Y35 2022
2022. godina
6.58" LCD 90Hz, 83.4% body
24% 680 4G, Android 11
RAM 4 GB, INT 64GB, EXT SDXC
44W, 5000 mAh Neizmenjiva
2 kamere, max 50MP
Test mobilni telefon Vivo Y35
U nastavku pročitajte kompletan test mobilnog telefona Vivo Y35. U testu ćete pronaći detaljne informacije testiranog mobilnog telefona Vivo Y35 vezano za izgled modela, performanse, kvalitet ekrana i kamera.
MOBILNISVET.COM JE EKSKLUZIVNI ZASTUPNIK MOBILE-REVIEW.COM
(Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Severna Makedonija)

Vivo Y serija pametnih telefona je srednjeg budžeta.

Za svoju cenu uređaj nudi odličan kvalitet FullHD IPS ekrana sa frekvencijom osvežavanja od 90Hz, kapacitetnu bateriju od 5000mAh, 50MP glavne i 16MP prednje kamere, prilično brz Qualcomm procesor i IP54 zaštitu.

Specifikacije

Dimenzije i težina 164.3 × 76.1 × 8.28 mm, 188 grama
Materijali izrade Plastika, staklo
Ekran 6.58 inča, 2408×1080 piksela, IPS, 90Hz, 430 cd/cm2
Operativni sistem Google Android 12 + Funtouch OS 12
Mreže 2G (B2/3/5/8)
3G (B1/5/8)
4G (B1/3/5/7/8/20/28

Nano Dual SIM
Platforma Qualcomm Snapdragon 680 (6nm), 4x Kryo 265 (Cortex-A73) 2400MHz, 4x Kryo 265 (Cortex-A53) 1900MHz Adreno 610
Memorija 4GB RAM
64/128GB interne memorije
Memorijske kartice - do 1TB
Bežični interfejsi Wi-Fi b/g/n/ac 2.4/5 Hz, Bluetooth 5.0
Navigacija GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo
Senzori i konektori Skener otiska prsta u dugmetu za napajanje, akcelerometar, žiroskop, akcelerometar, senzori svetla i blizine, USB-C (2.0)
NFC, OTG
Glavna kamera 50MP (f/1.8) + 2MP bokeh + 2MP makro kamera
Prednja kamera 16MP (f/2.0)
Baterija 5000 mAh, AC adapter 18W
Zaštita IP54
Boja "Crni ahat" i "Zlatna zora"

Sadržaj pakovanja

  • Pametni telefon
  • 18W adapter za punjenje
  • Silikonska futrola
  • USB kabl
  • Uputstvo
  • Garantni list

Dizajn

Skoro svi Vivo pametni telefoni imaju jedinstven dizajn. I ovde ne preterujem: V23 ima fotohromski premaz koji menja boju na svetlosti, V23e ima neobičan poklopac sa „tačkicama“, Y21 ima velike pravougaonike na zadnjoj strani uređaja, Y22 je opremljen panelom sa prelivnim dijamantima na poleđini.

Pametni telefon Y35 ima velike senzore kamere i hladan dizajn zadnjeg panela: prikazuje mrežu koja se čini da se kreće u prostoru u zavisnosti od ugla nagiba, a ponekad se drugi red mreže pojavljuje pozadi, samo još mutniji. Utisak da gledate dvostruku lančanu mrežu iz neposredne blizine.

Ali takav efekat je implementiran u modelu Y35 boje crni ahat. Postoji i Zlatna zora, koji ima neki drugi efekat. Uređaj nije testiran, tako da ne mogu sa sigurnošću reći.

Poklopac je mat, malo hrapav na dodir, ali i dalje relativno klizav. Oznake na njemu su skoro nevidljive.

Modul kamere je veoma velik, u stvari, kao i dizajn sočiva. Podloga ogledala.

Makro sočivo je malo i pravougaono. To jest, imate aparat sa ogromnim krugovima i malim pravougaonikom.

Prednja strana je staklena, sve ostalo je plastika. Izdrada je odlična.

Elementi na kućištu

Prednja strana uređaja:

  • Zvučnik. Glasan, jasan, bez preopterećenja srednjeg tona;
  • Selfi kamera;
  • Senzori svetlosti i blizine. Prvi senzor konstantno spušta osvetljenost za 20%. To je posebno primetno kod igara. Najverovatnije ovo štedi energiju.

Dno :

  • 3.5mm priključak, koji je retkost ovih dana;
  • Mikrofon;
  • USB-C
  • Hands-free zvučnik.

Desno :

  • Dugme za uključivanje. Ravno, ne baš duboko. Pogodno za upotrebu. Hod je minimalan, čuje se glasan zvuk klika. Ugrađeni skener otiska prsta. Radi besprekorno. Dodatno, postoji otključavanje uređaja skeniranjem lica;
  • Kontrola jačine zvuka.

Na vrhu je trostruki slot za dve SIM kartice i microSD memorijsku karticu do 1TB. Y35 nema drugog mikrofona za suzbijanje buke.

Na poleđini su tri modula i dvostruki blic.

Proizvođač zvanično navodi da telefon ima stepen zaštite IP54. To znači da malo prašine može ući u uređaj, ali to neće uticati na rad. Prskanje vode takođe neće uticati na uređaj.

veličina : Asus Zenfone 8, Vivo Y35, Ksiaomi 12 Pro

Ekran

Koliko sam razumeo, Vivo u Y seriji po prvi put ima ekran sa frekvencijom osvežavanja od 90Hz. Ovo je dobra vest, jer povećanje frekvencije na razuman nivo poboljšava korisničko iskustvo.

Dijagonala ekrana Y35 je 6.58 inča, rezolucija je 2408×1080 piksela (FHD+), tip matrice je IPS. Maksimalna osvetljenost bele tačke nije veća od 430 cd/cm2. Kao što sam već napisao, automatizacija stalno pokušava da spusti osvetljenost pozadinskog osvetljenja matrice.

U podešavanjima postoji stavka sa frekvencijom ekrana. Izbor pametnog prebacivanja, 60Hz i 90Hz. Boje mogu biti standardne, "profesionalne" ili jarke. Proizvođač navodi raspon boja od 96% NTSC. Postoji plavi filter.

Generalno, matrica prenosi zasićene boje, kontrast je odličan. Iako je prvi utisak bio da postoji neka vrsta jeftinog AMOLED panela.

Vreme rada

Kapacitet baterije Vivo Y35 je 5000 mAh. Ne mogu da kažem da je ovo jedinstvena situacija, ali je lepo.

Zvanično vreme trajanja baterije je sledeće:

  • 14 sati onlajn gledanja HD videa;
  • 7 sati igara sa zahtevnom grafikom;
  • Do 2 dana u stanju pripravnosti.

U praksi sam dobio ove rezultate:

  • 13 sati FullHD video reprodukcije pri maksimalnoj osvetljenosti;
  • 7-8 sati igara na primeru PUBG-a sa najvišim mogućim podešavanjima;
  • Do 10 sati rada ekrana (bez SIM kartice): gledanje video zapisa, uređivanje fotografija/video snimaka, rad sa dokumentima, pregledanje preko Wi-Fi mreže.

Mislim da se uređaj nosi sa zadatkom. Radno vreme je odlično. Uređaj ima Vivo Energy Guardian tehnologiju. Optimizuje sistem za dugoročnu autonomiju.

18W AC adapter uključen. Slabo. Međutim, do 70% se puni za oko sat vremena. Do 100% - za sat i po.

Opcije komunikacije

Ovde je sve standardno, pa neću detaljno opisivati. Uređaj podržava VoLTE i VoV-Fi, radi sa NFC i Mir pay sistemom plaćanja. Ne postoji podrška za 5G. 4G opsezi - 1/3/5/7/8/18/19/20/26/28.

Pozicioniranje se određuje sporo, pametni telefon vidi malo satelita, a osetljivost je slaba.

Kamere

Uređaj koristi modul od 50MP (f/1.8) za glavnu kameru, 2MP za zamućenje pozadine (digitalni bokeh) i 2MP za makro fotografiju.

O ovom poslednjem senzoru ne vredi trošiti reči, pošto je tu zbog marketinga, slika iskreno loše. Ispod je primer.

Ne bih obraćao pažnju na broj od 50MP, pošto je modul, iskreno, slab. Kamera i danju i noću je veoma prosečna. Možete da snimite dobru sliku pri veoma jakom svetlu, sa ručnim podešavanjima, po mogućnosti u punoj rezoluciji. Dopao mi se rad balansa belog - uvek tačno u metu. Noću nisu dobre slike ali gotovo da nema šuma.

Generalno, za pametni telefon u ovom cenovnom rangu, kamera je normalna. Inače, zvanični primeri slika su snimani su u određenim uslovima, pa su odlično izašli.

Prednja kamera snima veoma dobro. Ovde se nema šta zameriti: tačan VB, dobar dinamički opseg, svetli noćni snimci, mogućnost primene digitalnog zamućenja pozadine (imajte na umu bez posebnog senzora).

Video snima u FullHD rezoluciji pri 30 fps. Stream 17 Mbps, AVC kodek, MP4 kontejner. Zvuk 48kHz, AAC kodek, dva kanala, ali mono.

Kvalitet video zapisa noću nije loš, ali ne preporučujem korišćenje stabilizacije. Tokom dana, kvalitet je normalan, postoji autofokus, relativno brz.

Prednji senzor snima FullHD pri 30 fps tokom dana i 15 fps noću. Dnevni video snimci su zanimljivi zbog prirodnog zamućenja pozadine.

Interfejs kamere je isti kao na svim drugim Vivo uređajima. Postoji mnogo podešavanja. Donji režimi: noćni, portretni, foto, video, dodatne opcije (50 MP, panorama, Pro-režim i tako dalje).

Za fotografije postoji AI režim, HDR i izbor efekata. U portretnom režimu, izbor: zamućenje pozadine, ulepšavanje, stil fotografije, filteri i svetlosni efekti.

U videu možete izabrati 60 fps pri 720p, dodati ulepšavanje i filtere.

Ručne opcije imaju ekspoziciju, ISO, brzinu zatvarača, balans belog i fokus. Ista podešavanja važe i za selfije.

Primeri fotografija i video zapisa :

Memorija, procesor i performanse

Vivo Y35 koristi 4GB RAM-a (plus proširenje od 1GB). Brzina je veoma mala - 4500 MB/s.

Ugrađena memorija može biti 64GB ili 128GB. Imao sam verziju od 64GB, od kojih je približno 45GB dostupno korisniku. Brzina - 700/160 MB/s. To jest, postoji veoma velika brzina čitanja. Logično.

Procesor Qualcomm Snapdragon 680. Njegova glavna prednost u odnosu na SoC drugih budžetskih uređaja je 6nm tehnički proces. Pametni telefon se skoro ne zagreva čak ni kada je opterećen igrama kao što je PUBG.

Inače, čip nije toliko star - prikazan je pre tačno godinu dana. Pokreće modele Vivo Y22s, Y21e, Y32, Redmi Note 11 4G, Realme 9 i najmanje 30 drugih uređaja.

U igrama, meni „Ultragame“ se pojavljuje na ekranu. Postoji izbalansirani režim i Boost. Nisam primetio razliku. PUBG igra radi samo na prva dva podešavanja grafike: „Smooth“ i „Balance“. Grafika izgleda isto. Takođe je malo verovatno da će broj okvira dostići 30. U principu, možete igrati, ali bez mnogo zadovoljstva.

U Antutu testu, Vivo Y35 postiže 250.000 poena. Rezultat je skroman.

Generalno, ne može se nazvati veoma brzim pametnim telefonom. Čini mi se da ovo nije samo stvar procesora i sporog RAM-a, već i interfejsa. Nedostaje fluidnost.

Operativni sistem

Uređaj radi na Google Android verziji 12 na intefejsu Funtouch OS 12. Evo njegovih kratkih karakteristika:

  • Compact vidgets;
  • Nano muzički plejer sa ugrađenim Spotifi i Jook-om;
  • Galerija sa fotografijama na glavnom ekranu;
  • „Nalepnice“. Nešto poput vidžeta;
  • Promene u dizajnu multitaskinga. Postoje dve opcije za izbor;
  • Proširenje RAM-a. Ali bilo je, čini mi se, u prethodnoj verziji OS-a. Mislim da potez maksimalno marketinški, jer ga je nemoguće „izmeriti“ na bilo koji način.

