1X (2019) 2019
2019. godina
5.5" LCD, 77.5% body
5% MT6739, Android 8.1 Oreo
RAM 2 GB, INT 16GB, EXT SDXC
3000 mAh
1 kamera, max 13MP
Test mobilni telefon Alcatel 1X (2019)
U nastavku pročitajte kompletan test mobilnog telefona Alcatel 1X (2019). U testu ćete pronaći detaljne informacije testiranog mobilnog telefona Alcatel 1X (2019) vezano za izgled modela, performanse, kvalitet ekrana i kamera.
MOBILNISVET.COM JE EKSKLUZIVNI ZASTUPNIK MOBILE-REVIEW.COM
(Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Severna Makedonija)
Original review / Originalni tekst:


Kompletan test pametnog telefona Alcatel 1X (2019) 5008Y

Fotografije uživo

Prodajno pakovanje

  • Pametni telefon
  • Micro USB punjač
  • Alat za izvlačenje fioke SIm kartice
  • Uputstvo za izradu
  • Garancija
Specifikacije
Dimenzije i masa 146.3 x 68.8 x 8.3 mm, 130 grama
Materijali kućišta Plastika
Display 5.5 inča, 1440x720 piksela, 18: 9, IPS, 293 ppi, automatska kontrola osvetljenja
Operativni sistem Google Android 8.1
Platforma MediaTek MT6739WW, 4 jezgra radnog takta do 1.5 GHz, PowerVR GE8100
Memorija 2 GB RAM-a, 16 GB interne memorije (10 GB dostupno korisniku), microSD memorijske kartice kapaciteta do 128 GB
Bežično povezivanje Wi-Fi b / g / n, Bluetooth 4.2, NFC
Mreže 2G: 900/1800/1900 3G: 900/2100 4G LTE Cat.4 Dual SIM, nanoSIM
Navigacija GPS
Senzori i konektori microUSB (USB 2.0) akcelerometar, senzor blizine, senzor osvetljenja
Glavna kamera 13 + 2 MP (f / 2.0, f / 2.4), LED blic, 1080p video snimanje
Prednja kamera 5 MP, f / 2.4
Baterija Li-Ion 3000 mAh, vreme razgovora - do 25 sati, režim mirovanja do 520 sati, puno vreme punjenja - 3.5 sata
Stepen zaštite Nema
Boje Plava, crna i pink
Zvuk FM radio
Karakteristike Otključavanje prepoznavanjem lica

Pozicioniranje

Alcatel nastavlja da stvara rešenja koja mogu biti interesantna u pogledu odnosa cene i kvaliteta - to su modeli određenog segmenta koji nude zanimljiv izgled i koje odlikuju materijali koji su malo boljeg kvaliteta u odnosu na konkurenciju. U svakom slučaju, to je bilo sve do nedavno, sve dok kriza u Kini nije naterala sve proizvođače da traže drugačiju formulu za uspeh koja podrazumeva izmenu njihove ponude. U segmentu se pojavilo mnogo zanimljivih ponuda i na ovaj način Alcatel modeli su donekle degradirani.

Alcatel je shodno tome kreirao drugačije verzije modela koji su dostupni na različitim tržištima pod istim imenom. Na primer, Alcatel 1X na nekim tržištima nema senzor otiska prstiju, ali poseduje NFC, dok je na drugim tržištima upravo suprotno.

Ono što je zanimljivo jeste činjenica da se u mnogim prodavnicama u opisu koriste fotografije modela snimljene na drugim tržištima gde se ovaj model može pronaći. Stiče se utisak da je senzor otiska prstiju dostupan, iako nije. Konfuzija je nastala zbog istog naziva uređaja.

Kome je namenjen ovaj uređaj? Ovo pitanje nema jasan odgovor - namenjen je onima koji pamte Alcatel, koji traže jeftin 4G pametni telefon sa uobičajenom grupom karakteristika i NFC opcijom. Ukratko, sve će zavisiti od prodajnog objekta i dostupnosti uređaja, kao što je inače slučaj sa sličnim uređajima.

