
Kompletan test Motorola v635
Standardni paket:
Telefon
Baterija
Punjač
Uputstvo
TransFlash memorijska kartica kapaciteta 16 MB i adapter za SD format
CD sa programima
USB kabl za sinhronizaciju sa PC računarom
Stereo slušalice
Platforma na kojoj je zasnovana popularna trojka Motorolinih telefona poslužila je za razvoj cele linije modela sličnih po dizajnu i onome što se nalazi unutar telefona. Čest je slučaj bio da se telefoni razlikuju samo po jednoj funkciji pa su u očima kupaca bili veoma slični. Pre nego što je predstavljen model V3 RAZR model V600 je bio top model. Kod Motorola V620 modela izmene su bile minimalne u odnosu na V600 (bolji imenik, ekran koji može da prikaže do 262.144 boje) pa su telefoni u suštini bili isti i vlasnici modela V600 nisu ni razmišljali da zamene svoje telefone. Motorola V635 je namenjen baš tim korisnicima kao i ljudima kojim se dopada dizajn modela V600/V620. Kratka lista izmena je sledeća: podrška za TransFlash memorijske kartice, potpuno funkcionalan program za reprodukciju MP3 pesama, podrška za EDGE, spoljašnji ekran u boji, više memorije, kamera rezolucije 1.23 Megapiksela sa blicem. Sve ovo je stalo u telefon koji je po dizajnu veoma sličan modelu V600, razlika je samo u prednjem delu telefona. Na njemu se nalazi umetak napravljn od sjajne plastike. Zvučnik koji se nalazi na dnu je sada pokriven metalnom mrežicom. Dimenzije su ostale skoro iste (89 x 49 x 25 mm), telefon je namenjen korisnicima muškog pola, mada je bilo dosta korisnika ženskog pola koji su koristili Motorola V600 model i dimenzije im nisu predstavljale problem.


Gornji deo telefona je udebljan zbog integrisane kamere i sve dimenzije su povećane za par milimetara (radi poređenja, dimenzije Motorola V600 su 88 x 47 x 23 mm). Da bi smanjili masu telefona dizajneri su smanjili debljinu aluminijumskog poklopca za bateriju, ali to nije uticalo na osetljivost telefona na udarce.

Masa je 133 grama što je značajno više od većine ostalih modela (konkurentski telefoni su mase oko 100 grama ili manje). Objašnjenje je što ovaj telefon koristi izmenjive maske od metala. U pitanju je pravi metal koji čak možete i gravirati pošto je dosta debeo. Kada razmotrimo dimenzije, slobodno možemo reći da je ovo dobar telefon za korisnike muškog pola koji je izdržljiv i masivan.

Na levom boku telefona nalaze se spojeni tasteri za kontrolu jačine zvuka, Smart taster (njegova funkcionalnost se menja u zavisnosti od toga u kom meniju se nalazite, obično je u pitanju akcija koju bi imao OK taster) je malo niže pozicioniran. Glasovne funkcije kontrolišete sa tasterom koji se nalazi na desnom boku, sa njim možete aktivirati glasovno pozivanje ili snimanje glasa (obe funkcije možete aktivirati i u toku razgovora i dok je telefon u mirovanju) ako zadržite pritisak na taster.

Spoljašnji ekran je cSTN tipa i može da prikaže do 4096 boja. Slika koja je prikazana na njemu je tamna, ali nema potrebe za pozadinskim osvetljenjem ako je okolina u kojoj se nalazite svetla. Prikaz slika je dobar i slika se jasno vidi uz pomoć pozadinskog osvetljenja kada se nalazite unutar prostorije. Kada se nađete na suncu prikaz na ekranu će izbledeti i imaćete problema sa raspoznavanjem informacija na ekranu, ali to je tipično za ovakve ekrane. Rezolucija ovog ekrana je 96 x 80 piksela (20 x 12 mm).



