iPhone 3G

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
sasa111
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2008. 16:40

Post od sasa111 »

poz... uzeo sam iphone, verzija 3.1.2 (7d11)
kao mrezu mi ispisuje YUG 03 i razgovor non stop secka :(
u cemu je problem?

Edit: hehe...
sad se nacisto izgubio :(
samo se pojavila jabucica i tako stoji, ni da se upali, ni da se izgasi?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Stavi telefonu DFU mode, pa probaj restore iz iTunesa. U medjuvremenu skini blackra1n, pokreni ga, potom startuj sn0w i to je to.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sasa111
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2008. 16:40

Post od sasa111 »

hehe... hvala na odgovoru ali ja to naravno nista ne razumem...
:)
nego... fon je sad proradio, samo je fora sto povremeno gubi signal, ali koliko sam skapirao to se i drugima desava?
kad sam napolju sve je cool, ali u stanu.. nista... izgubi se? da li je tozbog loseg otkljucvanja? isto sam citao da treba iskljuciti 3G ali mi tek onda nema signala.... a kada izbacim katicu i vratim je, onda proradi...
ps: ono sa jabucicom je samo bio znak da se baterija ispraznila :) :) :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

E pa da se pohvalim; posle 11 meseci koriscenja, konacno sam se odvazio i odradio jailbreak telefona. Nisam fo sada imao potrebe za tim jer imam SIM free telefon, pa mi je sve besprekorno sljakalo. Uvek sam bio updateovan an najnoviji firmware, dan posto je izasao. Trenutno sam na 3.1.2, JB sam uradio sa Blakra1n RC3, i moram reci da radi savrseno. Najjednostavniji i najlakse JB ikada, otkljucavanje jos lakse (kome treba). Prvi utisci su mi da fon malo jache troshi bateriju, ili ga ja vishe njakam... ma ne znam... Meni za sada sve radi kao sat, nadam se da ce tako i da ostane.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

komsa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Ned, 07. Jan 2007. 09:15

Post od komsa »

...pozdrav ekipi,odnedavno sam(par dana) postao vlasnik iphone 3G 3.1.2 a posto sam ga uzeo kotistenog, resio sam da uradim format ili da obrisem sve iz njega....tu pocinje zurka prvo je brisao sat i po pa se onda zaglavio pri dizanju sistema pa sam ja uradio restore i verovatno nesto updejtovao sto ne treba.....da skratim,uradio sam jailbreak(black rain pa black snow) skinuo vise custom restore-a otkljucao ga tako da telefon radi sa 065 karticom , medjutim WIFI radi kad on hoce a ne kad ja hocu...uglavnom ne radi i ako se zakaci to traje 10-tak sekundi i onda ispocetka....da li je neko upoznat sa ovakvim problemom i resenjem.Da naglasim probao sam visestruki reset "network settings-a" i probao "push fix " sa Cydia-e.....HVALA unapred

bluberi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 01. Avg 2009. 02:41

Post od bluberi »

Kad si stavio iphon na ristor obrisao si zajedno sa podacima i neke delove sistema ako ne i ceo os,ja sam imao iphon
2g isto sam stavio da mi obrise sve podatke na njemu sto je trajalo sat vremena,a posle nije hteo da mi podigne sistem,medjutim pošto sam više puta flesovao iphon preko redsnow-a,oštetio sam hardver,donjih pet milimetara displeja nije reagovalo na dodir :( nadam se da se neko hardversko oštećenje flešovanjem nije desilo i tebi.Moj ti savet,da na opciji reset,ponovo izbrišeš sve na njemu,i preko itunsa instaliraš,3.0 os sistem,u itunsu pritisnes tipke šift i alt i izaberes sistem koji želiš da instaliraš(3.0) posle ga samo otključaš i jailbreak,znaci probaj da ga vratiš na stariji softver ako nisi to pokušao.I moj ti savet da što manje ako je moguće flešuješ iphon preko redsnow-a i ostalih programa jer svako flešovanje može(ali i nemora zavisi koliko imaš sreće :) ) da ti ošteti telefon.

komsa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Ned, 07. Jan 2007. 09:15

Post od komsa »

.... evo da se oglasim posle duzeg "tumaranja" u mraku.... naime posle "blackra1n-a" mi je otisao WIFI(u pitanju je 3g 16GB sa 3.1.2) pa posle nekoliko servisa i konsultacija sa "strucnjacima",saznao sam da mi je navodno riknuo neki WIFI integralac koji kosta 40e i menjaju ga za 20e.posto sam iz Subotice smislio sam da ga prvo posaljem u Madjarsku u zvanicni servis da vidim kakvu ce oni cifru da mi lupe........inace na netu sam nasao mnogo istih slucajeva,tako da ako niste prinudjeni da menjate firmware na 3.1.2 ni NEMOJTE jer postoji mogucnost da prodjete kao ja......javljam se posle praznika,Srecna vam nova....... :roll:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

