E760 2005
2005. godina
"
EXT nema
mAh
Test mobilni telefon Samsung E760
U nastavku pročitajte kompletan test mobilnog telefona Samsung E760. U testu ćete pronaći detaljne informacije testiranog mobilnog telefona Samsung E760 vezano za izgled modela, performanse, kvalitet ekrana i kamera.
MOBILNISVET.COM JE EKSKLUZIVNI ZASTUPNIK MOBILE-REVIEW.COM
(Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Severna Makedonija)

Kompletan test Samsung E750/E760

Samsung je predstavio modele E750/E760 namenjene GSM mrežama koji imaju ugrađene senzore pokreta. Ova dva modela se razlikuju po dizajnu dok im je funkcionalnost ista. Senzori pokreta mogu poslužiti za pokretanje raznih funkcija telefona tako što ćete sam telefon pomerati; možete podesiti da određenim pomeranjem telefona ubrzavate preslušavanje pesama ili kontrolisati karakterete u igrama. Samsung E750 ima poseban taster koji služi za uključivanje senzora pokreta koji će biti uključen kada je telefon u mirovanju (tada je jedino koristan kada se koristi za kontrolu pesama). Kod modela E760 kada budete zadržali pritisak na tasteru koji se nalazi na desnom boku biće Vam prikazan na ekranu telefona meni preko kojeg možete brzo pristupiti kameri, programu za reprodukciju multimedijalnog sadržaja ili Motion BeatBox senzoru pokreta. Kada aktivirate senzor pokreta u početku ćete moći da ga iskoristite u jednoj od tri igre - Motion BeatBox, Dice, Random balls. U svim slučajevima jačinu zvuka možete kontrolisati horizontalnim i vertikalnim pokretima. U prvoj igri ćete aktivirati muzičke instrumente pomeranjem telefona u raznim pravcima. Ovako možete "odsvirati" jednostavne melodije ali nemojte očekivati da čujete orkestar sa telefona. U igri sa kockama možete okretati same kocke pokretima telefona koji će se tada zavrteti; ništa interesantnije se neće desiti u igri. Poslednja igra je verzija loto-a u kojoj se pojavljuju 6 kuglica sa različitim brojevima, pojavljivanje kuglica aktivirate pokretima ruke.

Takođe u Java World meniju možete kontrolisati dve igre pomoću senzora pokreta. U jednoj od tih igara to i deluje logično pošto ćete kontrolisati sanke dok u drugoj, arkadnoj igri, kontrolisanje lika pomoću senzora pokreta nije interesantno.

Zapravo, neku veću svrhu senzora pokreta ne možemo da vidimo. Ono što je fascinantno je potencijal koji ova tehnologija pruža a ne trenutna realizacija. Ovaj senzor se može iskoristiti kao pedometar. Ne samo što se tim senzorom može izmeriti broj koraka već ga možete koristiti i za izračunavanje utrošenih kalorija, pređenih udaljenosti, itd. Ovo bi bilo odlično za ljude koji vode računa o fitnesu.

Stepen neiskorišćenosti se može porediti sa prepoznavanjem otisaka kod Pantech GI100 modela.

Dizajn oba modela je sličan i kod oba modela su upotrebljeni umetci od polirane plastike koji se nalaze na prednjem delu; spoljašnji ekran je napravljen u OLED tehnologiji, nalazi se u gornjem desnom uglu i okrugao je. Ovo je veoma neobičan izgled za spoljašnji ekran mada uprkos tome telefoni izgledaju veoma stilizovano. Ekran može da prikaže do 65.536 boja u rezoluciji 96 x 96 piksela. Pošto ekran ima nisku rezoluciju na njemu ne može biti prikazano celo ime onoga ko Vas poziva već će se pomerati. Opet, fotografija će bez problema biti prikazana preko celog ekrana mada je malih dimenzija i loše će izgledati ako se telefon bude našao na suncu. Ovaj ekran se osrednje ponaša na suncu pošto se indikatori i brojevi mogu razaznati ali ne i grafika.

Dizajn ova dva modela ćemo posebno razmatrati.

Samsung E750. Po dimenzijama ovaj model je veći od modela E760 (87.8 x 45 x 23.7 mm) i to zbog neobičnog poklopca za kameru. Objektiv kamere se nalazi sa zadnje strane telefona i koristi klizajući poklopac kojim možete preklopiti sočivo kamere dok ga ne koristite. Kontrukcija je veoma neobična ali nam se dopala. Sam poklopac je debljine 2 mm. Ovaj telefon se ne izdvaja ni po dimenzijama ni po masi od 96.7 grama od ostalih sličnih telefona.