Telefon možete otvoriti jednom šakom. Glavni ekran može da prikaže do 262.144 boje u rezoluciji 176 x 220 piksela (dimenzije ekrana su 30 x 38 mm). Iako je po specifikacijama ovo isti ekran kao kod Motorola V535 i V620 modela videli smo poboljšanja u prikazu slike (mada je to veoma teško uočiti). Slike koje su prikazane na ekranu nisu bile optimizovane za prikaz na ekranu sa bogatijom paletom boja, što je slučaj i sa Motorola V635 modelom. Skoro da nema razlika u odnosu na ekran koji je bio upotrebljen kod čuvene trojke modela, obični korisnici neće ni primetiti da je upotrebljen drugačiji ekran. Ekran Motorola V635 modela je jedan od najboljih na tržištu zajedno sa ekranima Sharp i Samsung telefona. Prikaz slike na TFT ekranu će izbledeti kada se telefon nađe na suncu ali ćete ipak moći da razaznate sliku.



Tastatura zauzima značajan deo donjeg dela telefona. Dodata su dva programabilna tastera i navigacioni taster u okviru koga se naalzi taster OK. Dodati su i taster za pokretanje WAP pretraživača i za uključivanje kamere. Za te tastere nije bilo mesta na stranama telefona zbog samog dizajna telefona.

Tasteri su napravljeni od lakirane plastike, oznake su sive boje. Tastatura je veoma ugodna pri korišćenju. Upotrebljeno je belo pozadinsko osvetljenje ali ono nije podjednako raspoređeno za sve tastere. Oznake su dobro vidljive u različitim uslovima osvetljenja, ali ne i na jakom suncu.
Standardna utičnica se nalazi sa donje strane, dok se sa gornje strane nalazi utičnica za stereo slušalice. Kada skinete poklopac sa strane ugledaćete Li-Ion bateriju kapaciteta 780 mAh. Prema podacima proizvođača telefon može raditi do 80 sati u mirovanju i do 3.5 sata ako ga koristite za razgovore. Dok smo ga testirali telefon je radio oko 2 dana bez ponovnog punjenja, u toku kojih smo ga sat vremena koristili za razgovore i do 30 minuta za ostale funkcije. Kada smo vreme razgovora smanjili na oko 35 minuta i korišćenje ostalih funkcija na samo 20 minuta (sa uvek uključenim Bluetooth-om) radno vreme je povećano na 3 dana. Prosečna autonomija je bila 2-3 dana. Da bi se baterija napunila potrebno je puniti je oko 2 sata. U paketu sa telefonom ne dolazi baterija većeg kapaciteta.


Ispod baterije se nalazi samo standardno ležište za SIM karticu a ne i ležište za TransFlash memorijsku karticu, kao što bi mnogi pomislili. Telefon delimično podržava izmenu memorijskih kartica "na živo". Potrebno je samo da skinete gornji poklopac, što je slično kao kod Nokia telefona gde je potrebno da skinete poklopac sa zadnje strane da bi pristupili ležištu za memorijsku karticu. Ovo je osrednje rešenje, nije veoma ugodno i ne može se smatrati kao potpuno funkcionalna zamena kartica "na živo". Slot za memorijsku karticu je opremljen mehanizmom za izbacivanje kartice pritiskom na dugme. Rad sa karticom je potpuno isti kao kod Motorola E398 modela.