komsa, teško da crkavanje čipa ima veze s tim. Koliko sam čuo WiFi radi - kako kod koga i nije ujednačenog kvaliteta, i može da rikne bilo kad, kao i za crkavanje GPS čipova na Nokiama i drugih stvari, tako da ako postoji još neki razlog za antipreporuku update-a ok.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

komsa, nije ti riknuo WiFi sigurno, ne moze update softvera da dovede do riknjavanja hardvera (moze u extremnim slucajevima). Ovo sto si ti opisao je izuzetno cesto kako sam ja uspeo da primetim, i tu nazalost mislim da nema pomoci. Inace posle svakog update-a postoji ova mogucnost, ali sta, onda treba da imam jos 1.1.3 softver u fonu? Ides, amlo reskiras, pa vidis. Ko ne rizikuje, ne dobije nista.
Obzirom da si iz SU, javi se na PP, mozda uspemo nesto da ti sredimo, posto sam i ja sugradjanin. Na kraju krajeva, 2 glave su pametnije od jedne.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bokiboki
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 29. Jun 2007. 16:11

Post od bokiboki »

Pozdrav svima

molim vas za jednu informaciju. Naime, poprilican sam laik kada je u pitanju Iphone instalacija programa i aplikacija iako ga posjedujem vec godinu dana. Interesuje me, na koji nacin mogu instalirati .ipa programe na iPhone? Konkretno iGo navigaciju za iphone!

Inace, telefon je "otkljucan" i radi na bosanskoj kartici i ima najnoviji softwareski update. Nemam cydia, installous i slične programe i ne znam ih instalirati.

Pozdrav i hvala!

Mis iz roletne
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 00:07
Lokacija: Vienna

Post od Mis iz roletne »

1. moras prvo uraditi jailbreak i unlock (blackra1n/blacksn0w metoda)
2. samim jailbreakom dobijas Cydia-u
3. potreban ti je AppSync iz Cydia-e
4. kad sve to odradis tek onda ces moci instalirati .ipa fajlove

naravno ovo je sve uprosteno...za detaljnjije informacije javi mi se na pm .....

poz i srecno
iPhone 4 32GB white & black | iPad 32GB white | iPad 2 64GB white | New iPad white 64GB

mastagrunt
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 15. Okt 2009. 23:14
Lokacija: Subotica

Post od mastagrunt »

Jer za prebacivanje narodnih verzija programa/igara mora da se koristi WiFi ili moze nekako preko USB-a ?
Pitam jer za vikend uzimam ipod touch pa da znam. Ako mora preko wifi koliko kostaju neki wifi ruteri za pc ?

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Moze i preko usb ;) Sto se tice wifi rutera, pa za 30-40e ima solidnih rutera, za 10ak evra mozes da nadjes wifi karticu koja moze da radi posao ;)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Možda je post za Kafić, ali teško da je za novu temu, pa postavljam ovde:

mophie

Juče saznadoh za ovo. Kome treba, nije loša stvar, a cena.......... u skladu s brendom.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

axi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Sre, 15. Avg 2007. 20:16

Post od axi »

Ako vam iTunes od veceras ponudi update FW na 3.1.3 ljubazno im se zahvalite i nemojte raditi update, nema unlock i jailbrake za 3.1.3
Galaxy S4,iPhone 4 16 gb 5.1.1 & iPad retina

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Odnosno - OS 3.1.3. Update

Mada nije loše pogledati i Source
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Hertzog
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sub, 22. Dec 2007. 22:46

Post od Hertzog »

Imam jedno pitanjce... Prijatelj mi je u USA uzeo iPhone 3G, pa me zanima kada ga otkljucam da li je mogce nakon toga da se radi update... Koja je procedura... Nisam koristio ovaj telefon pre pa me znam da li moze nekako da se prepozna da je telefon "otkljucan"...
iPhone 4 16GB, MacBook Pro 15", iPad 2 64GB

axi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Sre, 15. Avg 2007. 20:16

Post od axi »

Ako mozes da telefoniras- otkljucan. Update moze ali ne preko iTunes i sve ispod verzije 3.1.3, nj za sada nemoj, vidi dva posta iznad.
I search...
Galaxy S4,iPhone 4 16 gb 5.1.1 & iPad retina

sen
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Sub, 18. Okt 2008. 21:16

Post od sen »

Nista mi sada nije jasno...... :o
obratijo sam se za pomoc na ovom mestu sa molbom za pomoc u vezi sa iphone 8gb 3G
koji u sebi ima fw 3.1.3 i koji je zakljucan.........medjutim to je izbrisano nadam se da nisam
prekrsijo pravila foruma ovoga puta ako je zbog toga uklonjeno..?

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

sen, progami koji se koriste za otključavanje i linkovi ka sajtovima koji ih imaju su 99.99% warez.
Na ovom forumu to nije dozvoljeno.
Isto važi i za reklamiranje servisa koji to rade.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Odgovori