Nokia N73

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

3 na ekranu ti je plavo a kada uslikas je sasvim normalno
2 kada svetli ne sluzi nicemu a inace sluzi za regulaciju osvetljenja ekrana i tastature
1 i meni je tako tako da ne znam

da vas pitam. kada telefon spojim usb-om, otvorim karticu, udjem u images i imam par foldera u kojima su slike koje sam slikao i u "root" folderu (images) imam slike koje sam dobijao preko bluetootha, pa sada mene zanima kojom on (telefon) logikom svrstava slike u te foldere?

Spojio:gameforce:Zabranjeno uzastopno postovanje.Koristi opciju "Izmeni" za dopunu.
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

mirza82
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 02:36
Lokacija: Cuprija

Post od mirza82 »

Kad sam kupio tel i izvadio iz kutije odmah sam primetio kako se djojstik klati.

Znaci to je tako fabricki, i meni se jos isto klati kao i na pocetku.

Mislim da je bolje napravljen nego sto je na k800.

vladica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 09. Nov 2006. 15:26

Post od vladica »

ukucam *#7370#, dobijam poruku : povratiti sve fabrički podešeno ? Telefon će se resetovati. Kad pritisnem ,,da,, ..dobijam poruku šifra blokade , sa praznim prozorom za upis šifre ? Koja šifra treba da se upiše ?

Izmenio:gameforce:Ne citiraj post iznad, naročito ne ceo!

tomi44
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 58
Pridružio se: Sre, 31. Jan 2007. 19:46

Post od tomi44 »

Vjerovatno 12345 ako nisi mjenjala tu sifru :lol: :lol: :lol:

i kako te sluzi mobitel

:chytry: :chytry:
Nokia N73+1 GB mini SD & Sony PSP+MS duo pro 512mb

sony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Pet, 24. Mar 2006. 00:56

Post od sony »

Pitanje, da li se se vama desava kad zovete nekoga, u toku pozivanja zelena slusalica na ekranu postane kao crveni telefon, i pored crtica za bateriju se pojavi neka strelica to se tice ekrana? I cesto mi se desi dok "spaja" vezu u toku pozivanja bas se cuje neki ruzan zvuk kao da "krcne" i onda mi se normalno uspostavi veza? Da li je to normalno?

rocK
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 321
Pridružio se: Uto, 22. Feb 2005. 21:07

Post od rocK »

posto nigdje ne mogu da nadjem muzicku ediciju, odlucio sam uzeti obicnu n73 sa crnom maskom, eh sada me interesuje da li postoji originalna nokiina crna maska za ovaj telefon?
rocK for ever

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

rocK, postoji u mobisu, ali je skupa.
Prednja maska: 2000din
Zadnja maska: 2000din
Tastatura 1200din
Tako da celokupna promena maske izadje oko 5000 din! :dry:

PozZ

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

rocK, jesi li posetio http://www.mobilnisvet.com/mobilni/1422/Nokia/N73-Music ili je nesto drugo u pitanju? Vidim i da ga ima i na oglasima istog sajta :wacko:

joca986
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 11:20

Post od joca986 »

Koje su najbolje slusalice za ovaj mob? Ja sam dobio HS-31 uz njega, ali se relativno tiho cuje muzika...

sony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Pet, 24. Mar 2006. 00:56

Post od sony »

Da li neko ima ovakav problem? Brojevi u imeniku, su mi podeseni da se prvo vidi ime pa prezime npr, (jelena petrovic). A kad mi dodje poruka pise prvo prezime pa ime (Petrovic Jelena)??? U cemu je fora kako da podesim i napravim da mi i u sms porukama pise kao i u imeniku prvo ime pa prezime???

casper
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 09:16

Post od casper »

Postoji li program koji poput digitalaca ili npr.k750 dodeljuje vreme i datum slikama napravljenim ovim telefonom?