Meni
Razlike u odnosu na prethodne modele
Po funkcionalnosti meni ovog modela je kopija menija Motorola E398 modela sa određenim izmenama i unapređenjima. Pre svega, povećan je kapacitet interne memorije na celih 11 MB. Interna memorija se najviše koristi za standardne aplikacije i u njoj ne možete čuvati fotografije visoke rezolucije, već to možete raditi samo na memorijskoj kartici. Interesantno je ćete to saznati tek pošto budete slikali fotografiju i kada pokušate da je snimite. Ova količina memorije je optimalna za čuvanje melodija, aplikacija, fotografija nižih rezolucija i ostalih podataka koje ne bi trebalo čuvati na memorijskoj kartici.
Interfejs Motorola telefona je postepeno razvijan ali ne po nekom pravilu. Podrška za poluprovidne slojeve je poboljšanje koje je u ovom telefonu primenjeno. Ovakav način prikazivanja menija kod Motorola V635 modela se najbolje vidi kod korišćenja kamere, tako što je ono što ćete slikati prikazano ispod oznaka na ekranu. Interfejs softvera za kontrolisanje kamere je u potpunosti redizajniran. Sada ne morate da ulazite u posebne menije da bi ste nešto podesili, sve možete odraditi putem navigacionog tastera. Nažalost i dalje je potrebna potvrda pri slikanju, što će samo smetati.

Tekst možete unositi na dva načina: koristeći iTap sistem za predviđanje celih reči je prvi način, dok je drugi način Tap, gde možete unositi slovo po slovo. Za svaki način unosa možete izabrati odgovarajući jezik. Podešavanja su fleksibilna i omogućavaju Vam da podesite telefon kako Vama odgovara. U starijim telefonima se dešavalo da ako izaberete neki jezik dok unosite tekst, taj jezik će postati podrazumevani i za ostale funkcije, na primer imenik, pa će se unosi sortirati po alfabetu tog jezika. Kod Motorola V635 modela to više nije slučaj, pošto su jezička podešavanja odvojena za svaku funkciju telefona. Za sve funkcije je predefinisan standardni jezik. Vremenom ćete shvatiti koliko je ovo dobra inovacija. Na primer, ja držim sve kontakte sortirane po Engleskom jeziku, dok su poruke kucane najviše na Ruskom, što mi štedi dosta vremena. Kada promenite jezik menija sva podešavanje za jezik će se promeniti.
Kao unapređenje treba pomenuti pretragu po punom imenu. Možete uneti tekst koji pretražujete na bilo kom jeziku. To je sve što se tiče promena u odnosu na modele E398 i V620 (u imeniku ima negativnih promena, ali one su privremene).

Interfejs
Glavnom meniju možete pristupiti pritiskom na taster Meni (ili na taster OK) koji se nalazi u sredini odmah ispod ekrana. Glavni meni je tradicionalno predstavljen sa 9 ikona, opis svake ikone se pojavljuje u statusnoj liniji. Možete izabrati da se stavke glavnog menija prikazuju u listi. Pola menija je predstavljeno putem listi, ostala polovina je predstavljena sa ikonama (ako izaberete odgovarajući izgled menija). Možete sami podesiti raspored ikona u glavnom meniju (ili raspored stavki u listi ako je izabran taj način prikaza). Meni ne podržava brza navigaciju pomoću brojeva, ali možete podesiti skraćenice za skoro svaku stavku. Navigacionom tasteru možete dodeliti razne funkcije koje se mogu pokrenuti kada je telefon u mirovanju. Možete skloniti i oznake za programabilne tastere ako Vam smetaju, prikazaće se samo kada pritisnete jedan od tastera. Postoje dva programabilna tastera i njima možete dodeliti razne funkcije izuzev podrazumevanih. Sa ovakvom fleksibilnošću menija nećete ni primetiti da ne postoji brza navigacija pomoću brojeva.