Objektiv kamere se nalazi između ogledala i blica. Rupa za traku se nalazi sa zadnje strane telefona, bliže levom boku. Specifičnosti ovog telefona su taster za uključivanje senzora pokreta kao i indikator statusa koji se nalazi na tom tasteru. Telefon izgleda stilizovano i veoma privlačno.

Na levom boku se nalazi utičnica za slušalice koja je zatvorena poklopcem koji je privezan za telefon. Ispod utičnice nalaze spojeni tasteri za kontrolu jačine zvuka. Na desnom boku se nalazi taster za uključivanje kamere; izbrazdan je i izgleda kao da je napravljen od metala.

Telefon izgleda kao da je dizajniran tako bude zaštićen sa spoljašnje strane iako samo telo telefona izgleda sasvim obično. Malo deblje telo telefona utiče na percepciju kao i to što objektiv ima zaštitni poklopac i sama plastika od koje je napravljena maska telefona (upotrebljena je standardna "mekana" plastika, slično kao kod Motorola V300 i V535 telefona). Po dizajnu telefon podseća na Panasonic telefone na preklop.

Standardni interfejs se nalazi sa donje strane (sličan je kao kod starijih Samsung modela) kao i taster za otključavanje baterije (pošto baterija služi i kao poklopac sa zadnje strane telefona, ne pomera se, već je čvrsto fiksirana).

Tastatura je napravljena od plastike sa terasasto uređenim redovima tastera. Tasteri su prosečnih dimenzija. Sa tastaturom nije bilo nikakvih problema dok smo koristili telefona, veoma je ugodna. Pozadinsko osvetljenje je bele boje i dobro je raspoređeno. Navigacini taster je četvorosmerni i u okviru njega se nalazi taster OK.

Samsung E760. Kamera se kod ovog modela nalazi sa prednje strane kada je telefon zatvoren pa tako ovaj model nema ogledalo (mada možete iskoristiti spoljašnji ekran kao zamenu za ogledalo) i nema blic. Rupa za traku se nalazi na sredini. Samo je prednji deo srebrnkast i po tome se razlikuje od modela E750, ostatak telefona je crne boje. Osećaj koji se javlja pri dodiru je kao da dodirujete somot.

Na levom boku se nalazi utičnica za slušalice, zatvorena je poklopcem koji je povezan sa telefonom. Ispod toga se nalaze spojeni tasteri za kontrolu jačine zvuka. Taster za uključivanje kamere se nalazi sa desne strane i kao kod modela E750 izbrazdan je i izgleda kao da je napravljen od metala.

Standardni interfejs se nalazi sa donje strane (sličan je kao kod starijih Samsung modela) kao i taster za otključavanje baterije (pošto baterija služi i kao poklopac sa zadnje strane telefona, ne pomera se, već je čvrsto fiksirana).

Jedna od specifičnosti modela E760 su stereo zvučnici, otvori za zvučnike se mogu videti sa zadnje strane telefona. Još jedna razlika u odnosu na model E750 je tastatura. Ona je napravljena u jednom bloku, tasteri su velikih dimenzija pa će odgovarati i korisnicima koji imaju velike šake. Pozadinsko osvetljenje tastera je takođe bele boje i dobro je raspoređeno. Navigacioni taster je različit u odnosu na model E750, ima hromirane ivice dok je gornja strana napravljena od sjajne plastike. Ovakav dizajn se uklapa u stil koji promoviše Samsung ali ne odgovara toliko konkretno ovom modelu.

Dimenzije telefona su 88 x 44 x 22.5 mm, masa je 88.4 g.

Generalne specfikacije. Glavni ekran oba modela je standardan za Samsung telefone. Može da prikaže do 262.144 boja i ima rezoluciju 176 x 220 piksela. Samsung telefoni su se oduvek isticali po boljim ekranima od konkurentskih modela (izuzetak su Sharp i neki Motorola modeli). Ovaj TFT ekran se dobro ponaša kada se telefon nađe na suncu, slika će biti dobro vidljiva.

Baterija je Li-Ion tipa, kapaciteta je 800 mAh i nalazi se sa zadnje strane telefona. Prema podacima proizvođača ova dva telefona mogu raditi sa tom baterijom do 8 sati ako se koriste za razgovore i do 3 dana ako su u mirovanju. Pri testiranju telefoni su radili oko 3 dana u toku kojih smo ih za razgovore koristili 30 minuta. Možete očekivati da autonomija ovih modela bude 2-3 dana što je tipično za ovakve telefona. Da bi se baterija napunila u potpunosti potrebno je puniti telefon oko 1.5 sat.

