
Kompletan test GSM / UMTS-telefona LG Optimus 3D Max
- Telefon
- Baterija
- Žične slušalice
- Punjač sa USB kablom
- Tri NFC oznake
Uvod
U proteklih godinu dana sproveden je eksperiment koji se odnosio na promovisanje 3D u okviru mobilnih uređaja koji su predstavljeni od strane dve kompanije, LG i HTC koji je za rezultat dao predstavljanje jednog modela na tržištu. Tehnologija 3D fotografija još uvek je u povoju pa uređaji nisu zabeležili neku posebnu popularnost, ali se ne može reći ni da su zakazali po pitanju prodaje. Imajući to na umu tajvanska kompanija HTC nije želela da eksperimentiše, naročito usled činjenice da su od kraja 2011. godine finansijski rezultati bili nezadovoljavajući. LG takođe nije uradio ništa posebno, ali je u toku održavanja ovogodišnjeg Mobile World kongresa predstavio Optimus 3D Max (P725) – jednostavni upgrade prethodnog smart telefona Optimus 3D (P920) sa dve kamere sa zadnje strane.
Uređaji se ne razlikuju jedan od drugog: isti 5MP modul kamere, procesor kompanije Texas Instruments, ugrađena Flash memorija i drugo. Jedina razlika jeste u tome što novija verzija ima više RAM-a i NFC čip.
Dizajn, veličina, kontrole
Može se reći da je dizajn aparata prilično monoton, uz dužno poštovanje prethodnog modela. Ukoliko se prednja strana modela P920 sastojala od dva plastična umetka sa gornje i donje strane, kod trenutnog modela sa zadnje strane nalazi se metalni deo i P725 ne poseduje nikakve dekorativne elemente – u pitanju je jednostavni crveni četvorougao (tipični moderni telefon osetljiv na dodir) dok je zadnja strana blago povijena kao kod Samsung Galaxy S i S II. Ne mogu reći da je model postao ružniji ali nije postao ni lepši.


Aparat je u potpunosti izrađen od plastike: donji deo, bočne strane kao i gornji deo od sjajne i polusjajne plastike. Otisci prstiju vidljivi su samo na ekranu i veoma je lako obrisati ih.
Dimenzije aparata su zadovoljavajuće: 126.8 x 67.4 x 9.6mm, a težak je 148 grama. Optimus 3D nešto je veći i teži: 128.8 x 68 x 11.9mm uz težinu od 168 grama. Uprkos redukovanoj težini, aparat ne pristaje u šaku i daje osećaj nelagodnosti.


Kvalitet izrade je odličan. Kućište se čini monolitičkim, nema pojave škriputavih zvukova čak ni usled snažnijeg pritiska dok je zadnji poklopac čvrsto postavljen. U toku testiranja nije došlo do pojave nikakvih ogrebotina ili oštećenja. Sve je savršeno.
Sa prednje strane postoje dva senzora: senzor blizine i osvetljenja. Stiče se utisak da ovaj drugi ne radi baš najbolje zbog toga što nivo osvetljenja nije u potpunosti regulisan. Kod komercijalnih jedinica trebalo bi sve da bude u redu. Odmah pored nalaze se kamera i zvučnik. Nivo jačine zvuka dovoljno je jak ali kod maksimalne jačine može doći do iskrivljenja zvuka. Sagovornika ćete čuti jasno i glasno.

Ispod ekrana nalaze se tasteri „Search“, „Home“ i „Menu“. Bez pozadinskog osvetljenja gotovo je nemoguće videti ih pa kada se ono isključi gotovo je nemoguće pogoditi gde je koji.

Sa leve strane nalazi se microUSB priključak koji odlikuje poklopac u stilu modela Prada LG 3.0, kao i dva zasebna kontrolna tastera za kontrolu jačine zvuka. Kod dugog pritiska čuje se klik zvuk. Sa desne strane nalazi se taster za aktiviranje kamere aparata kao i taster za izmenu 2D i 3D režima rada. Na samom vrhu nalazi se standardni 3.5mm audio priključak za slušalice kao i on/off taster, dok je mikrofon sa donje strane.








Sočiva kamere i zvučnik se nalaze sa zadnje strane.
Za uklanjanje poklopca sa zadnje strane neophodno je otkačiti rezicu koja se nalazi sa donje strane. SIM kartica se ubacuje iznad baterije dok se slot za memorijsku karticu nalazi još više – zamena bez isključivanja je podržana. Osnovna ideja svodi se na to da se sa desne strane baterije nalaze kontakti za NFC čip – antenu, ali u testiranom primerku to nije bio slučaj.


LG 3D max i Samsung Beam

LG 3D max (levo) i Samsung Galaxy S 3

LG 3D max (levo) i Samsung Galaxy Note
Ekran
LG Optimus P725 karakteriše 4.3“ ekran (fizička veličina je 94 x 56mm) uz standardnu rezoluciju za većinu Android uređaja – 480 x 800 piksela. Ekran odlikuje i TFT – LCD matrica, ima mogućnost prikazivanja do 16 miliona boja i u pitanju je kapacitivni ekran koji podržava do deset istovremenih unosa. Osetljivost je na visokom nivou.
Osvetljenost se može podesiti manuelnim putem ili automatski. Rad senzora osvetljenosti isti je kao i kod prethodnog modela. Dostupan je i senzor blizine koji radi brzo i precizno. Tu je i akcelerometar i žiroskop.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Kvalitet slike je odličan: visoka osvetljenost (520 nita) i jasne i svetle boje. Uglovi vidljivosti su odlični ali ukoliko nagnete smart telefon ka sebi dolazi do redukovanja osvetljenja, dok je dubina boja prosečna.


Ekran pri različitim uglovima
Kada je reč o radu uređaja u 3D režimu, 3D efekat se postiže zahvaljujući tehnologiji paralelnih barijera, to jest, na matrici ekrana nalazi se film sa vertikalnim providnim prugama širine 2 piksela dok su uzani prostori između takođe providni. Kroz ove prostore na određenoj razdaljini i sa leve strane ekrana moguće je golim okom videti stereogram koji je specijalno dizajniran za ovaj model i koji je zapravo zaslužan za stvaranje 3D prikaza.
Najbolji 3D prikaz dobija se sa distance od 15 do 40cm pre i nakon što slika se slika ovih vrednosti udvostruči ili efekat nestane. U ekran je potrebno gledati pod određenim uglom. Ukoliko rotirate ekran za 5 ili 10 stepeni, dolazi do iskrivljenja slike.
Nažalost, LG stručnjaci nisu morali da koriste drugačiju matricu pa je efekat 3D fotografija kao inferioran, izostavljen.
Jedina karakteristika za koju sam bio zainteresovan bio je 3D konverter. Sa njim moguće je konvertovati gotovo bilo koju 2D aplikaciju (naravno, najbolje bi bilo na OpenGL osnovi) u 3D. Vršenje ove aplikacije nije uvek impresivno i precizno u svim programima, odnosno igrama koje podržava. Na primer, nema nikakvih problema u okviru „NOVA“, „ShadowGun“, „Running Fred“, Google Maps dok u okviru „Angry Birds“, „Fruits Ninja“ i drugim aplikacijama nema 3D efekta.
Baterija
Uređaj koristi litijum jonsku bateriju kapaciteta 1500mAh model BL-48LN. Proizvođač tvrdi da u potpunosti napunjena baterija može da obezbedi do 4 sata razgovora i do 400 sati rada u režimu mirovanja.


Potpuno napunjena baterija može obezbediti 7-8 sati uz sledeći režim upotrebe: 50% osvetljenje, 15-20 minuta dnevno, oko sat vremena snimanja fotografija i video sadržaja, oko dva sata preslušavanja muzike i oko tri sata korišćenja 3G interneta. Pri maksimalnoj jačini zvuka i maksimalnom osvetljenju, P720 ima mogućnost reprodukcije video sadržaja u trajanju od tri ipo sata – u 3D režimu nešto manje.
![]() |
![]() |

Opcije povezivanja
Smart telefon radi u mrežema GSM 850/900/1800/1900, HSDPA 900/1900/2100. Brzina prenosa podataka je HSDPA - 21 Mb/s, HSUPA - 5.76 Mb/s, EDGE - 236 Kb/s, GPRS 32-48 Kb/s. Postoji i Bluetooth 3.0 verzija sa A2DP i EDR. Wi-Fi modul (802.11a/b/g/n) pruža podršku za DLNA (Digital Living Network Alliance) – standard koji omogućava kompatibilnim uređajima emitovanje i prijem na kućnu mrežu različitih medijskih sadržaja (fotografija, muzike i video sadržaja) i prikaz u realnom vremenu.
Telefon se može koristiti kao pristupna tačka (Wi-Fi hotspot). Za prenos podataka i sinhronizaciju obezbeđen je USB 2.0.
Aparat odlikuje NFC čip (Near Field Communication), tehnologija visoke frekvencije za bežičnu, dalekosežnu komunikaciju koja omogućuje razmenu podataka između uređaja na daljini od 10cm. Nažalost, u mom primerku ova opcija nije funkcionisala, ili jednostavno obzirom da u pitnaju nije bio prodajni model ovog čipa nije bilo.
![]() |
![]() |

Ukoliko govorimo o razlikama, LG Optimus P920 nudi Bluetooth 2.1 dok brzina HSDPA nije veća od 14Mbit/s. Pored toga, stariji model odlikovao je jedan HDMI port dok novi karakteriše kombinacija sa USB.
Memorija, memorijske kartice
Aparat odlikuje 1GB memorije (LG 3D ima 512MB). Prosečno je slobodno oko 480MB. Od 8GB flash memorije dostupno je oko 5.36GB. Približno 1.5GB dodeljeno je za različite aplikacije, igre i 3D video sadržaje. MicroSD kartica nije deo prodajnog pakovanja, maksimalni kapacitet koji telefon podržava je 32GB.
![]() |
![]() |

Kamera
Za kreiranje stereoskopske slike, uređaj poseduje dve 5MP kamere. Glavna kamera nalazi se sa gornje strane. 3D fotografije snimaju se u 3MP rezoluciji, obične do 5MP. 3D filmovi se snimaju pri 720p rezolucijama, obični do 1080p pri 30fps. Kvalitet je u 2D uvećan u poređenju sa LG P920 sa 8 na 16Mb/s a u 3D sa 6 na 12 Mb/s.
Konvencionalne fotografije kod modela P725 ne donose ništa novo, kvalitet je loš i niskog su dinamičkog opsega. Za podešavanje fokusa je potrebno pritisnuti ekran na pravo mesto.
Video se snima pri rezoluciji 1920 x 1080 piksela pri 30fps, a zvuk je mono. Kvalitet je odličan, boje su prirodne, osvetljenje odlično kao i uglovi gledanja. Dostupna je i stabilizacija.

Za video pozive dostupna je kamera sa prednje strane. Ona funkcioniše i za Skype pozive.

Interfejs 2D fotografija
Sa desne strane interfejsa je ulazak u galeriju, prebacivanje između foto ili video režima, aktiviranje zvuka pri okidanju, prebacivanje između 2D/3D režima. Levo: prebacivanje između prednje i zadnje kamere, digitlani zum, podešavanje ekspozicije, blic, (prinudno uključenje/iskljčenje, auto), podešavanja.

Opcije:
- Fokus (auto, pojeidnačno praćenje)
- Veličina fotografije (VGA do 5MP)
- Režim scena (auto, portrait, landscape, sunset, night)
- Uravnoteženje belog (Auto, incandescent, sunny, fluorescent, cloudy)
- Kolor efekti (none, sepia, black-white, negative)
- Tajmer (off, 3,5 i 10 sekundi)
- Režim fotografisanja (Normal, Burst Mode)
- Auto @ MAIL_RU Auto (on off).
- Zvuk pri okidanju (Off, i četiri zvuka)
- Geografsko označavanje
- Izbor mesta ta skladištenje fotografija (memorijska kartica ili interna memorija)
Interfejs za 2D-video
Sa leve strane - prebacivanje između prednje i zadnje kamere, digitalni zum (kada snimanje ne radi), podešavanje ekspozicije, pozadinsko osvetljenje (uključeno, isključeno), podešavanja.

Opcije:
- Veličina videa(1080p, 720p, TV, VGA, QVGA, QCIF)
- Uravnoteženje belog (Auto, incandescent, sunny, fluorescent, cloudy)
- Kolor efekti (none, sepia, black & white, negative)
- Dužina (bez ograničenja, za MMS)
- Zvuk (snima se ili ne)
- Stabilizacija
- Auto @ MAIL_RU Auto (on off).
- Izbor mesta ta skladištenje fotografija (memorijska kartica ili interna memorija)
Interfejs 3D fotografija
Prebacivanje između prednje i zadnje kamere, opseg u kojem će biti 3D efekta (levo bliže, desno dalje), podešavanja.

Opcije:
- Režim fokusiranja je 3D (granica, centar)
- Veličina fotografije (3M, 2M i 1M)
- Uravnoteženje belog (Auto, incandescent, sunny, fluorescent, cloudy)
- Tajmer (off, 3,5 and 10 seconds)
- Auto @ MAIL_RU Auto (on off).
- Geografsko označavanje
- Izbor mesta ta skladištenje fotografija (memorijska kartica ili interna memorija)
3D-video interfejs
Prebacivanje na prednju kameru, podešavanje ekspozicije preko klizača.

Opcije:
- Režim fokusiranja je 3D (granica, centar)
- Rezolucija (1280x720, 720-h480, 640x480)
- Uravnoteženje belog (Auto, incandescent, sunny, fluorescent, cloudy)
- Zvuk (snima se ili ne)
- Stabilizacija (on ili off)
- Auto @ MAIL_RU Auto (on off).
- Izbor mesta ta skladištenje fotografija (memorijska kartica ili interna memorija)
Galerija 2D:
![]() |
![]() |
Galerija 3D:


Karakteristike 2D-videa:
- Format: MP4
- Video kodek: AVC, 16 kbit/s
- Rezolucija: 1920 x 1080, 29,955 kb/s
- Audio kodek: AAC, 64,0 kbit/s
- Kanali: 1 kanal, 24.0 KHz
Karakteristike 3D-videa:
- Format: MP4
- Video kodek: AVC, 12 kbit / s
- Rezolucija: 1280 x 720, 29,955 k / s
- Audio kodek: AAC, 64,0 kbit / s
- Kanali: 1 kanal, 24.0 KHz
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
- Primer 3D video sadržaja (MP4, 103 Mb) >>>
- Primer 3D video sadržaja 2 (MP4, 35 mb) >>>
- Primer 2D video sadržaja (MP4, 115 Mb) >>>
Performanse
Ovaj model koristi isti čipset kao i prethodna jedinica - Optimus 3D TI OMAP 4430 čipset (ARMv7 arhitektura, 42nm tehnološki proces). LG O725 odlikuje dual core, ARM Cortex-A9 procesor radnog takta 1.2GHz. Za grafiku je zadužena 300MHz PowerVR SGX540 GPU sa podrškom za OpenGL ES v2.0, OpenGL v1.1, OpenVG v1.1, EGL vl.3.

Ovaj smart telefon radi veoma brzo i nema nikakvog odlaganja u radu. Moguće je pokretanje bilo koje igre, na primer, „Shadow Gun“, „Asphalt 6“, „NOVA“. Međutim, „RealRacing2“ nije moguće igrati dok je „Modern Combat 3“ nekompatibilan sa platformom.
Pri visokom opterećenju kućište procesora može da se blago zagreje
Ukratko:
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Testovi:
Quadrant Standart
![]() |
![]() |
Antutu Benchmark
NenaMark II in 2D-mode
NenaMerk II in 3D-mode

KFSBenchmark

CFBenchMark
Softverska platforma
Smart telefon LG Optimus 3D baziran je na operativnom sistemu Google Android i trenutno je aktuelna verzija 2.3.6 u kombinaciji sa L6260_modem_sic_01.1042.00, Kernel – 2.6.35.7, plus softverska verzija LG725-V10b iz maja ove godine.

Uskoro bi dostupan trebalo da postane ICS
Navigacija
Smart telefon poseduje i GPS risiver. Generalno gledano, njegov rad nije loš ali nije ni bolji u poređenju sa većinom uređaja koji rade na Android-u. Za pokretanje bez zagrevanja potrebno je četiri minute dok je za korišćenje već pokrenutog uređaja potrebno 4 – 6 sekundi. Za navigaciju se koristi „Maps“.
![]() |
![]() |

Korisnički interfejs i meni
Karakteriše ga i Optimus korisnički interfejs, za sada nema unapređenja ili novih karakteristika koje se mogu očekivati sa Android 4.0 firmware-om.
Za aktiviranje pozadinskog osvetljenja potrebno je pritisnuti taster za uključenje. Na zaključanom ekranu moguće je videti informacije o datumu, časovnik kao i mrežne podatke. Za otključavanje potrebno je preći prstom preko ekrana na gore.

Sa donje strane ekrana nalaze se četiri odeljka: „phone“, „contacts“, „sms“ i „menu“. Dužim zadržavanjem prsta na ekranu poziva se lista widget-a, prečice, folderi i pozadinske slike. Zanimljivo je da se widgeti mogu prikazivati preko celog ekrana ili preko trećine ekrana. Za prikaz svega potrebno je prste fokusirati na centar ekrana.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Kada se aktivira „Notification Area“ dobija se mogućnost brzog pokretanja Wi-Fi, Bluetooth, GPS, aktiviranja podataka ili uključivanja ili isključivanja zvuka. Takođe se prikazuju i muzički widgeti.
![]() |
![]() |

Meni je predstavljen u tri stila – „Category“, „Page“ ili „List“. U prvom slučaju aplikacija je odvojena kategorijama. Tu je moguće kreirati, editovati i prebacivati prečice. Kada je reč o drugoj soluciji, oznake se nalaze na virtuelnim stranama (kao kod TouchWIZ menija). U trećem slučaju radi se o listi gde je dostupno pretraživanje po slovu.
Pozivanje
Odeljak za pozivanje je velik i ugodan za korišćenje. Kada unosite prvu cifru, pojavljuje se lista kontakata čiji broj se poklapa sa unetom cifrom. Kada pozivate na ekranu se pojavljuje mala slika kontakta. Takođe, tokom poziva se prikazuju i druge opcije - „Turn on speakerphone“, „Contact“, „Call dialer“, „Enable/Disable Bluetooth“ i „Mute“. U dnevniku poziva se nalazi lista odlaznih i dolaznih poziva.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Kontakti su prikazani po abecednom redu. Sa desne strane možete odabrati slovo kojim počinje naziv kontakta. Da biste kreirali novi kontakt morate da kliknete na plus u gornjem kraju ekrana. Svaki kontakt se povezuje sa narednim informacijama.
- Ime
- Prezime
- Telefon
- Grupa
- Poštanska adresa
- Organizacija
Slanje poruka
Za unos se koristi vlasnička tastatura kompanije LG. Karakteri su veliki, dobro odvojeni jedni od drugih. Štampa na svakom je dobra. Prebacivanje se vrši pritiskom odgovarajućeg tastera. Tip prikaza može biti lanscape ili portrait. Na ekranu se iznad teksta prikazuje broj preostalih karaktera.
Meni:
- Poziv
- Video poziv
- Dodavanje teme
- Otkazivanje
- Prilog
- Slanje
- Ubacivanje osmeha
- Sve poruke
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |


Aplikacije
3D-aplikacije:
3D-galerija.Prikazuje fotografije i video. Možete odabrati nekoliko tipova prikaza kao šrto su Carousel i Pedestral.
3D igre i aplikacije. Ovde su dostupni nalsovi: Nova, Asphalt 6, Lets Golf 2," "Gulliver."/p>
3D-kamera.
Uputstvo za upotrebu Opis kako kreirati 3D fotografiju, kako gledati je razmeniti ili izvršiti povezivanje.




Ostale aplikacije:
BackUp. Backup, povraćaj i odabr lokacije za backup. of the copy.

Google Plus.
Google Chat.
Facebook-klijent.
Gmail.
Google Talk.
LG World. Odavde možete preuzimati melodije zvona i pozadinske slike. Potrebna je registracija.
Polaris Office. Apliakcije za pregled MS Office dokumenata.

Remote Call. Pomoć pri prijavljivanju na LG Servise.

SmartShare. Usmeravanje sadržaja preko Wi-Fi.

YouTube.
Address.
Alarm / časovnik.
CarHome. Glasovna kontrola vašeg telefona.
Diktafon.
Menadžer aplikacija
Beleške.
Kaledar.

Kalkulator.

Mape.
Geografsko označavanje.
Market.
Navigacija.
Update. Aplikacija koja služi za ažuriranje softvera. Kod mene se iz nekog razloga nije mogla povezivati sa LG serverom.
Weather.
Twitter.
E-mail.
News.
Finance.

LG consultant. Morate odabrati zemlju prebivališta da biste mogli da preuzmete aplikaicje odabrane od strane LG-ja.
Web pretraživač
Veoma atraktivan i funkcionalan. Podržava Flash animacije. Brzina je velika, ali postoji ograničenje prikaza Flash animacija koje usporavaju meni pretraživača.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |

Multimedija
Muziči plejer
Plejer može da prepoznaje numere prema izvođaču, albumu, numerama i listama pesama. Kada vršite reprodukciju numera veliki ekran prikazuje album art, naziv izvođača, i naziv albuma. Ispod se nalaze kontrolni tasteri plejera. U podešavanjima možete da dodate liste numera, podešavanja biblioteke, SmartShare, uklanjanje numera, dodavanje određene numere kao melodfije zvona, opcije za razmenu fajlova, preko Bluetooth-a i drugih servisa.
Opcije:
- Prikazivanje notifikacija (on off).
- Tajmer za isključenje (off, 10, 20, 30 minuta, 1 ili 2 časa)
- Ekvilajzeri (Off, acoustics, bass boost, classic, clean, quiet, dance, low, electronic, hip-hop ..., high, extra-bass, vocals)
Podržani formati su: MP3, AAC, eAAC +, WMA
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Jačina koju obezbeđuju slušalice je visoka (čak i kada koristite Sennheiser HD515), kvalitet zvuka je dobar, ali je opseg frekvencije od 60Hz do 16kHz. Po mom mišljenju nedostaje podrška za niže tonove. Ljubitelji muzike mogu da instaliraju plejer MixZing koji nudi mnoštvo opcija i bolji kvalitet. Jačina zvučnika je veoma visoka, kvalitet je osrednji.
Radio
Slušalice moraju biti povezane jer služe kao antena. Ekran prikazuje skalu sa frekvencijama, konfiguraciju, šest mesta za čuvanje memorisanih stanica za slušanje preko zvučnika. Svakoj stanici se može dodeliti naziv. Donji levi taster tišava zvuk, dok se desnim zvuk prebacuje na zvučnik.

Video plejer
On reprodukuje obični video i 3D. Od opcija kontrole dostpune su one za zaključavanje ekrana, kontrole plejera i prelazak iz 2D u 3D režim. Video u 2D se može gledati u 3D ali specijalni efeketi nisu naročiti i jedino što ćete postići na ovaj način je da zamorite oči. U podešavanjima možete promeniti veličinu slike..



LG P725 podržava sledeće formate i kodeke: AVI/MP4/MKV/3GP, XViD/DivX/H264/H263/MPEG4. maksimalna rezolucija - 1920x1200 piksela.
Da bi testirao video reprodukciju modela P725, preuzeo sam sledeće primere video sadržaja. Evo rezultata.
- MKV (1080p, h264, visoki profil 4.1, 40 Mbit / s). Is
- MKV (1080p, vc1, ap13, 18 Mbit / s, AC3). Standardni plejer nije prikazivao sliku, ali jeste zvuk. MX plejer prikazuje sliku, ali se usporava. zvuk je prisutan.
- MKV (1080p, h264, visoki profil 4.1, 10 Mbit / s, DTS). Standardni plejer prikazje video ali ne i zvuk. MXVP prikazuje video, postoji zvuk, ali u program režimu.
- MKV (720p, h264, visoki profil 5.1, 3 Mbit / s, Vorbis). Bez problema
- MKV (480p, XViD, as15, 1 Mbit / s, AAC). Standardni plejer ne vrši reprodukciju, u MXVP sve je odlično (Program režim).
- MPEG (480p, 5 Mbit / s). Standardni plejer ne vrši reprodukciju, sve je dobro u MXVP.
- TS (720p, MPEG, AC3). Standardni plejer ne vrši reproduckiju u MXVP slika je ispred zvuka.
- AVI, MP4, FLV i 3GP standardni plejer reprodukuje bez problema
Utisci
Kvalitet prijema ni u jednom momentu nije bio problematičan. Melodije zvona su voema glasne i čak ni u bučnoj ulici je nećete propustiti. Vibracija je prosečna, ali se može osetiti u džepu odeće.

Po mom mišljenju, prethodni model smart telefona izgledao je interesantnije iako ne radikalnih ali se razlikovao u odnosu na veliki broj drugih telefona osetljivih na dodir. LG Optimus P725 izgleda monotono uprkos činjenici da su i težina i veličina redukovani..
Ovo je pravo razočarenje za sve one koji su čekali ovakav tip ekrana zbog toga što su za period od godinu dana mogli da smisle nešto originalno. Ono što je očigledno jeste da je u pitanju loš kvalitet 3D slike, mali uglovi vidljivosti kao i niska maksimalna jačina zvuka. Ni kamera nije nimalo unapređena a jedina modifikacija odnosi se na brzinu kadrova prilikom snimanja video sadržaja – dva puta je veća.
Izmene koje su obezbeđene uglavnom su minorne. Ko god poseduje P920 teško da će se odlučiti za P725. Oni koji razmišljaju o njemu treba dobro da promisle da li da plate više za NFC, drugačiji izgled i dodatnih 512MB RAM-a.
Pozitivno:
- Visok kvalitet izrade
- Visoka brzina uređaja
- Visoka osvetljenost ekrana
- Podržava najpopulanrije video formate
- Snimanje videa u FullHD-rezoluciji
- Visoka jačina zvuka preko slušalica
Negativno:
- Kvalitet fotografija nije najbolji
- Stara verzija operativnog sistema
Karakteristike:
- Klasa: Smart telefon
- Korišćeni materijali: plastika
- Operativni sistem: Google Android 2.3.7
- Procesor: Dual Core, 1.2 GHz, ARM Cotex-A9, TI OMAP 4430
- Memorija: 1 GB
- Memorija za skladištenje podataka: 8 GB
- Povezivanje: Wi-Fi (b / g / n), Bluetooth 3.0, 3.5 mm priključak za slušalice
- Ekran: Kapacitivni, 3D TFT-LCD rezolucije 480x800 piksela
- Kamera: 5 MP dve kamere (pozadi), 0.3 MP (napred)
- Opciono: akcelerometar, senzor blizine, akcelerometar
- Baterija: Ukloniv, Litijum Ion (Li-Ion) 1500 mAh
- Dimenzije: 126.8x67.4x9.6 mm
- Težina: 148 grams