Kao što sam ranije pomenuo, telefon podržava iTap, sistem za predviđanje unosa teksta. U toku unosa biće prikazana reč koju Vam softver telefona sugeriše (u donjoj statusnoj liniji) i ostale varijante te reči koje možete izabrati. Kada je rečnik isključen u toj liniji će biti prikazani svi karakteri kojima možete pristupiti pritiskom na taj taster koji ste pritisnuli. Softver će zapamtiti koje ste varijante reči birali ranije i kasnije će Vam prvo te varijante nuditi, što će pomoći da izbegnete unošenje reči kao što je to slučaj sa T9 sistemom. Po nezvaničnim najavama još jedan proizvođač najavio da će u bliskoj budućnosti početi sa korišćenjem iTap sistema, dok će napustiti T9.
U meniju možete birati dva jezika za pisanje tekstualnih poruka ili beležaka. Opet na samom početku podešavate način unosa teksta - slovo po slovo ili predviđanje. Po broju jezika koje možete birati možemo reći da je telefon namenjen velikom broju korisnika, pošto nema puno ljudi koji koriste više od dva jezika pri unosu teksta.
Imenik. Dizajn imenika je ostao isti. Za razliku od modela V535 i V620 ovaj model nema polje za unos kompletne adrese. Verovatno će to biti moguće dodati kada se pojavi neka od revizija softvera za telefon. Kada pritisnete neki taster dok je prikazana lista kontakata pokrenućete pretragu po imenu.





U memoriji telefona možete sačuvati do 1000 unosa, mada samo jedan broj možete dodeliti jednom kontaktu. Možete izabrati drugi način prikazivanja imenika, pa će tada svi isti unosi biti prikazani kao jedan, što znači da najzad jedan kontakt može imati više brojeva, e-mail adresa, itd. Još jedna interesantna se pojavljuje u tom slučaju - svakom broju telefona (ne kontaktu) ćete moći da dodelite posebnu melodiju. Kod svakog kontakta koji ima više brojeva telefona moći ćete da pritisnete navigacioni taster na stranu i time ćete videti ostale brojeve telefona, za svaki tip telefona postoji drugačija ikona. Imenik podržava i grupe.
Primetio sam male nedostatke: na primer, kada obrišete unos iz imenika, moraćete ručno da obrišete svaki broj telefona. Nemoguće ih je sve obrisati odjednom.
Možete birati kako će biti prikazani unosi u imeniku: imena sa slikama ili samo imena; možete promeniti i po kom kriterujumu će biti sortirani unosi (po broju telefona, imenu, e-mail adresi). Takođe, možete podesiti i pozivanje glasom, koje dobro funkcioniše.
Imenik je interesantan po svojim karakteristikama; kod ostalih proizvođača ne postoji sličan imenik, svi imaju po neko ograničenje (jedna slika po kontaktu, jedna melodija). Sa druge strane za imenik ne možemo reći da je idealan pošto ne postojie neka polja ali će to svakako biti ispravljeno.
Poruke. Telefon ima kapacitet za 100 SMS poruka, ali to može zavisiti i od verzije softvera. Verzije telefona koje prodaju operateri imaju ograničenje na 40 poruka. Telefon podržava EMS poruke. Softver telefona će automatski brisati starije poruke. Možete uključiti ili isključiti izveštaj o prispeću poruke.












Rad sa MMS porukama je jednostavan i sve je lako razumljivo. Porukama možete dodati fotografije koji ste slikali ugrađenom kamerom i zvučne fajlove. Deset predefinisanih šablona su sjajni, obavezno ih proverite.





Telefon ima ugrađen program koji podržava POP3/IMAP4 protokole za elektronsku poštu, pregled zaglavlja poruka i skidanje celih poruka. Što se slanja tiče, podržani su samo grafički formati fajlova koji ne prelaze određeni limit. Ako želite da sačuvate neku od poruka moraćete da za to koristite dinamičku memoriju, kao kod MMS poruka.
WAP. WAP pretraživač telefona je verzije 2.0, njegove mogućnosti su standardne i ništa posebno se ne može reći. Telefon podržava GRPS (klase 10), podešavanja su jednostavna, potrebno je samo da pratite uputstva od operatera i sve ćete podesiti za par minuta.




Liste poziva. Telefon ima listu primljenih poziva u kojoj će se nalaziti i propušteni. U ovom meniju možete videti listu pozvanih brojeva, kojoj možete pristupiti pritiskom na taster za pozivanje kada je telefon u mirovanju. Sve je veoma jednostavno i tradicionalno. Svaka stavka u listi će imati podatke o datumu i vremeu kao i trajanju razgovora.

