KUPI
ISTRAŽI
RAZMENI
PREUZMI
BRZA PRETRAGA
Model telefona

Započni novu temu  Index boarda » Mobilni kafić » Kafić Strana 1, 2  » 

Gde kupujete mobilne telefone?
Kod svog operatera (uz ugovor) 19%  19%  [ 10 ]
Kod ovlascenog prodavca? 25%  25%  [ 13 ]
Na crno? 34%  34%  [ 18 ]
U inostranstvu? 6%  6%  [ 3 ]
ostalo (ako ima jos nacina) 17%  17%  [ 9 ]
Ukupno glasova : 53
Autoru Poruka
 Ceftriaxone OffLine Mobil manijak - Sre, 19. Maj 2010. 15:42
Korisnikov avatar
pokusao sam da nadjem slicnu temu, ali nisam uspeo.
Da li se isplati kupiti uz ugovor? Ili kod ovlascenog distributera? Ili na crno? Ili je najbolje doneti fon iz inostranstva? Da li se isplati dati 100e vise zarad 2 godisnje garancije? Puno tu ima pitanja,bilo bi lepo razmeniti misljenja.

Evo krenucu od sebe. Dok sam imao telefone od 100-150e nije mi bila bitna garancija,a onda sam se malo pomamio i poceo sa malo skupljim kupovinama 250+ , pa mi je postalo bitno da kad vec dajem toliko para,imam i neku garanciju. Do sada mi garancija nijednom nije bila potrebna,ali nikad se ne zna (dok pisem ovo,kucam u drvo i pomeram se s mesta). Posledji tel sam kupio uz ugovor,a sad planiram opet isto...
1212 poruka od Pon, 01. Dec 2008. 23:07
• Reggio Emilia/Нови Београд : • XZs : • S7e
 miodrage OffLine WP_guru - Sre, 19. Maj 2010. 16:08
Korisnikov avatar
Glasao sam za ostalo, jer ne mogu da kazem da kupujem striktno na neki nacin. Pojedine telefone sam kupio na crno, pojedine sam u prodavnicama (ne kod ovlascenih distributera), nisam kupovao na ugovor, a iPhone mi ej brat doneo iz inostranstva. Kupujem sta mi se svidi, na za mene najbezbolniji nacin, ali ako je na crno, onda od likova koje poznajem!
11482 poruka od Pon, 13. Mar 2006. 23:35
• Subotica : • iPhone Xr, RED
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!
 Wicker Man OffLine Expert - Sre, 19. Maj 2010. 17:28
Korisnikov avatar
Takodje glasao za poslednju opciju.Nikada se ne drzim strogo odredjenog nacina,nego u datom momentu reagujem prema svojim mogucnostima i proceni.Sve zavisi i od modela,njegove cene,garancije itd.Ako imam pouzdanog prodavca nikada necu kupiti u ovlastenoj prodavnici i dati vise novca za taj model koji dobijam mnogo jeftinije.Sve su opcije otvorene osim potpisivanja ugovora sa operaterima,to preskacem jer ne volim da se vezujem i da me neko kontrolise.Volim da imam kontrolu nad svojim racunima i da platim i da potrosim koliko ja hocu,mogu,zelim.
2120 poruka od Sub, 06. Jan 2007. 14:53
• nije poznata : • HTC Desire : • Sony Ericsson K800
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!
 Ceftriaxone OffLine Mobil manijak - Sre, 19. Maj 2010. 17:50
Korisnikov avatar
pa ne bih se ni ja dvomio kad bih imao pouzdanog prodavca! A posto nemam,onda izmedju dva zla,biram manje,a to je u mom slucaju preko ugovora..
ex ivan87
 bpositive OffLine Neredovni učesnik - Sre, 19. Maj 2010. 19:39
Korisnikov avatar
isključivo iz inostranstva... na ugovor ne bih ni u ludilu... kupovao bih kod ovlašćenog prodavca pa zato i kupujem u inostranstvu (dobijam garanciju za 30% manje para)... možda i na crno (zbog cene) ali je to mačka u džaku...
80 poruka od Sre, 24. Okt 2007. 16:35
 Ceftriaxone OffLine Mobil manijak - Sre, 19. Maj 2010. 20:17
Korisnikov avatar
bpositive, jel ti ovi nasi priznaju garanciju koju dobijes u inostranstvu? Puno ljudi se bas na to zali
 IDzO OffLine Ex-Moderator - Sre, 19. Maj 2010. 20:34
Korisnikov avatar
Nazalost ne poznajem nikoga pouzdanog ko donosi telefone iz inostranstva pa samim tim ne mogu nabaviti telefone po boljim cenama. Zbog toga se moram odluciti izmedju kupovine polovnjaka ili kupovine u ovlascenoj prodavnici, a do sada sam se uvek "snabdevao" u ovlascenoj prodavnici.
Ukoliko bi radio za neku ozbiljniju platu i ukoliko bi mi neki postpaid paket odgovarao tj. da mogu u potpunosti iskoristiti ono sto mi se daje, onda bih kupio telefon kod operatera, jer znam da cu moci ispostovati ugovor od 2 godine, a pri tome cu iskoristiti sve minute, poruke i megabajte.
4024 poruka od Čet, 30. Jun 2005. 11:01
PRAVILA FORUMAСРБИ ЗА СРБЕ
 AnGeL oF LoVe OffLine Mobil stručnjak - Sre, 19. Maj 2010. 22:06
Korisnikov avatar
Kupujem iz inostranstva.Dobra cene,ful pakovanje,nisam imao da sada nikad problem.Nadam se da će me sreća i dalje pratiti.
947 poruka od Čet, 23. Mar 2006. 22:18
• Vidi se po grbu : • Note 4 : • Lg G2
LG G2 Black,16GB
 bestboy OffLine Expert - Sre, 19. Maj 2010. 22:29
Korisnikov avatar
IDzO
Трећа реченица, суштина. 8)

