Nokia zvanično izbacila "Firmware Updater"

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

aldenh, najbolja je predzadnja verzija firmvera tj. V 5.0616.2.0.3 ... Stabilna je i, koliko se sećam, nije imala bugova, a brza je...Najnovija verzija tj. V 5.0638.3.0.1 ima taj bug da ne daje mogućnost restarta fona iz dodatnih aplikacija u fonu kao što je FExplorer, Appman, Fontremover... niti bilo koje druge aplikacije koja zahteva restart, osim, jedino, Smart Settings-a i to verzije 1.14 (u okviru nje je jedino moguće izvršiti restart fona)...To i ne mora nekome da bude problem, ali ko je navikao na to može gadno da iznervira...Ostalo sve super radi... :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

aldenh
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Pon, 13. Nov 2006. 19:33

Post od aldenh »

a ne postoji nacin jel tako da preko nsu instaliram tu predzadnju verziju nego uvijek skida najnoviju???

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

aldenh, mislim da nema načina da biraš koji ćeš update da skineš, već je automatski najnoviji jedina opcija... :roll:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Imam jedan mali problem.Posle instalacije nss,nsu i povezivanja fona na kabal,windows mi ne instalira nikakve drajvere,mislim nista se ne menja.E sad,kad,ignorisuci to,promenim kod (nisam siguran da li ga zaista promeni ili me ispali) i pokusam da zatvorim nss,on mi izbaci poruku "update in progres" :? i posle par minuta se zatvori.Updater mi naravno pokazuje da nema poslednje verzije.U pitanju je 6630 sa tima,a koliko znam postoji najnovija verzija 6.03.40.Ideje? :roll:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

migi,a ja ipak mislim sada da ti to samo PC Suite izbacuje poruku da nije konektovan,a to je normalno kada ja aktivan NSU,a zasto ti ne daje update... ko ce ga znati,mozda jos nisu postavili 6.03.40 na NSU,mozda nisi promenio product code u odgovarajuci (ako si probao 0518140,sada probaj 0518165) pa zato nece,a ne obaziri se na poruke koje izbacuje PC Suite!!
Pozdrav 8)

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

Ma nemam pojma! Ok za PC Suite nije do njega jer sam jos kad je izasao skinuo Nokia_PC_Suite_681_rel_13_eng_us_web i on bi trebao da sadrzi najnovije drajvere, takodje sam danas naknadno obrisao cable driver i instalirao nokia_connectivity_cable_driver_rel_6_81_1_eng....


No....Rezultat je isti....Sto svodi sve na NSS......Sumnjam da mi on uopste ne promeni product code.....

".......sa leve strane NSS-a (pisace „Writing data… done!“,) a telefon je....."

a meni pise "Write new values done" pretpostavljam da je to samo greska u qcanju, al ko zna!!!!


I da napomenem da sam probao sve product code-ove istaknute u ovoj temi....Opet nista

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Da,nisam bas potrefio potpun citat jer sam menjao kod jedan dan a tutorial sam pisao posle dan-dva (eksperimentisao sam,nije bio potpun tutorial,odnosno koristio je krekovan softver pa sam ja napravio novi tutorial) a tako nesto treba da pise,samo ne znam zasto nece da ti update-uje!?
Najverovatnije jos nije postavljen v6.03.40,potvrdice ti valjda jos neko ko proba da update-uje sa v6.03.08 na v6.03.40?
Pozdrav 8)

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

WOW! Ne, ne, ne....Ja sam i dalje na v 5.03.08 TIM :cry: meni bi i 6.03.08 odgavarao a kamoli 6.03.40...