U ovom meniju možete saznati i koliko je telefon upotrebljavan, koliko je vremena potrošeno na razgovore i koliko je podataka razmenjeno.
Kancelarijske aplikacije. U ovom meniju se nalaze aplikacije poput Kalkulatora. Ugodan je za rad, na ekranu je prikazana cela tastatura i perfektno oponaša pravu tastaturu telefona. U ovom meniju nalaze se konverter jedinica i mogućnost memorisanja rezultata kalkulatora.



Skraćenice se nalaze u istom meniju. Možete kreirati skraćenice ne samo za određene funkcije već i za WAP sajtove.

Alarm. Možete kreirati nekoliko alarma i za svaki odabrati melodiju, dati mu ime i odrediti jačinu zvuka, tip ponavljanja (dnevno ili jednokratno). Telefon je dizajniran za korisnike koji će ga koristiti bez prestanka pa je zato potrebno davati imena alarima. Alarme možete aktirivati pritiskom na jedan taster.


Diktafon. Možete snimati zvuk i kada je telefon u mirovanju i u toku razgovora, diktafon će snimati sve što se čuje. Možete snimiti do 60 sekundi zvuka; ako budete snimali u toku razgovora Vaš sagovornik će čuti da ste započeli snimanje (prvo će se čuti zvuk nalik zvuku pri zumiranju, pa će se čuti krakti zvučni signali u određenim periodima vremena u toku snimanja). Iako telefon ima dinamički raspodeljenu memoriju možete sačuvati samo određeni broj snimaka u maksimalnom trajajnu od 60 sekundi (ranije je taj limit iznosio 120 sekundi). Po ovim karakteristikama diktafon je lošije rešen nego kod konkurentskih telefona, gde možete snimati i do sat vremena audio materijala. Dok preslušavate ono što ste snimili neće biti prikazano koliko vremena slušate snimak već će skala biti u procentima. Ovo je veoma neugodno pošto smo svi navikli da kada je reč o audio snimcima da je prikazano vreme proteklo u slušanju.

Organajzer. Kalendar možete pregledati po mesecima ili po sedmicama kada će biti prikazani sati za dane. Dok pregledate kalendar po sedmicama, videćete sastanke koji su povezani za određena vremena u toku dana, što je zgodno. Svakom unosu možete dodeliti naziv, vreme početka, trajanje (u satima, minimalno vreme trajanja je 30 minuta). Možete podesiti da Vas telefon unapred obavesti. Za svaki unos možete podesiti ponavljanje.






Podržan je SyncML, koji je napravljen za poslovne korisnike kojima je potrebno da imaju sinhronizovane podatke sa serverom (nešto slično sinhronizaciji sa PC računarom, samo što se sada koristi server koji je u mreži).
Igre i aplikacije. Telefon podržava Java MIDP 2.0 tehnologiju, pa su sve aplikacije koje se nalaze u ovom meniju napravljene u toj tehnologiji. U zavisnosti od toga na kom tržištu je telefon kupljen, biće Vam na raspolaganju različit broj igara i njihovi naslovi će se razlikovati. U većini slučajeva u telefonima će se nalaziti igre TopGun i Golf.






