Nokia 6230i ili samsung e770?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ali je zato ista devojka rekla da ima prastari T300,na sta sam ja odgovorio da je i Skoda nekad bila krs ali sada niko od vas ne bi odbio da za rodjendan dobije jednu Fabijicu,times change,SE W810 je NAJ VERY BEST od svih ponudjenih!!Ili neki od njegovih rodjaka na preklop!
Pozdrav 8)

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Kad vec delis te fabijice, moze i meni jedna, rodj. ce mi za par meseci! :lol: :wink:
A sto se tice w810 tel je stvarno ok, i ako malo zazmuri na cinjenicu da je SE u pitanju nece pogresiti! 8)
PozZ

Andrejica
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 04. Sep 2006. 16:43
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Andrejica »

ovako,niko mi od vas nije odgovorio zasto ste izmedju nokije 6230i i samsunga e770 izabrali nokiju??

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Andrejica,
a zašto n6230i izgleda pametnije od n6131, veći broj? Ili je i iznutra "pametniji"- nije.
Ako si Sonyericsson otkačila kao mogućnost (i pored Škoda Favorit-Fabija :lol: ) da ti lepo kupiš Motorolu V3x i bog da te vidi.
Samsung, no comment.

pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

A dokle da je vidi,jedno 3 meseca,mozda 6?Jel lepo kaze da ga zeli na duze staze,a ja sam jedan K700 imao skoro godinu dana bez problema iako su imali tada kvarljiv dzojstik sto,na srecu,vise NIJE slucaj kod W810 i sigurno ce trajati solidno!
A sto se podmsevate poredjenju,sta mu fali,bas pravi primer preporoda i kako nesto sto je nekada izazivalo iste takve podsmehe na ulicama,sada vise nije ni malo naivno,isto tako je evoluirao i SE!
Pozdrav 8)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Keee?
Pa ko se podsmeva, lepo rekoh "i pored" (toga što ti neko savetuje da su se, jel', probudili itd)... znači da SE nije više to što ona ima trenutno...

A :lol: je za, eto, takvo poređenje, što :lol: mora da bude loše, tj. odmah PODsmeh, ne može samo smeh?

A V3x kao prelazno rešenje (3-6 meseci) dok ne nađe nešto na 4 godine :lol: -smeh, NE podsmeh.

pozz
Poslednja izmena od Vlada Zem u Pon, 25. Sep 2006. 02:22, izmenjeno 1 put ukupno.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Smeh = :) a podsmeh = :lol: pa nije bas jednako,ali to je sad skroz nebitno,i cak stavise nije se odnosilo samo na tebe jer je jos par komentara bilo o tom poredjenju,a stvarno su likovi napredovali i po pitanju dzojstika i jos povecali ekran (i to NICIM izazvani,zamisli)!? :D :wink:
OK,dosta chetovanja vise,ali posto mi se ne spava odoh da gledam The Thing (odlican horor,iako star skoro ko ja)! :D Laku noc i lepo pajkite!BUHUHUHAAAAAAA!! :P
Pozdrav 8)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Lomnica_city
laku noć, Karpenter :lol: .
Ko četuje bre, ovde se rešavaju ozbiljne stvari.
btw,
:) -kad si srećan (lupi nogama o pod)
:lol: -kad te boli stomak od smeha, nigde traga podsmehu
a da, 8)

@Andrejica, hajde još malkice suzi izbor, vraćaš se na početak teme.

pozz
Poslednja izmena od Vlada Zem u Pon, 25. Sep 2006. 11:00, izmenjeno 1 put ukupno.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Andrejica napisao:ovako,niko mi od vas nije odgovorio zasto ste izmedju nokije 6230i i samsunga e770 izabrali nokiju??
Pa u mom slucaju, jedan od presudnih faktora bila je cena, koja je i sada skoro dva puta veca za samsung, iako su im mogucnosti skoro identicne. Iako volim telefone na preklop, to nije bilo dovoljno da dam vise para. Takodje mnogo se prijatnije osecam sa nokiinim softverom nego samsungovim. Nekako mi je prirodniji, a i sama nokia mi je nekako (kad sam ih video u radnji) "zracila" kvalitetom! I stvarno, za nekih 7 meseci koliko je imam nisam imao nijedan problem! (kuc kuc kuc, da kucnem u drvo ;) )
Jedino sto bih stavio kao prednost samsunga je veci ekran, jer je na nokii bas mali, mislim to se jedino primeti kad gledas neki filmic, za sve ostalo je ekran sasvim ok!
PozZ

