E256 2005
2005. godina
"
EXT nema
mAh
Test mobilni telefon Alcatel E256
U nastavku pročitajte kompletan test mobilnog telefona Alcatel E256. U testu ćete pronaći detaljne informacije testiranog mobilnog telefona Alcatel E256 vezano za izgled modela, performanse, kvalitet ekrana i kamera.
MOBILNISVET.COM JE EKSKLUZIVNI ZASTUPNIK MOBILE-REVIEW.COM
(Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Severna Makedonija)

Kompletan test Alcatel E256

Standardni paket:
Telefon
Punjač
Uputstvo

Alkatel se fokusirao na jeftine modele pa su zato takvi modeli ove kompanije veoma prisutni na tržištu. Alcatel E256 je isti kao model E252, samo što je sada u varijanti na preklop. U novoj verziji antena je integrisana u telefon, što nije standardno za jeftine modele na preklop. Ovaj model se ne ističe po dizajnu, veoma je blag, što je tipično za jeftine modele.

Telefon nema spoljašnji ekran, već se sa zadnje strane nalaze tri indikatora u vertikalnoj liniji - status mreže, da li Vas neko zove i da li Vam je stigla poruka. Indikator stanja mreže će se uključivati u intervalima od po 5 sekundi i tako Vas obaveštavati da ste u zoni koja je pokrivena signalom. U toku dolaznog poziva zasvetleće indikator u obliku telefonske slušalice, dok će indikator u obliku koverte svetleti ako Vam je stigla poruka. Ovi indikatori su veoma zgodni i lepo su dizajnirani.

Dimenzije telefona su sledeće: 83 x 43 x 22 mm, dok je masa 85 grama. Telefon nikako nije glomazan i možete ga nositi kako želite. Korisnici ženskog pola neće imati nikakvih problema sa otvaranjem telefona pošto to veoma lako mogu uraditi i noktima. Sa druge strane, korisnici muškog pola će se malo više pomučiti oko otvaranja pošto nema nikakvih vođica pa bi se moglo reći da su nokti skoro neophodni za otvaranje ovog telefona.

Telefon nema tastera na bokovima, sa donje strane se nalazi utičnica za slušalice kao i za punjač.

Kada otvorite telefon prikazaće vam se tastatura čiji su tasteri napravljeni od plastike. Tasteri su zakrivljeni na desno i odvojeni su jedni od drugih. Pozadinsko osvetljenje tastera je zelene boje i dobro se vidi u mraku.

Tasteri su malo izdignuti ali su veoma ugodni. Opet, tamno srebrni tasteri pokazuju da nije previše pažnje obraćeno na dizajn. Navigacioni taster je zamenjen "klackalica" tasterom pomoću koga možete pristupiti porukama ili imeniku dok je telefon u mirovanju.

Ekran ovog modela je tipa STN i može da prikaže do 4096 boja. Rezolucija je 102 x 80 piksela; na njemu se može videti do 4 linije teksta i jedna statusna linija. Ekran po specifikacijama odgovara jeftinom modelu. Kada se telefon nađe na suncu ekran će izbledeti ali će tekst ostati čitljiv zbog veličine slova.

Poklopac sa zadnje strane se skida tako što ga pomerate po horizontali a ne po vertikali. Ispod poklopca se nalazi Li-Ion baterija kapaciteta 650 mAh. U našem testu telefon je imao autonomiju 4 dana u toku kojih smo ga koristili 20 minuta za razgovore i do 20 minuta za ostale funkcije. Da bi se baterija telefona u potpunosti napunila potrebno je oko 2 sata punjenja.

Meni

Glavni meni je predstavljen u obliku vertikalne liste malih ikona, svaka ikona ima oznaku. Na ekranu se može naći odjednom do 4 ikone. Podmeniji su takođe organizovani kao vertikalne liste i na ekranu se mogu naći do tri stavke pošto se u prvoj liniji sa gornje strane nalazi naziv trenutno izabranog podmenija.

Pritiskom na levi programabilni taster dok je telefon u mirovanju pristupićete glavnom meniju. Pomeranjem navigacionog tastera na gore ili dole dok je telefon u mirovanju pristupićete Porukama ili Imeniku, respektivno.

Imenik. U memoriji telefona možete sačuvati do 255 brojeva telefona. Na raspolaganju Vam je i pretraga po broju grupe. Kontakte možete rasporediti u okviru 6 grupa i svakoj od grupa možete promeniti ime, dodeliti melodiju i zvuk za SMS poruke po svom izboru. Kontakte iz memorije telefona i sa SIM kartice možete prikazati u zajedničkoj listi ili odvojeno.