Kod Motorola E398 modela smo videli da koristi program za reprodukciju MP3 muzike koji je napisan Java programskom jeziku. Takav program se nalazi i u ovom telefonu, u podmeniju Igre. Mogućnosti programa su raznovrsne (liste pesama, sortiranje pesama, reprodukcija po slučajnom izboru, ponavljanje pesama) ali je sama realizacija diskutabilna. Pri pokretanju aplikacije biće potrebno dosta vremena, skoro minut ili čak i više. Sa druge strane to i nije mnogo, ali kada je takva aplikacija integrisana u softver telefona njeno pokretanje je značajno brže. Nemoguće je minimizovati program i, na primer, kucati SMS poruku ili koristiti neku drugu funkciju, što odaje veoma loš utisak. Ako pokušate da minimizujete plejer on će zaustaviti reprodukciju i tek sledeći put kada ga aktivirate on će nastaviti reprodukciju od onog mesta gde je stao, što će mnogim ljudima smetati. Pored standardnog programa za reprodukciju pesama program sličnih mogućnosti pisan u Java programskom jeziku deluje samo kao zanimljiv dodatak i ništa više.




Multimedia. Telefon podržava teme. U pitanju je kombinacija pozadina za ekran, boja za menije i melodija. Možete gotovo trenutno promeniti izgled telefon i to je veoma zabavno. Nove teme možete skinuto sa sajta kompanije Motorola.


Kombinacije, takozvani "skinovi", se nisu menjali, i dalje su vam 3 "skina" na raspolaganju - standardni, Tehno i Neon. "Skinovi" ne menjaju samo boju menija već i sam interfejs telefona.
MotoMixer – origanalna aplikacija za manipulaciju zvučnih fajlova. Možete sa njom igrati s vremena na vreme, rezultati mogu biti veoma dobri i neočekivani. Ipak, praksa je pokazala da ovo nije ništa više nego igračka za većinu korisnika, samo mali broj ljudi će ovu alatki shvatiti ozbiljno.

Zvuk – ovde se nalaze svi zvučni fajlovi u telefonu. Možete proveriti njihove veličine, informacije o njima i preslušati ih. Program za reprodukciju je sličan kao kod ostalih Motorola telefona, sve je jasno i lako za razumevanje. Podržane su liste pa ga možete koristiti umesto Java aplikacije. Glavna prednost ovog programa je što može raditi u pozadini.
Slike – u pitanju je lista svih slika koje se nalaze u telefonu. Pored svakog imena fajla nalazi se posebna ikona. Svaku sliku možete postaviti kao pozadinu za ekran ili kao skrinsejver. Slike možete sortirati po kategorijama, što će olakšati njihovo pretraživanje. Svakoj slici možete dodati okvire, promeniti boje i iskoristiti specijalne efekte uz pomoć posebne aplikacije. Posle igranja sa slikom možete je snimiti pod novim imenom, pa tako možete sačuvati original.








Podešavanja. U ovom meniju se nalaze sva podešavanja ekrana uključujući i biranje kolor šema.


U ovom meniju možete podešavati kako će Vas telefon obavestiti (pomešano, kada se vibracija uključi u toku reprodukcije melodije).



Nema potrebe za opisivanjem podešavanja vezanih za mrežu i sigurnost pošto su ista kao kod bilo kog drugog telefona.
U meniju Povezivanje (Connections) možete podesiti da telefon radi kao USB Flash drajv i tada možete direktno pristupati memorijskoj kartici, što može biti veoma korisno. Neće biti potrebni nikakvij drajveri za ovo povezivanje.

Podešavanja za Bluetooth su ostala ista; Bluetooth je i dalje ostati aktiviran na samo 60 sekundi, što ponekad nije dovoljno
Kamera. Telefon ima integrisanu kameru rezolucije 1.23 Megapiksela. Sa njom možete slikati fotografije rezolucije 120 x 160, 240 x 320, 480 x 640 i 960 x 1280 piksela. Kvalitet fotografija ne možete menjati, za sve će biti isti. Možete isključiti zvuk koji se čuje pri fotografisanju. Imate mogućnost promene ekspozicije u vrednostima od -2 do +2, možete promeniti osvetljenje (auto, sunčano, oblačno, unutar prostorije, kancelarija). Na raspolaganju Vam je i tajmer. Kameru možete aktivirati i kada je telefon zatvoren (tada možete slikati sebe, na primer).