До сада сам куповао и на црно и у продавницама, н82 сам купио уз уговор.
Следећи ће вероватно из Француске да стигне али до тада...
3536 poruka od Uto, 23. Jan 2007. 03:10
• Casablanca
Слобода или смрт
 Nikola031 OffLine Mobil manijak - Sre, 19. Maj 2010. 22:33
Korisnikov avatar
Glasao sam za opciju broj 5, posto sam uzimao i na ugovor (5800XM), i kod uvoznika (G900i), a ostale sam ili uzeo na crno ili polovne preko oglasa.
1558 poruka od Pon, 06. Okt 2008. 20:25
• Ужичка република : • Lumia 640 Dual SIM
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)
 yamaha-tzr50 OffLine Redovni učesnik - Čet, 20. Maj 2010. 00:11
Korisnikov avatar
ranije sam bio lud za tim da kad otvorim original kutiju da uzmem telefon i ruke i mirisim taj miris novog (malo bolesno ) :wink: a sada od kako je frka na sve strane...Ne pitam,sad moze i u najlon kesi,samo da dobijem ono sto zelim za sto manje para! :dry: Nekad je tesko odrzavati trendove...pa zato parola snadji se 8)
175 poruka od Ned, 09. Apr 2006. 07:09
 LittlePrince OffLine Mobil manijak - Čet, 20. Maj 2010. 00:16
Korisnikov avatar
Ја купујем искључиво на црно јер је јефтиније, кад ставим на папир колико сам уштедео таквом куповином, три наредна да ми цркну опет бих био у плусу :)
Да имам стабилна примања можда код оператера али телефон мора да ме изађе мање него на црно :wink:
1355 poruka od Ned, 28. Okt 2007. 04:32
• Topola : • Xiaomi Redmi Note 5
 jerkann OffLine Mobil manijak - Čet, 20. Maj 2010. 00:44
Korisnikov avatar
U zadnje vreme ja sam u potpunosti presao na crno ili kupovinu polovnih telefona, jer je razlika u ceni ogromna. Nazalost nemam nikog pouzdanog u inostranstvu koji bi mogao da me snadbeva, a da imam sigurno bih kupovao telefone preko grane.
1713 poruka od Pon, 07. Jan 2008. 08:14
• Niš : • Samsung Galaxy S4 : • Nokia 808
 antec OffLine Mobil manijak - Čet, 20. Maj 2010. 01:52
Korisnikov avatar
Ista situacija je kod mene kao i kod jerkanna. Pogotovo sam krenuo da praktikujem taj vid kupovine od kada se Vip ubacio u igru kod nas, zato sto ima dosta ljudi kojima odgovara paket sa MB, pa onda telefon koji su uzeli pri sklapanju ugovora prodaju jer vec imaju neki bolji ili sta vec.
1394 poruka od Pet, 11. Jul 2008. 03:32
: • LG G Flex 2
 Deksi OffLine V.I.P. MobilniSvet.com - Čet, 20. Maj 2010. 06:06
Korisnikov avatar
Ja ih kupujem kod operatera jer kad mi ugovor istekne a zelim da nastavim isti zasto da ne iskoristim i uzmem drugi telefon po povoljnijoj ceni.Podrzavam i kupovinu na crno ako se kupuje od poznatog prodavca u kog se ima poverenje po mogudjstvu prijatelj.A nikako u prodavnicama koje prodaju kao legalno a telefon i samo punjac ti daju u kesici.
4816 poruka od Sre, 24. Feb 2010. 23:51
• LE : • Huawei P9 : • Nokia E72
 bpositive OffLine Neredovni učesnik - Čet, 20. Maj 2010. 07:58
Korisnikov avatar
Ceftriaxone, garancija nije na moje ime nego na ime mog rodjaka (zivi u D) koji i kupuje mob pa ako se nesto desi on prijavljuje reklamaciju u D. Prakticno, on je vlasnik moba. Tel kupuje online.
Kada je e52 ovde bila 300€ tamo je bila 203€. Pre njega sam imao lg viewty i kada sam ga prodavao ovde je polovan kostao koliko u D nov!

...dakle kod naših i ne prijavljujem reklamaciju (a siguran sam da ne bi ni priznali) nego bih tel slao u D, kada bi za tim bilo potrebe (a do sada, hvala Bogu, nikad)...

Poslednji put menjao bpositive dana Čet, 20. Maj 2010. 13:43, izmenjena samo jedanput
80 poruka od Sre, 24. Okt 2007. 16:35
 LesaZMN OffLine Entuzijasta - Čet, 20. Maj 2010. 09:09
Korisnikov avatar
Kad bi nasa cenjena drzava odlucila da ukine carinu na mobilne pa onaj debilni dodatni porez 10% na koriscenje telefona i da distributeri malo manje zaradjuju....legalno je uvek bolje.
221 poruka od Uto, 16. Sep 2008. 14:38
• BGD
 mezzano OffLine Expert - Čet, 20. Maj 2010. 13:05
Korisnikov avatar
Prva 3 telefona sam kupio u prodavnicama koje prodaju telefone na crno, a poslednja 3 kod operatera i nameravam da tako i nastavim. Glasao sam za tu opciju.
2387 poruka od Uto, 26. Dec 2006. 11:34
• Pertate (Leskovac) : • Motorola Moto E5 DS : • Huawei Y5 II
ZZZ
 gargamel4 OffLine Expert - Čet, 20. Maj 2010. 14:12
Korisnikov avatar
Mislim da sam to već pominjao, ali uvek na crno (iako u prodavnici, ali razumemo se jel :D ). Jednom jedan problemčić sa 6680, sređeno za danipo za dž. jer je bio u garanciji, i ni pre ni posle ništa. Inače što reče
Citiraj:
LittlePrince: кад ставим на папир колико сам уштедео таквом куповином, три наредна да ми цркну опет бих био у плусу
.
2741 poruka od Čet, 02. Mar 2006. 08:37
• Beograd
Ako Vam je dobro, onda ništa - Peščanik.net
Samsung A70, KZ AS10 wireless
 Sale_M OffLine Akcionar Mobilnog Sveta - Čet, 20. Maj 2010. 14:43
Korisnikov avatar
I ja uglavnom na crno,kod operatera ponekad.Ne kupujem nikad u ovlascenim prodavnicama jer su cene prevelike a i nisu bas usluzni sto se tice servisa.
Najbolja kombinacija je uzeti tel. kod operatera uz neki dobar odgovarajuci postpejd paket,ali to je danas sve vise nemoguca misija. 8)
13409 poruka od Pet, 23. Nov 2007. 18:14
: • Huawei P30 : • Huawei P20
Huawei P30 aurora
Huawei P20 black
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Strana 1, 2  » 

Index boarda » Mobilni kafić » Kafić