Gde kupujete mobilni telefon?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima

Gde kupujete mobilne telefone?

Kod svog operatera (uz ugovor)
10
19%
Kod ovlascenog prodavca?
13
25%
Na crno?
18
34%
U inostranstvu?
3
6%
ostalo (ako ima jos nacina)
9
17%
 
Ukupno glasova: 53

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Gde kupujete mobilni telefon?

Post od Ceftriaxone »

pokusao sam da nadjem slicnu temu, ali nisam uspeo.
Da li se isplati kupiti uz ugovor? Ili kod ovlascenog distributera? Ili na crno? Ili je najbolje doneti fon iz inostranstva? Da li se isplati dati 100e vise zarad 2 godisnje garancije? Puno tu ima pitanja,bilo bi lepo razmeniti misljenja.

Evo krenucu od sebe. Dok sam imao telefone od 100-150e nije mi bila bitna garancija,a onda sam se malo pomamio i poceo sa malo skupljim kupovinama 250+ , pa mi je postalo bitno da kad vec dajem toliko para,imam i neku garanciju. Do sada mi garancija nijednom nije bila potrebna,ali nikad se ne zna (dok pisem ovo,kucam u drvo i pomeram se s mesta). Posledji tel sam kupio uz ugovor,a sad planiram opet isto...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Glasao sam za ostalo, jer ne mogu da kazem da kupujem striktno na neki nacin. Pojedine telefone sam kupio na crno, pojedine sam u prodavnicama (ne kod ovlascenih distributera), nisam kupovao na ugovor, a iPhone mi ej brat doneo iz inostranstva. Kupujem sta mi se svidi, na za mene najbezbolniji nacin, ali ako je na crno, onda od likova koje poznajem!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Takodje glasao za poslednju opciju.Nikada se ne drzim strogo odredjenog nacina,nego u datom momentu reagujem prema svojim mogucnostima i proceni.Sve zavisi i od modela,njegove cene,garancije itd.Ako imam pouzdanog prodavca nikada necu kupiti u ovlastenoj prodavnici i dati vise novca za taj model koji dobijam mnogo jeftinije.Sve su opcije otvorene osim potpisivanja ugovora sa operaterima,to preskacem jer ne volim da se vezujem i da me neko kontrolise.Volim da imam kontrolu nad svojim racunima i da platim i da potrosim koliko ja hocu,mogu,zelim.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

pa ne bih se ni ja dvomio kad bih imao pouzdanog prodavca! A posto nemam,onda izmedju dva zla,biram manje,a to je u mom slucaju preko ugovora..
ex ivan87

bpositive
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 16:35

Post od bpositive »

isključivo iz inostranstva... na ugovor ne bih ni u ludilu... kupovao bih kod ovlašćenog prodavca pa zato i kupujem u inostranstvu (dobijam garanciju za 30% manje para)... možda i na crno (zbog cene) ali je to mačka u džaku...

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

bpositive, jel ti ovi nasi priznaju garanciju koju dobijes u inostranstvu? Puno ljudi se bas na to zali

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Nazalost ne poznajem nikoga pouzdanog ko donosi telefone iz inostranstva pa samim tim ne mogu nabaviti telefone po boljim cenama. Zbog toga se moram odluciti izmedju kupovine polovnjaka ili kupovine u ovlascenoj prodavnici, a do sada sam se uvek "snabdevao" u ovlascenoj prodavnici.
Ukoliko bi radio za neku ozbiljniju platu i ukoliko bi mi neki postpaid paket odgovarao tj. da mogu u potpunosti iskoristiti ono sto mi se daje, onda bih kupio telefon kod operatera, jer znam da cu moci ispostovati ugovor od 2 godine, a pri tome cu iskoristiti sve minute, poruke i megabajte.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Kupujem iz inostranstva.Dobra cene,ful pakovanje,nisam imao da sada nikad problem.Nadam se da će me sreća i dalje pratiti.
LG G2 Black,16GB

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

IDzO
Трећа реченица, суштина. 8)

До сада сам куповао и на црно и у продавницама, н82 сам купио уз уговор.
Следећи ће вероватно из Француске да стигне али до тада...
Слобода или смрт

