iPhone 4

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
dekimaks
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2010. 22:19

Re: iPhone 4

Post od dekimaks »

miodrage napisao:Joka95, sjajno! Ako ti treba pomoc, tu smo.
mladen_bgd, ucesnik je pitao verovatno za mail. Naravno da postoji, i radi prilicno dobro, doduse ne kao BB, ali radi. Mozda ne dobijes mail istog sekunda, ali za koji minut najdalje sigurno stize.
glupost... zavisi koji mail koristis.Ja recimo koristim yahoo i istog sekunda mi dolazi obavestenje o novom mailu. Dok mi je drugi nalog google i tu zna da zakasni samo 30 sekundi.Znaci problem nije do telefona vec do servera.
A sto se tice BB telefona mogu vam reci da je najveca glupost BIS usluga jer se placa a mailovi strasno kasne,jer BB koristi svoje servere.Imao sam instaliran na jednom BB Shangmail a na drugom BIS i neverovatno koliko je BIS kasnio...
Naravno da bi radile push notifikacije na iPhoneu(obavestenje o novom mailu,whatsappu,facebooku i slicno)Telefon mora biti aktiviran,odnosno aktiviran sa orginalnom karticom-karticom sa mreze(za korisnike sa geveyom)
Za simfree telefone to ne vazi,oni su svi aktivni i radi im push notifikacije.
miodrage napisao:Preko IMEI ili serial broja, na raznim sajtovima tipa sim-unlock.net, iphoneoperatorcheck.com, imei.info itd. Ako je kupljen preko operatera 99% mora da se otkljucava, ali to je moguce samo do bb4.10 a sva je prilika da ces dobiti sa 4.12. Jel iPhone4 ili 4s? Ovaj drugi je za sada svaki moguce otkljucati.
Kakve veze koji baseband ima ako se radi fabricko otkljucavanje?Ne bitno dal je bb1.59 ili 4.12 .
Telefoni zakljucani na neku mrezu mogu da se otkljucaju(besplatno)ukoliko je istekao ugovor,a imate svu dokumentaciju od telefona(racun,ugovor,i sl)
Ukoliko imate telefon koji je zakljucan na neku mrezu,a imate basebend veci od 4.10(4.11 ili 4.12) a nemate dokumentaciju od telefona,onda sledi otkljucavanje preko servera(razni servisi,sajtovi...)Takvo otkljucavanje zna da bude Jako skupo.Zavisi sa koje je mreze telefon i krece se od nekih 30e za neke francuske mreze do 200e :x :x :x
Pre kupovine zakljucanog telefona raspitajte se prvo sa koje je mreze i koliko moze da kosta otkljucavanje :dry:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 4

Post od miodrage »

dekimaks, nije tacno da se telefoni otkljucavaju po isteku ugovora, i to besplatno. Na nekim mrezama je moguce, na nekima nije. Na nekima je besplatno otkljucavanje moguce i pre isteka ugovorne obaveze i to takodje besplatno (Bouyges Telekom).
Sto GMail-a tice, sve zavisi kako je namesteno na telefonu. Odgovorno tvrdim da nema sanse da ti mail stize 30-ak sec nakon slanja, ako si podesio preko GMail u telefonu. Jedino ako si stavio preko Exchange server. Razlog - GMail default ne daje Push, nego Fetch, a najmanji interval koji moze da se stavi je 15 min.
Za Yahoo se slazem da radi trenutno!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dekimaks
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2010. 22:19

iPhone 4

Post od dekimaks »

Po isteku ugovora 99%provajdera u svetu mora da ti otkljuca tel i to besplatno ako je isteklja ugovorna obaveza a ti imas sve papire,racun i sl....
A stok gmail app ne podrzava push,za gmail da bi radio potrebno je skinuti sa app-stora gmail aplikaciju,uneti svoj akaunt i proradice push sa gmail...

nonickname
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2012. 02:53
:: lumia 625

Re: iPhone 4

Post od nonickname »

Jel moze jedan mali rezime:simfree 4-ku mogu da updatujem na 5.1.1( samo je prikljucim na iTunes, itd)?JB mogu da uradim sa istim Redsn0w kao i za 5.0.1 ili mi treba noviji? Jel ima mogucnost da sacuvam aplikacije sa cydije ili moram sve jednu po jednu da vracam/ponovo skidam? :?

dekimaks
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2010. 22:19

iPhone 4

Post od dekimaks »