Meni

Telefon je po strukturi menija kopija aktuelnih modela, na primer, Samsung E720 modela. Glavni meni može biti redstavljen samo u redovima ikona. Omogućena je brza navigacija pomoću brojeva. Svi podmeniji su predstavljeni u obliku listi kroz koje možete horizontalno da se krećete. Neke funkcije iz menija možete dodeliti navigacionom tasteru. U celini, uređenje menija je dobro rešeno i nije bilo problema u navigaciji.

Imenik. Pritiskom na desni programabilni taster prikazaće Vam se lista kontakata u kojoj će biti prikazani brojevi sa SIM kartice i iz memorije telefona. Podrazumevano stanje je da je izabrano prvo ime u listi i broj koji je asociran sa tim imenom je prikazan u statusnoj liniji (brojevi sa SIM kartice su označeni posebnom ikonom). Omogućena je brza pretraga imena po prvom slovu. Pritiskom na OK taster kada je izabran neki kontakt prikazaće Vam se svi detalji tog kontakta. Ako ste kontaktu dodelili sliku, biće i ona prikazana. Jednom kontaktu možete dodeliti do pet različitih brojeva telefona (mobilni, posao, kućni, fax, itd.), pošto softver telefona neće dopustiti da unesete dva puta isti broj pod različitim imenom. Sa druge strane, SMS/MMS poruke možete poslati na bilo koji broj iz imenika.

Kada je prikazan naziv kontakta, prvo se prikazuje ime, a potom prezime u nastavku. Dužina svakog od ovih polja je 20 simbola za bilo koji ponuđeni jezik. Kada unosite naziv kontakta, možete menjati i jezik na kojem ćete to raditi.

Kontakti koji čija ste imena kucali na ostalim jezicima, a ne na Engleskom, se sortiraju po pravilu da prvo idu imena koja su na lokalnom jeziku (to možete podesiti) pa potom su prikazana imena na Engleskom jeziku. Ovo je veoma zgodno i slično programima sa PC računara. Pošto i kada brzo preatražujete kontakte možete unositi slova na nekom drugom jeziku, sem na Engleskom, rad sa telefonom se neće usporiti.

Pored brojeva telefona kao detalje možete uneti e-mail adrese i malu belešku. Bilo koji muzički standardan ili MP3 fajl možete izabrati kao melodiju za kontakta. Kontakte možete razvrstati u tri grupe i jednu grupu za one koje ne pripadaju nijednoj od ponuđenih 3. Svakoj od grupa možete lako dodeliti slike i melodije.

U imeniku možete sačuvati 1000 imena sa svim podacima koji se čuvaju u memoriji telefona. Čak i kad nisu sva polja popunjena, ukupan broj kontakata je isti. U okviru podešavanja možete namestiti gde želite da se novi brojevi čuvaju. Možete premeštati kontakte sa SIM kartice ali ne i obrnutom smeru. Prema podacima proizvođača PC računar je najbolje sredstvo za sinhronizaciju, pogotovo MS Outlook. Bilo koji fajl u obliku SMS/MMS i e-mail poruke možete poslati na drugi uređaj. Nije bilo problema sa isporukom i fajl je bez problema prikazan.

Nove kontakte možete unositi samo koristeći glavni meni pošto će pritiskom na desni programabilni taster biti prikazana samo lista kontakata.

U listi za brzo pozivanje može se naći do 8 brojeva telefona. Specifično je da se u toj listi mogu naći i dva broja jednog kontakta.

Liste poziva. Do 20 brojeva telefona se mogu naći u svakoj od listi. Postoji lista svih poziva gde su razni pozivi označeni različitim ikonama, po tipu. Pritiskom na navigacioni taster horizontalno možete se lako prebacivati između listi. Za svaki unos možete pogledati datum i vreme, ali ne i trajanje. Kao i uvek, u ovom meniju možete videti ukupno vreme provedeno u razgovorima kao i koliko su koštali.

Poruke. Omogućen je rad sa raznim tipovima poruka. Počećemo sa opisom kratkih poruka. Do 200 poruka možete sačuvati u memoriji telefona. Telefon podržava i EMS standard koji je kompatibilan sa Nokia Smart Messaging standardom. Podrška za T9 funkcioniše korektno.