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Glasao sam za opciju broj 5, posto sam uzimao i na ugovor (5800XM), i kod uvoznika (G900i), a ostale sam ili uzeo na crno ili polovne preko oglasa.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

yamaha-tzr50
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 07:09

Post od yamaha-tzr50 »

ranije sam bio lud za tim da kad otvorim original kutiju da uzmem telefon i ruke i mirisim taj miris novog (malo bolesno ) :wink: a sada od kako je frka na sve strane...Ne pitam,sad moze i u najlon kesi,samo da dobijem ono sto zelim za sto manje para! :dry: Nekad je tesko odrzavati trendove...pa zato parola snadji se 8)

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ја купујем искључиво на црно јер је јефтиније, кад ставим на папир колико сам уштедео таквом куповином, три наредна да ми цркну опет бих био у плусу :)
Да имам стабилна примања можда код оператера али телефон мора да ме изађе мање него на црно :wink:

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

U zadnje vreme ja sam u potpunosti presao na crno ili kupovinu polovnih telefona, jer je razlika u ceni ogromna. Nazalost nemam nikog pouzdanog u inostranstvu koji bi mogao da me snadbeva, a da imam sigurno bih kupovao telefone preko grane.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Ista situacija je kod mene kao i kod jerkanna. Pogotovo sam krenuo da praktikujem taj vid kupovine od kada se Vip ubacio u igru kod nas, zato sto ima dosta ljudi kojima odgovara paket sa MB, pa onda telefon koji su uzeli pri sklapanju ugovora prodaju jer vec imaju neki bolji ili sta vec.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ja ih kupujem kod operatera jer kad mi ugovor istekne a zelim da nastavim isti zasto da ne iskoristim i uzmem drugi telefon po povoljnijoj ceni.Podrzavam i kupovinu na crno ako se kupuje od poznatog prodavca u kog se ima poverenje po mogudjstvu prijatelj.A nikako u prodavnicama koje prodaju kao legalno a telefon i samo punjac ti daju u kesici.

bpositive
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 16:35

Post od bpositive »

Ceftriaxone, garancija nije na moje ime nego na ime mog rodjaka (zivi u D) koji i kupuje mob pa ako se nesto desi on prijavljuje reklamaciju u D. Prakticno, on je vlasnik moba. Tel kupuje online.
Kada je e52 ovde bila 300€ tamo je bila 203€. Pre njega sam imao lg viewty i kada sam ga prodavao ovde je polovan kostao koliko u D nov!

...dakle kod naših i ne prijavljujem reklamaciju (a siguran sam da ne bi ni priznali) nego bih tel slao u D, kada bi za tim bilo potrebe (a do sada, hvala Bogu, nikad)...
Poslednja izmena od bpositive u Čet, 20. Maj 2010. 13:43, izmenjeno 1 put ukupno.

LesaZMN
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 221
Pridružio se: Uto, 16. Sep 2008. 14:38
Lokacija: BGD

Post od LesaZMN »

Kad bi nasa cenjena drzava odlucila da ukine carinu na mobilne pa onaj debilni dodatni porez 10% na koriscenje telefona i da distributeri malo manje zaradjuju....legalno je uvek bolje.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Prva 3 telefona sam kupio u prodavnicama koje prodaju telefone na crno, a poslednja 3 kod operatera i nameravam da tako i nastavim. Glasao sam za tu opciju.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Mislim da sam to već pominjao, ali uvek na crno (iako u prodavnici, ali razumemo se jel :D ). Jednom jedan problemčić sa 6680, sređeno za danipo za dž. jer je bio u garanciji, i ni pre ni posle ništa. Inače što reče
LittlePrince: кад ставим на папир колико сам уштедео таквом куповином, три наредна да ми цркну опет бих био у плусу
.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

I ja uglavnom na crno,kod operatera ponekad.Ne kupujem nikad u ovlascenim prodavnicama jer su cene prevelike a i nisu bas usluzni sto se tice servisa.
Najbolja kombinacija je uzeti tel. kod operatera uz neki dobar odgovarajuci postpejd paket,ali to je danas sve vise nemoguca misija. 8)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Odgovori