Mozda sam ja skinuo tu "losu" verziju NSS.....Aj skinucu onu sto si ti okacio pa javljam sta se desava

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

A ZASTO skidas bilo sta drugo kad sam ja lepo postavio linkove ka svemu,ne znam zasto bi neko skidao nesto drugo!?!? :uhuh: Ako uspe,dobro je,ako ne uspe,tu je uvek Phoenix,naci cu ti i EURO paket firmware-a negde pa ces tako i promeniti product code za ubuduce i dobiti Srpski i izgubiti TIM gluposti,ako ne uspes preko NSS-a i NSU-a!?
Pozdrav 8)

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

zoreli napisao:zveknuo sam upgrade na N73 dobijenu od Telenora ... EXTRA JE :D :D :D
jeste extra ali si sad i zveknuo garanciju mobis electronica ukoliko dodje do veceg kvara 8)

aldenh
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Pon, 13. Nov 2006. 19:33

Post od aldenh »

preporucujete li mi vi da ubacim tu najnoviju verziju jer to sa restartom mi ne smeta jeli ostalo sve u redu??na jednom forumu sam citao da se neko žalio kako mu se brže troši baterija odkako je stavio najnoviju verziju??

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Vec je vise puta preporuceno da se uvek kad je moguce update-uje telefon i ti opet pitas da li je preporucljivo i slusas neke bilmeze koji tvrde da je novi softver gori od starog,onda nemoj da update-ujes i uzivaj tako!!
Pozdrav 8)

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Post od zoreli »

nbnebojsa napisao:jeste extra ali si sad i zveknuo garanciju mobis electronica ukoliko dodje do veceg kvara 8)
kako da ne :P , pa ako je Mobis generalni distributer Nokie a ti sa zvaničnog Nokijinog sajta uradiš update onda nebi trebalo da bude nikakav problem , pa zašto bi Nokia uopšte i stavljala softvare updater ???

da bi ljudi gubili garancije od njihovih zastupnika :P

kakvih se gluposti ovde načitah :uhuh: :P

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Gubi se garancija,ako je menjan product code,inace ne!
  • _____________________________________________
    izmenio b_udder:: nemoj citirati post odmah iznad tvog

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Post od zoreli »

pa naravno da niko neće menjati product code legalno kupljenog telefona , zašto bi to neko uopšte radio , kad u telefonu dobiješ Srpski jezik a Telenorove N73 su NEKODIRANE , apsolutno čiste Nokie kao kad kupiš u Mobisu po 470 evra zato ljudi slobodno radite update :roll:
16 godina na forumu MOBILNISVET

kocapro
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 255
Pridružio se: Čet, 10. Avg 2006. 00:06
Lokacija: Sabac

Post od kocapro »

Ljudi :? :? .... jel to znaci da sam ja izgubio garanciju na moj N73, posto sam vrsio promenu Product code i ubacio najnoviju verziju softvera preko NSU :smutny: ....POZZZZ.... 8)
Forever !!!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

kocapro, bojim se da jesi izgubio... ako budu proveravali to... :roll: :unsure:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

kocapro, mislim, kolike su šanse da to provere? :? ...... ako ti se i nešto desi sa fonom, staviće ga na box, a neće koristiti Nokia FW updater :D

pozdrav...

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Post od zoreli »

Ninolina napisao:aldenh, najbolja je predzadnja verzija firmvera tj. V 5.0616.2.0.3 ... Stabilna je i, koliko se sećam, nije imala bugova, a brza je...Najnovija verzija tj. V 5.0638.3.0.1 ima taj bug da ne daje mogućnost restarta fona iz dodatnih aplikacija u fonu kao što je FExplorer, Appman, Fontremover... niti bilo koje druge aplikacije koja zahteva restart, osim, jedino, Smart Settings-a i to verzije 1.14 (u okviru nje je jedino moguće izvršiti restart fona)...To i ne mora nekome da bude problem, ali ko je navikao na to može gadno da iznervira...Ostalo sve super radi... :D
OpMan logo manager , na njemu radi restart ;)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Da, zoreli, tačno, evo sad sam upravo probao i stvarno radi. Nisam ranije jer iz nekih drugih aplikacija nije radio restart pa sam mislio da neće ni iz Logo Manager-a. Interesantno... :)

Odgovori