Fotografije maksimalnih rezolucija možete snimati samo na memorijske kartice, dok video snimke možete snimati i u memoriji telefona. CMOS senzor je lošeg kvaliteta, fotografije su mutne i nejasne kada je osvetljenje loše. Najbolje rezultate ćete postići kada je sunce dosta jako, dok će u ostalim slučajevima boje na slikama biti blede. Kada radite sa kamerom slika će biti prikazana preko celog ekrana, oznake za tastere će biti poluprovidne. Podešavanja za osvetljenje menjate pomeranjem navigacionog tastera vertikalno. Možete uključiti i 8X digitalni zoom.
Zoom funkcija, slikano napolju, maksimalna rezolucija, ZIP arhiva, 1.12 MB
Slike koje su slikane napolju su prosečnog kvaliteta, što možete videti iz naših primera.
Primer slike napolju, oglas na zidu, 960 x 1280 piksela, JPEG, 300 KB;
Sony Ericsson S700
Primer slike napolju, 960 x 1280 piksela, JPEG, 260 KB;
Sony Ericsson S700
Primer slike napolju, bašta, 960 x 1280 piksela, JPEG, 474 KB;
Sony Ericsson S700
Primer slike napolju, zgrada, 960 x 1280 piksela, JPEG, 350 KB
Primer slike napolju, zgrada u sumrak, 960 x 1280 piksela, JPEG, 172 KB
Primer slike napolju, trg, 960 x 1280 piksela, JPEG, 185 KB
Primer slike napolju, tržni centar, 960 x 1280 piksela, JPEG, 202 KB
Primer slike napolju, tržni centar, 960 x 1280 piksela, JPEG, 189 KB
Primer slike napolju, Kremlj, 960 x 1280 piksela, JPEG, 195 KB
Primer slike napolju, prodavnica, 960 x 1280 piksela, JPEG, 270 KB
Primer slike napolju, cveće, 960 x 1280 piksela, JPEG, 243 KB
Na sledećim fotografijama se možete uveriti u kvalitet fotografija slikanih unutar prostorije.
Primer slike unutar prostorije, cveće, 960 x 1280 piksela, JPEG, 283 KB;
Sony Ericsson S700
Primer slike unutar prostorije, cveće, 960 x 1280 piksela, JPEG, 274 KB
Primer slike unutar prostorije, cveće, blic, 960 x 1280 piksela, JPEG, 187 KB
Primer slike unutar prostorije, cveće, blic, 960 x 1280 piksela, JPEG, 251 KB
Primer slike unutar prostorije, sto sa monitorom, blic, 960x1280 piksela, JPEG, 212 KB
Primer slike unutar prostorije, držač, 960 x 1280 piksela, JPEG, 229 KB
Primer slike unutar prostorije, čaša, 960 x 1280 piksela, JPEG, 247 KB
Primer slike unutar prostorije, mineralna voda, 960 x 1280 piksela, JPEG, 221 KB
Ako slikate fotografije noću biće Vam potrebna čvrst ruka inače će fotografije biti mutne.
Primer fotografije noću, trg, 960 x 1280 piksela, JPEG, 132 KB
Kamera je postavljena tako da postoji velika verovatnoća da ćete slučajno postavljati prst preko objektiva. Evo primera.
Za video snimke možete izabrati jedan od ponuđena tri kvaliteta - dobar, bolji i najbolji. Maksimalna dužina video snimka je 60 sekundi. Interesantno je da se interfejs razlikuje kada slikate fotografije i kada snimate video snimke. Imate mogućnost da brzo menjate podešavanja, na ekranu će biti prikana rezolucija snimka (niska - 128 x 96 piksela i visoka - 176 x 144 piksela). Kvalitet video snimka je prosečan, u toku snimanja možete isključiti zvuk.
Primer video snimka, najbolji kvalitet, 176 x 144 piksela, 3GPP, 483 KB
Primer video snimka, najbolji kvalitet, zoom, 176 x 144 piksela, 3GPP, 432 KB
Primer video snimka, najbolji kvalitet, podešavanja ekspozicije, 176 x 144 piksela, 3GPP, 472 KB
Produktivnost. Tradicionalno, koristili smo JBenchmark paket da bi testirali produktivnost telefona. Motorola V635 nema skoro nikakvih razlika u odnosu na čuvenu trojku telefona po pitanju produktivnosti. Generalno posmatrano, ovaj telefon je slabiji od ostalih telefona na tržištu po pitanju brzine izvršavanja Java aplikacija.