Dizajn, dimenzije, kontrole

Izgled je nešto što može povoljno da istakne pametni telefon pa se proizvođači često odlučuju da predstave što atraktivnije modele. Alcatel je koristio 2.5D staklo za pokrivanje ekrana. Površina izgleda sjajno i nema nikakvih okvira za ekran koji bi vam odvlačili pažnju.

Na nekim tržištima ovaj model je dostupan samo u dve boje - crna i tamno plava. U oba slučaja model odlikuje zadnji panel grub na dodir a uređaj nije rasklopiv. Na nekim drugim tržištima moguće je pronaći ovaj model pink boje.

Dimenzije uređaja su 146.3 x 68.8 x 8.3 mm, a njegova ukupna masa iznosi 130 grama. Nakon mesec dana testiranja, pojavio je škriputavi zvuk. U pitanju je monolitna konstrukcija, ali se škriputavi zvuk javlja kada telefon uzmete u ruke i pritisnete zadnji panel. Ovaj zvuk dugo nije bilo moguće primetiti i gotovo se činilo da se tako nešto više nikada neće pojaviti. Aparat je tokom testiranja pažljivo korišćen a ovaj zvuk se pojavio nakon putovanja, kada je telefon bio odložen pored ostalih aparata koji su bili tesno sabijeni. Korisnici za sada nisu prijavili pojavu ovog zvuka tako da je moguće da je u pitanju samo primerak koji je korišćen za testiranje.

Zadnji poklopac je zaista vrlo dobar a uređaj ne klizi iz ruku. Sa desne strane nalazi se dvosmerni taster za kontrolu jačine zvuka, on/off taster dok se sa leve strane nalazi slot za nanoSIM karticu kao i memorijsku karticu (potrebno je odabrati ili sekundarnu SIM karticu ili memorijsku karticu).

Sa donje strane se nalazi microUSB konektor, desno je izlaz za zvučnike kao i mikrofon. Sekundarni mikrofon je prebačen na gornji kraj a tu je i 3.5mm priključak.

Uopšteno, u pitanju je uređaj koji je tipičan za svoju klasu i nema nijedne karakteristike koja se izdvaja. Od onih opcija koje će možda biti važne nekome treba naglasiti LED indikator koji ukazuje na propuštene događaje.

Ekran

Tehničke karakteristike ekrana su sledeće: 5,5 inča, 1440x720 piksela, 18:9 odnos stranica, IPS, 293 ppi, automatska kontrola osvetljenja. Što se tiče ukupnog utiska, ekran se pokazao pristojnim za ovu cenovnu grupu kojoj pripada, dovoljno je svetao, dobro se ponaša na suncu.

Moguće je podesiti noćni režim, kada se temperatura boje promeni, ova opcija može da se podesi tako da se menja prema tajmeru. Takođe je moguće smanjiti sliku na ekranu, olakšati upravljanje jednom rukom.

Sve što vam je potrebno je prisutno, nemamo razloga da se žalimo na kvalitet ekrana. U pitanju je dobra, kvalitetna IPS matrica.

Baterija

Kapacitet Li-Ion baterije je 3000 mAh, ukupno vreme punjenja je 3 sata i 30 minuta (5V / 1A).

IU režimu video reprodukcije, uređaj ne postavlja rekordne rezultate, uprkos niskoj rezoluciji i veličini ekrana, pri maksimalnoj osvetljenosti HD video zapisa, baterija može da obezbedi tek 6.5 sati rada.

U stvarnim uslovima eksploatacije telefon obezbeđuje sa prosečnim opterećenjem oko jedan ceo dan rada (3 sata rada ekrana). Čipset nije štedljiv a ni ekran se ne može pohvaliti baš velikom uštedom energije. Sa veoma umerenim opterećenjem, može da obezbedi oko tri dana rada (1.5 sat rada ekrana).