Andrejica
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 04. Sep 2006. 16:43
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Andrejica »

vlado zasto kazes za samsung no coment?
a na sta da ti jos suzim izbor? rekla sam da zelim da je telefon glasan,da ima lepe i ostre slike,da ima mp3 pleyer da mogu da namestim da mi zvoni na neku mp3 pesmu... treba mi telefon koji ce dugo raditi jer ne planiram dugo vremena da ga menjam...

koren znaci ti predlazes nokiju?

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

pa za sve to shto ti zelish suti ljudi lepo predlozili SE w810i ali ti izgleda necesh da slushash,jer svoje vidjenje bazirash na starom modelu koji imash,koji chak ni nema opciju mp3 melodija,a opshte je poznato da su sve te stare serije telefona sa kolor ekranima i polifonijom bili izuzetno tihe kad je zvono u pitanju.

nokia 6230i je dobar telefon,trajan,ali nemoze da se poredi sa w810i ni po zvuku,ni po glasnoci melodija,ni po lepoti,ni po kameri ili ekranu,a s obzirom da je maska promenjiva(ovo mozda neki vide kao prednost)ni po chvrstoci ili trajanju iste

moj predlog bi bio d820 ako mora biti samsung,ali bih svakako predlozio da uzmesh u razmatranje SE k750,w800 ili w810 i da ni ne gledash dalje od toga.....a poshto vidim da je zvonjava bitna samo cu reci da ja na k750 drzim jacinu zvona na 6 od mogucih 8 i chak i tako je veoma glasan,sa nekim pesmama chak i preglasan,pa onda razmisli shta w810 moze sa svojim stereo zvukom???

Andrejica
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 04. Sep 2006. 16:43
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Andrejica »

d820 zaista ne izgleda lose mada su mi rekli da se ti telefoni sa kliznim ekranom brzo kvare...
k750 ima moj decko i zaista pravi prelepe slike ali neznam nekako nije moj ukus... :(
ok mozda je i tako... ko zna :)

gargamel
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Čet, 24. Avg 2006. 09:36

Post od gargamel »

D820 je dobar telefon, odlicno lezi u ruci kada se izvuce tastatura, odlican je za poruke, dosta je prijatan za kucanje, tasteri su mu izuzetni meki (to me je stvarno odusevilo). U tom pogledu je stvarno dobar. Slajder mu je po meni odlican, vise mi se svidja od npr. d500 i d600 (mada je to moje licno misljenje). Izgled mu je takodje za svaku pohvalu, izgleda elegantno, "mocno"..., tanak...izuzetan kvalitet i sa te strane...Za onog ili onu koji se zadovoljava fabrickim sw, tj. programima koji se dobijaju uz njega po defaultu, ko ne voli da nesto mnogo experimentise sa telefonima, telefon je dobar. Ipak ima solidne funkcije i kameru ( koja nije za potcenjivanje).Bio sam zadovoljan i slikama i klipovima (njima mozda i vise). Malo mi je zvuk bio losijeg kvaliteta preko slusalica, tj. nije mi bio nekako "uverljiv", nista posebno... A posto mp3 moze da se postavi kao ringtone, zvuk je solidan, cist, ali nije bio bas jak. Kada je velika buka u gradu, desi se da ga ne cujes, mada nisam volume drzao do kraja, vec za jedan podeok manje od maximuma...Sve u svemu po meni nije tako los telefon... :) Vredi ga probati, u svakom slucaju :wink:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ali mi ti i ne preporucujemo K750,vec W810,mozda bi mogla bar da odes na Proizvodjace i da ga pogledas bar,mislim da ce ti se svideti a verovatno i skroz oduseviti jer izgleda strava!
A Samsung otpisi,pustio sam nesto kod druga na Samsungu (dal bese bas D820 ili D520 ne secam se) i kod mene nesto na N70 i njegov telefon se cuo samo kao odjek negde u pozadini,toliko je slabije zvono od N70,pa ce i W810 da ga satre!!
A najzesca fora mi je bila sto jos uvek ne moze Samsung da zvoni i vibrira istovremeno i da,kad zatvoris slajder a pustio si pesmu,muzika staje,mislim da i dalje nema mp3 player minimize opciju,a zaboravih da pogledam po opcijama za ekvilajzer koji je ranije bio samo GRAFICKI,znaci nikakve promene u zvuku nije bilo a ako je i sada tako... kakav onda Samsung protiv W810,to onda ne moze ni u snovima da se poredi!!
Pozdrav 8)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

MP3 se prekida kad pustish pesmu iz galerije al ako je pustish iz music playera ili kako se vec zove onda se ne prekine pesma kad zatvorish slajder,trebalo bi da je tako...

