Greska zaposlenog - ogroman racun (VIP)

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Laza ZR
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Pon, 07. Okt 2013. 01:43
:: www.festivali.info
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Greska zaposlenog - ogroman racun (VIP)

Post od Laza ZR »

@nenad.fil:hvala na ispravci ;)
psyhound napisao:I posle svega ovoga meni nije jasna jedna stvar... Kako su oni uopste dozvolili toliki protok bez aktiviranog dodatka?! Ja imam staru Smart 120 tarifu + redovan (ugovorni) dodatak od 3GB neta i iskljucuju mi data protok cim u jednom cugu potrosim vise od 100MB (radi moje bezbednosti - kako mi napisu svaki put u SMS obavestenju) i onda moram da ih zovem da bi mi ga ponovo uspostavili (data protok, naravno). Mislim, mene sa dodatkom od 3GB iskljucuju na 100MB, a korisniku koji nema dodatak dozvole da spuca toliki protok. Budale²! :uhuh:
To se i ovaj menadzer,kad sam prvi put popricao sa njim,zapitao."'De da te puste do 50 hiljada?!"
Cak i ugovoru,zaboravio sam koja tacka,pise da se dozvoljava prekoracenje do maksimalno 3 puta od visine pretplate (tako nesto),a onda se blokira.

Al zavisi i kojom brzinom potrosis to sto potrosis (to je ono sto Suna kaze).Ja sam ovo spucao za par sati (sat-dva-tri,ne secam se) konstantne upotrebe.Tek posle toga su reagovali.


Inace,iskljucen mi je odlazni saobracaj u cetvrtak (nemam vise pravo na pozive i slanje poruka) :roll:
U petak nisam stigao da odem do menadzera da ga pitam sta ima novo.Doduse,zvao me je u petak uvece,ali sam u tom momentu pricao sa nekim drugim,pa sam samo video da me je neko (tj. on) zvao u to vreme.Otici cu sutra da vidim sta se desava sa "mojim slucajem".

Posto nisam stigao da popricam sa menadzerom pokusao sam i da se ulogujem na "Vip online racun",da vidim sta mi tamo pise.Procedura je:unses broj mobilnog,dobijes SMS sa kodom i onda ukucas taj kod i tako se ulogujes,da proveris svoj listing.Ali...moj broj je izgleda izbrisan iz njihove baze :unsure:
Dobijam SMS-ove (tj. kodove),ali ne mogu da se ulogujem (probao sam inace 6 puta u petak,pa i sad 7. put).Pise mi "00001 unknown user" :?

Ovo oduglovacenje me malo zabrinjava...

Laza ZR
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Pon, 07. Okt 2013. 01:43
:: www.festivali.info
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Greska zaposlenog - ogroman racun (VIP)

Post od Laza ZR »

Bip sam danas do menadzera,da vidim u cemu je problem.Ispada da je problem "u Beogradu" :roll:
Receno mi je da je bio supervizor,predoceno mu je sve to (i problem i ponudjeno resenje) i da se sad ceka samo donosenje odluke u vezi toga.Ali,sad sve to zavisi od tih "iz Beograda".I kao,u pricnipu je sve reseno,samo jos se ceka da mi daju "zeleno svetlo".

Kaze mi menadzer da je on sa njegove strane uradio sta je mogao i da dalja stvar nije u njegovim rukama.A ja da opet napisem prigovor i posaljem e-mail-om korisnickom servisu (onima sto se prave blesavi kad sam im predhodni put pisao :dry: ),da bih ih i ja na taj nacin pritisnuo malo,da mi to sto pre rese.

Ako je to stvarno tako,onda da covek ne poveruje koliko se sve to teglji :uhuh:
A meni odlazni saobracaj (ne mogu da zovem i da saljem poruke) i dalje stoji iskljucen... :roll:


P.S. - inace,stigao mi je danas SMS (da li zbog problema logovanja na VIP sajt ili cega vec):
"Kako biste bili u mogucnosti da koristite nase usluge,potrebno je da izvrsite uplatu preostalih 55555 dinara" :roll:

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Greska zaposlenog - ogroman racun (VIP)

Post od Martin Mystere »

Naravno, uvek je problem u nekom drugom, a svi rade svoj posao kako treba... :roll:

Laza ZR
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Pon, 07. Okt 2013. 01:43
:: www.festivali.info
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Greska zaposlenog - ogroman racun (VIP)

Post od Laza ZR »

Verovao ti meni ili ne,i dalje mu verujem.
...ili se lik maksimalno dobro folira...