Sinhronizacija sa PC računarom. U standardnom paketu se nalazi puna verzija Mobile Phone Tools u verziji 3. Ovo je veoma značajan podatak, pošto je čak i Motorola V3 RAZR bio isporučivan sa oslabljenom verzijom tog programskog paketa sa kojom niste mogli da sinhronizujete imenik sa MS Outlook aplikacijom. Mogućnosti ovog programa pokrivaju većinu potreba korisnika: možete sinhronizovati podatke sa MS Outlook-om, napraviti rezervne kopije podataka na PC računaru, kopirati fotografije, melodije, kucati SMS poruke na PC računaru.

Utisci
Ovaj model nije imao problema sa kvalitetom prijema signala pošto je tipičan moderni uređaj. Kvalitet melodija je na nivou čuvene trojke, podržana je reprodukcija MP3 pesama i ograničenja nisu stroga. Zvuk je jači nego kod većine telefona, polifonija je 24-glasovna. Vibracija je prosečne jačine, možda malo jača. Zvuk preko zvučnika je sasvim dovoljne jačine da razgovore možete obavljati bez ikakvih problema.






Lokalizacija je na istom nivou kao kod ostalih modela ove kompanije, na primer, Motorola E398. Funkcionalno telefon podseća na model E398 ali ima drugačiji dizajn, više memorije, podržava EDGE, koji funkcioniše bez ikakvih problema (mada može iznervirati činjenica da na ekranu nije uopšte prikazano da se EDGE koristi, kao što je slučaj sa Samsung D500).
Pošto telefon podržava izmenjive memorijske kartice možete ga koristiti kao MP3 plejer, mada pošto je aplikacija realizovana preko Java programskog jezika ona nije uvek ugodna pa preporučujemo da koristite standardni aplikaciju. Utisak popravljaju dobre stereo slušalice.
Kamera je rezolucije 1.23 Megapiksela ali po kvalitetu fotografije ovo je kamera srednje klase, fotografije nisu dovoljno svetle i boje su blede. Fotografije će izgledati bolje na ekranu PC računara ali će to i dalje biti daleko od idealnog kvaliteta. Po kvalitetu kamere ovaj telefon je lošiji od ostalih telefona na tržištu i može se porediti samo sa Siemens telefonima.
Unapređenja u interfejsu nisu toliko značajna, može se reći da je sada interfejs "ispeglan". Telefon je interesantan i odgovaraće ljudima koji su želeli da kupe neki od telefona iz čuvene trojke ali im je bila potrebna i podrška za memorijske kartice. Motorola V635 je najviše namenjen korisnicima muškog pola i neće odgovarati korisnicima ženskog pola zbog svojih dimenzija. Uz telefon dolazi memorijska kartica kapaciteta 16 MB, postoje najave da će se kasnije isporučivati sa karticama kapaciteta 32 MB. U svakom slučaju, treba dokupiti karticu kapaciteta najmanje 128 MB.
Jedna od mana bi bila to što slučajnim pritiskom na taster za pokretanje pretraživača odmah pokrećete pretraživač i time zatvarate trenutno otvorenu aplikaciju. Isto važi i za kameru, što ponekad zna biti neugodno. Na prvim primercima smo primetili da mehanizam za zatvaranje ponekad proizvodi škriputav zvuk, što je posledica konstrukcije tog mehanizma.