Muzičke mogućnosti

Vivo Y35 koristi jedan zvučnik za handsfree izlaz. Jačina zvuka je prosečna, kvalitet dobar, čuju se uglavnom srednje i visoke frekvencije. Ako povećate jačinu zvuka do maksimuma, onda se uključuje takozvani režim Audio Booster, koji, prema proizvođaču, dodaje još 5 dB. Ali bilo je moguće ne raditi sličan trik, već u početku dati korisniku maksimalnu jačinu zvuka.

Uređaj je opremljen priključkom od 3.5 mm, što će zadovoljiti one koji koriste žičane slušalice.

Značajan plus muzičkih mogućnosti je podrška za Bluetooth kodeke aptXs, aptKs Adaptive, aptXs TVS+, aptXHD, LDAC i AAC sa SBC.

Utisak

Za svoju cenu, pametni telefon Vivo Y35 se pokazao kao dobro rešenje za one koji su tražili ekran od 90Hz za malo novca, dugu autonomiju, lep dizajn, praktične materijale i poznatu proverenu marku.

Jedan detalj, verzija sa 128GB košta osetno skuplje. Zbog toga je bolje kupiti 64GB i dodati microSD.

Y35 takođe ima i minuse:

  • Spora brzina RAM-a;
  • Ne najbolji kvalitet glavne kamere;
  • Niske performanse.

Generalno, pametni telefon je zanimljiv za svoju cenu. Preporučujem da pogledate.

Ima dosta konkurenata, a ima i dostojnih. Svako može da bira između tipa ekrana i drugih opcija.

Konkurenit:

  • Realme 9i. Nešto viša cena. Kamera 50MP, baterija 5000 mAh, IPS ekran 90Hz, isti procesor - Snapdragon 680. Memorija - 4/64 GB.
  • Infinix Note 12. Slična cena. Kamera od 50MP, baterija od 5000mAh, FullHD AMOLED ekran od 60Hz, procesor Mediatek Helio G88. Memorija - 4/128 GB.
  • TCL 30SE. Slična cena. Kamera od 50MP, baterija od 5000mAh, HD IPS ekran od 60Hz, procesor MediaTek Helio G25. Memorija - 4/128 GB.
  • POCO M4 5G. Nešto viša cena. Kamera od 13 MP, baterija od 5000 mAh, ekran FullHD IPS 90Hz, procesor MediaTek Dimensiti 700. Memorija - 6/128 GB.
  • Tecno Spark 9 Pro. Kamera od 50MP, baterija od 5000mAh, FullHD IPS 60Hz ekran, MediaTek Helio G85 procesor. Memorija - 4/128 GB.
  • Redmi Note 10S. Nešto viša cena. 64MP kamera, 5000mAh baterija, 60Hz FullHD AMOLED ekran, MediaTek Helio G95 procesor. Memorija - 6/64 GB.
MOBILNISVET.COM JE EKSKLUZIVNI ZASTUPNIK MOBILE-REVIEW.COM
(Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Severna Makedonija)
NAPOMENA
Prevod je ekskluzivno vlasništvo sajta Mobilnisvet.com, a kopiranje dela ili celog testa je strogo zabranjeno.
Tekst je pod zaštitom kako mobile-review.com tako i mobilnisvet.com sajta, zloupotrebe neće biti tolerisane.
Slike su vlasništvo sajta mobile-review.com, koje su u neobrađenom obliku na sajtu mobilnisvet.com.
* maloprodajna cena sa uključenim PDV-om. Dinarske cene modela se dele sa prodajnim efektivnim kursom NBS koji se ažurira na svakih nekoliko dana. Plaćanje ISKLJUČIVO u dinarskoj protivvrednosti.
Uslovi korišćenja Mail: mobilnisvet.com@gmail.com - Sva prava rezervisana. © 2003-2024