Chitajuci tvoj opis odmah sam pomislio na W810,mislim da vredi barem da odesh da ga pogledash..

6230 i 6230i nemoj da uzimash,a D820 nije tip telefona koji cesh da furash par godina kako si ti zamislila a nije toliko zenski fon...Ne kvari se on tako kao shto su ti rekli...i to mi je vishe fon za one koji cheshce menjaju fonove pa im bude samo jedan u nizu...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Mož'se tripujemo ovde do snega, Andrejica, istraži Forum i zvanične sajtove proizvođača, nađi friendly_to_you_model&be happy s njim.

pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

pa dobro ljudi,ja sam samo pomenuo k750 jer je to najblize w810 shto ja trenutno imam,a i u svrhu poredjenja,jer lepo sam rekao-ako k750 ima zakon zvuk,kako bi tek trebao w810 da zvuchi??ja znam,jer sam ga probao,ali sam hteo njoj da nekako objasnim.

shto se tiche d820,postoji verzija softvera na kojoj radi vibracija i zvono u isto vreme,samo ja nemogu ovde da nadjem nikoga da mi skine taj budjavi t mobile softver i ubaci chist.skinuo sam ga sa nekog foruma,ne secam se kog.inache kod moje zene na fonu je zvuk odlichan i preko zvuchnika i preko slushki,mada mislim da kad bi se napakovale malo bolje slushke,bio bi drastichno bolji.sa jachinom zvuka nema problema,ako se stavi na full volume naravno :)

a shto se tiche mp3 plejera,tachno je da nemoze da radi u pozadini i da se iskljuchi ako zatvorish slider,ali shto bih i tvarao slider pre nego shto ukljuchim mp3?telefon je potpuno funkcionalan i u zatvorenom stanju,tako da stisnesh par dugmica i lepo sllushash :P

preporuchio sam joj d820 jer je devojka,nece smartphone i oce lep fon,e pa sve je to i moja zena htela,i eno,ne ispushta telefon iz ruku,pa sam pomislio "ima tu neshto" :D

pozdrav svima,odoh sad da se barm pravim kako radim neshto....na poslu sam :lol:

gargamel
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Čet, 24. Avg 2006. 09:36

Post od gargamel »

I kod mene je na D820 postojala opcija "vibracija i melodija" istovremeno, a koja je verzija sw bila ne mogu da se setim. Ekvilajzer jeste i dalje samo graficki...Mana je sto mp3 player ne moze da se minimizuje...na d600 ta opcija mislim da postoji. A sa zatvorenim slajderom mozes sve da radis osim da kucas poruku, potpuno je funkcionalan u tom pogledu.

Andrejica
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 04. Sep 2006. 16:43
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Andrejica »

znaci da je onda d600 u nekim funkcijama bolji od d820??

a dextere zasto mi ne preporucujes 6230i?

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Zar ti jos uvek nije jasno zasto posle svih ovih komentara!?Evo uporedicu ti 6230i i W810 u par stvari da vidis razliku... 6230i ima osrednju kameru od 1.3MPx,W810 ima odlicnu kameru od 2MPx,6230i ima manji ekran od W810 i to dosta,zvuk je verovatno slabiji takodje,slusalice su kod W810 3 klase ispred onih na 6230i,uz njega dobijes 512MB MMC a uz nju ceeeelih 32MB... jel treba jos!?
Ako si resila da uzmes nju onda nemoj da se iscudjavas sto se cudimo zasto bi neko bacio za nju 180-ak eura,ako vec moze da priusti nesto MNOGO bolje,vec idi pa je kupi!!A ako se razmisljas za D600,idi prvo proveri probleme koji se kod njega javljaju,mislim da je trecina tema u delu Samsung bas o njemu!?
Pozdrav 8)

Odgovori