LG G6

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: LG G6

Post od 1808 »

Azimuth, vremenska distanca u tvom primeru je skoro godinu dana (11 meseci), a u prethodnoj diskusiji nazivate „zastareo hardver“ koji se pojavio tek pre 5-6 meseci. Osim toga, aktuelni iPhone u avgustu uvek ima dosta nižu cenu od novog modela koji će se pojaviti u septembru.

Takođe mi nisu jasni kriterijumi po kojima ocenjujete „zastarelost“ hardvera. Da li hardver zastareva čim se pojavi bilo kakav novi, ili na zastarelost utiče neki drugi kriterijum? :blinky:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od Azimuth »

Nije bitna vremenska distanca nego generacija. Kao što apple ima a10 i a11, tako i ovde imamo 821 i 835. Jel tako?
Znam da znaš i znam da razumeš, nego ti je interesantno da kontriraš. Razlike između prva dva su otprilike pa kao što su razlike između druga dva. Malo štedljiviji, malo bolje performanse i sl.
Ovo što se cene tiče, kad je izvesno da je novija generacija hardvera tu, starom pada cena. Tako bi trebalo i ovde da bude, ali nije, i to će ih verovatno koštati (uz nepoverenje zbog grešaka u prethodne 4 generacije ovog modela).

Da su pametni pa da idu na kvantitet, da spuste cenu na neku realnu i razumnu, da pokažu da su im telefoni preležali dečije bolesti, da vrate izgubljeno poverenje... to bi bio posao i sigurno bi brzo napravili pometnju u samom vrhu lestvice...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: LG G6

Post od 1808 »

Azimuth napisao:Nije bitna vremenska distanca nego generacija. Kao što apple ima a10 i a11, tako i ovde imamo 821 i 835. Jel tako?
Nije tako. Već sam pisao ali da ponovim. čipset SD821 ima četvorojezgarni procesor, a SD835 će imati osmojezgarni procesor, ali oba koriste Kryo procesore iste generacije koji su trenutno najbolji na tržištu. Oba čipseta koriste istu memorijsku tehnologiju (LPDDR4) na istoj magistrali 1866 MHz. I po čemu je sad ovaj prvi čipset zastareo u odnosu na ovaj drugi???

Azimuth napisao:Znam da znaš i znam da razumeš, nego ti je interesantno da kontriraš. Razlike između prva dva su otprilike pa kao što su razlike između druga dva.
Nema kontriranja, pokušavam samo da ukažem na činjenice, ako hoćete da razumete. U suprotnom, džabe sam trošio vreme. 8)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G6

Post od Baraba »

Postavi neke testove sa 821. Možda sam pogrešio zbog dosta niže oznake 821 vs 835, al da ih vidimo kako se nose sa starim hardverom iz S7E ili iP7?

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: LG G6

Post od mazzy »

"The Snapdragon 835 is 27% faster while consuming 40% less energy, with the overall size being 30% smaller than the previous generation."

Izvor

http://m.androidcentral.com/snapdragon- ... dragon-821

Ajde ovvo 27% brzine vecina nece primjetiti... ali 40% manje potrosnje baterije nije mala stvar

Sent from S6 Edge !

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: LG G6

Post od filip11314 »

Nema šanse da novi sd troši toliko manje energije. Da su rekli 10% pa i ajde, ali 40....
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: LG G6

Post od 1808 »

Baraba napisao:Postavi neke testove.....
Ajde pronađi ti (kad tvrdiš da je SD821 zastareo), bar jedan čipset sa Quad-core procesorom koji je brži od ovog (izuzimajući Apple). Eto, pokaži makar jedan koji je bolji i time potvrdi tu vašu priču o zastarelosti. 8)

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: LG G6

Post od Behemoth »

mazzy napisao:"The Snapdragon 835 is 27% faster while consuming 40% less energy, with the overall size being 30% smaller than the previous generation."

Izvor

http://m.androidcentral.com/snapdragon- ... dragon-821

Ajde ovvo 27% brzine vecina nece primjetiti... ali 40% manje potrosnje baterije nije mala stvar

Sent from S6 Edge !
Kako svake godine povecavaju za 27,30.40% u odnosu na prethodnu generaciju covek bi pomislio da telefoni rade brzinom svetlosti.
Jer ispada da su 300% brzi od telefona koji su se pojavili pre 2 godine,a u realnosti su razlike minimalne.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: LG G6

Post od woona »

Gluposti, nego moraju da ubede konzumente da kupuju nove telefone iako ih oni koje poseduju dobro sluze.