MMS. Interfejs za multimedijalne poruke je veoma lep. Poruke možete sačuvati u nekoliko foldera odjednom. Ne možete primiti poruke koje su veće od 295 KB. Što se dodatnih servisa tiče, podržano je odbijanje reklamnih poruka, opcija za primanje poruka dok ste u roaming-u. Poruke se snimaju u glavnoj memoriji telefona.

E-mail program. Podržani su POP3 i SMTP protokoli. Sem što možete pogledati samo naslove poruka, telefonom možete skinuti i cele poruke. Što se tiče dodataka uz poruke, podržani su samo grafički fajlovi - GIF i JPEG. Kada šaljete poruku možete dodati sliku koju ste slikali ugrađenom digitalnom kamerom. U celini, program za rad sa e-mail porukama je dobar mada nema puno funkcija. Možete napraviti i svoje šablone.

Organajzer. Do 400 unosa različitog tipa možete sačuvati u memoriji telefona (sastanak, godišnjica, itd.). Možete podesiti i datum i vreme za svaki unos. Takođe, možete podesiti i interval u toku kojeg će Vas telefon obavestiti o događaju. Podržani su i događaji koji se ponavljaju.

WAP. U telefonu se nalazi WAP pretraživač verzije 2.0, koji je sličan kao kod Nokia i SonyEricsson telefona. WAP pretraživač koristi i HTTP protokol, što znači da ćete morati da konsultujete operatera za određena podešavanja.

Aplikacije. MP3 reprodukcija. Program za reprodukciju MP3 fajlova podržava i ponavljanje pesama. MP3 fajlove možete prebaciti na telefon putem Bluetooth-a ili preko programa za sinhronizaciju. Fajlovi mogu imati razna imena. Program može da reprodukuje fajlove bilo kog bit rate-a, odnosno kvaliteta.

Ovaj telefon ima mogućnost prenosa zvuka preko Bluetooth protokola na stereo slušalice, što možete postići biranjem odgovarajućeg profila.

Na ekranu će biti prikazano ime pesme koja se trenutno reprodukuje kao i ukupan broj pesama. Ekvilajzer je tu samo zbog zabave, pošto ne postoje detaljna podešavanja. Muziku možete slušati preko slušalica ili preko zvučnika. Možete podesiti 10 nivoa jačine zvuka. Što se tiče listi, možete ih praviti i uređivati kako Vam je volja. Za MP3 fajlove na raspolaganju Vam je 76 MB memorije (telefon ima ukupno 92 MB memorije). Program za reprodukciju je jednostavan i ne razlikuje se od programa drugih modela.

Diktafon. Možete snimiti i nekoliko sati glasovnih beleški, dok je broj beleški neograničen. Vremenska ograničenja za beleške sami podešavati i mogu trajati od 30 sekundi pa sat vremena. Svi fajlove se čuvaju u posebnom folderu u memoriji telefona. Diktafonom ne možete snimati razgovore, pošto ga možete pokrenuti samo kada je telefon u mirovanu. Ponuđena su dva tipa ekvilajzera u podešavanjima, jedan je namenjen bučnom okruženju. Diktafon možete koristiti tokom predavanja, konferencija i prezentacija, tada telefon može delimično da zameni digitalni rekorder.

Java World. Za razne programe Vam stoji na raspolaganju 4 MB memorije telefona. To je odvojeni prostor i služi samo za Java aplikacije. Telefon podržava MIDP 2.0 verziju pa možete pokretati igre koje obiluju grafikom, kao i igrati trodimenzinalne igre. U telefonu se nalaze tri igre: Screamer, Pharaoh, Freekick. U prvoj igri upravljate bob-sankama. Druga igra je loše realizovana arkada u kojoj je cilj da pronađete Faraonovo blago. Treća igra je simulator fudbala.

Svetsko vreme je prikazano za dva izabrana grada. Sve je veoma jednostavno.

Alarm. Telefon je opremljen sa tri alarma. Jedan je namenjen za buđenje i možete ga podesiti da se ponavlja u toku sedmice. Za svaki alarm možete izabrati jednu od 5 melodija, MP3 fajlove ne možete iskoristiti za alarm. Možete podesiti i da li će se telefon automatski uključivati u određeno vreme.

Kalkulator je veoma efikasan i jednostavan.

Sa konverterom jedinica možete prebacivati razne merne jedinice kao i valute.

Tajmer. Vreme može biti prikazani u satima i minutima, sat možete postaviti u pozadini.

Kada koristite štopericu možete sačuvati međurezultate.