Za ciljnu grupu kojoj je ovaj uređaj namenjen ovo je prihvatljivo vreme rada; ovde nema ničeg spektakularnog. U zahtevnim igrama, uređaj će se isprazniti za oko 3-4 sata.

Čipset, memorija, performanse

Telefon ima 16 GB interne memorije (10,5 GB je dostupno korisniku), podržava memorijske kartice kapaciteta do 128 GB, kao i 2 GB RAM-a. Koristi MediaTek MT6739WW čipset koji poseduje 4 jezgra radnog takta do 1,5 GHz, dok je za grafiku zadužen PoverWR GE8100. Ovo rešenje se koristi u mnogim jeftinim pametnim telefonima, pa ni ovaj model nije izuzetak. Imajući u vidu rezoluciju ekrana, performanse su dovoljne, što možete videti na osnovu rezultata sintetičkih testova.

Opcije povezivanja

Za početak, nema problema sa GPS-om, sve dobro radi, start je skoro trenutan, vaš položaj se ispravno određuje u svim situacijama. Prisutan je Bluetooth verzija 4.2, USB 2.0, Wi-Fi 802.11 b / g / n. Sledeće frekvencije su podržane u LTE: opsezi 8/9/18/21/26, ne postoji agregacija frekvencije, LTE cat.4.

Kamera

Uređaj je opremljen kamerom rezolucije 5 megapiksela sa prednje strane. Kvalitet slike je prosečan, poboljšanja lica mogu da rade previše agresivno. Postoje razni animirani efekti za primenu na licu.

Glavna kamera je rezolucije 13 megapiksela, a tu je i dodatni modul od 2 megapiksela (bokeh efekat je vrlo jednostavan), kvalitet slika je generalno prosečan, ali ni ne očekujete ništa drugo. Interfejs kamere je takođe uobičajen.

Primeri fotografija

Prednja kamera

Softver

U pitanju je uobičajeni uređaj baziran na Androidu 8, koji je dobio još i kompas, FM radio, običan plejer, diktafon, alat za rad sa datotekama. Nešto posebno da kažemo o softveru ovog uređaja je nemoguće.

Utisci

Nema nikakvih pritužbi na kvalitet prenosa glasa, zvono je malo jače od prosečne vrednosti, vibracija je prosečna. U ovom segmentu postoji veliki broj različitih modela za svačiji ukus i ovde se Alcatel 1X ne ističe na bilo koji način, već je jedan od mnogih. Prednosti uključuju prisustvo NFC-a, ali ovde se spisak prednosti završava. Nedostatak senzora za otisak prsta je minus. Činjenica da postoji 2 GB RAM-a je takođe plus, ali uređaj radi mnogo brže od mnogih modela baziranih na Android Go.

MOBILNISVET.COM JE EKSKLUZIVNI ZASTUPNIK MOBILE-REVIEW.COM
(Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Severna Makedonija)
Original review / Originalni tekst:
NAPOMENA
Prevod je ekskluzivno vlasništvo sajta Mobilnisvet.com, a kopiranje dela ili celog testa je strogo zabranjeno.
Tekst je pod zaštitom kako mobile-review.com tako i mobilnisvet.com sajta, zloupotrebe neće biti tolerisane.
Slike su vlasništvo sajta mobile-review.com, koje su u neobrađenom obliku na sajtu mobilnisvet.com.
* maloprodajna cena sa uključenim PDV-om. Dinarske cene modela se dele sa prodajnim efektivnim kursom NBS koji se ažurira na svakih nekoliko dana. Plaćanje ISKLJUČIVO u dinarskoj protivvrednosti.
Uslovi korišćenja Mail: mobilnisvet.com@gmail.com - Sva prava rezervisana. © 2003-2024