Mikrikorisnik
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 238
Pridružio se: Pet, 06. Feb 2015. 10:55
:: Samsung S6
:: Lg G2
Lokacija: Uzice

Re: LG G6

Post od Mikrikorisnik »

Klasican marketing sto se tice procesora.jos od sd800 sve radi savrseno.sad nas samo zamajavaju tim stvarima.pravi napredak ce biti kada naprave bateriju koja moze da traje bar 3 dana sa 10h sot ili vise.displeji su odavno dostigli vrhunac na mobilnim telefonima sto se tice prikaza boja i rezolucije.memorija takodje.kamera isto tako.pa trenutno su kamere pojedinih modela bolje od entry level dslr aparata.bolja treba jedino ako ce neko da slika svadbe i snima sa telefonom.mali pomak je napravljen sto se tice brzine punjenja baterije ali same baterije koriste istu tehnologiju vec nekoliko godina.znaci samo baterija da bude bolja.sve je ostalo stvar ukusa i licnih navika korisnika

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od sugarcoated_ass »

Behemoth napisao: Kako svake godine povecavaju za 27,30.40% u odnosu na prethodnu generaciju covek bi pomislio da telefoni rade brzinom svetlosti.
Jer ispada da su 300% brzi od telefona koji su se pojavili pre 2 godine,a u realnosti su razlike minimalne.
Pa to je ono na šta masa naseda... Brojevi.
Da, može druga generacija proc. biti 40% brža od prve, treća 40% od druge, četvrta 40% od treće, itd., ali svakih narednih 40% je sve manja i manja razlika kada pogledaš od one prve generacije i sada se već stiglo do toga da je razlika skoro neprimetna... Naravno, masa kad čuje 40% to zvuči puno i to je ono što prodaje proizvod.

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G6

Post od Baraba »

1808 napisao: Ajde pronađi ti (kad tvrdiš da je SD821 zastareo), bar jedan čipset sa Quad-core procesorom koji je brži od ovog (izuzimajući Apple). Eto, pokaži makar jedan koji je bolji i time potvrdi tu vašu priču o zastarelosti. 8)
Nemoj na pitanje pitanjem.
http://www.anandtech.com/show/10948/qua ... adreno-540
835
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201703 ... 733b76.jpg
Poslednja izmena od Baraba u Čet, 02. Mar 2017. 22:50, izmenjeno 2 puta ukupno.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: LG G6

Post od niko1a »


1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: LG G6

Post od 1808 »

Baraba napisao:...Nemoj na pitanje pitanjem.
http://www.anandtech.com/show/10948/qua ... adreno-540
935
I šta si mi to pokazao? Da je octa-core koji još nije ni izašao bolji od quad-core.

Rekoh pronađi koji je to quad-core bolji od „zastarelog“ (kako kažeš) SD821. Da ti pomognem, NEMA ni jedan osim Apple-a.
Eto, toliko o zastarelom hardveru. :D :P

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G6

Post od Baraba »

Ima, apple, što se on ne bi racunao, hardver izasao prosle godine.
Mene baš briga da li je 8 ili 4. Bita mi ja baterija i da bude konstantan bez rad, po čemu SD ni nije poznat u zadnje vreme, a baš na tome rade na 835. Da li je to sređeno ja 821?
Poslednja izmena od Baraba u Čet, 02. Mar 2017. 22:49, izmenjeno 1 put ukupno.

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: LG G6

Post od Ledjo »

Previse mracite oko nebitnih stvari kao sto je SoC, koji ce biti minimalno bolji I minimalno ce manje trositi

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od Azimuth »

Ne mrači se ništa, ovde je suština priče cena tj koliko su zacepili za nešto što je izašlo prošle godine, a da će skoro pa za isto para kroz 20 dana biti predstavljen novi čipset.

Grehota bi bilo da se ne prodaje jer je više nego dobar telefon, ali se plašim da je sve preko 450-500€ previše za njega. Zašto? Zato što za malo više (a opet za ispod 700€) imaš ako ne u svemu onda u većini stvari bolje telefone...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G6

Post od Baraba »

Neću da hvalim ni 835 ako ne srede potrošnju, biće to još jedna kanta kao 810. Apple im je održao lekciju svima. A 820/821 je zastareo ako urade ono što obećaju, 40% manju potrošnju sa 835. Da je G6 izbačen prošle godine kada i V20 to bi bilo to. Ovako, prošlogodišnji hardver a hoće na liniju sa cenom apple/samsung.

I zašto je na G6 glavna kamera "zastarila" manja od modela u G5? Zašto slabija kamera?


Crnja:
https://www.youtube.com/watch?v=r856AQKYOeo
Poslednja izmena od Baraba u Čet, 02. Mar 2017. 22:49, izmenjeno 1 put ukupno.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

LG G6

Post od Joxy »

Pogresio si, vec par puta pises 935 umesto 835. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G6

Post od Baraba »

Rečnik jbg :lol:

Odgovori