Zabava. Svi "zabavni" fajlovi, poput muzike, slika, video materijala i zvučnih fajlova se nalaze ovde. Jedina mana je da se neki fajl ponekad ne prikazuje u listi, pa morate da izađete iz menija i da ponovo otvorite listu.

Podešavanja. Tradicionalno, možete menjati boju slova koja će biti prikazana kada je telefon u mirovanju, možete zaštiti bilo koji deo telefona sa lozinkom (poruke, kratke poruke, organajzer, itd.). Možete podesiti koliko će trajati pozadinsko osvetljenje i njegov intenzitet. Takođe, možete isključiti i podršku za GSM1900 ako ne koristite tu frekvenciju pa će tako telefon raditi malo duže.

Telefon ne podržava teme, već možete menjati Skins, odnosno "kože". Na raspolaganju su Vam četiri, od kojih sa dva skins-a možete promeniti ne samo kombinaciju boja za menije već i naslovni deo na ekranu, pa on postaje zaobljeniji.

Na raspolaganju su Vam razni skrinsejveri za glavni ekran među kojima su oni i sa analognim i digitalnom satovima.

Bluetooth. Pojavila su se dva nova profila u odnosu na D500, poboljšana je kompatibilnost sa raznim slušalicama i delimično su rešeni problemi sa dodacima za kola. Bluetooth nije idealno realizovan ali je dovoljan za glavne funkcije. Bluetooth je bolje realizovan nego kod Nokia i Siemens telefona ali lošije nego kod Sony Ericsson modela.

Bluetooth. Telefon podržava razne profile među kojima su Headset, Handsfree, Serial Port, Dial Up Networking, File Transfer, Object Push, A/V Headset, Basic Printing (verzija Bluetooth 1.2). Bluetooth nije idealno relizovan, bilo je čestih problema iako je bio izabran samo Headset profil a bilo je i određenih problema sa spikerfonom. Bluetooth je bolje realizovan nego kod Nokia ili Siemens telefona ali lošije nego kod Sony Ericsson telefona.

Kamera. Integrisani modul za kameru podržava slike rezolucije 1.3 Megapiksela. Kamera je tipična i sa njom možete fotografisati slike koje će izgledati veoma dobro na ekranu telefona. Međutim, kada ih prebacite na PC računar i tamo ih pogledate videćete da nisu toliko kvalitetne kao što se to činilo na prvi pogled.

Kamerom možete fotografisati slike u 6 različitih rezolucija:
SXGA (1280 x 1024)
Mega (1152 x 864)
VGA (640 x 480)
QVGA (320 x 240)
QCIF (176 x 144)
Sub-QCIF (128 x 96)

Kvalitet kompresije za JPEG slike možete podešavati odvojeno, na raspolaganju Vam je nekoliko tipova:
Super fini
Fini
Normalni

Na raspolaganju Vam je 5 različitih zvukova za okidač; zvuk možete i isključiti pa tako nećete privlačiti pažnju kada budete fotografisali. Možete podesiti kako će se fajlovi sa slikama imenovati, osetljivost matrice (Auto, ISO 100, ISO 200, ISO 400). Preporučujem da ostavite na Auto zato što će u većini slučajeva funkcionisati korektno. Razlika između osetljivosti neće biti primetna osim u posebnim uslovima.

  (+) povećaj, 1280 x 1024, JPEG

  (+) povećaj, 1280 x 1024, JPEG

  (+) povećaj, 1280 x 1024, JPEG

  (+) povećaj, 1280 x 1024, JPEG

  (+) povećaj, 1280 x 1024, JPEG

  (+) povećaj, 1280 x 1024, JPEG

  (+) povećaj, 1280 x 1024, JPEG

  (+) povećaj, 1280 x 1024, JPEG

  (+) povećaj, 1280 x 1024, JPEG

  (+) povećaj, 1280 x 1024, JPEG

  (+) povećaj, 1280 x 1024, JPEG

  (+) povećaj, 1280 x 1024, JPEG

Možete uključiti tajmer i birati da li će trajati 3, 5 ili 10 sekundi.

Kada je uključen režim rada matrica kamera će biti postavljena na najnižu rezoluciju (krajnja slika će biti rezolucije 640 x 480 piksela) a sama fotografija će se sastojati od 4 ili 9 manjih fotografija (2 x 2 ili 3 x 3).