Ako je simfree samo ga dignes preko itunesa i odmah si na 5.1.1 ali bez jb. Ne mozes koristiti isti redsnow jer je to za 5.0.1. Idi na http://www.jailbreak-me.info i vidi koji ti redsnow nudi i skini ga odmah odatle... Sto je tice backup-a sa cydie postoji mogucnost al nikako ti to ne bih savetovao nego posle jb skidaj sta ti treba. I savet sto manje tweakova duze ce ti trajati telefon(sw)
EDIT
Ako si mislio na aplikacije koje si skinuo preko instaliousa to sve mozes da backup-ujes sa iToolsom. Skini ga extra programcic

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 4

Post od miodrage »

Za JB nemoj uopste da koristis Redsn0w, nego Absinthe. Kad ga skines, otpakujes (pustis da radi i radi), kad se to zavrsi, nakacis fon, kliknes na JB, i to je to. Nakon 90 sekundi, imas JB telefon bez da si ista pipnuo - sve sam radi, kao nekada geohotov Blackra1n.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

nonickname
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2012. 02:53
:: lumia 625

Re: iPhone 4

Post od nonickname »

dekimaks, miodrage, hvala na savetima. Znaci - Absinthe.Ajd da probamo

nebojsa77
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Uto, 10. Avg 2010. 09:51
Lokacija: Beograd

Kontakti na iphone-u

Post od nebojsa77 »

Da li je to slucaj samo kod mene ili je to tako.
naime, svi dolazni pozivi se na iphone-u 4 se registruju sa prefiksom +381
ako je kontakt u telefonu snimljen bez tog prefiksa on ga neće prepoznati.
Problem mi je da sada menjam sve kontakte i da ubacujem +381.
Da li postoji neko rešenje?
Hvala

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kontakti na iphone-u

Post od miodrage »

nebojsa77, jailbreak telefona i instaliranje CallerID Fix iz Cydie ti resava frku.
Medjutim savetujem ti da ipak sve kontakte promenis u +381, jer svi operateri sada prikazuju brojeve u internacionalnom formatu. I kad si to odradio, jos obavezno idi u Settings>General>International i stavi region na Serbian, i ako imas opciju Assist stavi na ON (Vazi za starije verzije iOS-a jer nisi napisao koji imas)
Ne vidim zasto bi bio problem menjati sve kontakte? Znam da je u pojedinim slucajevima dug i zamoran posao, ali jednom kad odradis miran si. Mozes da exportujes kontakte preko nekih programa pa da probas preko kompa automatski da uradis, ili, das nekom klincu od poverenja 1000 din i pustis ga da se zeza (par drugara je tako odradilo :D )
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sunshine_Dijana
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 01. Sep 2012. 21:50
:: Samsung champ

Re: iPhone 4

Post od sunshine_Dijana »

E ovako... Ja sam potpuni laik :oops:
Ali zelim da kupim ovaj telefon. Koliko vidim, svi ste ovde jako ljubazni, pa cu se usuditi da vas pitam da li mi mozete pomoci pri kupovini... A i lepo kazu:"Vise ce ti pomoci nepoznati, nego prijatelj, cesto."
Ima raznih oglasa, ala ja sam cula da ako je radjen softver, vise nema funkciju Iphone-a, vec je kao Ipod. Da li je to istina ili najveca glupost??? Kako ja mogu da znam da li ja radjen softver.

Da li slusalice moraju njegove? Ako telefon kupim bez njih, gde mogu da ih nadjem?

Kako da znam da nije replika?
Pretrazivala sam internet i nasla oglase, ali ne znam kako da budem sigurna da uzimam stvarno dobar.
Recimo ovaj oglas:"beli,32gb,gevey ultra,star 5 meseci,punjac i slusalice. 270e 0612804011
dragana"
Jako povoljno, ali da li je rizicno da uzmem sa tom gevey ultra? Moja drugarica ima sa gevey karticom i dobro je sluzi...

Ili ipak da se odlucim za simfree, iako je malo skuplji?