Laza ZR
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Pon, 07. Okt 2013. 01:43
:: www.festivali.info
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Greska zaposlenog - ogroman racun (VIP)

Post od Laza ZR »

Danas mi je stigao e-mail (odgovor) od Korisnickog servisa.
Kazu:
Želimo da Vas zamolimo za strpljenje jer će, nakon izvršenih provera, nadležna služba stupiti u kontakt sa Vama povodom primljene reklamacije sa adekvatnim povratnim informacijama.
Ajde da vidim i to cudo napokon.
Proslo je mesec ipo dana... :roll:
(EDIT:a i 2 nedelje od kako su mi iskljucili saobracaj)

Laza ZR
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Pon, 07. Okt 2013. 01:43
:: www.festivali.info
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Greska zaposlenog - ogroman racun (VIP)

Post od Laza ZR »

Novi momenti...

Odgovor od Korisnickog servisa od malopre:
Poštovani gospodine,
Zahvaljujemo Vam se na upućenom dopisu.
Povodom reklamacije koju smo primili 28. oktobra 2013. godine u vezi sa Vašim pretplatničkim brojem, i ovom prilikom želimo da Vam potvrdimo informacije iz prethodnih dopisa.
Nadležna služba u okviru kompanije Vip mobile d.o.o je izvršila neophodne provere navoda iz Vaše reklamacije i ovom prilikom želimo da Vas obavestimo da je u okviru računa 09/2013 usluga prenosa podataka uspešno korišćena sa Vašeg pretplatničkog broja i tarifirana je u skladu sa važećim Cenovnikom usluga mobilne telekomunkacione mreže Vip mobile d.o.o.

(itd.)
Ispalio me izgleda ovaj lokalni menadzer :( (propade plan)
Mada ne znam koji su mu bili motivi (?).Cudno u svakom slucaju...

Ostaje mi jedino da u ponedeljak odem da ga potrazim,da cujem sta jos ima on da kaze na sve to.


Inace,ako nekog bude zanimalo,rekla mi je jedna devojka sto je poznajem,da je obustavljen sudski postupak protiv nje zbog neplacanja,koji je pokrenuo MTS 22.7.2010.
Ukratko:u svadji sa muzem prvo je polupala telefon,pa prestala da placa pretplatu,pa su joj stizali pozivi za sud,pa telefonski pozivi za fendovanje (popis i zaplenu imovine),itd.Imala je pocetni dug od oko 40 hiljada,a u medjuvremenu je to stiglo do nekih 80 hiljada,ako ne i vise.Ali nista nije placala,nije bila zaposlena,zivela je kod drugog (ne kod njenih roditelja),nista od toga nije bilo na njeno ime (nije imala imovine),i...kazem,posle nesto vise od 3 godine joj je stiglo sudsko resenje da se postupak protiv nje obustavlja.
Ako sam je dobro razumeo,to je bilo na osnovu clana 91,stava 5 Zakona o izvrsenju i obezbedjenju.

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Greska zaposlenog - ogroman racun (VIP)

Post od Nennad »

Moj ti je savet da prvo sakupiš sva ova pisanija i postuješ ih na sve moguće forume koji to dozvoljavaju, IT i ne IT. Ima ih bar 5 koji to dozvoljavaju za koje ja znam. Zatim da pošalješ prigovor RRA. Razlog zašto mts uvodi neograničeni internet od 1.12 je verovatno i bezbroj postova na temu mts ogromni računi-prekoračenje interneta po netu... Ja prvi nisam hteo u mts sve do ove promene, sada ću verovatno preći.

Zatim da pozoveš, ili odeš u poslovnicu, tražiš menadžera, ili još bolje pošalješ mejl da si svoj prigovor poslao RRA i podelio sa hiljadama potencijalnih novih korisnika VIP-a i da je tvoj posao završen ako samo jedan od njih zbog toga ne ode u VIP. Možeš da dodaš da si priču objavio na blogovima najvećih sajtova za vesti (blefiraj, ili stvarno to uradi). Mnogi još ne razumeju kolika je moć interneta i da se armija gikova i negikova opredeljuje za korišćenje raznih usluga, ili proizvoda upravo na osnovu ovakvih informacija. Ja uvek napišem negativno iskustvo na nekoliko sajtova, kažem drugarima da ne koriste tu mrežu, ili da ne kupe taj proizvod. Znam za primere da su ljudi zatvarali firme zbog negativnog internet publiciteta (dobro, u pitanju su manje specifične firme sa malo korisnika... ) VIP ne bi osetio par korisnika manje, ali bi se ti osećao bolje.