Mogućnosti imenika su minimalne ali će odgovarati korisnicima koji imaju mali broj kontakata. Najviše nas je razočaralo što ne postoji pretraga po imenu kontakta već morate proći kroz sve kontakte da bi stigli do traženog a ako imate više od 50 kontakata to može predstavljati problem.

Poruke. Telefon ne podržava EMS poruke, sve SMS poruke će biti sačuvane na SIM kartici. Možete poslati grupnu SMS poruku i imate mogućnost da pošaljete tekstualnu poruku na e-mail adresu (ako Vaš provajder podržava tu funkciju); za poruke Vam je na raspolaganju i 8 šablona koje možete menjati po svojoj želji.

Melodije. Možete izabrati kako će Vas telefon obavestiti o dolazećem pozivu. To može biti preko melodije, vibracije, vibracije sa melodijom, prvo vibracija pa onda melodija i bez obaveštenja (tzv. tihi režim). U ovom meniju možete podesiti i jačinu zvuka melodije (5 nivoa jačine), možete izabrati melodiju za dolazni poziv, signal za SMS i ostale zvuke.

Ekran. Ovde možete uključiti inverzni način prikaza i tada će tekst na ekranu biti svetao dok će pozadina ekrana biti tamna. Ovo izgleda veoma neobično ali se nekima može dopasti. Sem toga, možete izabrati šta će biti prikazano kada isključujete ili uključujete telefon. Takođe možete podesiti i kontrast ekrana.

Podešavanja. U ovom meniju možete podesiti datum i vreme na telefonu, izabrati jezik na kojem će biti prikazan meni i podesiti u koje vreme će se telefon uključivati odnosno isključivati. Takođe tu se nalazi i T9 rečnik kojem možete dodavati reči.

Servisi za razgovore. Ovde se nalaze sva podešavanja za mrežu.

Igre. U telefonu se nalaze 2 igre, jedna je dobro poznati Tetris, druga je Bricks (dobro poznata verzija igre arkanoid).

Alatke. Možete podesiti 4 alarma koji će biti aktivni čak i kada je telefon isključen. Sem alarma možete iskoristiti i običan kalkulator.

Utisci

Po pitanju kvaliteta prijema signala bilo je malih problema. Kada je telefon bio u zoni koja je slabije pokrivena bilo je skoro nemoguće uspostaviti razgovore, dok se u zonama koje su dobro pokrivene telefon ponašao normalno. Jačina zvuka preko zvučnika je prosečna, sagovornika ćete veoma teško čuti ako razgovarate dok se nalazi na bučnoj ulici. Podržane su 16-glasovne polifone melodije mada više liče na 4-glasovne. Vibracija je slaba i može se desiti da propustite poziv zbog toga.

Ovaj telefon je u potpunosti isti kao Alcatel E252 iako je na preklop. Originalnost je u tome što postoje spoljašnji indikatori koji uveliko olakšavaju korišćenje telefona. Mana telefona je što poklopac sa zadnje strane nije dobro postavljen pa će se često čuti krckanje i škripanje maske dok telefon držite u šaci. Možemo slobodno reći da se telefon ni po čemu ne ističe, sem po možda spoljašnjem izgledu. Alcatel E256 je telefon za ljude kojima su potrebne samo osnovne funkcije ali žele i da se malo istaknu. Ova ciljna grupa korisnika je veoma mala ali i dalje postoji.

MOBILNISVET.COM JE EKSKLUZIVNI ZASTUPNIK MOBILE-REVIEW.COM
(Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Severna Makedonija)
NAPOMENA
Prevod je ekskluzivno vlasništvo sajta Mobilnisvet.com, a kopiranje dela ili celog testa je strogo zabranjeno.
Tekst je pod zaštitom kako mobile-review.com tako i mobilnisvet.com sajta, zloupotrebe neće biti tolerisane.
Slike su vlasništvo sajta mobile-review.com, koje su u neobrađenom obliku na sajtu mobilnisvet.com.
* maloprodajna cena sa uključenim PDV-om. Dinarske cene modela se dele sa prodajnim efektivnim kursom NBS koji se ažurira na svakih nekoliko dana. Plaćanje ISKLJUČIVO u dinarskoj protivvrednosti.
Uslovi korišćenja Mail: mobilnisvet.com@gmail.com - Sva prava rezervisana. © 2003-2025