt 2006. 06:45
Lokacija: Pancevo

Post od Ogi94 »

Ljudi koliko ovde stvari ima svaka vam cast na zapazanjima vecinu nisam znao samo napred provalite jos nesto :blinky:

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Ogi94, dobrodosao na forum :)

ako se dobro secam, na Nokiji 3510i sam imao mogucnost da kad na standby ekranu upisem broj, odem na opcije i odmah konvertujem iz npr. evra u dinare i obratno (naravno potrebno je uneti kurs) .... nemam mogucnost da to proverim jer nemam vise taj tel ..... na 6630, nazalost, nema tekve opcije...

pozdrav...

speed
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 89
Pridružio se: Uto, 30. Maj 2006. 09:25

Post od speed »

Danas sam prowalio da kod nokie n70 u music playeru znate kada pustate pesme imate u uglu onu kocku i u njoj slika onih slushki. E sad zar ne bi bilo jako da za swakog izvodjaca uz pesmu ide i slika i stoji tu. Meni se to desilo ali je se pojawila slika od folkoteke, sad mi samo treba neki program sa kojim bih mogao to da uradim, tj da ubacim sliku u pesmu. Ako me je neko razumeo swaka cast he he
Speed! Brzina je odlika velikih!
Pametan covek ne govori sve sto misli, ali misli sve sto govori!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Razumemo te,mislim da se to moze videti u Windows Media Player-u,a mozda i dodati u njemu,ali nista ne garantujem jer nisam probao da ubacim,samo znam da sam u"Properties"pesme vidjeo sve to!
Pozdrav 8)

Odgovori