Kada je izabran režim rada multishot možete podesiti da bude slikano 6 fotografija u velikoj brzini (praktično će biti slikane sve istovremeno) ili u normalnoj brzini (period između fotografija je oko sekunde). Možete izabrati da li će biti fotografisano 6, 9 ili 15 fotografija. Ovo je interesantno za korišćenje kao fotofiniš pošto će svako pomeranje telefona imati za posledicu mutne slike. Rezolucija je 320 x 240 piksela u ovom režimu.

Prebacivanje u normalan režim rada kamere se postiže pritiskom na taster sa strane ili preko menija. Ekran telefon može poslužiti kao tražilo, navigacionim tasterom menjate kontrast i zoom. Kada je rezolucija maksimalna zoom funkcija je automatski isključena. Sliku možete okrenuti kao u ogledalu korišćenjem tastera sa strane.

Brojne efekte možete primeniti na slike ili u toku fotografisanja ili posle. Meni se više dopala druga varijanta. Efekte ćemo samo nabrojati mada se i iz imena može naslutiti koji čemu služi: Crno Bela, Negativ, Sepia, Embos, Crtež, Oranž, Akva, Fokus crvene, Fokus žute, Fokus plave. Poslednja tri efekta služe da bi se izdvojile određene boje ali u većini slučajeva se ne postiže odgovarajući rezultat.

Fotografije se čuvaju na albumu i tu možete pogledati podatke o određenim fotografijama (podaci neće biti prikazani iznad fotografija kao kod prethodnih modela). Lista se brzo formira i u njoj će biti prikazano ime telefona i mala ikona. Bilo koju fotografiju možete dodeliti kontaktima u imeniku ili postaviti kao pozadinu na ekranu iz menija albuma. Možete uključiti slajd šou, pokrenuti jednostavni program za obradu fotografija koji omogućava dodavanja smajlija, postavljanje ramova i efekata.

Telefonom možete snimati video materijal u 3GP formatu i možete birati da li ćete snimati sa zvukom ili bez. Sva podešavanja su slična kao kod fotografisanja, na raspolaganju su Vam 3 nivoa kvaliteta ali su rezolucije različite:
QQVGA 160 x 120
QCIF 176 x 144
Sub-QCIF 128 x 96

Nema ograničenja po pitanju trajanja snimanja i sve zavisi od količine slobodne memorije. Ako snimate video materijal za MMS poruke postoji ograničenje od 100 KB.

Video snimci su osrednjeg kvaliteta i zbog toga ovu funkciju ne treba posmatrati kao jednu od glavnih funkcija kamere.

Primer video snimka 1
Primer video snimka 2

Sinhronizacija sa PC računarom. Sinhronizaciju možete vršiti koristeći Bluetooth i kabl. Za sinhronizaciju je potreban Easy Studio 2.0 koji možete skinutu sa Samsung sajta.

Utisci

Kvalitet prijema signala je na visokom nivou i nije bilo problema, tipičan je za moderne telefone. Zvuk u zvučniku je čist bez šuma. Jačina zvuka 64-glasovnih polifonih melodija je osrednja, MP3 melodije su glasne dovoljno da telefon možete čuti kada se nalazite na bučnoj ulici. Vibracija je prosečne jačine.

Tehnološki posmatrano ova dva modela su slična Samsung E720 modelu (izuzetak je kamera koja je ista kao kod modela D500), nema poboljšanja kvaliteta, dodatak je jedino senzor pokreta. Ovo može biti interesantno mlađim korisnicima mada za većinu korisnika to neće biti dovoljan stimulans da se odluče za neki od ova dva modela. Preporučujemo da izaberete neki od ova dva modela ako cenite dobar dizajn i ako ste zadovoljni funkcijama koje nude.

MOBILNISVET.COM JE EKSKLUZIVNI ZASTUPNIK MOBILE-REVIEW.COM
(Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Severna Makedonija)
NAPOMENA
Prevod je ekskluzivno vlasništvo sajta Mobilnisvet.com, a kopiranje dela ili celog testa je strogo zabranjeno.
Tekst je pod zaštitom kako mobile-review.com tako i mobilnisvet.com sajta, zloupotrebe neće biti tolerisane.
Slike su vlasništvo sajta mobile-review.com, koje su u neobrađenom obliku na sajtu mobilnisvet.com.
* maloprodajna cena sa uključenim PDV-om. Dinarske cene modela se dele sa prodajnim efektivnim kursom NBS koji se ažurira na svakih nekoliko dana. Plaćanje ISKLJUČIVO u dinarskoj protivvrednosti.
Uslovi korišćenja Mail: mobilnisvet.com@gmail.com - Sva prava rezervisana. © 2003-2025