Preklop na Z-600

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Ilija
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Sre, 03. Nov 2004. 15:31
Lokacija: Beograd

Preklop na Z-600

Post od Ilija »

Interesuju me iskustva ljudi sa ovim telefonom sto se tice samog preklopa i flat kabla. Koliko je izdrzljiv ? da li je jaci nego Samsungovi telefoni ? da li se brzo rasklima ?

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Mislim da je dosta izdrzljiv. SE je dobra firma, mada je i Samsung. Mislim da se to s flet kablom i poklopcem vec mnogo usavrsilo i da vise ne predstavlja neki problem, osim ako neces da ides da bacas fon i da ga otvaras kao divljak. :lol: Inace, Z600 je baziran na modelu T610, samo sto je na preklop. Ima i mogucnost prikljucivanja nekakvog SE dzojstika, mada to i nije tako potrebno. :mrgreen:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Da baziran na njemu ali je kao t630, samo na preklop! I ne znam sto se ljudi toliko brinu za taj kabal! Stvarno mi nije jasno! :?:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Nije ni meni jasno... :roll: Mozda je cak i malo bolji od T630, ali to su sve samo male nijanse izmedju ta 3 modela. Inace, mislim da imas garanciju 1 god. u svakoj prodavnici za taj flat kabl.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ma svi se tripuju....to su pre bili loshi flet kablovi....znali su da se prekinu od chestog otvaranja i zatvaranja preklopnika.... :mrgreen: ....pogotovo na bebici...hehe... :mrgreen: ali sad je drugi sistem tako da ne mozesh tek tako da ih prekinesh.... :wink: Mislim da nema potrebe za tolikom brigom...

milosfbi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Uto, 09. Nov 2004. 22:47
Lokacija: Pozarevac
Kontakt:

Post od milosfbi »

Ja sam imao Sony Ericssnon Z-600 i nisam imao nikakvih problema mada mi je vise puta padao i da sam ga milion puta otvarao-zatvarao. Super telefon.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Evo, baš sam pre neki dan popravljao jedan Z600 koji je upao u akvarijum (dobio je odličan Aqua screensaver :mrgreen: ), pa sam imao priliku da vidim kako mu je urađen preklop, i - nema šansi da se pokida kabl. Ima dva komada (za svaki displej posebno), spiralno su postavljeni i nigde ne dolazi do velikog savijanja. Jedino ako se odvali ceo preklop otići će i kabl, naravno. Solidno odrađeno, jedino sto se malo klimata, ali to je normalno i za očekivati.
Poslednja izmena od Miškoni u Sub, 13. Nov 2004. 00:40, izmenjeno 1 put ukupno.

Atila_Hun
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 10. Avg 2004. 20:13
Lokacija: Tuzla

Post od Atila_Hun »

Uh bas mi je dargo da cujemo ovako pozitivna misljenja u vezi samog preklopa na Z600, jer i ja sam posjedujem ovaj fon i bas sam mislio da postavim slicnu temu na forumu..
Konacno nemoram da razmisljam dali ce da ode flet kablo.. :wink: :wink:

Ilija
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Sre, 03. Nov 2004. 15:31
Lokacija: Beograd

Post od Ilija »

E hvala svima na odgovorima. Nisam ranije imao preklopni fon i bas me je to brinulo jer sam cuo da u prodavnicama ne daju garanciju na flat kabl i kad rikne , popravka je oko 50 eura. A to prakticno znaci da sta god da ode u gornjem delu telefona (displej, kamera,zvucnik) oni mogu da kazu da je do kabla i da naplate servisiranje. Znaci Z-600 je pouzdan i to je odlicno. A sta mislite, da li je jaci od Samsunga E-700 ?

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Moze da bude i mnogo vise od 50e. A ako nesto rikne u gornjem dijelu mislim da mora da se mijenja kompletan dio, ali to vec nisam siguran. :roll: Meni je Samsung ljepsi i bolji, ali ne znam zasto svi radije spominju E700, nego E710, koji je bolji, a mala je razlika u cijeni. :mrgreen:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

E700 možda deluje bolji, ali Z600 je daleko kvalitetniji i ozbiljnij telefon, a možda i čak i lepši. Ono što mene zadivljuje kod Z600 jesu: Teme, program za editovanje fotografija(veoma dobro za ne smartfon), tastatura(i lepa je, i velika, ma sve, samo zašto su pomerili onaj on/off taster toliko dole???). :D
U susret novim izazovima...

Ilija
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Sre, 03. Nov 2004. 15:31
Lokacija: Beograd

Post od Ilija »

Ma i meni Z-600 deluje i jaci i bolji, samo me smara ona jadna kamera. Tu ga je Samsung razbio. Kada bi imao VGA kameru, odmah bi uzeo Z-600.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Pa to mu je jedino po meni sto je bolje kod samsunga, ali ja ti opet savetujem da uzmes SonyEricsson! :D :D

Ilija
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Sre, 03. Nov 2004. 15:31
Lokacija: Beograd

Post od Ilija »

saznao sam da preklop kod z-600 koji se vremenom razlabavi moze lepo da se dotegne u bilo kom servisu i nije skupa intervencija. a upoznao sam lika ciji je z-600 tolikoizlupan (kao da ga jednom dnevno zvekne o zid ) a normalno radi i sa flat-om nikad nije imao problema. Stvarno mnogo jak telefon

Odgovori