Moj drug je dužan mts-u toliko da to nije učtivo, nikada im nije platio, prošlo je već 5 godina, nisu ga tužili. Ne plaćaj ništa, čekaj da te tuže, čak i da te osude ne mogu ti ništa ako nemaš ništa na svoje ime. Biće im teško da dokažu kako su te pustili da napraviš račun 50 k, ako druge isključuju na 100 MB, a ti nađeš drugara koji će da posvedoči da ti je radnik u vip-u stvarno to rekao. Ako oni igraju prljavo, moraš i ti.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Greska zaposlenog - ogroman racun (VIP)

Post od Behemoth »

Drugar je godinama duzan telenoru,uzeo par telefona i napravio astronomske racune.Nikad ga nisu tuzili,zasto ne znam.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Greska zaposlenog - ogroman racun (VIP)

Post od mb011 »

Ja stvarno ne mogu da verujem da su mu ovo uradili, da mu je taj menadžer tek tako obećao ovo rešenje a da očigledno ni sa kim to nije usaglasio iz vrha. Cilj svega je očigledno bilo otezanje a verovatno sa ciljem da zaštiti tog radnika koji ti je i dao pogrešnu informaciju. Ja bih da sam na tvom mestu pokušao da dodjem do nekoga iznad tog menadžera pa makar samo da ga malo ganjaš i plašiš, jer sigurno se i on kao i svi trese za svoj posao. Koja bagra.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Greska zaposlenog - ogroman racun (VIP)

Post od Deksi »

Ovo je još jedan primer kakve neznalice rade po tim predstavništvima. Najbolja varijanta je potrebnu informaciju proveriti na nekoliko mesta pa onda odlučiti šta i kako. Ali kad se kola slupaju put se nadje ali tada je za sve kasno.
Radnika u poslovnici normalno će sve kolege zaštititi i neće ga odati
to je normalno ali sada njihovo neznanje treba da plati korisnik i šta sad?

Laza ZR
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Pon, 07. Okt 2013. 01:43
:: www.festivali.info
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Greska zaposlenog - ogroman racun (VIP)

Post od Laza ZR »

Deksi, upravo to i ja kazem.Zbog greske zaposlenog da ja trebam da platim to?No way man :uhuh:
Nennad napisao:Moj ti je savet da prvo sakupiš sva ova pisanija i postuješ ih na sve moguće forume koji to dozvoljavaju, IT i ne IT.
Zanimljiva ideja.Ako mozes,posalji mi u inbox koji su to forumi/blogovi,posto nisam bas u tom svetu blogera,itd.
Ostaje mi i onaj snimak na telefonu,na sudu to ne prolazi,ali verujem kod stampe da prolazi :)


Inace,kad smo kod mahinacija i prevara,da podelim sa vama jos jednu za koju sam usput cuo.
Ukratko...drug naleti na nekog lika ("biznismena"),koji mu nudi posao (konkretno vozaca za medjunarodnu spediciju,plata 500 evra plus neki dodaci,itd.).Stvar zvuci stvarno primamljiva,pogotovo kad nemas posao.Sutradan se nadju i popricali oni i sve super,drug dobio posao,sav srecan.
I onda mu ovaj "biznismen" predlozi da odu u Telenor,da bi potpisali ugovor o brojevima za firmu (ono,da brojevi budu umrezeni medjusobno,itd.),i to na licnu kartu tog druga.Uz neki trivijalni izgovor kako taj biznismen ne moze,zbog ne-znam-cega.I ajde ovaj drug pristane (kome sad ne treba posao,sa obecanom platom od 600-700 evra?),uzmu brojeve na njegovu licnu kartu (i jos 2-3 Samsung Galaxy-ja,kao "za druge zaposlene u firmi") i sve OK.I kao,zvace ga gazda za "dan-dva" da pocne da vozi...

Prodje tu par dana,al niko ne zove.Nazove ga (tog "biznismena"),ovaj nedostupan (ili ga je blokirao).Ode do mesta gde mu je kancelarija,kad-kancelarija prazna.Drz-ne daj,"biznismen" ispario...a ovom drugu ostalo da placa racune za te Samsunge,posto je ugovor na njegovoj licnoj karti :roll:
Bio je i do Telenora da se zali,ali normalno njih ne zanima to,vec da se telefoni plate...
Prijavio ga je SUP-u,traga se za tim prevarantom (vec je na isti nacin ojadio neke druge u Zrenjaninu i okolini),i tako...


Ako se nekad nadjete u takvoj situaciji - pamet u glavu.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Greska zaposlenog - ogroman racun (VIP)

Post od Deksi »

Eee šta ti se sve neće setiti da urade i prevare narod ti besposličari. Kad bi radili nesto nebi stigli da razmišljajuo prevari.

Laza ZR
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Pon, 07. Okt 2013. 01:43
:: www.festivali.info
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Greska zaposlenog - ogroman racun (VIP)

Post od Laza ZR »

A danas popodne (tj. sad vec juce popodne) mi je stigao ovaj SMS od VIP-a:
Postovani,ukoliko ne izmirite Vas dug po prijemu poruke,dalju naplatu preuzece agencija za naplatu potrazivanja.Vas Vip
Poceli su vec da prete.
Uskoro ce mi verujem iskljuciti broj,a onda krece cimanje sa tom agencijom za naplatu dugova... :chytry:

Ne znam samo da li ide prvo cimanje sa tom agencijom ili je prvo ipak cimanje sa sudom (pa tek posle sa agencijom) ili ce da koriste kombinovanu tehniku (malo pozivi za sud,malo pozivi o zapleni imovine) :roll:

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Greska zaposlenog - ogroman racun (VIP)

Post od iamivan »

Šta na kraju bi sa onim menadžerom? Jesi li ga našao da ga pitaš?