Dr.5ar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 09. Maj 2007. 04:05
Lokacija: BGD

Post od Dr.5ar »

Cao, interesuje me kako mogu da vidim prilikom kupovine ovog telefona da li je original i nov ili mi uvaljuju podmazan tel ???

hvala unapred

megatron
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 311
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 21:31
Lokacija: U Rupi

Post od megatron »

da probas da provjeris lifetimer ( mada sam cuo da ga je moguce vratiti na nulu) pogledas bateriju (ima hologram) :wink:

joca986
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 11:20

Post od joca986 »

Jel postoji nacin da promenim voice tag-ove koje telefon sam snimi, ili ne ? :(

Ovo sto je snimljeno je beskorisno, niti razumem ko je, kad me zove a koristim slusalice, niti mogu da pogodim da prepozna sta sam reko...

Poz.

Lord_of_Winterfell
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 18. Dec 2006. 16:20
Kontakt:

Post od Lord_of_Winterfell »

Pozdrav!
Imam N73 vec skoro 6 meseci, a pre dva dana mi se pojavio cudan problem.
Naime, telefon sam od sebe prijavi gresku "Memory full. Delete some data." U početku sam mislio da se radi o RAM-u, ali sam otkrio da je reč o memoriji telefona.... Kada pogledam na memory status pokazuje da je slobodno samo oko 130kb. U pocetku sam mislio da sam napunio memoriju telefona, pa sam pogledao onaj spisak u file manager-u (file manager->memory details) na sta je potrosena memorija i zapanjio sam se kad sam video da svaka od stavki (Calendar, Contacts, Messages, Images, Sound files, Video clips, Documents) ne zauzima više od 1MB!!!
Krenuo sam onda da brišem instalirane aplikacije na memoriji telefona i posle samo jedne deinstalacije, slobodna memorija se popela na 22mb. To je bilo juče. Danas opet ista stvar, opet samo 130kb, nemam više šta da obrišem, a telefon neće da prima poruke!!!
O čemu se radi????? Da nije neki virus???
Samo bih još dodao da, kad god nešto obrišem sa memorije telefona, slobodna memorija se još više smanjuje!!!?!?!?!?!?!?!??!?!?!?! Onda ponekada se naglo poveća na 30Mb, pa se opet smanji na 150kb, pa na 20mb i stalno iznova i iznova....
Pomagajte ljudi molim vas!!!!
Unapred hvala na odgovoru.
Pozdrav

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pod uslovom da stvarno čitaš dobru memoriju (C particiju) a ovo ti se dešava, vreme ti je za lagani backup važnih stvari i format. Takvo brljavljenje telefona nikako solo nećeš rešiti osim tako. niko sada ne može da ti kaže koji je program kriv za takvo brljavljenje, a i da može, teško da može da ti reši problem.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

albumag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 119
Pridružio se: Ned, 08. Okt 2006. 23:13
Kontakt:

Post od albumag »

Problem ti je sa RAM memorijom. Instalirao si gomilu aplikacija koje ti jedu RAM memoriju a koje možda i ne koristiš. Ja ti savetujem da odradiš format telefona i kartice :)
edit: preteče me gargamel4 :)

Lord_of_Winterfell
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 18. Dec 2006. 16:20
Kontakt:

Post od Lord_of_Winterfell »

ok, pokušacu to, ali mislim i da je telefon zreo za nov fw, međutim, zbog već spomenutih problema u drugoj temi (NSU neće da startuje) ne mogu da flashujem telefon...
Ništa mi ne jede RAM memoriju, imam task manager i redovno pratim stanje, retko se spušta ispod 16mb...

Hvala na odgovorima ;) pokusacu formatiranje ;)

Lord_of_Winterfell
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 18. Dec 2006. 16:20
Kontakt:

Post od Lord_of_Winterfell »

Izvinjavam se zbog smaranja, ali nisam bio u stanju da odgovorim pre....

Uradio sam backup telefona i kartice, ali nikako ne mogu da pronađem opciju za formatiranje memorije telefona... kako to da uradim???

Unapred hvala ;)

albumag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 119
Pridružio se: Ned, 08. Okt 2006. 23:13
Kontakt:

Post od albumag »

Nema opcije u telefonu...za hard reset ukucaj *#7370# i kad zatrazhi sifru ukucaj 12345 telefon je formatiran. Poz i sa srecom :)

Odgovori