
Kompletan test Motorola v620
Standardni paket:
Telefon
Uputstvo
Baterija
CD sa programima
USB kabl za sinhronizaciju
Punjač
Motorola je pre više od godinu dana počela sa prodajom modela serije V. Ti modeli su bili toliko slični da su se razlikovali više po dizajnu nego po razlikama u meniju i hardveru. Modeli V300, V500 i V600 su nazvani "trojka" i pokazali su se kao veoma uspešni modeli. Mnogi se sećaju da je njihovo predstavljanje odlagano nekoliko puta zato što je hardver telefona bio nov. Posle toga svi modeli koji su bili zasnovani na istoj platformi su se brzo pojavljivali. Međutim, ubrzo su se pojavili problemi, pošto su trojke trebalo da budu ulazni modeli i da ubrzo budu zamenjeni naprednijim modelima, ali su trojke dosta dugo bile prisutne na tržištu pa je kompanija odlučila da nove verzije predstavi kasnije nego što je prvobitno bilo planirano. Prvi talas promena uključuje modele Motorola v535, E550 (isti kao model 535, razlikuje se samo malo u dizajnu) i V620.

U ovom testu ćemo samo istaći razlike u odnosu na trojke i napisaćemo koje su nove funkcije telefona.

Dizajn modela V620 je u potpunosti isti kao kod modela V600, jedina razlika je u tome što je maska sada crna umesto metalik boje koja je bila prisutna kod modela V600. Nova verzija telefona izgleda elegantnije i stilizovanije, kao i većina telefona namenjenih prosečnom kupcu. Zahvaljujući novoj masci telefon ne kliza u šaci kao što je to bio slučaj sa modelom V600.
Niko ko je držao telefon u šaci nije primetio novi ugao pod kojim se telefon otvara, koji se za nekoliko stepeni razlikuje od telefona V600. Proizvođač je to uradio da bi pokazao da poštuje želje kupaca.
Još jedna razlika se tiče tastera za pozivanje i prekidanje razgovora koji su razmenili mesta pa je sada telefon sličan telefonima ostalih proizvođača. Samo su proizvodi kompanije Motorola imali originalan raspored ovih tastera što je bilo u skladu sa ergonomijom telefona. Ostale kompanije su pokušale da naprave jedinstveni sistem i tako naglase da se razlikuje od osnivača mobilnih komunikacija što je dovelo do standardnog razmeštaja tastera (taster za prekidanje razgovora na levoj strani dok je taster za pozivanje na desnoj strani). Ovo više odgovara osobama koje telefon koriste levom rukom, pa palac tačno dolazi na taster za pozivanje.

Ekran može da prikaže 262.144 boja i ima istu rezoluciju kao model V600, što iznosi 176 x 220 piksela. Fizičke dimenzije ekrana su ostale iste. I dalje se koristi Sharp ekran koji je jedan od najboljih na tržištu. Što se mene tiče, ekrani koji mogu da prikažu 65.536 boja se mogu porediti sa ekranima koji mogu da prikažu 262.144 boja.
Tehnološki V620 ima novi kontroler za ekran koji je zaslužan za prikazivanje tolikog broja boja, tako da ako softver modela V620 stavite u model V600 dobićete mrtav telefon kome neće raditi ekran.
U direktnom poređenju ekran modela V620 je sličan ekranima modela V500 i V600 pa prikazana slika ne izgleda mnogo bolje (iako bi trebalo), malo je tamnija i boje su bleđe. Objašnjenje je u tome da je pored novog kontrolera trebalo napraviti i novi profil u kome će biti opisan ekran i njegove mogućnosti, pa se sa time mogu iskoristiti mogućnosti novog ekrana i biće bolji prikaz slike.


To je sve što se tiče hardverskih izmena, sada par reči o softverskim izmenama. Telefon ima opciju Skins koja je slična kao kod Motorola E398 modela. Koristeći nju možete promeniti dizajn prozora, šeme boja, tip sata kada je telefon u mirovanju i izgled glavnog ekrana. Iako su imena "skin"-ova, tj. tema ista kao kod modela E398, u suštini se veoma razlikuju.
Još jedna izmena se tiče imenika: pojavila su se nova polja za kontakte. Ranije ste mogli da unesete 100 imena sa samo jednim brojem telefona, e-mail adresom i fotografijom i mogli ste da izaberete melodiju za taj unos. Nova polja su Nickname (koristi se za ICQ i slične programe), polja za unos poštanske adrese (dva polja za naziv ulice, po polje za grad, državi, poštanski broj), rođendan (i dalje ne postoji polje beleška). Ovo povećanje broja polja se može smatrati prednošću pošto su se mnogi korisnici žalili na te nedostatke.
Kada pregledate samo primarne kontakte videćete fotografiju i tekst ispod slike, ako pomerate prikaz na dole prikazaće se još podataka. Ne postoji brzo prebacivanje na sledeći broj telefona, već morate prikazati prvo sve podatke za jedan pre nego što se prikažu podaci za drugi broj, što je očigledan nedostatak. Opet, možete sačuvati sva tekstualna polja što ne postoji u bilo kom drugom telefonu. Imenik je po funkcionalnosti osrednji i nije najgori kojeg mogu da se setim. Nije bilo nikakvih problema u pregledanju imena kada su bila prikazana jedno posle drugog. Bili su prikazani i tipovi brojeva telefona pa nije bilo problema izabrati onaj koji želite. Omogućena je pretraga samo po jednom slovu.



Kamera omogućava pored standardnog slikanja fotografija i snimanje video materijala (u 3GP formatu). Snimanje možete pokrenuti iz menija Multimedia i zatim biranjem opcije Video. Trajanje snimanja možete ograničiti kao za MMS poruku ili postaviti na maksimum (oko 30 sekundi). Podržane su dve rezolucije, 128 x 96 piksela i 176 x 144 piksela. Možete isključiti snimanje glasa. Kvalitet video snimaka je prosečan i mogu se videti greške. Bilo je teško očekivati da će telefon imati neke jedinstvene mogućnosti što se tiče snimanja video materijala. Za snimanje fajla je potrebno skoro isto vremena koliko je potrebno za pravljenje snimka, što je nedostatak.




Primer video snimka, 92 KB
Primer video snimka, 478 KB
Primer video snimka, 331 KB
Brzina kretanja po meniju i brzina reagovanja telefona se nisu promenile.
Motorola V620 nije loš telefon na preklop sa standardnim setom funkcija, metalik telom i prijatnim dizajnom. Telefon će biti neznatno skuplji od modela V600 pa se može smatrati da će biti uspešno prodavan.