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Greska zaposlenog - ogroman racun (VIP)

Post od mb011 »

Na sud te na žalost niko neće zvati, to sam ti već napisao. Dobices samo presudu jednog dana, a onda će te cimati izvršitelji oko pokušaja popisa imovine, jer se ti dugovi kod operatora rešavaju u sudovima po nekom kraćem postupku. Agencija ti ne popisuje imovinu oni će "samo" da ti dosadjuju pozivima pismima itd.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Greska zaposlenog - ogroman racun (VIP)

Post od Martin Mystere »

Koliko ja znam, po zakonu ne smeju da "prodaju" niti na bilo koji drugi nacin ustupe necije dugovanje bilo kojoj agenciji za naplatu dugovanja (citaj uterivacima dugova) vec to mogu da resavaju iskljucivo licno - bilo dogovorom ili sudskim putem, preko utuzenja.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Greska zaposlenog - ogroman racun (VIP)

Post od mb011 »

To je mozda tako na papiru, u realnosti, oni prodaju dugovanja agencijama, a gradjani im ne mogu nista. Mozda da se tuže zbog toga, ali realno neko ko nema da plati račun, od čega će da finansira sudjenje sa masinerijom kakva je vip...

Laza ZR
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Pon, 07. Okt 2013. 01:43
:: www.festivali.info
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Greska zaposlenog - ogroman racun (VIP)

Post od Laza ZR »

Iwantchitzz napisao:Šta na kraju bi sa onim menadžerom? Jesi li ga našao da ga pitaš?
Cuo sam se sa njim.
Covek se izvinuo.Rekao je da je dalja situacija van njegovih mogucnosti.
Verujem da je imao dobru nameru da ovo resi kako moze,ali taj plan nije uspeo.Steta.

@Martin Mystere:nazalost,mogu.
Pise u onom pravilniku/postpaid ugovoru (naci cu i koja tacka) da,ukoliko se ne postigne sporazum izmedju mobilnog operatera i pojedinca,dug se moze "dati" fizickom ili pravnom licu,radi "daljeg isterivanja pravde" :roll:

@mb011:znaci,prvo cekam presudu,a onda cekam tu famoznu agenciju?

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Greska zaposlenog - ogroman racun (VIP)

Post od Martin Mystere »

mb011 napisao:To je mozda tako na papiru, u realnosti, oni prodaju dugovanja agencijama, a gradjani im ne mogu nista. Mozda da se tuže zbog toga, ali realno neko ko nema da plati račun, od čega će da finansira sudjenje sa masinerijom kakva je vip...
Nije bas uvek i da nema, vec mozda neko iz opravdanih razloga ne zeli da plati racun, kao npr. Laza.
I nije isto tuziti masineriju kao VIP i neku tamo "agenciju" zbog uznemiravanja.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Greska zaposlenog - ogroman racun (VIP)

Post od Martin Mystere »

Laza ZR napisao: @Martin Mystere:nazalost,mogu.
Pise u onom pravilniku/postpaid ugovoru (naci cu i koja tacka) da,ukoliko se ne postigne sporazum izmedju mobilnog operatera i pojedinca,dug se moze "dati" fizickom ili pravnom licu,radi "daljeg isterivanja pravde"
Ne znam kad si potpisao ugovor ali je relativno skoro regulisano da banke i sl. ne mogu/smeju da daju/prodaju dug nekoj trecoj strani radi uterivanja istog.

Inace, od samog starta sam ocekivao ovakav ishod, samo sto nisam hteo da te obeshrabrujem dok ti sve ne stigne crno na belo. Taj menadzer je ipak isuvise sitna riba da ti tek tako retroaktivno pa jos na tom nivou, sredi stvar i kad bi stvarno moglo tako zamisli koliko bi tu bilo zloupotrebe pod okriljem neznanja - to bi bio pravi harakiri. Njegov cilj je bio spustanje lopte na zemlju i smirivanje situacije do konacnog odgovora (citaj ne talasaj) i malo podizanje sopstvenog ega/polozaja menadzercica u realno gledano manjem mestu, u ocima drugih, incl. tebe. Ipak, mnoge stvari ti tu ne idu u prilog, narocito sto je tok inicijalne price isao usmeno... Meni je mts bukvalno na 3m od ulaska u zgradu ali ja sve razgovore sa njima obavljam putem maila - zlu ne trebalo sutradan...

Odgovori