Hvala unapred!
Poslednja izmena od sunshine_Dijana u Sre, 03. Okt 2012. 12:09, izmenjeno 1 put ukupno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 4

Post od miodrage »

sunshine_Dijana, auh koliko pitanja... ajde da pokusam da odgovorim redom.
Ako ti treba pomocm nemas frke, mozes da racunas na mene.
To za softver je budalastina neopevana, barem na nacin na koji si ti napisala... nije da nema istine u tome, ali na sledeci nacin: ako je neko greskom stisnuo update, pa onda rekao confirm, pa jos pustio iTunes da sve odradi (znaci da je ili zesca dileja , ili je zaista u stanju smanjene uracunljivosti), onda dolazi do toga da je zakljucao telefon (ako nijeSIMFree) i time ga sveo na iPod Touch. Srecom, sada se skoro svi telefoni mogu uz neku nadoknadu otkljucati da postanu pravi SIMFree. Nadoknade se krecu 60-170€, ali i to je bolje riknuti, nego imati neupotrebljiv uredjaj.
Slusalice naravno da ne moraju da budu njegove, mogu bilo koje standardne sa 3.5 mm ulazom, ali racunaj da onda neces imati mikrofon. Sluske mozes da kupis preko oglasa, Limunda, Kupinda za par stotina dinara, pa do "originala" (nisam siguran jesu li zaista, pa sam zato stavio navodnike) u recimo iStyle i sl. za 2-3-4 hiljade dinara (sibaju po usima nenormalno).
Naravno da je uvek bolje uzeti SIMFree, imas vec SIMFree i4 za 300 jura, polovan, 270 sa Geveyem je vec bezobrazno skupo. Sa Gevey karticom, da moze lepo da radi, a moze i zesce da jede govna, da izvines na izrazu... Neki sa ovog foruma su imali par puta jaku zelju da svog mezimca razvale o beton....
A naravno, poslednja stvar je koliko si spremna para da das za ovaj uredjaj.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

iPhone 4

Post od mladen_bgd »

Kako mogu da obrisem neke slike koje sam prebacivao sa kompjutera na telefon preko iTunes-a? Imam par slika ali ne mogu nikako da nadjem folder preko iFile-a gde se nalaze. Tj. nasao sam folder i obrisao slike, ali su mi sad ostali oni thumnail-ovi i njih ne mogu nikako da nadjem i ne znam kako da ih obrisem? :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 4

Post od miodrage »

Pa zasto si tako radio, zar nije bilo prostije iz iTunesa?
Pogledaj /private/var/mobile/Media/Photos/Thumbs ili
/private/var/mobile/Media/PhotoData/Sync
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

iPhone 4

Post od mladen_bgd »

A ne znam jer mi se komp ili iPhone istripovao nesto. Brisao sam neke slike sa kompjutera ali kad god odradim sync one su uvek tu na iPhone kao da nisam nista radio. Zato sam hteo rucno.
Inace onako prvo nije, nema nista prazan folder. A ovako drugi sam obrisao ja. Ali su mi ostali thumbnail kada udjem u photos.
Kako sad njih mogu da obrisem i resim ih se? :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 4

Post od miodrage »

Najsigurniji nacin, resync sa iTunes, on ce sve da resi. Ako ti treba pomoc, dodaj me na Skype: miodrage, pa cemo lako da resimo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 4

Post od Miškoni »

mladen_bgd, uđeš u Photos na telefonu, Camera Roll, tapneš strelicu u gornjem desnom uglu, označiš sličice koje hoćeš i u dnu imaš opciju za brisanje...

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

iPhone 4

Post od mladen_bgd »

@miodrage
Hvala ti na pomoci uspeo sam da resim problem, obrisao sve pa ubacio opet. Nije htelo da prodje iz prvog puta, vec iz drugog. Nemam pojma zasto se jedno vreme bio istripovao pa nije hteo tih par slika da obrise. :)

@Miskoni
Nisu bile problem slike u Camera Roll, njih znam kako se brisu. ;) Problem su bile slike prebacene sa kompjutera. Jer sam ja uredjivao albume slika sto sam prebacivao na iPhone i on je stalno meni prebacivao bio one obrisane. Tj. uvek su bile tu u telefonu, kao da nista nisam sredjivao. Ne znam ko se i zasto istripovao, ali sad je sve OK. :)

U svakom slucaju hvala Vam na pomoci. :)

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: iPhone 4

Post od Behemoth »

Jedno pitanje za strucnjake,moze li I4 da podrzi Siri?
Resio sam da predjem u sektu,ali samo delimicno jer S2 ne nameravam da prodajem :lol:
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: iPhone 4

Post od telep »

Ne, a i sta bi radio sa njom?
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 4

Post od miodrage »

Behemoth, naravno da moze, ali moras da imas JB telefon. Program se zove Spire. Kad se instalira, onda imas neke proxy servere koje moras da podesis, na koje se Spire konektuje, i onda imas Siri funkcionalnost. U svakom slucaju, zesca glupost, barem sto se mene licno tice.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori