
Kompletan test Alcatel OneTouch 155
Standardni paket:
Telefon
Punjač
Uputstvo

Kompanija Alcatel je uvek nudila najjeftinije telefona i takvi modeli igraju značajnu ulogu kod ovog proizvođača. Alcatel OneTouch 155 je jedan od takvih telefona i možemo ga posmatrati kao malo boljeg od modela Alcatel 153. Telefon je očigledno namenjen mlađim ljudima pošto ima obao oblik, tastaturu koja izgleda kao da je iz jednog dela i providan zadnji deo telefona (tu možete ubaciti slike po svom izboru). Bokovi telefona su napravljeni od bele plastike i stiče se utisak kao da su od gume, ali to je samo iluzija. Sa gornje strane nalazi se rupa za kaiš.

Ovaj model telefona ima monohromatski ekran, pozadinsko osvetljenje je boje smaragda. Na ekranu može biti prikazana slika rezolucije 101 x 65 piksela i na njemu može biti prikazano do 4 linije teksta i jedna statusna linija. Slova na ekranu su veća nego kod većine telefona pa se zato tekst može lako čitati i telefon će odgovarati ljudima koji lošije vide. Ovaj model ima najčitljivija slova od svih telefona koji pripadaju ovoj klasi.

Tastatura je iz jednog dela, napravljena je od gume i prijatna je na dodir. Kada pritisnete taster čućete "klik" i prst će malo utonuti, pa će osećaj biti malo čudan. Nećete moći da pravilno pozicionirate pritisak pa je zbog ovoga tastatura je manje ugodna nego prosečne. Kompanija Alcatel je sve telefone opremila sa sličnom tastaturom, mada je kod telefona namenjenih prosečnom kupcu ona bolja. Pozadinsko osvetljenje je zelene boje, veoma je bledo i dobro se vidi samo kada je potpun mrak.

Sa donje strane nalaze se utičnice za slušalicu i punjač. Poklopac sa zadnje strane se lako skida i ispod njega se nalazi Li-Ion baterija kapaciteta 720 mAh. Prema podacima proizvođača telefona može raditi do 200 sati u mirovanju i do 4.5 sata ako se koristi za razgovore. U našem testu telefon je radio 4 dana u toku kojih smo ga koristili za razgovore 45-50 minuta i minimalni koristili ostale funkcije. Da bi se baterija telefona u potpunosti napunio potrebno je malo više od 1.5 sata. Ležište za SIM kartice je standardno.


Meni
U glavni meni ulazite pritiskom na OK taster. Sve je veoma jednostavno i siromašno, ikone su prikazane u vertikalnoj listi sa imenom ispod svake ikone. Nije omogućena brza navigacija, ali ona nije ni potrebna pošto nema mnogo stavki u meniju.

Imenik. Svi kontakti se nalazi na SIM kartici, možete podesiti brzo pozivanje brojeva.


Poruke. Telefon podržava EMS. Postoji 10 šablona za tekstualne poruke i možete koristiti SMS Chat funkciju. Sve ostale mogućnosti su minimalne, telefon podržava T9.











Podešavanja. Možete izabrati jedan od 17 ponuđenih grafičkih skrinsejvera, neki od njih su veoma interesantni. Možete uključiti automatsko zaključavanje tastature i dodeliti neke funkcije tasterima sa tastature radi bržeg pristupa. U ovom meniju nalaze se i opcije za podešavanje zvuka i signala za pozive. Sve melodije su MIDI fajlovi. Profili ne postoje u ovom telefonu.


















Alatke. Kalkulator je veoma jednostavan, dok alarm možete podesiti da se aktivira samo jednokratno i možete izabrati melodiju za njega.


Igre. U telefonu se nalaze dve igre, u pitanju su Bricks i Snake, odnosno Zmija.


Utisci
Po pitanju kvaliteta prijema signala nije bilo nikakvih problema, sve je tipično za jeftin telefon. U toku razgovora čuli smo šum koji je bio konstantan. Jačina zvuka 16-glasnih polifonih melodija je prosečna i nećete ih uvek čuti. Melodije su osrednjeg kvaliteta i više zvuke kao 4-glasne. Vibracija je prosečne jačine. Ovaj telefon je veoma jeftin pa tako ne podržava nikakve napredne funkcije već služi samo za razgovore. Konkurentski modeli bi bili Motorola C115/C116.


